Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall6,95 m² (7,12 m²*)
2. Pokój17,48 m² (21,36 m²*)
3. Pokój12,47 m² (16,35 m²*)
4. Pokój12,47 m² (16,35 m²*)
5. Łazienka10,49 m² (14,35 m²*)
6. Garderoba2,89 m²
7. Łazienka3,31 m²
8. Strych10,86 m² (22,06 m²*)
Razem rzut poddasza76,92 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
133,82 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
133,32 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
522 m³
Powierzchnia dachu
246 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,89 m
Szerokość elewacji
14,10 m
Długość elewacji
10,75 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,10 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,33 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
70,80 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12/16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy płytowy gr. 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym jętkowo-płatwiowym z płatwiami oraz jętkowa nad garażem. Schody wewnętrzne: żelbetowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.
Średniej wielkości, parterowy dom jednorodzinny Rozeta o użytkowym poddaszu, posiada prostą, tradycyjną bryłę zwieńczoną dachem dwuspadowy, o kalenicy równoległej do drogi. W linii budynku znalazł się kryty osobnym, niższym dachem garaż na jedno stanowisko. Lico fasady cofnięto w obrębie strefy wejściowej do głębokości ściany garażu, dzięki czemu wsparty na jednym filarze dach osłania ten obszar. Przeciwległe naroże także odjęto z obrysu ścian - w jego miejscu utworzył się niewielki podcień nad fragmentem tarasu. Dwie duże, centralnie położone lukarny z balkonami wieńczą każdą z połaci dachu. Dom zaprojektowano dla 4-5 osób, a jego gabaryty najlepiej sprawdzą się na większych działkach.
Strefę dzienną zlokalizowano wzdłuż tylnej ściany domu, na parterze. Duże, otwarte pomieszczenie niemal pozbawione jest przegród - jedynie wolnostojący słup wyznacza granicę między nieco głębszą kuchnią, a pokojem dziennym. Wspomniane naroże przeznaczono na podcień, który jest dostępny zarówno od strony salonu jak i jadalni. Para okien w ścianie szczytowej dobrze doświetla duży i otwarty aneks kuchenny. Za słupem łączy się on z półotwartym hallem, który po przeciwnej stronie przechodzi w zamkniętą klatkę schodową. Wzdłuż fasady zlokalizowano ciąg dodatkowych, obsługujących resztę domu pomieszczeń. Cofnięty wiatrołap z wnęką łączy się z hallem oraz pomieszczeniem gospodarczym, z którego dostępny jest garaż. Bliżej ulicy znalazła się drobna, ogólnodostępna toaleta, niewielka spiżarnia oraz dodatkowy spory pokój, który może służyć jako sypialnia bądź gabinet. Na poddaszu znalazły się pomieszczenia nocne. Para średnich sypialni przylega do tylnej połaci, a ich powierzchnię powiększono o wspólną, wyposażoną w balkon lukarnę. Okna dachowe wpuszczają do wnętrz jeszcze więcej światła. Trzeci, największy pokój zajmuje przednie naroże. Własna łazienka, garderoba i balkon w lukarnie czynią z niego najbardziej komfortowe pomieszczenie prywatne w domu. Sąsiaduje z nim niezwykle obszerna, ogólnodostępna łazienka, która dostępna jest z hallu. Dostępny ze spocznika strych nad garażem można zaadaptować na różne sposoby. Dzięki parze przeciwległych okien połaciowych świetnie sprawdzi się on jako suszarnia, ale w razie potrzeby można zaaranżować go nawet jako dodatkową sypialnię.
Rozeta jest domem wygodnym i uporządkowanym. Względnie prosta, tradycyjna bryła kryje w sobie bogaty i uporządkowany program użytkowy. Strefę dzienną pozbawiono zbędnych przegród i całkowicie otwarto na ogród. Pozwoliło to stworzyć spokojny, prywatny obszar, odseparowany od ulicy innymi pomieszczeniami. Jasne i ustawne pokoje w strefie nocnej zapewnią każdemu z lokatorów komfortowe miejsce do pracy i odpoczynku. Strych nad garażem można dostosować do potrzeb rodziny, tworząc w nim pomieszczenie mieszkalne bądź gospodarcze. Wydzielone w bryle podcienie ułatwią zarówno rekreację jak i codzienną logistykę.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Interesuje Cię projekt w standardzie WT 2021? Skontaktuj się z nami - Doradca sprawdzi, czy jest już dostępna najnowsza wersja
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Rozeta
Martynka2008
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Rozeta WRW1005 zdecydowanie odpowiadał nam pod względem ogólnego metrażu i układu pomieszczeń zaproponowanego przez projektanta. Mam także dużą działkę, więc nie było problemu z ustawieniem budynku na działce.W domu mieszkamy już od dwóch lat. Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Projekt nie był skomplikowany czy trudny do odczytania. Dom został standardowo ocieplony i zdecydowałam się na piec gazowy. Oprócz niego mamy także kominek w salonie. Dom jest raczej ekonomiczny i miesięcznie płacę za gaz 325 złotych, co obiektywnie nie jest powalającą kwotą.W domu mieszkam razem z córką. Na razie zajmujemy tylko parter. Dla dwóch osób to zdecydowanie wystarczająca przestrzeń. Układ parteru oceniam zdecydowanie na plus. Miejsca mamy dużo. Zamiast jadalni zdecydowałam się na wyspę z barkiem, co okazało się dobrym rozwiązaniem. Otwarta przestrzeń jest też bardzo dobrze doświetlona i w zasadzie cały dzień jest tam jasno. Chociaż zrezygnowałam z dodatkowego wyjścia na taras z salonu. Ściana dzieląca schody od salonu została postawiona tylko do połowy, także jak ktoś wchodzi na górę, to druga osoba widzi go z salonu.Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Rozeta WRW1005. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się wykończyć poddasze i będziemy mogły cieszyć się całym domem. Polecam i pozdrawiam.
monter123456789
Wybraliśmy projekt domu Rozeta WRW1005, ponieważ wydał nam się najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb. Zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na układ pomieszczeń, usytuowanie garażu i taras. W tym przypadku wszystko idealnie pasowało. Cała budowa przebiegła bardzo szybko i niezwykle sprawnie, a projekt domu Rozeta WRW1005 był czytelny i wykonawcy się na niego nie skarżyli. Koszta budowy nie przewyższyły tych, które zakładałem. Piec mam na ekogroszek i przy takich lekkich zimach, jak były ostatnio, sprawdza się wyśmienicie. Sama eksploatacja jest bardzo korzystna. Wprowadziliśmy kilka modyfikacji. pierwsza z nich to likwidacja małych drzwi tarasowych- zostało tylko duże okno wraz w wyjściem. Następnie na piętrze zlikwidowaliśmy w jednym z pokoi łazienkę i garderobę. Dzięki temu powiększyliśmy pokoje. A tam, gdzie było wyjście ze schodów, została otwarta przestrzeń (nie ma pokoju). Wejście mamy od strony północnej, a taras od południowej. Takie umieszczenie domu na działce sprawdza się w 100%, ponieważ wszystkie pomieszczenia w ciągu dnia są jasne i przytulne. Układ pomieszczeń jest niezwykle funkcjonalny, głównie dlatego wybraliśmy ten projekt. Cieszymy się, że nie zawiódł naszych oczekiwań. Moja rodzina liczy cztery osoby. Przy takiej ilości osób dom bardzo dobrze się sprawdza. Mój sukces to realizacja tego projektu. Wszystko się udało: jest przestronny, przytulny i sprawia dobre wrażenie na gościach, którzy nas odwiedzają. Bardzo dobrze się u nas czują, a my chętnie ich przyjmujemy, bo mamy na to miejsce, a salon połączony z jadalnią sprawdza się znakomicie. Jedyna rada, którą mógłbym dać innym użytkownikom, którzy zdecydowaliby się na ten projekt, to zamknąć kuchnię. Po za tym, nie mamy żadnych zastrzeżeń do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta WRW1005. Uważam, że warto wybudować ten dom. Bardzo dobrze się w nim mieszka. Pozdrawiam i polecam.
gosia777
Wybraliśmy projekt domu Rozeta WRW1005, ponieważ spodobał nam się jego wygląd zewnętrzny oraz układ pomieszczeń był taki, na jakim nam zależało. Chcieliśmy, aby w naszym domu balkony były umieszczone na północ i południe. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, nie mieliśmy żądnych większych problemów z fachowcami, ani też dotyczących projektu domu Rozeta WRW1005. Zdecydowaliśmy się na piec gazowy i jesteśmy zadowoleni z kosztów. Teraz będziemy mieszkać drugą zimę, to zobaczymy, czy coś się zmieni, bo poprzednia była bardzo ciepła, więc i koszty były niewielkie. Wprowadziliśmy niewielkie zmiany, aby dostosować projekt do naszych potrzeb. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni na dole na rzecz większej łazienki, zlikwidowaliśmy górną łazienkę i powiększyliśmy garderobę. Żadnych więcej modyfikacji nie wprowadzaliśmy, cała reszta domu nam odpowiadała. Z perspektywy czasu myślę, że warto zmienić usytuowanie kominka. Ggdy jest na tej samej ścianie co w projekcie, a telewizor znajduje się na ścianie obok schodów, to słońce na niego pada i musimy zasłaniać roletyNie mamy zastrzeżeń co do układu pomieszczeń, jednak po zlikwidowaniu spiżarni brakuje nam takiego pomieszczenia. Kotłownia i garaż mogłyby być trochę większe i wtedy byłoby już idealnie. Moja rodzina liczy trzy osoby, a więc dom jest wystarczająco duży. Dzięki temu, że salon mamy od południa, to cała strefa dzienna zawsze jest bardzo jasna. Najbardziej jesteśmy zadowoleni, że wszystko poszło po naszej myśli, tak, jak sobie założyliśmy. Cały układ jest bardzo dobrze i funkcjonalnie przemyślany. Nawet większa ilość gości zmieści się bez problemu. To był to bardzo dobry wybór i projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta WRW1005 jest godny polecenia. Pozdrawiam.
1qaz
Wybierając projekt każdy z członków rodziny stawiał mu jakieś wymagania. I tak, ja chciałem, aby drzwi wejściowe były schowane i tym sposobem zabezpieczone od wiatru czy deszczu. Nie chciałem zimą odgarniać śniegu sprzed drzwi (to ze względu na poprzednie miejsce zamieszkania). Moim drugim, wymogiem był garaż niezależny z boku. Moja żona chciała, aby część tarasu była schowana pod dachem, aby w przyszłości przeobrazić go w oranżerię. Tym sposobem wybraliśmy projekt domu Rozeta WRW1005, w którym córka ma także swój pokój i przestrzeń dla siebie.Chcieliśmy także, aby salon i kuchnia miały co najmniej 20 m2, a góra już sama w ten sposób się wyrysowała. Wejście domu jest od strony zachodniej, dzięki temu dom jest odpowiednio doświetlony. Wprowadziliśmy, także kilka poprawek m.in. garaż został poszerzony o 1,5m, dzięki temu teraz można swobodnie posprzątać samochód. Podcień została zrównana z tylną ścianą i teraz w tamtym miejscu jest piec na ekogroszek. Z pewnością z całej budowy najdłużej będę pamiętał przygody z fachowcami, nie było jakiś poważnych obsów, ale drobne - jak na każdej budowie. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z wykonawców, ponieważ brałem wszystkich z polecenia i wcześniej przyglądałem się ich pracy na innych budowach. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe takie jak było w projekcie, do tego jak już wspomniałem mamy piec na ekogroszek. Plus kominek z nawiewami na górne pokoje i w górnej dużej łazience jest ogrzewanie podłogowe (z małej łazienki zrezygnowaliśmy). Przenieśliśmy kuchnię do wolnego pokoju na dole i zrezygnowaliśmy z tej ścianki dzielącej - teraz wszystko jest na otwartej przestrzeni. Na całym parterze mamy ogrzewanie podłogowe, a do tego wszędzie są grzejniki. Mimo, że mieszkam dopiero od 3 dni to już mogę coś powiedzieć o kosztach ogrzewania, ponieważ już cały zeszły rok grzałem dom (koszty ogrzewania za rok ubiegły wyniosły mnie 2800zł - z czego jestem zadowolony). Układ pomieszczeń jest dla mnie wprost idealny, jedynie nie przewidziałem, że pokoje na górze będą tak obszerne, ale ma to też swoje plusy, bo dzięki temu są bardzo ustawne. Projekt domu Rozeta WRW1005 jest bardzo przestronny dla trzyosobowej rodziny, mamy dużo miejsca dla siebie, jak również dla gości. Spokojnie możemy urządzać przyjęcia rodzinne i spędzać czas w większym gronie znajomych. Parter i poddasze są bardzo dobrze doświetlone. Dokonaliśmy drobnej zmiany: zamiast dwóch małych okien w kuchni jest jedno duże i na górze nie robiliśmy okien dachowych tylko w ścianach, dzięki temu jest znacznie jaśniej. Moim ulubionym miejscem, z którego cieszę się najbardziej, jest mój gabinet nad garażem. Powstał tam, ponieważ poprzez poszerzenie garażu automatycznie zrobiło się sporo przestrzeni nad nim. Co więcej, znalazło się też miejsce na pralnię. Jeśli miałbym coś doradzić to zwężyłbym trochę dom, bo w projekcie ma 10x10,5m, a jak na potrzeby mojej rodziny wystarczyłby w zupełności 10x9,5m. Jedyna wada, którą zauważyłem to schody: są źle usytuowane, co może przeszkadzać podczas użytkowania. Nam pomógł pan budujący dom, który je przerobił tak, że są proste, a udało się nam to dzięki poszerzeniu garażu. Jest teraz ładniej, chociaż może i tak przesunąłbym kominek, tak aby był obok schodów.Dom parterowy z poddaszem użytkowym Rozeta WRW1005 bardzo nam się podoba. Fakt, że już go wybudowaliśmy, możemy już się nim cieszyć i w nim mieszkać, jest moim ogromnym sukcesem. Polecam i pozdrawiam.
Martynka2008
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Rozeta WRW1005 zdecydowanie odpowiadał nam pod względem ogólnego metrażu i układu pomieszczeń zaproponowanego przez projektanta. Mam także dużą działkę, więc nie było problemu z ustawieniem budynku na działce.W domu mieszkamy już od dwóch lat. Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Projekt nie był skomplikowany czy trudny do odczytania. Dom został standardowo ocieplony i zdecydowałam się na piec gazowy. Oprócz niego mamy także kominek w salonie. Dom jest raczej ekonomiczny i miesięcznie płacę za gaz 325 złotych, co obiektywnie nie jest powalającą kwotą.W domu mieszkam razem z córką. Na razie zajmujemy tylko parter. Dla dwóch osób to zdecydowanie wystarczająca przestrzeń. Układ parteru oceniam zdecydowanie na plus. Miejsca mamy dużo. Zamiast jadalni zdecydowałam się na wyspę z barkiem, co okazało się dobrym rozwiązaniem. Otwarta przestrzeń jest też bardzo dobrze doświetlona i w zasadzie cały dzień jest tam jasno. Chociaż zrezygnowałam z dodatkowego wyjścia na taras z salonu. Ściana dzieląca schody od salonu została postawiona tylko do połowy, także jak ktoś wchodzi na górę, to druga osoba widzi go z salonu.Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Rozeta WRW1005. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się wykończyć poddasze i będziemy mogły cieszyć się całym domem. Polecam i pozdrawiam.
monter123456789
Wybraliśmy projekt domu Rozeta WRW1005, ponieważ wydał nam się najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb. Zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na układ pomieszczeń, usytuowanie garażu i taras. W tym przypadku wszystko idealnie pasowało. Cała budowa przebiegła bardzo szybko i niezwykle sprawnie, a projekt domu Rozeta WRW1005 był czytelny i wykonawcy się na niego nie skarżyli. Koszta budowy nie przewyższyły tych, które zakładałem. Piec mam na ekogroszek i przy takich lekkich zimach, jak były ostatnio, sprawdza się wyśmienicie. Sama eksploatacja jest bardzo korzystna. Wprowadziliśmy kilka modyfikacji. pierwsza z nich to likwidacja małych drzwi tarasowych- zostało tylko duże okno wraz w wyjściem. Następnie na piętrze zlikwidowaliśmy w jednym z pokoi łazienkę i garderobę. Dzięki temu powiększyliśmy pokoje. A tam, gdzie było wyjście ze schodów, została otwarta przestrzeń (nie ma pokoju). Wejście mamy od strony północnej, a taras od południowej. Takie umieszczenie domu na działce sprawdza się w 100%, ponieważ wszystkie pomieszczenia w ciągu dnia są jasne i przytulne. Układ pomieszczeń jest niezwykle funkcjonalny, głównie dlatego wybraliśmy ten projekt. Cieszymy się, że nie zawiódł naszych oczekiwań. Moja rodzina liczy cztery osoby. Przy takiej ilości osób dom bardzo dobrze się sprawdza. Mój sukces to realizacja tego projektu. Wszystko się udało: jest przestronny, przytulny i sprawia dobre wrażenie na gościach, którzy nas odwiedzają. Bardzo dobrze się u nas czują, a my chętnie ich przyjmujemy, bo mamy na to miejsce, a salon połączony z jadalnią sprawdza się znakomicie. Jedyna rada, którą mógłbym dać innym użytkownikom, którzy zdecydowaliby się na ten projekt, to zamknąć kuchnię. Po za tym, nie mamy żadnych zastrzeżeń do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta WRW1005. Uważam, że warto wybudować ten dom. Bardzo dobrze się w nim mieszka. Pozdrawiam i polecam.
gosia777
Wybraliśmy projekt domu Rozeta WRW1005, ponieważ spodobał nam się jego wygląd zewnętrzny oraz układ pomieszczeń był taki, na jakim nam zależało. Chcieliśmy, aby w naszym domu balkony były umieszczone na północ i południe. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, nie mieliśmy żądnych większych problemów z fachowcami, ani też dotyczących projektu domu Rozeta WRW1005. Zdecydowaliśmy się na piec gazowy i jesteśmy zadowoleni z kosztów. Teraz będziemy mieszkać drugą zimę, to zobaczymy, czy coś się zmieni, bo poprzednia była bardzo ciepła, więc i koszty były niewielkie. Wprowadziliśmy niewielkie zmiany, aby dostosować projekt do naszych potrzeb. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni na dole na rzecz większej łazienki, zlikwidowaliśmy górną łazienkę i powiększyliśmy garderobę. Żadnych więcej modyfikacji nie wprowadzaliśmy, cała reszta domu nam odpowiadała. Z perspektywy czasu myślę, że warto zmienić usytuowanie kominka. Ggdy jest na tej samej ścianie co w projekcie, a telewizor znajduje się na ścianie obok schodów, to słońce na niego pada i musimy zasłaniać roletyNie mamy zastrzeżeń co do układu pomieszczeń, jednak po zlikwidowaniu spiżarni brakuje nam takiego pomieszczenia. Kotłownia i garaż mogłyby być trochę większe i wtedy byłoby już idealnie. Moja rodzina liczy trzy osoby, a więc dom jest wystarczająco duży. Dzięki temu, że salon mamy od południa, to cała strefa dzienna zawsze jest bardzo jasna. Najbardziej jesteśmy zadowoleni, że wszystko poszło po naszej myśli, tak, jak sobie założyliśmy. Cały układ jest bardzo dobrze i funkcjonalnie przemyślany. Nawet większa ilość gości zmieści się bez problemu. To był to bardzo dobry wybór i projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta WRW1005 jest godny polecenia. Pozdrawiam.
1qaz
Wybierając projekt każdy z członków rodziny stawiał mu jakieś wymagania. I tak, ja chciałem, aby drzwi wejściowe były schowane i tym sposobem zabezpieczone od wiatru czy deszczu. Nie chciałem zimą odgarniać śniegu sprzed drzwi (to ze względu na poprzednie miejsce zamieszkania). Moim drugim, wymogiem był garaż niezależny z boku. Moja żona chciała, aby część tarasu była schowana pod dachem, aby w przyszłości przeobrazić go w oranżerię. Tym sposobem wybraliśmy projekt domu Rozeta WRW1005, w którym córka ma także swój pokój i przestrzeń dla siebie.Chcieliśmy także, aby salon i kuchnia miały co najmniej 20 m2, a góra już sama w ten sposób się wyrysowała. Wejście domu jest od strony zachodniej, dzięki temu dom jest odpowiednio doświetlony. Wprowadziliśmy, także kilka poprawek m.in. garaż został poszerzony o 1,5m, dzięki temu teraz można swobodnie posprzątać samochód. Podcień została zrównana z tylną ścianą i teraz w tamtym miejscu jest piec na ekogroszek. Z pewnością z całej budowy najdłużej będę pamiętał przygody z fachowcami, nie było jakiś poważnych obsów, ale drobne - jak na każdej budowie. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z wykonawców, ponieważ brałem wszystkich z polecenia i wcześniej przyglądałem się ich pracy na innych budowach. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe takie jak było w projekcie, do tego jak już wspomniałem mamy piec na ekogroszek. Plus kominek z nawiewami na górne pokoje i w górnej dużej łazience jest ogrzewanie podłogowe (z małej łazienki zrezygnowaliśmy). Przenieśliśmy kuchnię do wolnego pokoju na dole i zrezygnowaliśmy z tej ścianki dzielącej - teraz wszystko jest na otwartej przestrzeni. Na całym parterze mamy ogrzewanie podłogowe, a do tego wszędzie są grzejniki. Mimo, że mieszkam dopiero od 3 dni to już mogę coś powiedzieć o kosztach ogrzewania, ponieważ już cały zeszły rok grzałem dom (koszty ogrzewania za rok ubiegły wyniosły mnie 2800zł - z czego jestem zadowolony). Układ pomieszczeń jest dla mnie wprost idealny, jedynie nie przewidziałem, że pokoje na górze będą tak obszerne, ale ma to też swoje plusy, bo dzięki temu są bardzo ustawne. Projekt domu Rozeta WRW1005 jest bardzo przestronny dla trzyosobowej rodziny, mamy dużo miejsca dla siebie, jak również dla gości. Spokojnie możemy urządzać przyjęcia rodzinne i spędzać czas w większym gronie znajomych. Parter i poddasze są bardzo dobrze doświetlone. Dokonaliśmy drobnej zmiany: zamiast dwóch małych okien w kuchni jest jedno duże i na górze nie robiliśmy okien dachowych tylko w ścianach, dzięki temu jest znacznie jaśniej. Moim ulubionym miejscem, z którego cieszę się najbardziej, jest mój gabinet nad garażem. Powstał tam, ponieważ poprzez poszerzenie garażu automatycznie zrobiło się sporo przestrzeni nad nim. Co więcej, znalazło się też miejsce na pralnię. Jeśli miałbym coś doradzić to zwężyłbym trochę dom, bo w projekcie ma 10x10,5m, a jak na potrzeby mojej rodziny wystarczyłby w zupełności 10x9,5m. Jedyna wada, którą zauważyłem to schody: są źle usytuowane, co może przeszkadzać podczas użytkowania. Nam pomógł pan budujący dom, który je przerobił tak, że są proste, a udało się nam to dzięki poszerzeniu garażu. Jest teraz ładniej, chociaż może i tak przesunąłbym kominek, tak aby był obok schodów.Dom parterowy z poddaszem użytkowym Rozeta WRW1005 bardzo nam się podoba. Fakt, że już go wybudowaliśmy, możemy już się nim cieszyć i w nim mieszkać, jest moim ogromnym sukcesem. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki