Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
250 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
34 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
179 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
37 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
104,85 m²
Wysokość ściany kolankowej
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
1,10 m
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
87,45 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
124,01 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
480 m³
Powierzchnia dachu
186 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
42°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,54 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,70 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,72 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie adaptacji
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Wysokość ścianki kolankowej: 1.1 m. Ilość drewna na więźbę: 6.82 m³. Strop: płyta żelbetowa. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne + styropian. Ściany wewnętrzne: pustaki ceramiczne. Typ ogrzewania: kocioł gazowy lub kocioł na paliwo stałe. Instalacje dodatkowe: instalacja solarna. Inne: okna połaciowe Fakro.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
400 zł
Opis projektu
Projekt domu Świdnica m jest odpowieni na średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Świdnica m to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Świdnica m
Marek1426
Wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Świdnica m KRP1426, ponieważ od razu przypadł nam do gustu. Największe znaczenie w tej kwestii miała bryła budynku o ciekawej formie. Zatrudniliśmy fantastycznego budowniczego, który świetnie poradził sobie z wybudowaniem naszego nowego domu. Cała realizacja łącznie ze zrobieniem wszystkich wewnętrznych wykończeń zajęła wykonawcy zaledwie rok. Muszę przyznać, że koszta budowy były jednak wyższe niż zakładaliśmy na początku, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że jest to reguła przy tego typu inwestycjach. Na pewno kosztownym elementem były tarasy, gdyż do ich wykonania została użyta spora ilość betonu. Ściany naszego domu zostały postawione z bloczków z betonu komórkowego, z zewnątrz ociepliliśmy je grubą warstwą styropianu, a na poddaszu zastosowaliśmy wełnę mineralną. Ogrzewamy gazem, a dodatkowo korzystamy z kominka z rozprowadzeniem do większości sypialni. Co prawda budynek jest całoroczny, jednak w naszym przypadku służy do celów rekreacyjnych. Większość czasu spędzamy w nim w okresie wiosenno-letnim i początkowej jesieni, zaś w mroźniejszych miesiącach korzystamy z niego sporadycznie. Z tego względu w tym czasie piecyk ustawiony jest na minimalne ogrzewanie. W zeszłym roku kosz związany z zakupem butli gazowej wyniósł nas ok. 3-4 tys. zł. Postanowiliśmy dostosować Projekt Świdnica m KRP1426 do naszych potrzeb i w tym celu na etapie adaptacji zleciliśmy doprojektowanie garażu przy bryle domu. Z racji wprowadzonej zmiany, nad nowo powstałym pomieszczeniem uzyskaliśmy jeszcze jeden pokój. Aby można było dostać się do niego w prosty sposób, musieliśmy nieco zmienić układ poddasza. Udało nam się wygospodarować jeszcze jedną sypialnię nad poddaszem, więc obecnie mamy ich aż 5. Elementem, na który warto zwrócić szczególną uwagę są schody. Nie są one zbyt dobrze przemyślane i w związku z tym mieliśmy pewne problemy z ich realizacją. Co prawda kierownik budowy starał się nieco zmienić ich konstrukcję, jednak mimo to nie wyszły one do końca tak jak powinny i obecnie nie mamy poręczy. Prócz tego cała reszta jest w porządku, a nasz dom bardzo nam się podoba. Układ pomieszczeń w projekcie Świdnica m KRP1426 jest taki jak chcieliśmy: prosty, a jednocześnie funkcjonalny, więc w całości spełnił nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
yery
Zdecydowałem się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Świdnica m KRP1426 , ponieważ bardzo spodobał mi się jego wygląd na zewnątrz. Najbardziej do gustu przypadło mi wycięcie powodujące, iż parter jest nieco cofnięty w porównaniu do poddasza. Podczas budowy nie miałem żadnych problemów. Gdybym jednak budował ten dom jeszcze raz, to na pewno zrobiłbym mocniejszy stop. W moim przypadku jest on nieco lekki, jednak myślę, że przydałoby się go umocnić. Wiadomo, że byłoby to nieco droższe, ale konstrukcja budynku lepiej by się trzymała. Chociaż w projekcie zalecano budowę z 25cm pustaków, ja zdecydowałem się na pogrubienie murów i wykorzystałem 30cm pustaki ceramiczne Porotherm. Dodatkowo ściany ociepliłem 15cm warstwą styropianu. Budynek dobrze trzyma ciepło. Gdy nie było nas w domu przez kilka dni w zimie, a w domu nie było palone, to mróz nie przeszedł do środka. Mimo, że w nocy temperatury dochodziły do -15 st. to woda nie zamarzła i nic innego złego się nie stało. Nieco żałuję, że nie zdecydowałem się na powiększenie kotłowni. W projekcie domu Świdnica m KRP1426 jest ona przystosowana do piecyka gazowego. Ostatnio dużo się słyszy o wybuchach gazu, więc ze względu na bezpieczeństwo zdecydowałem się na piec na paliwo stałe. Mała kotłownia jest jednak przy tym rozwiązaniu nieco kłopotliwa.W domu nie ma spiżarni i piwnicy, więc postawiłem obok domu osobny budynek gospodarczy. Co prawda w projekcie nie uwzględniono też garderoby, jednak nie jest to żaden kłopot. Pokoje są na tyle duże i przestronne, że można w nich spokojnie wstawić długie, przesuwne szafy i nie będą one w niczym przeszkadzać. Nasz dom ułożony jest na działce w ten sposób, że balkon i taras znajdują się po stronie południowej. Dzięki temu część dzienna jest dobrze doświetlona, ale też nie jest za jasno, gdyż połacie dachu schodzą dość nisko. Musieliśmy dołożyć jedno okno połaciowe do najmniejszej sypialni, gdyż te uwzględnione w projekcie wychodzi u nas na stronę północną. Gdyby nie ta zmiana w pokoju byłoby dość ciemno. Jedyną modyfikacją, którą wprowadziłem była zmiana schodów z drewnianych na lane. W układzie pomieszczeń nic nie poprawiałem. To co mógłbym poradzić osobom, które zdecydują się na budowę tego domu, to poszerzenie powierzchni pod zacienieniem. Niestety nie przewidziałem, że zwęzi się ona po położeniu warstwy izolacyjnej. Warto też pomyśleć o tym, aby drzwi od górnej łazienki otwierały się na prawo zamiast na lewo. Na podeście obok jest dobre miejsce do wstawienia szafy przesuwnej, czego nie omieszkałem zrobić. Prawostronne drzwi ułatwią komfort jej użytkowania. Na chwilę obecną w domu mieszkamy w 3 osoby. Przy tej ilości sypialni żyje nam się wygodnie i każdy ma swój pokój. Metraż projektu domu Świdnica m KRP1426 będzie idealny dla 3-4 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Marek1426
Wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Świdnica m KRP1426, ponieważ od razu przypadł nam do gustu. Największe znaczenie w tej kwestii miała bryła budynku o ciekawej formie. Zatrudniliśmy fantastycznego budowniczego, który świetnie poradził sobie z wybudowaniem naszego nowego domu. Cała realizacja łącznie ze zrobieniem wszystkich wewnętrznych wykończeń zajęła wykonawcy zaledwie rok. Muszę przyznać, że koszta budowy były jednak wyższe niż zakładaliśmy na początku, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że jest to reguła przy tego typu inwestycjach. Na pewno kosztownym elementem były tarasy, gdyż do ich wykonania została użyta spora ilość betonu. Ściany naszego domu zostały postawione z bloczków z betonu komórkowego, z zewnątrz ociepliliśmy je grubą warstwą styropianu, a na poddaszu zastosowaliśmy wełnę mineralną. Ogrzewamy gazem, a dodatkowo korzystamy z kominka z rozprowadzeniem do większości sypialni. Co prawda budynek jest całoroczny, jednak w naszym przypadku służy do celów rekreacyjnych. Większość czasu spędzamy w nim w okresie wiosenno-letnim i początkowej jesieni, zaś w mroźniejszych miesiącach korzystamy z niego sporadycznie. Z tego względu w tym czasie piecyk ustawiony jest na minimalne ogrzewanie. W zeszłym roku kosz związany z zakupem butli gazowej wyniósł nas ok. 3-4 tys. zł. Postanowiliśmy dostosować Projekt Świdnica m KRP1426 do naszych potrzeb i w tym celu na etapie adaptacji zleciliśmy doprojektowanie garażu przy bryle domu. Z racji wprowadzonej zmiany, nad nowo powstałym pomieszczeniem uzyskaliśmy jeszcze jeden pokój. Aby można było dostać się do niego w prosty sposób, musieliśmy nieco zmienić układ poddasza. Udało nam się wygospodarować jeszcze jedną sypialnię nad poddaszem, więc obecnie mamy ich aż 5. Elementem, na który warto zwrócić szczególną uwagę są schody. Nie są one zbyt dobrze przemyślane i w związku z tym mieliśmy pewne problemy z ich realizacją. Co prawda kierownik budowy starał się nieco zmienić ich konstrukcję, jednak mimo to nie wyszły one do końca tak jak powinny i obecnie nie mamy poręczy. Prócz tego cała reszta jest w porządku, a nasz dom bardzo nam się podoba. Układ pomieszczeń w projekcie Świdnica m KRP1426 jest taki jak chcieliśmy: prosty, a jednocześnie funkcjonalny, więc w całości spełnił nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
yery
Zdecydowałem się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Świdnica m KRP1426 , ponieważ bardzo spodobał mi się jego wygląd na zewnątrz. Najbardziej do gustu przypadło mi wycięcie powodujące, iż parter jest nieco cofnięty w porównaniu do poddasza. Podczas budowy nie miałem żadnych problemów. Gdybym jednak budował ten dom jeszcze raz, to na pewno zrobiłbym mocniejszy stop. W moim przypadku jest on nieco lekki, jednak myślę, że przydałoby się go umocnić. Wiadomo, że byłoby to nieco droższe, ale konstrukcja budynku lepiej by się trzymała. Chociaż w projekcie zalecano budowę z 25cm pustaków, ja zdecydowałem się na pogrubienie murów i wykorzystałem 30cm pustaki ceramiczne Porotherm. Dodatkowo ściany ociepliłem 15cm warstwą styropianu. Budynek dobrze trzyma ciepło. Gdy nie było nas w domu przez kilka dni w zimie, a w domu nie było palone, to mróz nie przeszedł do środka. Mimo, że w nocy temperatury dochodziły do -15 st. to woda nie zamarzła i nic innego złego się nie stało. Nieco żałuję, że nie zdecydowałem się na powiększenie kotłowni. W projekcie domu Świdnica m KRP1426 jest ona przystosowana do piecyka gazowego. Ostatnio dużo się słyszy o wybuchach gazu, więc ze względu na bezpieczeństwo zdecydowałem się na piec na paliwo stałe. Mała kotłownia jest jednak przy tym rozwiązaniu nieco kłopotliwa.W domu nie ma spiżarni i piwnicy, więc postawiłem obok domu osobny budynek gospodarczy. Co prawda w projekcie nie uwzględniono też garderoby, jednak nie jest to żaden kłopot. Pokoje są na tyle duże i przestronne, że można w nich spokojnie wstawić długie, przesuwne szafy i nie będą one w niczym przeszkadzać. Nasz dom ułożony jest na działce w ten sposób, że balkon i taras znajdują się po stronie południowej. Dzięki temu część dzienna jest dobrze doświetlona, ale też nie jest za jasno, gdyż połacie dachu schodzą dość nisko. Musieliśmy dołożyć jedno okno połaciowe do najmniejszej sypialni, gdyż te uwzględnione w projekcie wychodzi u nas na stronę północną. Gdyby nie ta zmiana w pokoju byłoby dość ciemno. Jedyną modyfikacją, którą wprowadziłem była zmiana schodów z drewnianych na lane. W układzie pomieszczeń nic nie poprawiałem. To co mógłbym poradzić osobom, które zdecydują się na budowę tego domu, to poszerzenie powierzchni pod zacienieniem. Niestety nie przewidziałem, że zwęzi się ona po położeniu warstwy izolacyjnej. Warto też pomyśleć o tym, aby drzwi od górnej łazienki otwierały się na prawo zamiast na lewo. Na podeście obok jest dobre miejsce do wstawienia szafy przesuwnej, czego nie omieszkałem zrobić. Prawostronne drzwi ułatwią komfort jej użytkowania. Na chwilę obecną w domu mieszkamy w 3 osoby. Przy tej ilości sypialni żyje nam się wygodnie i każdy ma swój pokój. Metraż projektu domu Świdnica m KRP1426 będzie idealny dla 3-4 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki