Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
292 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
56 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
193 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
43 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
114,14 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
144,76 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
303,61 m³
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
741,40 m³
Powierzchnia dachu
230,87 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,47 m
Szerokość elewacji
12,54 m
Długość elewacji
12,54 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,54 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,54 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
39 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
207,81 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
119,30 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Paliwo stałe
(OZE)
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
lub
grawitacyjna
- do wyboru na etapie adaptacji
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop drewniany. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie na paliwo stałe.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
500 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
450 zł
Bestseller
Zestawienie materiałów
0 zł
Opis projektu
Projekt domu Serafin paliwo stałe to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych.
Projekt Serafin paliwo stałe to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu znajduje się jedna komfortowa łazienka. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Serafin paliwo stałe
SEB-OL
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Serafin paliwo stałe WOE1060, ponieważ w całości przypadł nam do gustu. Największy wpływ na naszą decyzję miała tworząca go konstrukcja, gdyż od początku szukaliśmy budynku o dosyć prostej bryle z ciekawie prezentującym się czterospadowym dachem. Oprócz tego, przewidziany w nim metraż w pełni nas satysfakcjonował. Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Wszystkie prace udało się wykonać bardzo sprawnie i na szczęście budowa przebiegła szybko. Projekt domu Serafin paliwo stałe WOE1060 okazał się dla nas idealnie dopasowany i ściśle trzymaliśmy się wszystkich zaleceń architekta. Budowę rozpoczęliśmy ją w marcu 2015 r., i obecnie po dwóch latach, do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie, drobne wykończenia. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego marki Ytong, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy w lekkiej, drewnianej konstrukcji. Oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji został moim zdaniem jak najbardziej poprawnie wyliczony. Uważam, że zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest całkowicie realne i śmiało można się nim sugerować. Projekt domu Serafin paliwo stałe WOE1060 przewiduje bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować ze ścianek działowych tworzących garderobę w hallu. Przestrzeń w tym miejscu przeznaczyliśmy na wstawienie zabudowanych szaf, a otwarty, sporych rozmiarów hall nadaje wnętrzu dużej przestronności. Innych zmian nie wprowadzałem, jednak na chwilę obecną z pewnością pomyślałbym nad przesunięciem komina w kotłowni. Oryginalnie znajduje się on na środku ściany tego pomieszczenia, więc po wstawieniu pieca jest już w nim niewiele miejsca na wykorzystanie do innych celów. Myślę więc, że lepszym pomysłem byłoby wykonanie go w rogu kotłowni, co pozwoli zaoszczędzić nieco przestrzeni i szczerze polecam to innym Inwestorom planującym zamontowanie dużego pieca z podajnikiem.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Serafin paliwo stałe WOE1060. Nowy dom w całości nam odpowiada i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Jest funkcjonalny i wygodny - jak dla nas posiada same plusy. Pozdrawiam.
ozicz
Gdy zaczynałem poszukiwania idealnego projektu, priorytetem był dla mnie budynek parterowy. Spośród propozycji odpowiadających temu kryterium, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Serafin paliwo stałe WOE1060. Przewidziany w nim metraż i uwzględniona na nim ilość sypialni wydały się optymalnym rozwiązaniem dla naszej 4-osobowej rodziny. Duży wpływ na decyzję miało także funkcjonalne rozmieszczenie wnętrza oraz spore wymiary kotłowni i łazienki. Jestem zadowolony z przebiegu całej realizacji. Co prawda, załatwienie wszelkich niezbędnych formalności nieco się przeciągnęło, jednak właściwe prace budowlane postępowały już szybko i sprawnie. Od momentu ich rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego domu, minęło w naszym przypadku niecałe 1,5 roku. Do postawienia ścian użyłem ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger. Zmieniłem zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu i zamiast drewnianego, zrobiłem go w monolitycznej żelbetowej konstrukcji. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę, aczkolwiek więźba przygotowana jest pod dachówkę ceramiczną, więc jeśli finanse na to pozwolą w przyszłości będziemy mogli zmienić pokrycie.Wiele prac związanych z realizacją naszego domu wykonałem samodzielnie, dlatego też trudno jest mi jednoznacznie ocenić poprawność oszacowanego przez architekta kosztorysu. Dzięki budowie systemem gospodarczym, koszty naszej inwestycji były niższe niż sugerowane. Myślę jednak, że podana przez projektanta kwota jest całkiem realna i podejrzewam, że nawet zatrudniając firmę można się w niej zmieścić. Mury tworzące budynek są dosyć grube - zastosowaliśmy pustaki o szer. 35 cm, a następnie pokryliśmy je 12 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głównie palimy drewnem. Zużycie opału jest całkiem korzystne, gdyż na cały sezon grzewczy wystarcza nam ok. 6-7 m³ drewna.Rozmieszczenie wnętrza uwzględnione w projekcie domu Serafin paliwo stałe WOE1060 zostało funkcjonalnie przemyślane i od początku przypadło mi do gustu. Postanowiłem jednak zamienić miejscami łazienkę z kotłownią, co okazało się doskonałym pomysłem. W miejscu pierwotnie przewidzianego w łazience okna, wstawiłem drzwi i w dalszym ciągu mam możliwość wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Wejście z domu do kotłowni zrobiłem przez pralnię, tak aby drzwi do pomieszczenia, w którym znajduje się piec nie otwierały się bezpośrednio na część mieszkalną. Jestem zadowolony z tego rozwiązania i szczerze polecam je innym Inwestorom.Wybór projektu domu parterowego Serafin paliwo stałe WOE1060 okazał się dla nas świetną decyzją. Oprócz jednej wprowadzonej zmiany, cały układ ścianek działowych pozostał w naszym przypadku zgodny z oryginalną wersją i w dalszym ciągu dostrzegamy w nowym domu same plusy. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Pozdrawiam.
gumis311
Od początku chcieliśmy, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Przy wyborze idealnego projektu dużą uwagę zwracaliśmy również na metraż. Nie potrzebowaliśmy bardzo dużego, ale jednocześnie interesowała nas w pełni komfortowa przestrzeń. Oprócz tego, chcieliśmy aby realizacja nie pochłonęła wielu środków finansowych. Wśród propozycji budynków parterowych natrafiliśmy na projekt Serafin paliwo stałe WOE1060. Powierzchnia ok. 115 m² w całości spełniała potrzeby naszej rodziny, a dodatkowo wydał się nam tani w budowie. Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Prace postępowały sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Wszystko udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie - do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się już po zaledwie 9 miesiacach od rozpoczęcia budowy. Do postawienia fundamentów użyliśmy tradycyjnych bloczków betonowych. Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego marki Solbet. Postanowiliśmy zmienić sugerowaną w projekcie metodę wykonania więźby oraz stropu i w naszym przypadku tworzy je jedna konstrukcja na gotowych wiązarach kratowych. Dach pokryliśmy blachodachówką. Przy użyciu powyższych materiałów, udało nam się zmieścić w kosztach oszacowanych przez architekta. Nasza realizacja projektu domu Serafin paliwo stałe WOE1060 na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 180 tys. zł. Projekt domu Serafin paliwo stałe WOE1060 został stworzony z myślą o ogrzewaniu węglowym, aczkolwiek my zdecydowaliśmy się na zastosowanie pompy ciepła. Tym samym instalacje grzewcze uległy zmianie, a dodatkowo zwiększyliśmy obszar tzw. „podłogówki”. Z racji zastosowanego systemu grzewczego, nie potrzebowaliśmy aż tak dużej kotłowni. Kosztem jej części postanowiliśmy więc powiększyć kuchnię, przesuwając ściankę między nimi o 0,5 m. Wejście do kotłowni wykonaliśmy od strony wiatrołapu, a jej powierzchnię wykorzystaliśmy ponadto na zrobienie pralni i spiżarni. Stwierdziliśmy, iż przy małych dzieciach trudno będzie nam utrzymać zawsze idealny porządek w łazience, dlatego chcieliśmy uzyskać osobną toaletę dla gości. Powierzchnię oryginalnie przewidzianej pralni przyłączyliśmy do głównej łazienki, a następnie kosztem jej części wygospodarowaliśmy osobne WC z wejściem od strony głównego hallu. Dzięki temu łatwo dostać się do niego z salonu i nie trzeba przechodzić przez strefę sypialnianą. Oprócz tego, lekko powiększyliśmy hall kosztem części garderoby, a w niej umieściliśmy wysuwane schody na strych. Z boku budynku wykonaliśmy zadaszoną wiatę na samochód.Wybór projektu domu parterowego Serafin paliwo stałe WOE1060 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Od początku bardzo przypadł nam do gustu, a drobne modyfikacje pozwoliły w całości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań. Rozkład wnętrza jest funkcjonalny, a widoczny podział mieszkania na strefę dzienną i nocną doskonale się sprawdza. Pozdrawiam.
SEB-OL
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Serafin paliwo stałe WOE1060, ponieważ w całości przypadł nam do gustu. Największy wpływ na naszą decyzję miała tworząca go konstrukcja, gdyż od początku szukaliśmy budynku o dosyć prostej bryle z ciekawie prezentującym się czterospadowym dachem. Oprócz tego, przewidziany w nim metraż w pełni nas satysfakcjonował. Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Wszystkie prace udało się wykonać bardzo sprawnie i na szczęście budowa przebiegła szybko. Projekt domu Serafin paliwo stałe WOE1060 okazał się dla nas idealnie dopasowany i ściśle trzymaliśmy się wszystkich zaleceń architekta. Budowę rozpoczęliśmy ją w marcu 2015 r., i obecnie po dwóch latach, do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie, drobne wykończenia. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego marki Ytong, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy w lekkiej, drewnianej konstrukcji. Oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji został moim zdaniem jak najbardziej poprawnie wyliczony. Uważam, że zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest całkowicie realne i śmiało można się nim sugerować. Projekt domu Serafin paliwo stałe WOE1060 przewiduje bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować ze ścianek działowych tworzących garderobę w hallu. Przestrzeń w tym miejscu przeznaczyliśmy na wstawienie zabudowanych szaf, a otwarty, sporych rozmiarów hall nadaje wnętrzu dużej przestronności. Innych zmian nie wprowadzałem, jednak na chwilę obecną z pewnością pomyślałbym nad przesunięciem komina w kotłowni. Oryginalnie znajduje się on na środku ściany tego pomieszczenia, więc po wstawieniu pieca jest już w nim niewiele miejsca na wykorzystanie do innych celów. Myślę więc, że lepszym pomysłem byłoby wykonanie go w rogu kotłowni, co pozwoli zaoszczędzić nieco przestrzeni i szczerze polecam to innym Inwestorom planującym zamontowanie dużego pieca z podajnikiem.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Serafin paliwo stałe WOE1060. Nowy dom w całości nam odpowiada i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Jest funkcjonalny i wygodny - jak dla nas posiada same plusy. Pozdrawiam.
ozicz
Gdy zaczynałem poszukiwania idealnego projektu, priorytetem był dla mnie budynek parterowy. Spośród propozycji odpowiadających temu kryterium, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Serafin paliwo stałe WOE1060. Przewidziany w nim metraż i uwzględniona na nim ilość sypialni wydały się optymalnym rozwiązaniem dla naszej 4-osobowej rodziny. Duży wpływ na decyzję miało także funkcjonalne rozmieszczenie wnętrza oraz spore wymiary kotłowni i łazienki. Jestem zadowolony z przebiegu całej realizacji. Co prawda, załatwienie wszelkich niezbędnych formalności nieco się przeciągnęło, jednak właściwe prace budowlane postępowały już szybko i sprawnie. Od momentu ich rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego domu, minęło w naszym przypadku niecałe 1,5 roku. Do postawienia ścian użyłem ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger. Zmieniłem zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu i zamiast drewnianego, zrobiłem go w monolitycznej żelbetowej konstrukcji. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę, aczkolwiek więźba przygotowana jest pod dachówkę ceramiczną, więc jeśli finanse na to pozwolą w przyszłości będziemy mogli zmienić pokrycie.Wiele prac związanych z realizacją naszego domu wykonałem samodzielnie, dlatego też trudno jest mi jednoznacznie ocenić poprawność oszacowanego przez architekta kosztorysu. Dzięki budowie systemem gospodarczym, koszty naszej inwestycji były niższe niż sugerowane. Myślę jednak, że podana przez projektanta kwota jest całkiem realna i podejrzewam, że nawet zatrudniając firmę można się w niej zmieścić. Mury tworzące budynek są dosyć grube - zastosowaliśmy pustaki o szer. 35 cm, a następnie pokryliśmy je 12 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głównie palimy drewnem. Zużycie opału jest całkiem korzystne, gdyż na cały sezon grzewczy wystarcza nam ok. 6-7 m³ drewna.Rozmieszczenie wnętrza uwzględnione w projekcie domu Serafin paliwo stałe WOE1060 zostało funkcjonalnie przemyślane i od początku przypadło mi do gustu. Postanowiłem jednak zamienić miejscami łazienkę z kotłownią, co okazało się doskonałym pomysłem. W miejscu pierwotnie przewidzianego w łazience okna, wstawiłem drzwi i w dalszym ciągu mam możliwość wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Wejście z domu do kotłowni zrobiłem przez pralnię, tak aby drzwi do pomieszczenia, w którym znajduje się piec nie otwierały się bezpośrednio na część mieszkalną. Jestem zadowolony z tego rozwiązania i szczerze polecam je innym Inwestorom.Wybór projektu domu parterowego Serafin paliwo stałe WOE1060 okazał się dla nas świetną decyzją. Oprócz jednej wprowadzonej zmiany, cały układ ścianek działowych pozostał w naszym przypadku zgodny z oryginalną wersją i w dalszym ciągu dostrzegamy w nowym domu same plusy. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Pozdrawiam.
gumis311
Od początku chcieliśmy, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Przy wyborze idealnego projektu dużą uwagę zwracaliśmy również na metraż. Nie potrzebowaliśmy bardzo dużego, ale jednocześnie interesowała nas w pełni komfortowa przestrzeń. Oprócz tego, chcieliśmy aby realizacja nie pochłonęła wielu środków finansowych. Wśród propozycji budynków parterowych natrafiliśmy na projekt Serafin paliwo stałe WOE1060. Powierzchnia ok. 115 m² w całości spełniała potrzeby naszej rodziny, a dodatkowo wydał się nam tani w budowie. Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Prace postępowały sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Wszystko udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie - do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się już po zaledwie 9 miesiacach od rozpoczęcia budowy. Do postawienia fundamentów użyliśmy tradycyjnych bloczków betonowych. Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego marki Solbet. Postanowiliśmy zmienić sugerowaną w projekcie metodę wykonania więźby oraz stropu i w naszym przypadku tworzy je jedna konstrukcja na gotowych wiązarach kratowych. Dach pokryliśmy blachodachówką. Przy użyciu powyższych materiałów, udało nam się zmieścić w kosztach oszacowanych przez architekta. Nasza realizacja projektu domu Serafin paliwo stałe WOE1060 na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 180 tys. zł. Projekt domu Serafin paliwo stałe WOE1060 został stworzony z myślą o ogrzewaniu węglowym, aczkolwiek my zdecydowaliśmy się na zastosowanie pompy ciepła. Tym samym instalacje grzewcze uległy zmianie, a dodatkowo zwiększyliśmy obszar tzw. „podłogówki”. Z racji zastosowanego systemu grzewczego, nie potrzebowaliśmy aż tak dużej kotłowni. Kosztem jej części postanowiliśmy więc powiększyć kuchnię, przesuwając ściankę między nimi o 0,5 m. Wejście do kotłowni wykonaliśmy od strony wiatrołapu, a jej powierzchnię wykorzystaliśmy ponadto na zrobienie pralni i spiżarni. Stwierdziliśmy, iż przy małych dzieciach trudno będzie nam utrzymać zawsze idealny porządek w łazience, dlatego chcieliśmy uzyskać osobną toaletę dla gości. Powierzchnię oryginalnie przewidzianej pralni przyłączyliśmy do głównej łazienki, a następnie kosztem jej części wygospodarowaliśmy osobne WC z wejściem od strony głównego hallu. Dzięki temu łatwo dostać się do niego z salonu i nie trzeba przechodzić przez strefę sypialnianą. Oprócz tego, lekko powiększyliśmy hall kosztem części garderoby, a w niej umieściliśmy wysuwane schody na strych. Z boku budynku wykonaliśmy zadaszoną wiatę na samochód.Wybór projektu domu parterowego Serafin paliwo stałe WOE1060 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Od początku bardzo przypadł nam do gustu, a drobne modyfikacje pozwoliły w całości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań. Rozkład wnętrza jest funkcjonalny, a widoczny podział mieszkania na strefę dzienną i nocną doskonale się sprawdza. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki