Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
9. Hall12,80 m²
10. Pokój13,40 m²
11. Pokój14,30 m²
12. Pokój9,50 m²
13. Pomieszczenie gospodarcze2,80 m²
14. Garderoba3,10 m²
15. Łazienka8,10 m²
Razem rzut poddasza64 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
132 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
115,80 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
425 m³
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
9,01 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,70 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,30 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
78,40 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Projekt przewiduje wykonanie ścian z bloczków gazobetonowych docieplonych od zewnątrz, ale można użyć też innego materiału zgodnie ze zmianami wprowadzanymi na etapie adaptacji. Strop jest gęstożebrowy, więźba drewniana i możliwe jest zastosowanie pokrycia dachówką cementową, ceramiczną, albo innym materiałem wybranym przez inwestora. Elewacje są w całości tynkowane, wraz z cokołami.
Perła jest średnich rozmiarów, parterowym domem jednorodzinnym o użytkowym poddaszu. W równomiernie rozłożonej bryle zawarto także garaż na jedno stanowisko. Statyczny, tradycyjny budynek zwieńczono namiotowym dachem o dużych lukarnach na trzech połaciach. Sąsiadujące z nim naroże poświęcono na podcień, który częściowo osłania taras. Z przodu cofnięto nieco centralne drzwi wejściowe dodatkowo zadaszając je niewielkim balkonem. Rozplanowane na dwóch kondygnacjach wnętrze zapewni komfort 4-5 osobowej rodzinie. Dość skoncentrowana bryła zmieści się nawet na średniej działce.
Przestrzeń otwartej strefy dziennej w głębi parteru została optycznie podzielona na dwa obszary. Przylegający do bocznej ściany garaż “wypchnął” otwartą na pokój dzienny kuchnię do kameralnego naroża od strony ogrodu. Zarówno z niej jak i z garażu dostępne jest duże pomieszczenie gospodarcze, które może służyć jako wygodna spiżarnia. Wykusz poszerza strefę przejściową między kuchnią a dużym pokojem dziennym, w który z kolei “wbija” się płytki podcień. W jego narożu zamontowano kominek. Całkowicie otwarte jednobiegowe schody znalazły się na wewnętrznej ścianie salonu - w przestrzeni pod nimi można ustawić szafy lub regały, a także sprzęt RTV. Półotwarty, poprzeczny hall łączy część dzienną z wiatrołapem (z niego także można dostać się do garażu) i prywatną enklawą w przednim narożu budynku. Kameralny pokój i drobna, przylegająca do niego łazienka zostały odseparowane od pozostałych pomieszczeń. Przez środek strefy nocnej na poddaszu biegnie duży hall, zakończony lukarną z balkonem. Tworzy on niedużą, półprywatną przestrzeń. Tuż przy niej znajduje się najmniejszy z trzech średnich pokoi - doświetla go para okien połaciowych. Dwa pozostałe powiększono o lukarny i prywatne garderoby. Duża łazienka znalazła się w narożu; wydzielone z niej dodatkowe pomieszczenie może służyć jako pralnia i/lub suszarnia.
Reprezentacyjna bryła Perły kryje w sobie bardzo funkcjonalne i otwarte wnętrze. Wiele prostych rozwiązań znacznie podniosło komfort użytkowania budynku. Zazębiony z częścią dzienną garaż łączy się przez pomieszczenie gospodarcze z kuchnią - bardzo upraszcza to problem rozładowywania i gromadzenia produktów spożywczych. Przylegające do ściany schody praktycznie nie zabierają miejsca stając się bardzo efektownym elementem pokoju dziennego. Dodatkowe pomieszczenie przy łazience na poddaszu także przysłuży się ogólnej wygodzie użytkowania. Kilka dodatkowych zalet, jak np. narożny kominek przy podcieniu, zadaszony taras czy wreszcie kameralny fragment hallu na poddaszu, przesądzają o doskonałej funkcjonalności domu. Ponadto wszystkie pomieszczenia (na obu kondygnacjach) są świetnie doświetlone.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Perła
lukaszenko
Wybór projektu domu Perła WRN1014 to była robota mojej żony. Chociaż bez zastanowienia jestem w stanie pochwalić ten wybór. Spodobał jej się przede wszystkim czterospadowy dach i trzy lukarny na poddaszu. W czasie trwania budowy przebywaliśmy z żoną za granicą, a doglądali jej moi rodzice. Jednak na tyle, ile mi wiadomo nie było żadnych problemów w czasie realizacji. Ekipa ze wszystkim poradziła sobie bez problemu, a my cieszymy się dokładnie takim domem, jaki chcieliśmy. W grudniu minie już rok odkąd się wprowadziliśmy. Do tego domu wybraliśmy piec na ekogroszek, co było raczej dobrym rozwiązaniem - taki piec jest prawie bezobsługowy, a jednocześnie jego eksploatacja jest całkiem ekonomiczna. Przy standardowym ociepleniu oraz ogrzewaniu podłogowym na dole i grzejnikach na górze przez ostatnią zimę spaliłem tylko 3,5 tony opału. Wydaje się, że nawet przy sroższej zimie koszty nie powinny znacznie wzrosnąć, jeśli w ogóle. Układ pomieszczeń w projekcie domu Perła WRN1014 jest naprawdę dobry. Korytarze są odpowiedniej szerokości, więc nie ma żadnych problemów komunikacyjnych - no może klatka schodowa mogłaby być większa. I tak już zmieniliśmy stronę, od której wchodzimy na górę. Wejść możemy od wiatrołapu, a nie od salonu jak zakładał to projekt. Cieszy ta ogromna przestrzeń salonu i kuchni, ale osobiście chwalę sobie dodatkowy pokój na dole. Uważam, że takie pomieszczenie na dole jest bardzo przydatne. Póki co, jest nas trójka i żyjemy w domu bardzo wygodnie. Już niedługo pojawi się czwarta osoba, ale wątpię, że jakkolwiek negatywnie wpłynie to na wygodę użytkowania domu. W domu jest też bardzo jasno - nawet zdecydowaliśmy się usunąć dwa okna w przestrzeni salonu i kuchni. Nie ma jednego z okien na ścianie w salonie, gdzie były dwa, a także mniejszego okna w części jadalnej. Myślę, że teraz jest optymalnie i więcej przeszklenia nie jest niezbędne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Perła WRN1014. Na tą chwilę nic bym w domu nie zmienił ani też nie zamienił się na inny. Polecam i pozdrawiam.
KORA9
Odpowiedniego dla nas projektu domu szukaliśmy bardzo długo, bo aż 3 lata. Nic nas nie goniło i mogliśmy wybrać ten, naszym zdaniem, idealny. Od początku jednak dobrze wiedzieliśmy, czego szukamy. Miał to być dom o prostej i zwartej bryle, w której znajdzie swoje miejsce także garaż. Poza tym, chcieliśmy mieć na dole dodatkowy pokój oraz poddasze użytkowe, które zawsze ma ciekawy klimat. I dlatego nasz wybór padł na projekt domu Perła WRN1014. Zanim jednak rozpoczęliśmy budowę, pojechaliśmy obejrzeć dom do Państwa, którzy już w nim mieszkają. Dom był taki, o jaki nam chodziło. Mimo że mieszkamy w domu już prawie dwa lata, to wciąż czujemy jego nowość - dobre pierwsze wrażenie trwa do dziś. Bardzo wysoko oceniam układ pomieszczeń w tym projekcie domu. Garderoby przy dwóch pokojach na górze to naprawdę dobre rozwiązanie, a i taras nas wciąż zachwyca (może dach nad nim mógłby być trochę dłuższy). Jedynym ryzykiem było umieszczenie pralni na górze - w razie awarii może być nieciekawie; póki co sprawdza się jednak bez zarzutu. W domu jest bardzo jasno - usytuowanie strony tarasowej od południowego-zachodu to był strzał w dziesiątkę. Jesteśmy trzyosobową rodziną (z dorosłą już córką) i, powiem, szczerze, że lepiej dostosowanego po względem ilości pomieszczeń domu do naszych potrzeb nie potrafię sobie wyobrazić. Perła WRN1014 jest także bardzo gościnny. Imprezy nawet piętnastoosobowe to żaden problem, a i jest gdzie przenocować gości. Nasza budowa trwała w sumie trzy lata. Wszystko działo się etapami. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że całość udało się wykończyć, tak jak sobie to zakładaliśmy. I ogromnie się cieszymy, że nasz dom jest także atrakcyjny dla innych. Często obserwujemy, jak przejeżdżający zwalniają, żeby obejrzeć nasz dom, który przykuwa uwagę atrakcyjną bryła i ciekawą kolorystyką. Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Perła WRN1014 opatrzyliśmy jednak kilkoma poprawkami, aby jeszcze lepiej dostosować go do swoich potrzeb. Przede wszystkim został częściowo podpiwniczony. Tam też znajduje się teraz kotłownia z piecem na ekogroszek i miejsce na jego składowanie. W ramach pierwotnie zamierzanej kotłowni przy kuchni powstała spiżarnia, którą żona bardzo chwali. Ścianka kolankowa także poszła w górę o jeden pustak - wiadomo, chcieliśmy jak najlepiej wykorzystać powierzchnię na poddaszu. Niestety musieliśmy zrezygnować z okien w dachu po stronie górnej łazienki na rzecz świetlików - mieszkamy za blisko sąsiada, aby pozwolić sobie na okna dachowe. Projekt domu Perła WRN1014 chwyta za serce i naprawdę chce się w nim mieszkać. Oceniam go bardzo wysoko i polecam z czystym sumieniem. Aktualnie nie zamieniłbym tego domu na żaden inny.
michasko
Nasza wąska działka nieco ograniczała nam wybór projektu domu. Perła WRN1014 najlepiej do niej pasowała - szukaliśmy takiego domu o ciekawym wyglądzie zewnętrznym. Perła wpadła nam w oko z uwagi na nieprzeciętny dach i na to, że uwzględniono garaż w obrębie bryły domu. Niebagatelne znaczenie miały również układ i ilość pomieszczeń. Ze względu na to, że zdecydowałem się na piec na ekogroszek, musiałem kosztem garażu, poszerzyć kotłownię o ok. 30cm oraz zlikwidować drzwi przejściowe do kuchni. Natomiast pojawiły się drzwi z kotłowni na zewnątrz - jest to bardzo praktyczne rozwiązanie; np. aby wyrzucić popiół nie trzeba przechodzić przez garaż. Wszędzie, gdzie położyliśmy ceramiczne podłogi zamontowaliśmy też ogrzewanie podłogowe, a w sypialniach ze szwedzkimi podłogami są klasyczne kaloryfery. Koszty ogrzewania są jak najbardziej do przyjęcia; jesteśmy zadowoleni z wybranych rozwiązań i efektów z nimi związanych w postaci niskich kosztów eksploatacji. Zlikwidowaliśmy podcień na tarasie, tym samym zwiększyliśmy salon, pozwoliło to na bardzo dobre doświetlenie wnętrza. Teraz otwarta przestrzeń na parterze jest niezwykle jasna i ciepła. Światło słoneczne wpada od strony południa i świetnie dogrzewa nam dom. Jak dla czteroosobowej rodziny to dom jest wystarczający. Zostawia też rezerwę w postaci pokoju dla gości. Uważam także, że na stałe pięć osób także żyłoby w nim komfortowo. Otwarta przestrzeń na dole pozwala na wspólne spędzanie czasu - jednak wszystko ma swoje plusy i minusy. Przygotowując cokolwiek w kuchni można swobodnie rozmawiać z osobami z salonu, jednocześnie czasami krzątanie się w kuchni zakłóca ciszę i uniemożliwia spokojny seans telewizyjny. Zaletą projektu domu Perła WRN1014 jest również stryszek, który można zagospodarować na składzik lub pomieszczenie o podobnym przeznaczeniu. Przy realizacji projektu domu zastosowaliśmy jednak kilka zmian. Usunęliśmy prysznic z łazienki na dole i teraz jest to tylko toaleta dla gości. Brodzik z prysznicem wstawiliśmy jednak do górnej łazienki (trochę ją przy tym powiększając). Pomyśleliśmy, że w ten sposób zostawimy cały rozgardiasz na piętrze (nie trzeba schodzić z ubraniami na dół i robić tam bałaganu) , a dół pozostanie poukładny i zawsze otwarty dla gości. Likwidując drzwi do garderoby w jednej z górnych sypialni, wstawiliśmy te drzwi na korytarzu. Garderoba w ten sposób stała się ogólnodostępna. Udało się także zabudować słup w tej sypialni - stworzyliśmy w tym miejscu wnękę i wstawiliśmy szafę. Cieszymy się wyborem projektu domu parterowego z użytkowym poddaszem Perła WRN1014. Mimo że mieliśmy ten wybór ograniczony, to Perła idealnie pasuje do naszej rodziny. Całość naprawdę wciąż robi na nas wrażenie (mieszkamy półtora roku), a przede wszystkim cieszymy się z otwartego salonu i tej dużej przestrzeni na dole. Polecam i pozdrawiam.
lukaszenko
Wybór projektu domu Perła WRN1014 to była robota mojej żony. Chociaż bez zastanowienia jestem w stanie pochwalić ten wybór. Spodobał jej się przede wszystkim czterospadowy dach i trzy lukarny na poddaszu. W czasie trwania budowy przebywaliśmy z żoną za granicą, a doglądali jej moi rodzice. Jednak na tyle, ile mi wiadomo nie było żadnych problemów w czasie realizacji. Ekipa ze wszystkim poradziła sobie bez problemu, a my cieszymy się dokładnie takim domem, jaki chcieliśmy. W grudniu minie już rok odkąd się wprowadziliśmy. Do tego domu wybraliśmy piec na ekogroszek, co było raczej dobrym rozwiązaniem - taki piec jest prawie bezobsługowy, a jednocześnie jego eksploatacja jest całkiem ekonomiczna. Przy standardowym ociepleniu oraz ogrzewaniu podłogowym na dole i grzejnikach na górze przez ostatnią zimę spaliłem tylko 3,5 tony opału. Wydaje się, że nawet przy sroższej zimie koszty nie powinny znacznie wzrosnąć, jeśli w ogóle. Układ pomieszczeń w projekcie domu Perła WRN1014 jest naprawdę dobry. Korytarze są odpowiedniej szerokości, więc nie ma żadnych problemów komunikacyjnych - no może klatka schodowa mogłaby być większa. I tak już zmieniliśmy stronę, od której wchodzimy na górę. Wejść możemy od wiatrołapu, a nie od salonu jak zakładał to projekt. Cieszy ta ogromna przestrzeń salonu i kuchni, ale osobiście chwalę sobie dodatkowy pokój na dole. Uważam, że takie pomieszczenie na dole jest bardzo przydatne. Póki co, jest nas trójka i żyjemy w domu bardzo wygodnie. Już niedługo pojawi się czwarta osoba, ale wątpię, że jakkolwiek negatywnie wpłynie to na wygodę użytkowania domu. W domu jest też bardzo jasno - nawet zdecydowaliśmy się usunąć dwa okna w przestrzeni salonu i kuchni. Nie ma jednego z okien na ścianie w salonie, gdzie były dwa, a także mniejszego okna w części jadalnej. Myślę, że teraz jest optymalnie i więcej przeszklenia nie jest niezbędne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Perła WRN1014. Na tą chwilę nic bym w domu nie zmienił ani też nie zamienił się na inny. Polecam i pozdrawiam.
KORA9
Odpowiedniego dla nas projektu domu szukaliśmy bardzo długo, bo aż 3 lata. Nic nas nie goniło i mogliśmy wybrać ten, naszym zdaniem, idealny. Od początku jednak dobrze wiedzieliśmy, czego szukamy. Miał to być dom o prostej i zwartej bryle, w której znajdzie swoje miejsce także garaż. Poza tym, chcieliśmy mieć na dole dodatkowy pokój oraz poddasze użytkowe, które zawsze ma ciekawy klimat. I dlatego nasz wybór padł na projekt domu Perła WRN1014. Zanim jednak rozpoczęliśmy budowę, pojechaliśmy obejrzeć dom do Państwa, którzy już w nim mieszkają. Dom był taki, o jaki nam chodziło. Mimo że mieszkamy w domu już prawie dwa lata, to wciąż czujemy jego nowość - dobre pierwsze wrażenie trwa do dziś. Bardzo wysoko oceniam układ pomieszczeń w tym projekcie domu. Garderoby przy dwóch pokojach na górze to naprawdę dobre rozwiązanie, a i taras nas wciąż zachwyca (może dach nad nim mógłby być trochę dłuższy). Jedynym ryzykiem było umieszczenie pralni na górze - w razie awarii może być nieciekawie; póki co sprawdza się jednak bez zarzutu. W domu jest bardzo jasno - usytuowanie strony tarasowej od południowego-zachodu to był strzał w dziesiątkę. Jesteśmy trzyosobową rodziną (z dorosłą już córką) i, powiem, szczerze, że lepiej dostosowanego po względem ilości pomieszczeń domu do naszych potrzeb nie potrafię sobie wyobrazić. Perła WRN1014 jest także bardzo gościnny. Imprezy nawet piętnastoosobowe to żaden problem, a i jest gdzie przenocować gości. Nasza budowa trwała w sumie trzy lata. Wszystko działo się etapami. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że całość udało się wykończyć, tak jak sobie to zakładaliśmy. I ogromnie się cieszymy, że nasz dom jest także atrakcyjny dla innych. Często obserwujemy, jak przejeżdżający zwalniają, żeby obejrzeć nasz dom, który przykuwa uwagę atrakcyjną bryła i ciekawą kolorystyką. Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Perła WRN1014 opatrzyliśmy jednak kilkoma poprawkami, aby jeszcze lepiej dostosować go do swoich potrzeb. Przede wszystkim został częściowo podpiwniczony. Tam też znajduje się teraz kotłownia z piecem na ekogroszek i miejsce na jego składowanie. W ramach pierwotnie zamierzanej kotłowni przy kuchni powstała spiżarnia, którą żona bardzo chwali. Ścianka kolankowa także poszła w górę o jeden pustak - wiadomo, chcieliśmy jak najlepiej wykorzystać powierzchnię na poddaszu. Niestety musieliśmy zrezygnować z okien w dachu po stronie górnej łazienki na rzecz świetlików - mieszkamy za blisko sąsiada, aby pozwolić sobie na okna dachowe. Projekt domu Perła WRN1014 chwyta za serce i naprawdę chce się w nim mieszkać. Oceniam go bardzo wysoko i polecam z czystym sumieniem. Aktualnie nie zamieniłbym tego domu na żaden inny.
michasko
Nasza wąska działka nieco ograniczała nam wybór projektu domu. Perła WRN1014 najlepiej do niej pasowała - szukaliśmy takiego domu o ciekawym wyglądzie zewnętrznym. Perła wpadła nam w oko z uwagi na nieprzeciętny dach i na to, że uwzględniono garaż w obrębie bryły domu. Niebagatelne znaczenie miały również układ i ilość pomieszczeń. Ze względu na to, że zdecydowałem się na piec na ekogroszek, musiałem kosztem garażu, poszerzyć kotłownię o ok. 30cm oraz zlikwidować drzwi przejściowe do kuchni. Natomiast pojawiły się drzwi z kotłowni na zewnątrz - jest to bardzo praktyczne rozwiązanie; np. aby wyrzucić popiół nie trzeba przechodzić przez garaż. Wszędzie, gdzie położyliśmy ceramiczne podłogi zamontowaliśmy też ogrzewanie podłogowe, a w sypialniach ze szwedzkimi podłogami są klasyczne kaloryfery. Koszty ogrzewania są jak najbardziej do przyjęcia; jesteśmy zadowoleni z wybranych rozwiązań i efektów z nimi związanych w postaci niskich kosztów eksploatacji. Zlikwidowaliśmy podcień na tarasie, tym samym zwiększyliśmy salon, pozwoliło to na bardzo dobre doświetlenie wnętrza. Teraz otwarta przestrzeń na parterze jest niezwykle jasna i ciepła. Światło słoneczne wpada od strony południa i świetnie dogrzewa nam dom. Jak dla czteroosobowej rodziny to dom jest wystarczający. Zostawia też rezerwę w postaci pokoju dla gości. Uważam także, że na stałe pięć osób także żyłoby w nim komfortowo. Otwarta przestrzeń na dole pozwala na wspólne spędzanie czasu - jednak wszystko ma swoje plusy i minusy. Przygotowując cokolwiek w kuchni można swobodnie rozmawiać z osobami z salonu, jednocześnie czasami krzątanie się w kuchni zakłóca ciszę i uniemożliwia spokojny seans telewizyjny. Zaletą projektu domu Perła WRN1014 jest również stryszek, który można zagospodarować na składzik lub pomieszczenie o podobnym przeznaczeniu. Przy realizacji projektu domu zastosowaliśmy jednak kilka zmian. Usunęliśmy prysznic z łazienki na dole i teraz jest to tylko toaleta dla gości. Brodzik z prysznicem wstawiliśmy jednak do górnej łazienki (trochę ją przy tym powiększając). Pomyśleliśmy, że w ten sposób zostawimy cały rozgardiasz na piętrze (nie trzeba schodzić z ubraniami na dół i robić tam bałaganu) , a dół pozostanie poukładny i zawsze otwarty dla gości. Likwidując drzwi do garderoby w jednej z górnych sypialni, wstawiliśmy te drzwi na korytarzu. Garderoba w ten sposób stała się ogólnodostępna. Udało się także zabudować słup w tej sypialni - stworzyliśmy w tym miejscu wnękę i wstawiliśmy szafę. Cieszymy się wyborem projektu domu parterowego z użytkowym poddaszem Perła WRN1014. Mimo że mieliśmy ten wybór ograniczony, to Perła idealnie pasuje do naszej rodziny. Całość naprawdę wciąż robi na nas wrażenie (mieszkamy półtora roku), a przede wszystkim cieszymy się z otwartego salonu i tej dużej przestrzeni na dole. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki