Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
141,10 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
108,16 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
216,32 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
572 m³
Powierzchnia dachu
200 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
45°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,15 m
Szerokość elewacji
12,97 m
Długość elewacji
8,17 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,97 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,80 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
68,57 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
31,11 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
lub
olejowe
- do wyboru na etapie adaptacji
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Szkieletowa
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
600 zł
400 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
1 544 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
772 zł
Schemat zbiornika szczelnego
70 zł
60 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Szpak dr-S jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Szpak dr-S to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia szkieletu drewnianego zapewnia krótki czas budowy. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. Do projektu zostanie dołączony egzemplarz okazowy w formacie A4 (część architektoniczna), służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Szpak dr-S
Klara1276
Zdecydowaliśmy się na projekt Szpak dr-S BSA1276, ponieważ od początku wraz z mężem szukaliśmy budynku o szkieletowej konstrukcji, a jego metraż oraz uwzględniona w nim liczba pokoi odpowiadała potrzebom naszej rodziny. Oprócz tego zaproponowany układ pomieszczeń wydał nam się przemyślany i świetnie dopasowany do ułożenia naszej działki względem stron świata.
Budowę naszego nowego domu zaczęliśmy w czerwcu 2013 r., a w październiku tego samego roku dach został odeskowany i pokryty papą. Cała realizacja łącznie z wszystkimi wykończeniami trwała ok. 2 lat. Nie mieliśmy w tym czasie żadnych drastycznych problemów, aczkolwiek pojawiło się kilka trudności. Na samym początku okazało się, iż ze względu na grząski i podmokły teren naszej działki, musimy zrobić większe ławy fundamentowe oraz wyższą podmurówkę. Plan przyłączy nie był zbyt dokładny, gdyż np. uwzględniał podłączenie ich w piwnicy, której nie ma w oryginalnym projekcie. Rysunki przedstawiające lokalizację wywietrzników na dachu również nie były do końca czytelne, w związku z czym pierwotnie nie wiedzieliśmy gdzie wyprowadzić ten nad łazienką. Dobrze przemyślany został natomiast projekt instalacji elektrycznych: uwzględnia sporą ilość lamp oraz gniazdek kontaktowych.
Z racji tego, że posiadamy własne drewno, a większość prac wykonaliśmy systemem gospodarczym, cena naszej inwestycji była mniejsza niż ta oszacowana przez projektanta. Myślę, iż koszt zrobienia więźby został nieco przesadzony i spokojnie można wykonać ją taniej. Szkieletowa konstrukcja ścian naszego domu powstała przy użyciu drewna sosnowego, więźbę dachową zrobiliśmy z jodły, a następnie pokryliśmy ją osikowymi deskami. Nieco obawialiśmy się ciężaru tradycyjnej dachówki, więc zamieniliśmy ten materiał na blachodachówkę. Co prawda, elewacja, pierwotnie miała być wykonana z drewna, jednak aby dopasować się do zabudowy w naszej okolicy, postanowiliśmy ją otynkować. Bryła została ocieplona styropianem, a w domu ogrzewamy za pomocą kotła na drewno. Przez całą zimę zużywamy maksymalnie do 10 kubików tego opału.
Do projektu Szpak dr-S BSA1276 wprowadziliśmy kilka zmian. Usunęliśmy krótką, wolnostojącą ściankę w salonie, uzyskując tym samym dużą i otwartą część dzienną. Zrezygnowaliśmy z okien połaciowych, a zamiast nich zrobiliśmy dwa nieduże balkony o wymiarach 2x1,5m. Muszę przyznać, że jest to naprawdę świetne rozwiązanie i warto je rozważyć. Bardzo dobrym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej do wysokości 70 cm oraz zrobienie bezpośredniego wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Dzięki temu nie musimy wnosić opału przechodząc przez wiatrołap i korytarz.
W naszym nowym domu nie mieszkamy zbyt długo, ale póki co wszystko mi w nim odpowiada. Być może obecnie powiększyłabym jedynie wiatrołap. Układ parteru bardzo mi się podoba, a połączenie kuchni i jadalni jest ciekawym rozwiązaniem. Dzięki dobrej lokalizacji, klatka schodowa nie zabiera wiele miejsca w salonie. Pomieszczenia są przestronne i bardzo funkcjonalnie przemyślane. Dom jest ekonomiczny i nie posiada wielu korytarzy czy dużych halli, więc komunikacja między pokojami jest naprawdę wygodna i praktyczna. Wnętrze jest ciepłe i przytulne, a budynek z zewnątrz świetnie się prezentuje. Bryła jest tradycyjna i jednocześnie bardzo elegancka, więc doskonale wkomponowała się w krajobraz miejskiego osiedla. Myślę więc, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Szpak dr-S BSA127 był dla nas jak najbardziej trafiony.
Klara1276
Zdecydowaliśmy się na projekt Szpak dr-S BSA1276, ponieważ od początku wraz z mężem szukaliśmy budynku o szkieletowej konstrukcji, a jego metraż oraz uwzględniona w nim liczba pokoi odpowiadała potrzebom naszej rodziny. Oprócz tego zaproponowany układ pomieszczeń wydał nam się przemyślany i świetnie dopasowany do ułożenia naszej działki względem stron świata.
Budowę naszego nowego domu zaczęliśmy w czerwcu 2013 r., a w październiku tego samego roku dach został odeskowany i pokryty papą. Cała realizacja łącznie z wszystkimi wykończeniami trwała ok. 2 lat. Nie mieliśmy w tym czasie żadnych drastycznych problemów, aczkolwiek pojawiło się kilka trudności. Na samym początku okazało się, iż ze względu na grząski i podmokły teren naszej działki, musimy zrobić większe ławy fundamentowe oraz wyższą podmurówkę. Plan przyłączy nie był zbyt dokładny, gdyż np. uwzględniał podłączenie ich w piwnicy, której nie ma w oryginalnym projekcie. Rysunki przedstawiające lokalizację wywietrzników na dachu również nie były do końca czytelne, w związku z czym pierwotnie nie wiedzieliśmy gdzie wyprowadzić ten nad łazienką. Dobrze przemyślany został natomiast projekt instalacji elektrycznych: uwzględnia sporą ilość lamp oraz gniazdek kontaktowych.
Z racji tego, że posiadamy własne drewno, a większość prac wykonaliśmy systemem gospodarczym, cena naszej inwestycji była mniejsza niż ta oszacowana przez projektanta. Myślę, iż koszt zrobienia więźby został nieco przesadzony i spokojnie można wykonać ją taniej. Szkieletowa konstrukcja ścian naszego domu powstała przy użyciu drewna sosnowego, więźbę dachową zrobiliśmy z jodły, a następnie pokryliśmy ją osikowymi deskami. Nieco obawialiśmy się ciężaru tradycyjnej dachówki, więc zamieniliśmy ten materiał na blachodachówkę. Co prawda, elewacja, pierwotnie miała być wykonana z drewna, jednak aby dopasować się do zabudowy w naszej okolicy, postanowiliśmy ją otynkować. Bryła została ocieplona styropianem, a w domu ogrzewamy za pomocą kotła na drewno. Przez całą zimę zużywamy maksymalnie do 10 kubików tego opału.
Do projektu Szpak dr-S BSA1276 wprowadziliśmy kilka zmian. Usunęliśmy krótką, wolnostojącą ściankę w salonie, uzyskując tym samym dużą i otwartą część dzienną. Zrezygnowaliśmy z okien połaciowych, a zamiast nich zrobiliśmy dwa nieduże balkony o wymiarach 2x1,5m. Muszę przyznać, że jest to naprawdę świetne rozwiązanie i warto je rozważyć. Bardzo dobrym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej do wysokości 70 cm oraz zrobienie bezpośredniego wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Dzięki temu nie musimy wnosić opału przechodząc przez wiatrołap i korytarz.
W naszym nowym domu nie mieszkamy zbyt długo, ale póki co wszystko mi w nim odpowiada. Być może obecnie powiększyłabym jedynie wiatrołap. Układ parteru bardzo mi się podoba, a połączenie kuchni i jadalni jest ciekawym rozwiązaniem. Dzięki dobrej lokalizacji, klatka schodowa nie zabiera wiele miejsca w salonie. Pomieszczenia są przestronne i bardzo funkcjonalnie przemyślane. Dom jest ekonomiczny i nie posiada wielu korytarzy czy dużych halli, więc komunikacja między pokojami jest naprawdę wygodna i praktyczna. Wnętrze jest ciepłe i przytulne, a budynek z zewnątrz świetnie się prezentuje. Bryła jest tradycyjna i jednocześnie bardzo elegancka, więc doskonale wkomponowała się w krajobraz miejskiego osiedla. Myślę więc, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Szpak dr-S BSA127 był dla nas jak najbardziej trafiony.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki