Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 629 do 5 979 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
227 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
52 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
142 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
33 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
83,22 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
132,31 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
105,73 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
642,70 m³
Powierzchnia dachu
194,70 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
35°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,51 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,30 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,60 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
65,47 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
46,30 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Budynek Sofia IV LMB41c jest alternatywą popularnego projektu Sofia LMB41. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Sofia IV LMB41c jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Sofia IV LMB41c to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Okno kuchenne wychodzące na ogród uzupełnia wygląd wymarzonej kuchni, dodając jej wyjątkowego uroku. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Sofia IV LMB41c
korzeniowski11
Zdecydowaliśmy się na projekt Sofia IV (LMB41c) WRB1407, ponieważ uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest dosyć prosty i tym samym wydał nam się wygodny w codziennym użytkowaniu. Nie chcieliśmy wymyślnego domu, więc nieskomplikowana konstrukcja bryły również miała wpływ na naszą decyzję. Dodatkowo, spodobało nam się to, iż kuchnia i garaż znajdują się blisko siebie, gdyż takie ułożenie dało nam możliwość zrobienia bezpośredniego przejścia między tymi pomieszczeniami.Podczas naszej budowy natrafiliśmy na kilka drobnych trudności, ale na szczęście nie było to nic szczególnego. Myślę, że takie niewielkie przeszkody są nieuniknione przy tego typu inwestycji. Nie były one jednak spowodowane błędami w dokumentacji technicznej, do projektu nie mam pod tym względem żadnych zastrzeżeń. Cała realizacja łącznie z wykonaniem wykończeń trwała w naszym przypadku ok. 1 roku. Ostateczne koszta w głównej mierze zależą od użytych materiałów - na niektórych mogliśmy zaoszczędzić, z kolei na inne woleliśmy wydać więcej. Uważam jednak, że kwota oszacowana przez projektanta jest całkowicie realna i spokojnie można się w niej zmieścić.Budynek powstał przy użyciu bloczków Ytong, zaś bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem w kropki marki Termo Organika. Mamy możliwość zakupu drewna w bardzo przystępnej cenie, dlatego też zdecydowaliśmy się na ogrzewanie tego typu opałem. W całym sezonie grzewczym zużywamy ok. 3 przyczepki drewna.Oprócz zrobienia przejścia z kuchni do garażu, postanowiliśmy dodatkowo oddzielić ją od salonu poprzez wstawienie ścianki działowej. Obecny układ projektu Sofia IV (LMB41c) WRB1407 jest funkcjonalny i w całości spełnia nasze oczekiwania. Wykusz dodatkowo wydłużyliśmy o 1 m. Dodaje wnętrzu wiele uroku, więc z tego elementu jestem szczególnie zadowolona.Myślę, że teraz jednak zdecydowałabym się wprowadzeniem poprawek w zewnętrznej konstrukcji. Co prawda, oryginalny taras prezentuje się bardzo efektownie, ale niestety jest mało praktyczny. Rozciąga się na całą długość domu, ale tak na prawdę jego powierzchnia uniemożliwia postawienie dużego stołu z krzesłami, co jest kłopotliwe gdy organizujemy ze znajomymi grilla. Ponadto, jego ozdobna konstrukcja była dosyć kosztowna, więc przyszłym inwestorom poradziłabym inne jej rozplanowanie. Dobrym pomysłem będzie również przedłużenie połaci nad tarasem, aby nieco go zacienić.Moim zdaniem powierzchnia uwzględniona w projekcie domu parterowego Sofia IV (LMB41c) WRB1407 będzie optymalna dla 3-osobowej rodziny. Gdyby, jednak projekt zainteresował większą rodzinę, zalecałabym adaptację poddasza, którego metraż daje możliwość praktycznego zaaranżowania. Pozdrawiam.
karuga
Przy wyborze idealnego projektu dużą uwagę zwracałem na rozmieszczenie wnętrza. Spośród wszystkich jakie oglądaliśmy, układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Sofia IV LMB41c WRB1407 wydał mi się najbardziej funkcjonalny i dopasowany do naszych oczekiwań. Budynek posiada nie za duży metraż, co wpływa na niższe koszty eksploatacji, a jednocześnie taka powierzchnia jest optymalna dla naszej rodziny. Od początku zamierzałem ogrzewać dom paliwem stałym, toteż istotne było, aby wejście do kotłowni nie znajdowało się bezpośrednio w części dziennej. W tym przypadku jest ono możliwe poprzez garaż, co jak najbardziej mi odpowiadało.Inwestycja przebiegła sprawnie, a zatrudnieni fachowcy doskonale poradzili sobie z powierzonymi pracami. Wszystko udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie, gdyż postawienie i całościowe wykończenie budynku zajęło zaledwie 15 miesięcy. Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Max. Odnośnie wykonania kominów skorzystaliśmy z gotowych systemów kominowych, a dach pokryliśmy dachówką. Strop tworzy tradycyjna, lana betonem konstrukcja. Uważam, że osoby zainteresowane realizacją projektu domu Sofia IV LMB41c WRB1407 śmiało mogą sugerować się oszacowanym przez architekta kosztorysem. Zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne, a w naszym przypadku koszty były nawet znacznie niższe. Budynek na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wyniósł ok. 110 tys. zł. Bryłę z zewnątrz ocieplliliśmy 12 cm warstwą styropianu, a dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. W sezonie grzewczym zużywamy średnio 3 kubiki drewna oraz tonę węgla.Projekt domu Sofia IV LMB41c WRB1407 uwzględnia bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń, który od początku przypadł mi gustu. Postanowiłem jedynie uzyskać możliwość bezpośredniego przejścia z części mieszkalnej do garażu, poprzez lekkie zmniejszenie pokoju kosztem zrobienia korytarza. Innych zmian nie wprowadzałem, jednak przyszłym Inwestorom mógłbym polecić rozważenie powiększenia salonu. Jest w nim dosyć mało miejsca na postawienie stołu jadalnianego, więc myślę że warto to rozważyć.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z garażem Sofia IV LMB41c WRB1407. Zaproponowane w nim rozmieszczenie wnętrza jest wygodne z codziennym użytkowaniu i jak dla mnie posiada same plusy. Nowy dom jest funkcjonalny i satysfakcjonuje całą naszą rodzinę. Pozdrawiam.
korzeniowski11
Zdecydowaliśmy się na projekt Sofia IV (LMB41c) WRB1407, ponieważ uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest dosyć prosty i tym samym wydał nam się wygodny w codziennym użytkowaniu. Nie chcieliśmy wymyślnego domu, więc nieskomplikowana konstrukcja bryły również miała wpływ na naszą decyzję. Dodatkowo, spodobało nam się to, iż kuchnia i garaż znajdują się blisko siebie, gdyż takie ułożenie dało nam możliwość zrobienia bezpośredniego przejścia między tymi pomieszczeniami.Podczas naszej budowy natrafiliśmy na kilka drobnych trudności, ale na szczęście nie było to nic szczególnego. Myślę, że takie niewielkie przeszkody są nieuniknione przy tego typu inwestycji. Nie były one jednak spowodowane błędami w dokumentacji technicznej, do projektu nie mam pod tym względem żadnych zastrzeżeń. Cała realizacja łącznie z wykonaniem wykończeń trwała w naszym przypadku ok. 1 roku. Ostateczne koszta w głównej mierze zależą od użytych materiałów - na niektórych mogliśmy zaoszczędzić, z kolei na inne woleliśmy wydać więcej. Uważam jednak, że kwota oszacowana przez projektanta jest całkowicie realna i spokojnie można się w niej zmieścić.Budynek powstał przy użyciu bloczków Ytong, zaś bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem w kropki marki Termo Organika. Mamy możliwość zakupu drewna w bardzo przystępnej cenie, dlatego też zdecydowaliśmy się na ogrzewanie tego typu opałem. W całym sezonie grzewczym zużywamy ok. 3 przyczepki drewna.Oprócz zrobienia przejścia z kuchni do garażu, postanowiliśmy dodatkowo oddzielić ją od salonu poprzez wstawienie ścianki działowej. Obecny układ projektu Sofia IV (LMB41c) WRB1407 jest funkcjonalny i w całości spełnia nasze oczekiwania. Wykusz dodatkowo wydłużyliśmy o 1 m. Dodaje wnętrzu wiele uroku, więc z tego elementu jestem szczególnie zadowolona.Myślę, że teraz jednak zdecydowałabym się wprowadzeniem poprawek w zewnętrznej konstrukcji. Co prawda, oryginalny taras prezentuje się bardzo efektownie, ale niestety jest mało praktyczny. Rozciąga się na całą długość domu, ale tak na prawdę jego powierzchnia uniemożliwia postawienie dużego stołu z krzesłami, co jest kłopotliwe gdy organizujemy ze znajomymi grilla. Ponadto, jego ozdobna konstrukcja była dosyć kosztowna, więc przyszłym inwestorom poradziłabym inne jej rozplanowanie. Dobrym pomysłem będzie również przedłużenie połaci nad tarasem, aby nieco go zacienić.Moim zdaniem powierzchnia uwzględniona w projekcie domu parterowego Sofia IV (LMB41c) WRB1407 będzie optymalna dla 3-osobowej rodziny. Gdyby, jednak projekt zainteresował większą rodzinę, zalecałabym adaptację poddasza, którego metraż daje możliwość praktycznego zaaranżowania. Pozdrawiam.
karuga
Przy wyborze idealnego projektu dużą uwagę zwracałem na rozmieszczenie wnętrza. Spośród wszystkich jakie oglądaliśmy, układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Sofia IV LMB41c WRB1407 wydał mi się najbardziej funkcjonalny i dopasowany do naszych oczekiwań. Budynek posiada nie za duży metraż, co wpływa na niższe koszty eksploatacji, a jednocześnie taka powierzchnia jest optymalna dla naszej rodziny. Od początku zamierzałem ogrzewać dom paliwem stałym, toteż istotne było, aby wejście do kotłowni nie znajdowało się bezpośrednio w części dziennej. W tym przypadku jest ono możliwe poprzez garaż, co jak najbardziej mi odpowiadało.Inwestycja przebiegła sprawnie, a zatrudnieni fachowcy doskonale poradzili sobie z powierzonymi pracami. Wszystko udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie, gdyż postawienie i całościowe wykończenie budynku zajęło zaledwie 15 miesięcy. Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Max. Odnośnie wykonania kominów skorzystaliśmy z gotowych systemów kominowych, a dach pokryliśmy dachówką. Strop tworzy tradycyjna, lana betonem konstrukcja. Uważam, że osoby zainteresowane realizacją projektu domu Sofia IV LMB41c WRB1407 śmiało mogą sugerować się oszacowanym przez architekta kosztorysem. Zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne, a w naszym przypadku koszty były nawet znacznie niższe. Budynek na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wyniósł ok. 110 tys. zł. Bryłę z zewnątrz ocieplliliśmy 12 cm warstwą styropianu, a dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. W sezonie grzewczym zużywamy średnio 3 kubiki drewna oraz tonę węgla.Projekt domu Sofia IV LMB41c WRB1407 uwzględnia bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń, który od początku przypadł mi gustu. Postanowiłem jedynie uzyskać możliwość bezpośredniego przejścia z części mieszkalnej do garażu, poprzez lekkie zmniejszenie pokoju kosztem zrobienia korytarza. Innych zmian nie wprowadzałem, jednak przyszłym Inwestorom mógłbym polecić rozważenie powiększenia salonu. Jest w nim dosyć mało miejsca na postawienie stołu jadalnianego, więc myślę że warto to rozważyć.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z garażem Sofia IV LMB41c WRB1407. Zaproponowane w nim rozmieszczenie wnętrza jest wygodne z codziennym użytkowaniu i jak dla mnie posiada same plusy. Nowy dom jest funkcjonalny i satysfakcjonuje całą naszą rodzinę. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki