Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
111,90 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
180,80 m²
Powierzchnia dachu
258 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,10 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
25,10 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,30 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Drewniany
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: warstwowe bloczki z bet. komórkowego (np. YTONG) + docieplenie (styropian), możliwość adaptacji na inną technologię. Ściany wewnętrzne: nośne- bloczki z bet. komórkowego, działowe; bloczki z bet. komórkowego lub lekkie ścianki z płyt G-K. Strop: drewniany. Elewacje: tynk strukturalny, płytki klinkierowe lub kamień cięty. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub cementowa lub każde lżejsze.
Budynek Sasza II jest opcją znanego projektu Sasza. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniej pokoi. Projekt domu Sasza II to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Sasza II to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Zamknięta kuchnia to idealne rozwiązanie dla amatorów gotowania. Dzięki zamkniętej przestrzeni, powstające zapachy nie przedostają się do innych pomieszczeń. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Sasza II z garażem
lucjuszb47
Projekt domu Sasza II WRX1044 wybraliśmy, ponieważ jest prosty i funkcjonalny. Wszystkie rozwiązania zaproponowane przez projektanta wydawały się dobrze przemyślane, ale i tak parę poprawek wprowadziliśmy. Co więcej, prosty konstrukcyjnie budynek nie pociągał za sobą wielkich kosztów realizacji, co też było dla nas ważne.I rzeczywiście projekt okazał się całkiem prosty i przejrzysty przez co budowa szła raczej sprawnie i obyło się bez większych problemów. Dzięki temu już od roku mieszkamy w nowym domu i po pierwszej zimie cieszymy się niskimi kosztami eksploatacji. Przy odpowiednim ociepleniu, ogrzewaniu na ekogroszek i podłogówce dom jest bardzo ekonomiczny. I chociaż zima była raczej łagodna, to nie sądzę, że przy sroższej koszty jakoś znacznie wzrosną.W projekcie domu Sasza II WRX1044 jest przewidziany bardzo dobry układ pomieszczeń. Świetnie dokonano podziału na część nocną i dzienną. Dla naszej czteroosobowej rodziny ilość pomieszczeń i ogólny metraż domu jest odpowiedni. Choć w razie czego mamy już też zaadaptowane poddasze. Na razie co prawda nie do użytku, ale szybko możnaby je w pełni wykończyć. Wnętrze domu jest też bardzo jasne. Wejście ustawione jest od południa, więc wykusz wychodzi na zachód przez co pięknie doświetla salon popołudniami. Nawet zlikwidowaliśmy dodatkowe okno w salonie, ponieważ nie było bardzo potrzebne.Zmiany, jakie wprowadziliśmy, to między innymi likwidacja wiatrołapu i stworzenie w jego m
iejscu dodatkowej garderoby. Drzwi do śpiżarni przenieśliśmy na przeciwko szafy w przejściu z korytarza do kuchni, przez co kuchnia stała się bardzo ustawna. Co więcej, kotłownię umieściliśmy na końcu garażu, dzięki czemu mogliśmy powiększyć najmniejszy pokój do rozmiarów dwóch pozostałych. Kuchnia pozostała w całości otwarta na salon, co bardzo nam się podoba i całkiem nieźle w naszym przypadku się sprawdza.Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu parterowego z garażem Sasza II WRX1044. Na tą chwilę nic bym w domu nie zmieniła - wszystko w domu nam bardzo odpowiada. Polecam i pozdrawiam.
Artland
Było kilka najważniejszych aspektów, które braliśmy pod uwagę przy wyborze odpowiedniego projektu domu. Chcieliśmy mieć duży salon z jadalnią otwarty na kuchnię, a także widocznie rozdzieloną przestrzeń dzienną od nocnej. Ważne dla nas było, aby projekt uwzględniał także pomieszczenie gospodarcze typu: spiżarnia i garderoba. W grę wchodziła tylko parterówka, na co mogliśmy sobie pozwolić dzięki w miarę dużej działce. I tak, po zsumowaniu naszych wymagań, na horyzoncie pojawił się projekt domu Sasza II WRX1044 - dom nie duży, prosty i w miarę ekonomiczny w budowie.Ważną zmianą w projekcie domu było przeniesienie kotłowni na tył garażu - dzięki temu trzeci pokój jest teraz podobnej wielkości do dwóch pozostałych sypialni. Jednocześnie korytarz nie ma kształtu litery ‘L’ tylko jest prosty, a do kotłowni wchodzi się przez garaż - takie rozwiązanie uważam za praktyczniejsze, zdałoby egzamin nawet przy piecu na paliwo stałe. My mamy jednak bezobsługowe rozwiązanie - piec gazowy i mieszankę podłogówki z grzejnikami. Zrezygnowałem całkowicie z kominka - nie chcieliśmy w salonie mieć drugiej kotłowni. Przy 15cm styropianu na ścianach i pod podłogą, 25cm wełny na połaciach dachu i standardowych oknach ponieśliśmy koszty rzędu 3,5 tysiąca złotych. Są jak najbardziej akceptowalne wydatki i cieszę się, że nasze rozwiązania okazały się trafne.Nie mam zastrzeżeń do układu pomieszczeń w domu. Spiżarnia (my wejście do niej mamy od strony przejścia z korytarza do kuchni) i garderoba to rzeczywiście niezbędne pomieszczenia chyba w każdym domu - ja sobie nie wyobrażam mieszkania bez nich. Co prawda, z czasem garderoba robi się mała i nie chce już przyjmować wszystkich rzeczy, ale to chyba normalne - człowiek ma coraz więcej ubrań i innych przedmiotów. Wielkość innych pomieszczeń jest świetnie dostosowana do potrzeb naszej czteroosobowej rodziny. Duża otwarta przestrzeń salonu, jadalni i kuchni (w wakacje połączona jest z tarasem) pozwala na bardzo wygodne życie i wspólne spędzanie czasu. Jakiekolwiek przyjęcia również nie zmuszają do wysiłku i jakiegoś wielkiego przestawiania mebli, aby pomieścić wszystkich gości. Zdecydowałem się na likwidację okna w salonie od strony wykuszu, a mimo tego doświetlenie wnętrza nic nie straciło. Cały środek jest bardzo jasny i przyjemny w odbiorze. Mam odbicie lustrzane projektu domu Sasza II WRX1044, ustawione tarasem od wschodu. I tak, rano słońce pojawia się w salonie, a zachodzi w kuchni, więc całymi dniami część dzienna jest pięknie oświetlona. Ustawienie budynku jest na tyle trafione, że zimą w słoneczny dzień, kiedy ciepłe gorące promienie dogrzeją wnętrze, ogrzewanie centralne działa na najmniejszych obrotach, a w domu jest optymalna temperatura. Nawet do łazienki zdecydowałem się wstawić świetlik, aby nie była ślepa. Był to jeden z droższych pojedynczych elementów domu, ale w żadnym wypadku nie żałuję tej decyzji. Łazienka jest jasna, a świetlik ma również własne zasilanie, dzięki czemu wieczorem czy w nocy wciąż jest tam jasno.Projekt domu Sasza II WRX1044 nie zawiera żadnych błędów, więc budowa przebiegała raczej bez większych problemów. Może jedynie srogie opady na początku nam przeszkadzały, ale gdy już się skończyły wody gruntowe wróciły do w miarę normalnych poziomów i żadnych szkód nam nie wyrządziły. Kilka zmian do naszego projektu jednak wprowadziliśmy. O przeniesieniu drzwi do spiżarni i braku okna w salonie już wspomniałem. Co więcej, firma, która wykonywała inwestycje, doradziła mi zmianę konstrukcji dachu. Projekt przewidywał podwieszany na więźbie drewniany strop. Panowie budowlańcy powiedzieli, że kupując ciut dłuższe belki można je oprzeć na ścianach zewnętrznych i działowych, co nie dość, że znacznie zwiększa dozwolony nacisk na strop, to jeszcze jest zwyczajnie tańszym rozwiązaniem. A na poddaszu powstała powierzchnia ok. 120m2 być może kiedyś do adaptacji - dociągnąłem tam nawet wodę i prąd oraz pozostawiłem sobie możliwość doprowadzenia ogrzewania, jak i wstawiłem okno w szczycie domu, aby i w tym momencie nie było tam całkiem ciemno. Jedynym problemem jest tylko i wyłącznie wykończenie schodów wejściowych i tarasu. Ich zaokrąglone kształty sprawiają, że mało który wykonawca chce się w ogóle podjąć tego zadania, więc na razie sobie to odpuściłem i czekam - może uda się to zrobić jakoś przy okazji. Aktualnie mam zamówioną firmę, która zajmie się aranżacja działki, póki co sam zdecydowałem się na wykonanie przydomowej oczyszczalni.Projekt domu parterowego z garażem Sasza II WRX1044 był świetnym wyborem. Po roku od przeprowadzki nie mogę na nic w tym domu narzekać, jestem bardzo zadowolony z obecnego kształtu domu. Drobne zmiany tylko poprawiły jego funkcjonalność. Myślę, że mogę z czystym sumieniem polecić dany projekt. Pozdrawiam.
Magda1044
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu z garażem Sasza II WRX1044, ponieważ w całości bardzo nam się spodobał. Od początku zależało nam budynku o jednej kondygnacji, a dodatkowo przewidziany w nim układ wnętrza wydał się nam bardzo funkcjonalny. Na naszą decyzję wpływ miało w dużym stopniu to, iż liczba uwzględnionych w projekcie pokoi odpowiadała potrzebom naszej rodziny - chcieliśmy, aby każde z naszych dzieci miało swoją własną sypialnię. Rozwiązaniem, na które również zwróciliśmy uwagę jest bezpośrednie wejście z części mieszkalnej do garażu.Budowa odbyła się sprawnie, a podczas niej nie natrafiliśmy na żadne problemy. Wszystko przebiegło w błyskawicznym tempie, gdyż do nowego, w pełni wykończonego domu mogliśmy wprowadzić się już zaledwie po 6 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac. Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong, a strop wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji. Dach w całości odeskowaliśmy, a następnie zastosowaliśmy na nim blachodachówkę. Moim zdaniem śmiało można sugerować się kosztorysem dotyczącym inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji. Uważam, iż architekt poprawnie go oszacował, a koszty naszej budowy były do niego zbliżone.Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe firmy Pereko. Można palić w nim różnego rodzaju opałem, dlatego też zdecydowaliśmy się na system mieszany. Podczas sezonu grzewczego zużywamy średnio 0,5 t. węgla oraz 10 m³ drzewa.Projekt domu parterowego Sasza II WRX1044 pod względem przewidzianego w nim rozmieszczenia pomieszczeń odpowiadał nam od samego początku, dlatego też zastosowaliśmy w nim tylko jedną zmianę. Główne wejście do domu wykonaliśmy w miejscu okna w wiatrołapie, a powierzchnię na którą oryginalnie otwierały się drzwi wejściowe oddzieliliśmy od przedsionka. Uzyskane w ten sposób pomieszczenie przeznaczyliśmy na zrobienie niedużej, aczkolwiek praktycznej pralni. Innym Inwestorom projektu domu Sasza II WRX1044 mogę także polecić zmianę konstrukcji stropu - z drewnianego na tradycyjnie lany betonem. Nie zrobiliśmy tego i teraz nieco żałujemy, więc myślę że warto rozważyć to rozwiązanie na etapie adaptacji. Oprócz tego, obecnie rozważyłabym powiększenie garażu do wymiarów dwustanowiskowego.Wybór projektu domu Sasza II WRX1044 był dobrą decyzją. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Został dobrze przemyślany i w kwestii rozmieszczenia pokoi nie mam żadnych zastrzeżeń, aczkolwiek gdybym budowała drugi dom, teraz zwróciłabym uwagę na to, aby sypialnie były jednak nieco większe. Pozdrawiam.
lucjuszb47
Projekt domu Sasza II WRX1044 wybraliśmy, ponieważ jest prosty i funkcjonalny. Wszystkie rozwiązania zaproponowane przez projektanta wydawały się dobrze przemyślane, ale i tak parę poprawek wprowadziliśmy. Co więcej, prosty konstrukcyjnie budynek nie pociągał za sobą wielkich kosztów realizacji, co też było dla nas ważne.I rzeczywiście projekt okazał się całkiem prosty i przejrzysty przez co budowa szła raczej sprawnie i obyło się bez większych problemów. Dzięki temu już od roku mieszkamy w nowym domu i po pierwszej zimie cieszymy się niskimi kosztami eksploatacji. Przy odpowiednim ociepleniu, ogrzewaniu na ekogroszek i podłogówce dom jest bardzo ekonomiczny. I chociaż zima była raczej łagodna, to nie sądzę, że przy sroższej koszty jakoś znacznie wzrosną.W projekcie domu Sasza II WRX1044 jest przewidziany bardzo dobry układ pomieszczeń. Świetnie dokonano podziału na część nocną i dzienną. Dla naszej czteroosobowej rodziny ilość pomieszczeń i ogólny metraż domu jest odpowiedni. Choć w razie czego mamy już też zaadaptowane poddasze. Na razie co prawda nie do użytku, ale szybko możnaby je w pełni wykończyć. Wnętrze domu jest też bardzo jasne. Wejście ustawione jest od południa, więc wykusz wychodzi na zachód przez co pięknie doświetla salon popołudniami. Nawet zlikwidowaliśmy dodatkowe okno w salonie, ponieważ nie było bardzo potrzebne.Zmiany, jakie wprowadziliśmy, to między innymi likwidacja wiatrołapu i stworzenie w jego m
iejscu dodatkowej garderoby. Drzwi do śpiżarni przenieśliśmy na przeciwko szafy w przejściu z korytarza do kuchni, przez co kuchnia stała się bardzo ustawna. Co więcej, kotłownię umieściliśmy na końcu garażu, dzięki czemu mogliśmy powiększyć najmniejszy pokój do rozmiarów dwóch pozostałych. Kuchnia pozostała w całości otwarta na salon, co bardzo nam się podoba i całkiem nieźle w naszym przypadku się sprawdza.Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu parterowego z garażem Sasza II WRX1044. Na tą chwilę nic bym w domu nie zmieniła - wszystko w domu nam bardzo odpowiada. Polecam i pozdrawiam.
Artland
Było kilka najważniejszych aspektów, które braliśmy pod uwagę przy wyborze odpowiedniego projektu domu. Chcieliśmy mieć duży salon z jadalnią otwarty na kuchnię, a także widocznie rozdzieloną przestrzeń dzienną od nocnej. Ważne dla nas było, aby projekt uwzględniał także pomieszczenie gospodarcze typu: spiżarnia i garderoba. W grę wchodziła tylko parterówka, na co mogliśmy sobie pozwolić dzięki w miarę dużej działce. I tak, po zsumowaniu naszych wymagań, na horyzoncie pojawił się projekt domu Sasza II WRX1044 - dom nie duży, prosty i w miarę ekonomiczny w budowie.Ważną zmianą w projekcie domu było przeniesienie kotłowni na tył garażu - dzięki temu trzeci pokój jest teraz podobnej wielkości do dwóch pozostałych sypialni. Jednocześnie korytarz nie ma kształtu litery ‘L’ tylko jest prosty, a do kotłowni wchodzi się przez garaż - takie rozwiązanie uważam za praktyczniejsze, zdałoby egzamin nawet przy piecu na paliwo stałe. My mamy jednak bezobsługowe rozwiązanie - piec gazowy i mieszankę podłogówki z grzejnikami. Zrezygnowałem całkowicie z kominka - nie chcieliśmy w salonie mieć drugiej kotłowni. Przy 15cm styropianu na ścianach i pod podłogą, 25cm wełny na połaciach dachu i standardowych oknach ponieśliśmy koszty rzędu 3,5 tysiąca złotych. Są jak najbardziej akceptowalne wydatki i cieszę się, że nasze rozwiązania okazały się trafne.Nie mam zastrzeżeń do układu pomieszczeń w domu. Spiżarnia (my wejście do niej mamy od strony przejścia z korytarza do kuchni) i garderoba to rzeczywiście niezbędne pomieszczenia chyba w każdym domu - ja sobie nie wyobrażam mieszkania bez nich. Co prawda, z czasem garderoba robi się mała i nie chce już przyjmować wszystkich rzeczy, ale to chyba normalne - człowiek ma coraz więcej ubrań i innych przedmiotów. Wielkość innych pomieszczeń jest świetnie dostosowana do potrzeb naszej czteroosobowej rodziny. Duża otwarta przestrzeń salonu, jadalni i kuchni (w wakacje połączona jest z tarasem) pozwala na bardzo wygodne życie i wspólne spędzanie czasu. Jakiekolwiek przyjęcia również nie zmuszają do wysiłku i jakiegoś wielkiego przestawiania mebli, aby pomieścić wszystkich gości. Zdecydowałem się na likwidację okna w salonie od strony wykuszu, a mimo tego doświetlenie wnętrza nic nie straciło. Cały środek jest bardzo jasny i przyjemny w odbiorze. Mam odbicie lustrzane projektu domu Sasza II WRX1044, ustawione tarasem od wschodu. I tak, rano słońce pojawia się w salonie, a zachodzi w kuchni, więc całymi dniami część dzienna jest pięknie oświetlona. Ustawienie budynku jest na tyle trafione, że zimą w słoneczny dzień, kiedy ciepłe gorące promienie dogrzeją wnętrze, ogrzewanie centralne działa na najmniejszych obrotach, a w domu jest optymalna temperatura. Nawet do łazienki zdecydowałem się wstawić świetlik, aby nie była ślepa. Był to jeden z droższych pojedynczych elementów domu, ale w żadnym wypadku nie żałuję tej decyzji. Łazienka jest jasna, a świetlik ma również własne zasilanie, dzięki czemu wieczorem czy w nocy wciąż jest tam jasno.Projekt domu Sasza II WRX1044 nie zawiera żadnych błędów, więc budowa przebiegała raczej bez większych problemów. Może jedynie srogie opady na początku nam przeszkadzały, ale gdy już się skończyły wody gruntowe wróciły do w miarę normalnych poziomów i żadnych szkód nam nie wyrządziły. Kilka zmian do naszego projektu jednak wprowadziliśmy. O przeniesieniu drzwi do spiżarni i braku okna w salonie już wspomniałem. Co więcej, firma, która wykonywała inwestycje, doradziła mi zmianę konstrukcji dachu. Projekt przewidywał podwieszany na więźbie drewniany strop. Panowie budowlańcy powiedzieli, że kupując ciut dłuższe belki można je oprzeć na ścianach zewnętrznych i działowych, co nie dość, że znacznie zwiększa dozwolony nacisk na strop, to jeszcze jest zwyczajnie tańszym rozwiązaniem. A na poddaszu powstała powierzchnia ok. 120m2 być może kiedyś do adaptacji - dociągnąłem tam nawet wodę i prąd oraz pozostawiłem sobie możliwość doprowadzenia ogrzewania, jak i wstawiłem okno w szczycie domu, aby i w tym momencie nie było tam całkiem ciemno. Jedynym problemem jest tylko i wyłącznie wykończenie schodów wejściowych i tarasu. Ich zaokrąglone kształty sprawiają, że mało który wykonawca chce się w ogóle podjąć tego zadania, więc na razie sobie to odpuściłem i czekam - może uda się to zrobić jakoś przy okazji. Aktualnie mam zamówioną firmę, która zajmie się aranżacja działki, póki co sam zdecydowałem się na wykonanie przydomowej oczyszczalni.Projekt domu parterowego z garażem Sasza II WRX1044 był świetnym wyborem. Po roku od przeprowadzki nie mogę na nic w tym domu narzekać, jestem bardzo zadowolony z obecnego kształtu domu. Drobne zmiany tylko poprawiły jego funkcjonalność. Myślę, że mogę z czystym sumieniem polecić dany projekt. Pozdrawiam.
Magda1044
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu z garażem Sasza II WRX1044, ponieważ w całości bardzo nam się spodobał. Od początku zależało nam budynku o jednej kondygnacji, a dodatkowo przewidziany w nim układ wnętrza wydał się nam bardzo funkcjonalny. Na naszą decyzję wpływ miało w dużym stopniu to, iż liczba uwzględnionych w projekcie pokoi odpowiadała potrzebom naszej rodziny - chcieliśmy, aby każde z naszych dzieci miało swoją własną sypialnię. Rozwiązaniem, na które również zwróciliśmy uwagę jest bezpośrednie wejście z części mieszkalnej do garażu.Budowa odbyła się sprawnie, a podczas niej nie natrafiliśmy na żadne problemy. Wszystko przebiegło w błyskawicznym tempie, gdyż do nowego, w pełni wykończonego domu mogliśmy wprowadzić się już zaledwie po 6 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac. Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong, a strop wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji. Dach w całości odeskowaliśmy, a następnie zastosowaliśmy na nim blachodachówkę. Moim zdaniem śmiało można sugerować się kosztorysem dotyczącym inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji. Uważam, iż architekt poprawnie go oszacował, a koszty naszej budowy były do niego zbliżone.Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe firmy Pereko. Można palić w nim różnego rodzaju opałem, dlatego też zdecydowaliśmy się na system mieszany. Podczas sezonu grzewczego zużywamy średnio 0,5 t. węgla oraz 10 m³ drzewa.Projekt domu parterowego Sasza II WRX1044 pod względem przewidzianego w nim rozmieszczenia pomieszczeń odpowiadał nam od samego początku, dlatego też zastosowaliśmy w nim tylko jedną zmianę. Główne wejście do domu wykonaliśmy w miejscu okna w wiatrołapie, a powierzchnię na którą oryginalnie otwierały się drzwi wejściowe oddzieliliśmy od przedsionka. Uzyskane w ten sposób pomieszczenie przeznaczyliśmy na zrobienie niedużej, aczkolwiek praktycznej pralni. Innym Inwestorom projektu domu Sasza II WRX1044 mogę także polecić zmianę konstrukcji stropu - z drewnianego na tradycyjnie lany betonem. Nie zrobiliśmy tego i teraz nieco żałujemy, więc myślę że warto rozważyć to rozwiązanie na etapie adaptacji. Oprócz tego, obecnie rozważyłabym powiększenie garażu do wymiarów dwustanowiskowego.Wybór projektu domu Sasza II WRX1044 był dobrą decyzją. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Został dobrze przemyślany i w kwestii rozmieszczenia pokoi nie mam żadnych zastrzeżeń, aczkolwiek gdybym budowała drugi dom, teraz zwróciłabym uwagę na to, aby sypialnie były jednak nieco większe. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki