Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz4,54 m²
2. Pokój13,83 m²
3. Pokój15,19 m²
4. Pokój16,22 m²
5. Łazienka7,01 m²
6. Strych12,74 m²
Razem rzut poddasza69,53 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
135,48 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
147,81 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
544 m³
Powierzchnia dachu
243,05 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,39 m
Szerokość elewacji
17,52 m
Długość elewacji
9,34 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,52 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,84 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.
Tradycyjna forma domu Salomea 2M z poddaszem zyskuje eleganckiego charakteru dzięki subtelnym, ozdobnym detalom jak murki przy tarasie czy wejściu do domu. Do budynku dołączono obszerny, dwustanowiskowy garaż, przez co będzie wymagał usytuowania na szerszej działce.
Zaraz za wiatrołapem wchodzimy do centralnie położonego hallu. Prowadzi on do łazienki, pomieszczenia gospodarczego oraz garażu z kotłownią z osobnym wyjściem na ogród. Dalej znajduje się klatka schodowa na poddasze, a także wejścia do pokoju/gabinetu oraz do strefy dziennej. Na pokój dzienny przewidziano największą powierzchnię, ponieważ składa się ona również z jadalni. Do pomieszczenia przylega kuchnia ze spiżarnią, oddzielona szerokimi, przesuwnymi drzwiami, zapewniając możliwość całkowitego odizolowania. Pokój dzienny oraz gabinet posiadają wyjścia na taras, stanowiący wygodne miejsce do wypoczynku, ale również reprezentacyjne połączenie domu z ogrodem.
Wchodząc na wyższą kondygnację domu Salomea 2M wkraczamy do prywatnej przestrzeni mieszkańców, o typowym dla czteroosobowej rodziny układzie. Składa się ona z trzech dużych i dobrze doświetlonych sypialni, z których dwie mają dostęp do balkonów. Obok pokoi zaprojektowano łazienkę. Istnieje możliwość zagospodarowania strychu nad garażem np. pod garderobę, dostępną z jednego z pokoi.
Dom o stonowanym, eleganckim wyglądzie spodoba się inwestorom poszukującym przede wszystkim komfortowej przestrzeni. Funkcjonalny układ pomieszczeń uzupełniono o spiżarnię, pomieszczenia gospodarcze czy strych, dzięki czemu maksymalnie wykorzystano dostępną przestrzeń.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Salomea 2M
MONZIELi
Projekt domu Salomea 2M WOK1011 wybraliśmy, ponieważ jest to prosty i zgrabny budynek. Ważne było także to, aby na dole był dodatkowy pokój, który będzie moją pracownią. Przed wyborem dobrze też sprawdziłam, jak najlepiej będzie dostosować ułożenie domu do stron świata. Salomea 2M WOK1011 świetnie wkomponowała się również w naszą działkę.
Jestem bardzo zadowolona z układu pomieszczeń, który zapewnia bardzo dobrą komunikację. Cieszę się, że mamy takie duże pokoje na górze. Znajomi, którzy często mają większe domy, na poddaszu mają do dyspozycji pokoje mniejsze od naszych. Myślę, że dach dwuspadowy nie tylko jest tańszy w realizacji, ale też zapewnia większe powierzchnie użytkowe pomieszczeń na poddaszu. Na dole też mamy do dyspozycji sporą przestrzeń (co też było dla nas ważne przy wyborze), więc swobodnie możemy zaprosić większą liczbę gości na jeden raz. Wykusz mamy ustawiony od południa i w ciągu dnia cała przestrzeń dzienna jest bardzo jasna. Jedynie dodatkowy pokój na dole mógłby być trochę lepiej doświetlony - ale z drugiej strony, dodatkowe okno zepsułoby wygląd domu od tarasu. Bardzo cieszymy się z wykończenia domu. Wszystko jest tak, jak chcieliśmy. Jednak najbardziej zachwycają nas drewniane schody, na które się zdecydowaliśmy (są mniejsze od projektowych, a także szerokie i wygodne) oraz kominek, który dodaje salonowi uroku.
Zmiany, jakich dokonaliśmy w projekcie domu Salomea 2M WOK1011, były naprawdę niewielkie. Kotłownia to u nas cała szerokość garażu, a o schodach już wspomniałam. Mamy piec na ekogroszek, więc potrzebowaliśmy powiększyć to pomieszczenie. Mieszkamy w domu dopiero dwa miesiące i na razie nie mogę nic obiektywnego powiedzieć o kosztach ogrzewania, jakie ponieśliśmy.
Osobom wybierający dany projekt domu radzę dobrze przemyśleć kwestię wejścia na strych nad garażem - u nas drzwi są dosyć niskie i wyższe osoby muszą uważać, żeby się nie uderzyć. Co więcej, chyba warto w jakiś sposób doświetlić to pomieszczenie. My w przyszłości prawdopodobnie dołożymy tam okno szczytowe - wtedy będzie można tam zrobić np. pokój dla gości; póki co, jest to nasz składzik.
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Salomea 2M WOK1011 spełnił moje oczekiwania. Obecnie, nic innego bym w nim nie zmieniła - żyje się nam w nim bardzo komfortowo. Polecam i pozdrawiam.
zabcia82
Wybraliśmy projekt domu Salomea 2M WOK1011, ponieważ jego układ pomieszczeń był najbardziej zbliżony do tego, czego oczekiwaliśmy. Spodobała nam się też możliwość zagospodarowania pomieszczenia nad garażem i wybór opcji pozwalającej na zrobienie bezpośredniego przejścia do tego pokoju z sypialni.
Podczas budowy nie mieliśmy żadnych trudności, jednak jeden problem pojawił się w rysunkach projektu odnośnie więźby dachowej. Fachowcy stwierdzili, że nie da się zrobić jej dokładnie tak, jak jest to w wytycznych. Chodziło o to, iż belki nie nachodziły na siebie tak, jak powinny. Na szczęście miałem swojego architekta, który naniósł nam tą poprawkę i reszta już przebiegła zgodnie z planem. Budynek został wybudowany z Porothermu, a kondygnacje dzieli stop Teriva.
Nie mieliśmy za dużego wyboru, jeśli chodzi o ogrzewanie domu. Mocno zastanawialiśmy się nad pompami ciepła, ale chyba jest na to jeszcze trochę za wcześnie. Zdecydowaliśmy się więc na piec na paliwo stałe i palimy w nim ekogroszkiem. We wszystkich pomieszczeniach oprócz kotłowni, mamy zastosowane ogrzewanie podłogowe.
W projekcie domu Salomea 2M WOK1011 bardzo spodobała nam się możliwość adaptacji powierzchni nad garażem z wejściem z sypialni. Zrobiliśmy tam małą, prywatną łazienkę oraz garderobę. Co prawda przejście między tymi pokojami jest ścięte i drzwi nie mogły być pełnowymiarowe, jednak nam to w ogóle nie przeszkadza. Jeśli ktoś chciałby, aby było to w pełni funkcjonalne, radziłbym podnieść konstrukcję dachu nad garażem o ok. 30 cm.
Warto też pomyśleć nad zmianą ustawienia kominka. W projekcie jest on zwrócony szybą na okno tarasowe. Postanowiliśmy zrobić kominek narożny i uważam, że wygląda to dużo lepiej. Salon stracił przez to trochę powierzchni (ok. 1m2), ale prezentuje się efektowniej.
W naszym przypadku nie było możliwości wyboru położenia domu na działce. Front mamy po stronie zachodniej, a salon z tarasem po wschodniej. Muszę jednak przyznać, że nie mamy żadnego problemu z doświetleniem pomieszczeń. Nawet zmniejszyliśmy duże okno w kuchni.
Nasza rodzina liczy dwoje osób dorosłych i dwójkę dzieci. Nasz dom jest dla naszej czwórki bardzo wygodny, a nawet troszkę za duży. Z całą pewnością większa niż nasza rodzina mogłaby w nim mieszkać z dużym komfortem.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projekty domu parterowego z poddaszem użytkowym Salomea 2M WOK1011 i bez przeszkód mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
MONZIELi
Projekt domu Salomea 2M WOK1011 wybraliśmy, ponieważ jest to prosty i zgrabny budynek. Ważne było także to, aby na dole był dodatkowy pokój, który będzie moją pracownią. Przed wyborem dobrze też sprawdziłam, jak najlepiej będzie dostosować ułożenie domu do stron świata. Salomea 2M WOK1011 świetnie wkomponowała się również w naszą działkę.
Jestem bardzo zadowolona z układu pomieszczeń, który zapewnia bardzo dobrą komunikację. Cieszę się, że mamy takie duże pokoje na górze. Znajomi, którzy często mają większe domy, na poddaszu mają do dyspozycji pokoje mniejsze od naszych. Myślę, że dach dwuspadowy nie tylko jest tańszy w realizacji, ale też zapewnia większe powierzchnie użytkowe pomieszczeń na poddaszu. Na dole też mamy do dyspozycji sporą przestrzeń (co też było dla nas ważne przy wyborze), więc swobodnie możemy zaprosić większą liczbę gości na jeden raz. Wykusz mamy ustawiony od południa i w ciągu dnia cała przestrzeń dzienna jest bardzo jasna. Jedynie dodatkowy pokój na dole mógłby być trochę lepiej doświetlony - ale z drugiej strony, dodatkowe okno zepsułoby wygląd domu od tarasu. Bardzo cieszymy się z wykończenia domu. Wszystko jest tak, jak chcieliśmy. Jednak najbardziej zachwycają nas drewniane schody, na które się zdecydowaliśmy (są mniejsze od projektowych, a także szerokie i wygodne) oraz kominek, który dodaje salonowi uroku.
Zmiany, jakich dokonaliśmy w projekcie domu Salomea 2M WOK1011, były naprawdę niewielkie. Kotłownia to u nas cała szerokość garażu, a o schodach już wspomniałam. Mamy piec na ekogroszek, więc potrzebowaliśmy powiększyć to pomieszczenie. Mieszkamy w domu dopiero dwa miesiące i na razie nie mogę nic obiektywnego powiedzieć o kosztach ogrzewania, jakie ponieśliśmy.
Osobom wybierający dany projekt domu radzę dobrze przemyśleć kwestię wejścia na strych nad garażem - u nas drzwi są dosyć niskie i wyższe osoby muszą uważać, żeby się nie uderzyć. Co więcej, chyba warto w jakiś sposób doświetlić to pomieszczenie. My w przyszłości prawdopodobnie dołożymy tam okno szczytowe - wtedy będzie można tam zrobić np. pokój dla gości; póki co, jest to nasz składzik.
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Salomea 2M WOK1011 spełnił moje oczekiwania. Obecnie, nic innego bym w nim nie zmieniła - żyje się nam w nim bardzo komfortowo. Polecam i pozdrawiam.
zabcia82
Wybraliśmy projekt domu Salomea 2M WOK1011, ponieważ jego układ pomieszczeń był najbardziej zbliżony do tego, czego oczekiwaliśmy. Spodobała nam się też możliwość zagospodarowania pomieszczenia nad garażem i wybór opcji pozwalającej na zrobienie bezpośredniego przejścia do tego pokoju z sypialni.
Podczas budowy nie mieliśmy żadnych trudności, jednak jeden problem pojawił się w rysunkach projektu odnośnie więźby dachowej. Fachowcy stwierdzili, że nie da się zrobić jej dokładnie tak, jak jest to w wytycznych. Chodziło o to, iż belki nie nachodziły na siebie tak, jak powinny. Na szczęście miałem swojego architekta, który naniósł nam tą poprawkę i reszta już przebiegła zgodnie z planem. Budynek został wybudowany z Porothermu, a kondygnacje dzieli stop Teriva.
Nie mieliśmy za dużego wyboru, jeśli chodzi o ogrzewanie domu. Mocno zastanawialiśmy się nad pompami ciepła, ale chyba jest na to jeszcze trochę za wcześnie. Zdecydowaliśmy się więc na piec na paliwo stałe i palimy w nim ekogroszkiem. We wszystkich pomieszczeniach oprócz kotłowni, mamy zastosowane ogrzewanie podłogowe.
W projekcie domu Salomea 2M WOK1011 bardzo spodobała nam się możliwość adaptacji powierzchni nad garażem z wejściem z sypialni. Zrobiliśmy tam małą, prywatną łazienkę oraz garderobę. Co prawda przejście między tymi pokojami jest ścięte i drzwi nie mogły być pełnowymiarowe, jednak nam to w ogóle nie przeszkadza. Jeśli ktoś chciałby, aby było to w pełni funkcjonalne, radziłbym podnieść konstrukcję dachu nad garażem o ok. 30 cm.
Warto też pomyśleć nad zmianą ustawienia kominka. W projekcie jest on zwrócony szybą na okno tarasowe. Postanowiliśmy zrobić kominek narożny i uważam, że wygląda to dużo lepiej. Salon stracił przez to trochę powierzchni (ok. 1m2), ale prezentuje się efektowniej.
W naszym przypadku nie było możliwości wyboru położenia domu na działce. Front mamy po stronie zachodniej, a salon z tarasem po wschodniej. Muszę jednak przyznać, że nie mamy żadnego problemu z doświetleniem pomieszczeń. Nawet zmniejszyliśmy duże okno w kuchni.
Nasza rodzina liczy dwoje osób dorosłych i dwójkę dzieci. Nasz dom jest dla naszej czwórki bardzo wygodny, a nawet troszkę za duży. Z całą pewnością większa niż nasza rodzina mogłaby w nim mieszkać z dużym komfortem.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projekty domu parterowego z poddaszem użytkowym Salomea 2M WOK1011 i bez przeszkód mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki