Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz4,54 m²
2. Pokój13,83 m²
3. Pokój15,19 m²
4. Pokój16,22 m²
5. Łazienka7,01 m²
6. Strych6,96 m²
Razem rzut poddasza63,75 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
135,48 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
128,99 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
477 m³
Powierzchnia dachu
215,74 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,39 m
Szerokość elewacji
15,12 m
Długość elewacji
9,34 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,12 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,84 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.
Projekt domu Salomea jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Salomea to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana w domu zamknięta kuchnia to bezpieczne rozwiązanie w przypadku małych dzieci - po zamknięciu drzwi, maluchy nie będą miały dostępu do gotujących się potraw. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Salomea
Agnieszka Dolińska
Zdecydowałam się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Salomea WOK1004, ponieważ w całości przypadł mi do gustu. Budynek spodobał mi się pod względem wizualnym, a zaproponowany przez architekta wewnętrzny układ odpowiadał moim wymaganiom.
W trakcie realizacji nie mieliśmy problemów, które wynikałyby z winy projektu, a od strony technicznej nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Nabyliśmy go we wrześniu 2012 roku i w niedługim czasie po zakupie rozpoczęliśmy jego realizację. Budowa trwała stosunkowo krótko, gdyż do w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się w marcu 2014 roku. Ściany w naszym przypadku zostały wymurowane z bloczków Suporex, a z zewnątrz ociepliliśmy je styropianem. Ogrzewamy gazem, jednak mieszkamy dopiero 1,5 roku więc trudno ocenić mi faktyczne koszty takiego rozwiązania.
Nabyliśmy wersję lustrzaną projektu Salomea WOK1004. Front budynku znajduje się po stronie wschodniej, zaś taras po zachodniej. Od północy mamy garaż, a wykusz w salonie wychodzi na południe. Przy takim ułożeniu w części dziennej jest wystarczająco jasno, jednak zdecydowaliśmy się na wstawienie po jednym oknie w garażu oraz w pomieszczeniu nad nim. Oprócz tego warto pomyśleć nad dodatkowym oświetleniem wiatrołapu i strychu na ostatniej kondygnacji.
Nie wprowadzaliśmy innych modyfikacji, aczkolwiek na chwilę obecną wprowadziłabym kilka zmian. Projekt nie przewiduje ogrzewania w pomieszczeniu nad garażem, jednak uważam że uwzględnienie takiej instalacji byłoby dobrym pomysłem. Ponad to, powiększyłabym wejście prowadzące na ten stryszek i być może w niedługim czasie dokonamy takiej zmiany.
Jestem zadowolona z wyboru projektu Salomea WOK1004. Jego powierzchnia jest optymalna dla naszej 5-osobowej rodziny, a cały dom jest po prostu rewelacyjny. Oprócz salonu architekt przewidział na parterze jeszcze jeden dodatkowy pokój. Dzięki temu trójka naszych dzieci zamieszkuje poddasze, a my z mężem cieszymy się oddzielną sypialnią na dole. Dużym plusem projektu jest również spiżarka przy kuchni. Polecam i pozdrawiam.
Alicja_Kozak
Wybraliśmy projekt domu Salomea WOK1004 głównie ze względu na jego wygląd zewnętrzny. Absolutnie nie chcieliśmy domu z podporami czy kolumnami. Ten projekt nie posiada żadnych tego typu udziwnień, ale też nie jest prosty i toporny. Podoba nam się styl i układ pomieszczeń w domach w Holandii. Ten projekt to właśnie taki typowy, holenderski domek, w którym sypia się na górze i nie posiada wielu pokoi.
Przy budowie mieliśmy trochę problemów z fachowcami, ale w tej branży jest to dość częste. Myślę, że byłoby lepiej gdybyśmy zatrudnili ekipę budowlaną, która stawia całe domy od początku do końca. Ogólnie jednak projekt był czytelny i dom powstał stosunkowo szybko. Materiały zużyte do budowy były w większości takie, jakie były zalecane w projekcie. Kierownik budowy stwierdził, że to dobre rozwiązanie i nie ma potrzeby, aby to zmieniać. Dom pochłonął niemałą ilość pieniędzy, ale spodziewaliśmy się tego. Wydatek znacznej części finansów był związany z daszkami nad balkonami oraz dachem garażowym. Jednak zdecydowaliśmy się na to świadomie, gdyż uważamy, że to naprawdę ładnie wygląda.
Zdecydowaliśmy się na dwa rodzaje ogrzewania. Dotychczas dom ogrzewany jest paliwem stałym, jednak mamy w planie zamontować dodatkowo piecyk gazowy. Kotłownia jest trochę mała ale piece spokojnie się mieszczą. Podoba mi się to, ze do kotłowni można przejść przez garaż. Dobrym pomysłem jest zastosowanie tam okna, które daje możliwość wywietrzenia pomieszczenia.
Dom Salomea WOK1004 został świetnie zaprojektowany, dzięki czemu nie musieliśmy wprowadzać żadnych zmian. Mamy natomiast zamiar utworzyć przejście z sypialni na górze do pomieszczenia nad garażem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy garderobę.
Dom umieszczony jest na działce w ten sposób, że kuchnia znajduje się po stronie południowo zachodniej, a garaż na północnej. Salon z jadalnią skierowane są na południowy wschód. W pokoju dziennym jest bardzo ciepło i jasno, nawet przy zgaszonych światłach. Dół w dużej mierze jest oświetlany przez drzwi tarasowe oraz okna nad wykuszem. Poddasze również jest jasne dzięki drzwiom balkonowym i zastosowaniu okien dachowych.
Bardzo dobrze oceniam funkcjonalność projektu. Na początku wydawało mi się, że pokój na dole będzie bardzo mały, jednak gdy został wykończony, to wrażanie znikło. Pomieszczenie jest śliczne, a w momencie, gdy góra nie była jeszcze wykonana, korzystaliśmy z niego jak z sypialni. Teraz planujemy zaadaptować go na gabinet. Jesteśmy bardzo zadowolenia z pięknego salonu oraz wykuszu z jadalnią, który również miał znaczenie przy wyborze projektu. Łazienka na górze jest fantastyczna. Jest duża i przestronna więc to dla mnie strzał w dziesiątkę.
Dom jest dobrze dostosowany do rodzin z dziećmi. Na razie ich nie posiadamy, ale przy takim metrażu na pewno nie będzie problemu gdy zamieszkamy w nim większą gromadką. Na dobrą sprawę w domu mogło by spokojnie zamieszkać 5 osób. Gdy urządzaliśmy przyjęcie z okazji przeprowadzki tzw. ,, parapetówkę “, goście byli zadowoleni z przestrzeni. Cała impreza odbyła się bez szkód, więc część dzienna świetnie nadaje się do przyjmowania większej ilości gości
Bardzo się cieszymy, że zdecydowaliśmy się wybrać projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Salomea WOK1004. Jest to dom bardzo funkcjonalny i energooszczędny. Efektownie prezentuje się na naszych górskich terenach. Nie ma osoby, która by do nas przyszła i stwierdziła, że coś jest do poprawy. My sami również uważamy, że jest idealnie. Mogę szczerze polecić ten projekt ! Pozdrawiam.
Agnieszka Dolińska
Zdecydowałam się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Salomea WOK1004, ponieważ w całości przypadł mi do gustu. Budynek spodobał mi się pod względem wizualnym, a zaproponowany przez architekta wewnętrzny układ odpowiadał moim wymaganiom.
W trakcie realizacji nie mieliśmy problemów, które wynikałyby z winy projektu, a od strony technicznej nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Nabyliśmy go we wrześniu 2012 roku i w niedługim czasie po zakupie rozpoczęliśmy jego realizację. Budowa trwała stosunkowo krótko, gdyż do w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się w marcu 2014 roku. Ściany w naszym przypadku zostały wymurowane z bloczków Suporex, a z zewnątrz ociepliliśmy je styropianem. Ogrzewamy gazem, jednak mieszkamy dopiero 1,5 roku więc trudno ocenić mi faktyczne koszty takiego rozwiązania.
Nabyliśmy wersję lustrzaną projektu Salomea WOK1004. Front budynku znajduje się po stronie wschodniej, zaś taras po zachodniej. Od północy mamy garaż, a wykusz w salonie wychodzi na południe. Przy takim ułożeniu w części dziennej jest wystarczająco jasno, jednak zdecydowaliśmy się na wstawienie po jednym oknie w garażu oraz w pomieszczeniu nad nim. Oprócz tego warto pomyśleć nad dodatkowym oświetleniem wiatrołapu i strychu na ostatniej kondygnacji.
Nie wprowadzaliśmy innych modyfikacji, aczkolwiek na chwilę obecną wprowadziłabym kilka zmian. Projekt nie przewiduje ogrzewania w pomieszczeniu nad garażem, jednak uważam że uwzględnienie takiej instalacji byłoby dobrym pomysłem. Ponad to, powiększyłabym wejście prowadzące na ten stryszek i być może w niedługim czasie dokonamy takiej zmiany.
Jestem zadowolona z wyboru projektu Salomea WOK1004. Jego powierzchnia jest optymalna dla naszej 5-osobowej rodziny, a cały dom jest po prostu rewelacyjny. Oprócz salonu architekt przewidział na parterze jeszcze jeden dodatkowy pokój. Dzięki temu trójka naszych dzieci zamieszkuje poddasze, a my z mężem cieszymy się oddzielną sypialnią na dole. Dużym plusem projektu jest również spiżarka przy kuchni. Polecam i pozdrawiam.
Alicja_Kozak
Wybraliśmy projekt domu Salomea WOK1004 głównie ze względu na jego wygląd zewnętrzny. Absolutnie nie chcieliśmy domu z podporami czy kolumnami. Ten projekt nie posiada żadnych tego typu udziwnień, ale też nie jest prosty i toporny. Podoba nam się styl i układ pomieszczeń w domach w Holandii. Ten projekt to właśnie taki typowy, holenderski domek, w którym sypia się na górze i nie posiada wielu pokoi.
Przy budowie mieliśmy trochę problemów z fachowcami, ale w tej branży jest to dość częste. Myślę, że byłoby lepiej gdybyśmy zatrudnili ekipę budowlaną, która stawia całe domy od początku do końca. Ogólnie jednak projekt był czytelny i dom powstał stosunkowo szybko. Materiały zużyte do budowy były w większości takie, jakie były zalecane w projekcie. Kierownik budowy stwierdził, że to dobre rozwiązanie i nie ma potrzeby, aby to zmieniać. Dom pochłonął niemałą ilość pieniędzy, ale spodziewaliśmy się tego. Wydatek znacznej części finansów był związany z daszkami nad balkonami oraz dachem garażowym. Jednak zdecydowaliśmy się na to świadomie, gdyż uważamy, że to naprawdę ładnie wygląda.
Zdecydowaliśmy się na dwa rodzaje ogrzewania. Dotychczas dom ogrzewany jest paliwem stałym, jednak mamy w planie zamontować dodatkowo piecyk gazowy. Kotłownia jest trochę mała ale piece spokojnie się mieszczą. Podoba mi się to, ze do kotłowni można przejść przez garaż. Dobrym pomysłem jest zastosowanie tam okna, które daje możliwość wywietrzenia pomieszczenia.
Dom Salomea WOK1004 został świetnie zaprojektowany, dzięki czemu nie musieliśmy wprowadzać żadnych zmian. Mamy natomiast zamiar utworzyć przejście z sypialni na górze do pomieszczenia nad garażem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy garderobę.
Dom umieszczony jest na działce w ten sposób, że kuchnia znajduje się po stronie południowo zachodniej, a garaż na północnej. Salon z jadalnią skierowane są na południowy wschód. W pokoju dziennym jest bardzo ciepło i jasno, nawet przy zgaszonych światłach. Dół w dużej mierze jest oświetlany przez drzwi tarasowe oraz okna nad wykuszem. Poddasze również jest jasne dzięki drzwiom balkonowym i zastosowaniu okien dachowych.
Bardzo dobrze oceniam funkcjonalność projektu. Na początku wydawało mi się, że pokój na dole będzie bardzo mały, jednak gdy został wykończony, to wrażanie znikło. Pomieszczenie jest śliczne, a w momencie, gdy góra nie była jeszcze wykonana, korzystaliśmy z niego jak z sypialni. Teraz planujemy zaadaptować go na gabinet. Jesteśmy bardzo zadowolenia z pięknego salonu oraz wykuszu z jadalnią, który również miał znaczenie przy wyborze projektu. Łazienka na górze jest fantastyczna. Jest duża i przestronna więc to dla mnie strzał w dziesiątkę.
Dom jest dobrze dostosowany do rodzin z dziećmi. Na razie ich nie posiadamy, ale przy takim metrażu na pewno nie będzie problemu gdy zamieszkamy w nim większą gromadką. Na dobrą sprawę w domu mogło by spokojnie zamieszkać 5 osób. Gdy urządzaliśmy przyjęcie z okazji przeprowadzki tzw. ,, parapetówkę “, goście byli zadowoleni z przestrzeni. Cała impreza odbyła się bez szkód, więc część dzienna świetnie nadaje się do przyjmowania większej ilości gości
Bardzo się cieszymy, że zdecydowaliśmy się wybrać projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Salomea WOK1004. Jest to dom bardzo funkcjonalny i energooszczędny. Efektownie prezentuje się na naszych górskich terenach. Nie ma osoby, która by do nas przyszła i stwierdziła, że coś jest do poprawy. My sami również uważamy, że jest idealnie. Mogę szczerze polecić ten projekt ! Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki