Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 629 do 5 979 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
206 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
52 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
124 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
30 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
72,90 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
132,40 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
94,80 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
311,40 m³
Powierzchnia dachu
201 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
5,90 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,10 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
66,73 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Instalacje w projekcie
Ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm. Rodzaj stropu: drewniany. Elewacje: tynk akrylowy, okładzina kamienna. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Opis projektu
Projekt domu Skowronek z garażem 1-st. [A] zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem czterospadowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie.
Projekt Skowronek z garażem 1-st. [A] to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano jedną łazienkę dostępną dla wszystkich domowników. Część nocną tworzą dwie sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt wymaga aktualizacji. Przy zakupie projektu należy zapłacić 35% zaliczki. Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku zwrotu lub rezygnacji z zamówienia.
Opinie o projekcie domu Skowronek z garażem 1-st. [A]
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Skowronek z garażem 1-st. [A]
Andrzej_zalesie
Pierwszą rzeczą, która ujęła mnie w projekcie domu Skowronek z garażem 1-st. WRF1134 był jego wygląd zewnętrzny. Forma bryły jest bardzo ciekawa i świetnie się prezentuje, dlatego też zdecydowałem się na zakup oraz realizację właśnie tego projektu.
Zatrudnieni przeze mnie fachowcy byli profesjonalni i bezkonfliktowi. Potrafili wszystko sprawnie wykonać, więc budowa mojego domu odbyła się bez żadnych trudności. Dużo prac wykonałem samodzielnie i pozwoliło mi to na obniżenie kosztów. Kwota oszacowana w kosztorysie uwzględniała wszystkie ceny robocizny, więc w moim przypadku inwestycja była tańsza niż się tego spodziewałem. Gdy ma się dobrą ekipę budowlaną, taki system pół-gospodarczy jest odpowiednim rozwiązaniem. Ściany wymurowaliśmy z bloczków gazobetonowych, a następnie ociepliliśmy je 15cm warstwą styropianu. Całość pokryliśmy tynkiem akrylowym. Strop zgodnie z projektem zrobiliśmy drewniany. Został on ocieplony wełną mineralną 25cm.
Więźba dachowa została wykonana w oparciu o zalecenia projektanta. Okazało się jednak, że w moim przypadku można było zrobić to mniejszym kosztem. Konstrukcja dachu składa się z bardzo dużej ilości drewna, gdyż była przewidziana na pokrycie jej dachówką, która jest dosyć ciężkim materiałem. Ja zastosowałem lekką blachodachówkę, więc pod nią mogłem użyć o wiele mniej drewna. Taka refleksja naszła nas, gdy dach został już w całości wykonany, jednak może to być wskazówka dla przyszłych inwestorów. Dodatkowo, mniej skomplikowana więźba pozwoliłaby na adaptację poddasza, jeśli ktoś w przyszłości będzie potrzebował większej powierzchni.
W domu zastosowałem dwa rodzaje ogrzewania. W kotłowni mam zainstalowany piecyk z podłączeniem do gazu ziemnego, jednak częściej korzystamy z usytuowanego w salonie kominka. Oba systemy są ze sobą zintegrowane i sprawdza się to naprawdę dobrze. Gdy zapomnimy o dołożeniu drewna i temperatura w pomieszczeniach spada, piecyk gazowy włącza się automatycznie.
Projekt domu Skowronek z garażem 1-st. WRF1134 został dobrze przemyślany i uwzględniono w nim funkcjonalne rozwiązania. Nie było więc potrzeby, aby drastycznie go modyfikować. Jedyną zmianą, którą dokonałem było wstawienie dodatkowych drzwi z garażu na zewnątrz. Dzięki temu komunikacja między tym pomieszczeniem a ogrodem jest wygodniejsza. Gdy chcę np. wstawić tam rower, nie muszę otwierać całej bramy i przeciskać się przez stojący samochód. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby też wydłużenie całego garażu o ok. 1m, gdyż po wstawieniu auta robi się tam nieco ciasno.
Przyszli budujący mogą również rozważyć wygospodarowanie małej garderoby kosztem salonu. Takie pomieszczenie jest z pewnością przydatne i można je zrobić w sąsiedztwie łazienki. Dużo zależy jednak od tego, na jak bardzo przestronnej części dziennej nam zależy, a wiadomo- ile inwestorów, tyle pomysłów.
Powierzchnia naszego domu jest optymalna dla naszej dwójki, gdyż oprócz sypialni mamy jeszcze pokój gościnny. Moim zdaniem, taki metraż jest odpowiedni właśnie dla 2-osobowej rodziny i dla większej liczby domowników miejsca byłoby za mało.
Naszymi ulubionymi pomieszczeniami w domu są kuchnia i salon. Wszyscy odwiedzający nas goście bardzo chwalą ich zaaranżowanie. W tej kwestii uznanie należy się wykonawcy, który robił nam posadzkę i układał glazurę. Fachowiec znał się na rzeczy i wszystko jest ze sobą doskonale skomponowane. Na podłodze w salonie mamy panele, a w kuchni terakotę. Przejście pomiędzy tymi pomieszczeniami zostało świetnie przemyślane i naprawdę miło na to popatrzeć.
Wybór projektu domu parterowego Skowronek z garażem 1-st. WRF1134 był dla nas z pewnością dobrą decyzją i z czystym sumieniem mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
Andrzej_zalesie
Pierwszą rzeczą, która ujęła mnie w projekcie domu Skowronek z garażem 1-st. WRF1134 był jego wygląd zewnętrzny. Forma bryły jest bardzo ciekawa i świetnie się prezentuje, dlatego też zdecydowałem się na zakup oraz realizację właśnie tego projektu.
Zatrudnieni przeze mnie fachowcy byli profesjonalni i bezkonfliktowi. Potrafili wszystko sprawnie wykonać, więc budowa mojego domu odbyła się bez żadnych trudności. Dużo prac wykonałem samodzielnie i pozwoliło mi to na obniżenie kosztów. Kwota oszacowana w kosztorysie uwzględniała wszystkie ceny robocizny, więc w moim przypadku inwestycja była tańsza niż się tego spodziewałem. Gdy ma się dobrą ekipę budowlaną, taki system pół-gospodarczy jest odpowiednim rozwiązaniem. Ściany wymurowaliśmy z bloczków gazobetonowych, a następnie ociepliliśmy je 15cm warstwą styropianu. Całość pokryliśmy tynkiem akrylowym. Strop zgodnie z projektem zrobiliśmy drewniany. Został on ocieplony wełną mineralną 25cm.
Więźba dachowa została wykonana w oparciu o zalecenia projektanta. Okazało się jednak, że w moim przypadku można było zrobić to mniejszym kosztem. Konstrukcja dachu składa się z bardzo dużej ilości drewna, gdyż była przewidziana na pokrycie jej dachówką, która jest dosyć ciężkim materiałem. Ja zastosowałem lekką blachodachówkę, więc pod nią mogłem użyć o wiele mniej drewna. Taka refleksja naszła nas, gdy dach został już w całości wykonany, jednak może to być wskazówka dla przyszłych inwestorów. Dodatkowo, mniej skomplikowana więźba pozwoliłaby na adaptację poddasza, jeśli ktoś w przyszłości będzie potrzebował większej powierzchni.
W domu zastosowałem dwa rodzaje ogrzewania. W kotłowni mam zainstalowany piecyk z podłączeniem do gazu ziemnego, jednak częściej korzystamy z usytuowanego w salonie kominka. Oba systemy są ze sobą zintegrowane i sprawdza się to naprawdę dobrze. Gdy zapomnimy o dołożeniu drewna i temperatura w pomieszczeniach spada, piecyk gazowy włącza się automatycznie.
Projekt domu Skowronek z garażem 1-st. WRF1134 został dobrze przemyślany i uwzględniono w nim funkcjonalne rozwiązania. Nie było więc potrzeby, aby drastycznie go modyfikować. Jedyną zmianą, którą dokonałem było wstawienie dodatkowych drzwi z garażu na zewnątrz. Dzięki temu komunikacja między tym pomieszczeniem a ogrodem jest wygodniejsza. Gdy chcę np. wstawić tam rower, nie muszę otwierać całej bramy i przeciskać się przez stojący samochód. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby też wydłużenie całego garażu o ok. 1m, gdyż po wstawieniu auta robi się tam nieco ciasno.
Przyszli budujący mogą również rozważyć wygospodarowanie małej garderoby kosztem salonu. Takie pomieszczenie jest z pewnością przydatne i można je zrobić w sąsiedztwie łazienki. Dużo zależy jednak od tego, na jak bardzo przestronnej części dziennej nam zależy, a wiadomo- ile inwestorów, tyle pomysłów.
Powierzchnia naszego domu jest optymalna dla naszej dwójki, gdyż oprócz sypialni mamy jeszcze pokój gościnny. Moim zdaniem, taki metraż jest odpowiedni właśnie dla 2-osobowej rodziny i dla większej liczby domowników miejsca byłoby za mało.
Naszymi ulubionymi pomieszczeniami w domu są kuchnia i salon. Wszyscy odwiedzający nas goście bardzo chwalą ich zaaranżowanie. W tej kwestii uznanie należy się wykonawcy, który robił nam posadzkę i układał glazurę. Fachowiec znał się na rzeczy i wszystko jest ze sobą doskonale skomponowane. Na podłodze w salonie mamy panele, a w kuchni terakotę. Przejście pomiędzy tymi pomieszczeniami zostało świetnie przemyślane i naprawdę miło na to popatrzeć.
Wybór projektu domu parterowego Skowronek z garażem 1-st. WRF1134 był dla nas z pewnością dobrą decyzją i z czystym sumieniem mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki