Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 719 do 6 939 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
213 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
34 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
148 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
31 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
86,55 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
87,98 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
176,20 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
514 m³
Powierzchnia dachu
145,75 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,71 m
Szerokość elewacji
10,60 m
Długość elewacji
8,30 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,60 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,30 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
20 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE) lub
olejowe
- do wyboru na etapie adaptacji
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Instalacje w projekcie
Ogrzewanie podłogowe (na całej powierzchni domu lub w jej części, szczegóły u doradcy)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: ściany zewnętrzne tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian frezowany). Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne. Dach: o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
600 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
500 zł
Opis projektu
Projekt domu Rusałka to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Rusałka to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dzięki otwartej kuchni podczas przygotowywania posiłków mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie, co sprzyja integracji rodziny. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Witam. Czy ktoś robił w Rusałce przejście do garażu? Chciałabym zobaczyć z mężem dom na żywo, czy ktoś już go budował z okolic małopolski, śląska bądź świętokrzyskiego? Czy była by szansa zobaczyć?
Pozdrawiamy
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Rusałka
piobu77
Znalezienie odpowiedniego projektu zajęło nam dość dużo czasu, a podczas poszukiwań przejrzeliśmy ich naprawdę sporo. W końcu natrafiliśmy na projekt domu Rusałka BSB1072 i był on jedynym, który spodobał nam się w całości. Najpierw zwróciliśmy uwagę na zdjęcia z wizualizacji, gdyż cały budynek atrakcyjnie się prezentował. Gdy oglądnęliśmy rzuty okazało się, że wnętrze również spełnia nasze oczekiwania. Architekt zaproponował w nim ciekawy układ pomieszczeń z dużym salonem i otwartą na niego kuchnią, co bardzo nam odpowiadało. Wielkość domu i uwzględniona w nim liczba sypialni jest całkowicie wystarczająca dla naszej rodziny. Poza tym, mimo iż budynek nie posiada wielkich gabarytów, projektant przewidział garaż w jego bryle, a na tym również nam zależało. Nasz dom budowali doświadczeni fachowcy i z całą realizacją poradzili sobie bez większych trudności. Do projektu również nie mam większych zastrzeżeń i praktycznie wszystko zostało wykonane zgodnie z wytycznymi. Jedyną zmianą było podniesienie ścianki kolankowej. Cena inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego była w naszym przypadku niższa niż ta wyliczona w kosztorysie, gdyż wyniosło to nas ok. 118 tysięcy złotych. Fundamenty wykonaliśmy z bloczków betonowych, a ściany zostały wymurowane z gipsowych pustaków o standardowych wymiarach. Nasz majster pokrył całą bryłę 18 cm warstwą białego styropianu. Pas elewacyjny okalający cały budynek, pierwotnie miał wystawać 12cm od właściwej bryły, jednak my skróciliśmy tą długość do 2cm. Dzięki temu elewację znacznie łatwiej utrzymać w czystości, a w dalszym ciągu efektownie się prezentuje. Myślę również, że przy oryginalnym założeniu montaż rynien były utrudniony, dlatego polecam takie rozwiązanie. Ogrzewanie podłogowe zastosowaliśmy na całym parterze oraz w górnej łazience. W sypialniach zamontowaliśmy tradycyjne grzejniki. Obydwa systemy podłączone są do pieca centralnego na paliwo stałe. Na cały sezon grzewczy zużywamy ok. 5 ton węgla. Ze względu na to, iż w kotle można palić różnego rodzaju opałem, w porze letniej używamy do tego drewna. W tym czasie koszty wynoszą ok. 100 zł. Dom usytuowany mamy w ten sposób, iż front budynku znajduje się po stronie południowej. Robiąc taras zgodnie z projektem Rusałka BSB1072 wychodziłby na północ, dlatego też postanowiliśmy przenieść go na stronę zachodnią. Dzięki temu duże drzwi tarasowe ładnie doświetlają salon w godzinach popołudniowych. W pozostałą część dnia jest tam nieco ciemniej, jednak w ogóle nam to nie przeszkadza, jesteśmy nawet zadowoleni. W części wypoczynkowej znajduje się telewizor, więc przy słabszym oświetleniu lepiej ogląda się filmy. Jeśli miałbym poradzić coś przyszłym inwestorom tego projektu, to przesuniecie komina dymnego na drugą stronę ściany. Obecnie znajduje się on w salonie i tym samym utrudnia jego umeblowanie, natomiast w garażu i kotłowni nie przeszkadzałby w żadnym stopniu. Oprócz tego, polecam jego wydłużenie, tak aby mocniej wystawał za szczyt dachu. Niestety nie zrobiliśmy tego i czasami, gdy wiatr zawieje i mamy otwarte okna dachowe, czujemy w górnych pokojach zapach dymu. Warto również zwrócić uwagę na kanał wentylacyjny w kuchni, gdyż dostęp do niego jest dosyć ciężki. Póki co, jest on u nas zamknięty i aby go otworzyć musimy w niedługim czasie wykuć narożną część komina. Warto więc zrobić to już podczas budowy. Myślę również, że nie ma potrzeby wykonywania kanałów wentylacyjnych w każdym z pokoi. Zimą może uciekać przez nie ciepło, a latem zawsze można wywietrzyć pomieszczenia poprzez otwarcie okna. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rusałka BSB1072, a nasz nowy dom bardzo mi się podoba. Cieszę się również, iż kotłownia znajduje się za garażem i nie ma do niej bezpośredniego dostępu z części mieszkalnej. Dzięki temu w domu jest czysto i nic się nie dymi. Polecam i pozdrawiam.
hipolit_poznan
Wybierając projekt domu Rusałka BSB1072 zwracaliśmy uwagę na podział pomieszczeń oraz wygląd zewnętrzny domu. Te cechy miały dla nas największe znaczenie. Budowa przebiegła bez większych kłopotów- wszystko było tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Wykonawcy nie mieli też problemu z odczytem projektu domu Rusałka BSB1072. Mamy ogrzewanie elektryczne firmy Eco Partner. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów eksploatacji i samego użytkowania. Musieliśmy wprowadzić zmiany, aby dom lepiej pasował do naszych potrzeb. Dlatego w górnej sypialni usunęliśmy wszystkie okna dachowe. W pozostałych były po dwa okna, a my zostawiliśmy po jednym. Na parterze nie ma przejścia z przedpokoju do kuchni- zamurowaliśmy je. Natomiast w salonie zamieniliśmy miejscami okno z drzwiami tarasowymi. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, lecz jak dla nas dom jest na razie za duży, ponieważ mieszkamy w dwójkę. Jednak sądzę, że najlepiej by się sprawdził przy czteroosobowej rodzinie. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rusałka BSB1072. Polecam i pozdrawiam.
Grzegorz24
Postanowiłem wybudować nowy dom własnymi siłami, dlatego przy wyborze projektu największą uwagę zwracałem na prostą i łatwą w wykonaniu konstrukcję. Oprócz tego, skupiłem się na znalezieniu budynku z poddaszem użytkowym. Oglądając wiele różnych propozycji natrafiłem na projekt Rusałka BSB1072. Spełniał powyższe kryteria i w całości przypadł nam do gustu, więc finalnie zdecydowałem się na jego realizację.Cały dom został postawiony systemem gospodarczym. Nie zatrudniałem firm, a prace wykonałem samodzielnie. Wcześniej nie miałem żadnego doświadczenia w budownictwie, więc wszystkiego uczyłem się na bieżąco. Mimo to całą inwestycję udało mi się zrealizować całkiem sprawnie, z czego jestem naprawdę zadowolony. Budowę rozpocząłem w kwietniu 2015 r. a obecnie (październik 2017 r.) zostało mi jedynie wykończyć schody i umeblować do końca wszystkie pomieszczenia.Ściany naszego domu wymurowałem przy użyciu bloczków z betonu komórkowego Ytong. Strop wykonałem w zespolonej konstrukcji gęstożebrowej Vector, a dach pokryłem dachówką firmy Creaton. Przyznam, że trudno jest mi się jednoznacznie odnieść do poprawności kosztorysu, ponieważ z racji budowy metodą gospodarczą wiele zaoszczędziłem na robociźnie - doświadczone osoby zatrudniłem jedynie przy wylewaniu wylewek i tynkowaniu. Łącznie za wszystkie materiały użyte do zakończenia stanu surowego zamkniętego (razem z pokryciem dachowym) zapłaciłem ok 80 tys. zł, z kolei stan „pod klucz” wyniósł w naszym przypadku 208 tys. zł.Projekt domu Rusałka BSB1072 został bardzo funkcjonalnie przemyślany, toteż nie czuliśmy potrzeby wprowadzania do niego żadnych większych zmian. Jedynie garderoba w sypialni nie wydała nam się do końca praktyczna i w efekcie zrezygnowaliśmy z jej wykonania. Część jej powierzchni wykorzystaliśmy na zrobienie w sypialni wnęki na szafę, zaś pozostały metraż pierwotnej garderoby przyłączyliśmy do łazienki - w tym miejscu wstawiliśmy dużą wannę.Pozostały układ pozostał zgodny z oryginalną wersją, a wnętrze naszego domu w dalszym ciągu w pełni nas satysfakcjonuje. Przyszłym Inwestorom projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rusałka BSB1072 mogę ewentualnie poradzić rozważenie rezygnacji z WC pod schodami. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wykonanie w jej miejscu małej spiżarki z bezpośrednim przejściem do garażu.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Rusałka BSB1072, choć nie wiem czy na chwilę obecną nie zdecydowałbym się na samą parterówkę. Układ pomieszczeń jest praktyczny i w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Metraż i ilość pomieszczeń jak najbardziej nam odpowiada - my z żoną mamy własną dużą sypialnie, zaś obie nasze córki własne pokoje o równych wymiarach. Pozdrawiam.
piobu77
Znalezienie odpowiedniego projektu zajęło nam dość dużo czasu, a podczas poszukiwań przejrzeliśmy ich naprawdę sporo. W końcu natrafiliśmy na projekt domu Rusałka BSB1072 i był on jedynym, który spodobał nam się w całości. Najpierw zwróciliśmy uwagę na zdjęcia z wizualizacji, gdyż cały budynek atrakcyjnie się prezentował. Gdy oglądnęliśmy rzuty okazało się, że wnętrze również spełnia nasze oczekiwania. Architekt zaproponował w nim ciekawy układ pomieszczeń z dużym salonem i otwartą na niego kuchnią, co bardzo nam odpowiadało. Wielkość domu i uwzględniona w nim liczba sypialni jest całkowicie wystarczająca dla naszej rodziny. Poza tym, mimo iż budynek nie posiada wielkich gabarytów, projektant przewidział garaż w jego bryle, a na tym również nam zależało. Nasz dom budowali doświadczeni fachowcy i z całą realizacją poradzili sobie bez większych trudności. Do projektu również nie mam większych zastrzeżeń i praktycznie wszystko zostało wykonane zgodnie z wytycznymi. Jedyną zmianą było podniesienie ścianki kolankowej. Cena inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego była w naszym przypadku niższa niż ta wyliczona w kosztorysie, gdyż wyniosło to nas ok. 118 tysięcy złotych. Fundamenty wykonaliśmy z bloczków betonowych, a ściany zostały wymurowane z gipsowych pustaków o standardowych wymiarach. Nasz majster pokrył całą bryłę 18 cm warstwą białego styropianu. Pas elewacyjny okalający cały budynek, pierwotnie miał wystawać 12cm od właściwej bryły, jednak my skróciliśmy tą długość do 2cm. Dzięki temu elewację znacznie łatwiej utrzymać w czystości, a w dalszym ciągu efektownie się prezentuje. Myślę również, że przy oryginalnym założeniu montaż rynien były utrudniony, dlatego polecam takie rozwiązanie. Ogrzewanie podłogowe zastosowaliśmy na całym parterze oraz w górnej łazience. W sypialniach zamontowaliśmy tradycyjne grzejniki. Obydwa systemy podłączone są do pieca centralnego na paliwo stałe. Na cały sezon grzewczy zużywamy ok. 5 ton węgla. Ze względu na to, iż w kotle można palić różnego rodzaju opałem, w porze letniej używamy do tego drewna. W tym czasie koszty wynoszą ok. 100 zł. Dom usytuowany mamy w ten sposób, iż front budynku znajduje się po stronie południowej. Robiąc taras zgodnie z projektem Rusałka BSB1072 wychodziłby na północ, dlatego też postanowiliśmy przenieść go na stronę zachodnią. Dzięki temu duże drzwi tarasowe ładnie doświetlają salon w godzinach popołudniowych. W pozostałą część dnia jest tam nieco ciemniej, jednak w ogóle nam to nie przeszkadza, jesteśmy nawet zadowoleni. W części wypoczynkowej znajduje się telewizor, więc przy słabszym oświetleniu lepiej ogląda się filmy. Jeśli miałbym poradzić coś przyszłym inwestorom tego projektu, to przesuniecie komina dymnego na drugą stronę ściany. Obecnie znajduje się on w salonie i tym samym utrudnia jego umeblowanie, natomiast w garażu i kotłowni nie przeszkadzałby w żadnym stopniu. Oprócz tego, polecam jego wydłużenie, tak aby mocniej wystawał za szczyt dachu. Niestety nie zrobiliśmy tego i czasami, gdy wiatr zawieje i mamy otwarte okna dachowe, czujemy w górnych pokojach zapach dymu. Warto również zwrócić uwagę na kanał wentylacyjny w kuchni, gdyż dostęp do niego jest dosyć ciężki. Póki co, jest on u nas zamknięty i aby go otworzyć musimy w niedługim czasie wykuć narożną część komina. Warto więc zrobić to już podczas budowy. Myślę również, że nie ma potrzeby wykonywania kanałów wentylacyjnych w każdym z pokoi. Zimą może uciekać przez nie ciepło, a latem zawsze można wywietrzyć pomieszczenia poprzez otwarcie okna. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rusałka BSB1072, a nasz nowy dom bardzo mi się podoba. Cieszę się również, iż kotłownia znajduje się za garażem i nie ma do niej bezpośredniego dostępu z części mieszkalnej. Dzięki temu w domu jest czysto i nic się nie dymi. Polecam i pozdrawiam.
hipolit_poznan
Wybierając projekt domu Rusałka BSB1072 zwracaliśmy uwagę na podział pomieszczeń oraz wygląd zewnętrzny domu. Te cechy miały dla nas największe znaczenie. Budowa przebiegła bez większych kłopotów- wszystko było tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Wykonawcy nie mieli też problemu z odczytem projektu domu Rusałka BSB1072. Mamy ogrzewanie elektryczne firmy Eco Partner. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów eksploatacji i samego użytkowania. Musieliśmy wprowadzić zmiany, aby dom lepiej pasował do naszych potrzeb. Dlatego w górnej sypialni usunęliśmy wszystkie okna dachowe. W pozostałych były po dwa okna, a my zostawiliśmy po jednym. Na parterze nie ma przejścia z przedpokoju do kuchni- zamurowaliśmy je. Natomiast w salonie zamieniliśmy miejscami okno z drzwiami tarasowymi. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, lecz jak dla nas dom jest na razie za duży, ponieważ mieszkamy w dwójkę. Jednak sądzę, że najlepiej by się sprawdził przy czteroosobowej rodzinie. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rusałka BSB1072. Polecam i pozdrawiam.
Grzegorz24
Postanowiłem wybudować nowy dom własnymi siłami, dlatego przy wyborze projektu największą uwagę zwracałem na prostą i łatwą w wykonaniu konstrukcję. Oprócz tego, skupiłem się na znalezieniu budynku z poddaszem użytkowym. Oglądając wiele różnych propozycji natrafiłem na projekt Rusałka BSB1072. Spełniał powyższe kryteria i w całości przypadł nam do gustu, więc finalnie zdecydowałem się na jego realizację.Cały dom został postawiony systemem gospodarczym. Nie zatrudniałem firm, a prace wykonałem samodzielnie. Wcześniej nie miałem żadnego doświadczenia w budownictwie, więc wszystkiego uczyłem się na bieżąco. Mimo to całą inwestycję udało mi się zrealizować całkiem sprawnie, z czego jestem naprawdę zadowolony. Budowę rozpocząłem w kwietniu 2015 r. a obecnie (październik 2017 r.) zostało mi jedynie wykończyć schody i umeblować do końca wszystkie pomieszczenia.Ściany naszego domu wymurowałem przy użyciu bloczków z betonu komórkowego Ytong. Strop wykonałem w zespolonej konstrukcji gęstożebrowej Vector, a dach pokryłem dachówką firmy Creaton. Przyznam, że trudno jest mi się jednoznacznie odnieść do poprawności kosztorysu, ponieważ z racji budowy metodą gospodarczą wiele zaoszczędziłem na robociźnie - doświadczone osoby zatrudniłem jedynie przy wylewaniu wylewek i tynkowaniu. Łącznie za wszystkie materiały użyte do zakończenia stanu surowego zamkniętego (razem z pokryciem dachowym) zapłaciłem ok 80 tys. zł, z kolei stan „pod klucz” wyniósł w naszym przypadku 208 tys. zł.Projekt domu Rusałka BSB1072 został bardzo funkcjonalnie przemyślany, toteż nie czuliśmy potrzeby wprowadzania do niego żadnych większych zmian. Jedynie garderoba w sypialni nie wydała nam się do końca praktyczna i w efekcie zrezygnowaliśmy z jej wykonania. Część jej powierzchni wykorzystaliśmy na zrobienie w sypialni wnęki na szafę, zaś pozostały metraż pierwotnej garderoby przyłączyliśmy do łazienki - w tym miejscu wstawiliśmy dużą wannę.Pozostały układ pozostał zgodny z oryginalną wersją, a wnętrze naszego domu w dalszym ciągu w pełni nas satysfakcjonuje. Przyszłym Inwestorom projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rusałka BSB1072 mogę ewentualnie poradzić rozważenie rezygnacji z WC pod schodami. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wykonanie w jej miejscu małej spiżarki z bezpośrednim przejściem do garażu.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Rusałka BSB1072, choć nie wiem czy na chwilę obecną nie zdecydowałbym się na samą parterówkę. Układ pomieszczeń jest praktyczny i w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Metraż i ilość pomieszczeń jak najbardziej nam odpowiada - my z żoną mamy własną dużą sypialnie, zaś obie nasze córki własne pokoje o równych wymiarach. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki