Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 719 do 6 939 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
217 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
42 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
143 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
32 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
83,89 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
106,62 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
238,33 m³
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
517,60 m³
Powierzchnia dachu
153,84 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,23 m
Szerokość elewacji
12,34 m
Długość elewacji
8,64 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,34 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,84 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
69,30 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
121,19 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
68,95 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
lub
grawitacyjna
- do wyboru na etapie adaptacji
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop drewniany. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie gazowe.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
500 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
450 zł
Bestseller
Zestawienie materiałów
0 zł
Opis projektu
Mały i bardzo funkcjonalny Tebe doskonale nadaje się dla rodziny złożonej z 2-4 osób. Prosta bryła tego parterowego domu jednorodzinnego z dachem dwuspadowym, umożliwia swobodny dobór wykończenia. Elewację można zatem dostosować do swoich upodobań i wszystkie warianty będą prezentowały się dobrze - od rustykalnych czy klasycznych, aż po nowoczesne. Niewielkie gabaryty Tebe pozwalają dopasować go do niemal każdej, nawet małej działki. Jego tradycyjna forma będzie pasować do wiejskiego lub podmiejskiego otoczenia. Budynek w swojej podstawowej wersji nie posiada garażu, podpiwniczenia ani poddasza użytkowego. Zamiast tego wyposażony jest w niewielki strych, który może pełnić rolę magazynu.
Strefa nocna obejmuje trzy ustawne sypialnie, przy czym okna jednej z nich znajdują się na elewacji frontowej (od strony wejścia). Przylega do niej wspólna łazienka, która stanowi wygodne uzupełnienie prywatnego części. Pokoje wychodzą na niewielki korytarz, pełniący rolę buforu między strefami: nocną, wejściową i dzienną; to właśnie w nim umieszczono składane schody na stryszek. Przedpokój jest na tyle obszerny, że znajdzie się w nim miejsce na szafę i wieszaki. Część dzienną tworzy jedno otwarte wnętrze, zlokalizowane wzdłuż ściany szczytowej, posiadające okna wychodzące na trzy strony świata. Umożliwia to dobre doświetlenie przez cały dzień i odpowiednie przewietrzanie. Pokój dzienny i jadalnia otwierają się na zewnętrzny taras, będący przedłużeniem części wspólnej. Duże przesuwne drzwi pozwalają wręcz całkowicie połączyć tę przestrzeń z ogrodem. Po przeciwległej stronie znajduje się półotwarta kuchnia, a obok niej zamknięta kotłownia, służąca zarazem jako spiżarnia. Przylega do niej kominek, który może stanowić alternatywę lub uzupełnienie innych metod ogrzewania.
Tebe jest niezwykle przyjaznym domem, który łatwo dostosujemy do swoich potrzeb. Ustawne pomieszczenia, przestronna, połączona z ogrodem strefa wspólna i funkcjonalnie ulokowana łazienka, zapewnią mieszkańcom komfort i swobodę użytkowania. Mała kubatura, zwarta bryła i technologia, w której wzniesiony jest budynek pozwolą zaoszczędzić na ogrzewaniu. Ponadto niewielki rozmiar w połączeniu z bezpretensjonalną formą, umożliwią dopasowanie domu do niemal każdej działki i krajobrazu.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Tebe
krisyamaha
Projekt Tebe WOE1021 wybraliśmy, ponieważ jest to mały, prosty i wydawało nam się, że tani w budowie, jak i w eksploatacji dom parterowy. Zdecydowałem się na budowę go na podstawie konstrukcji szkieletowej ze stali. Dzięki temu rozwiązaniu budowa trwała zaledwie pięć miesięcy i już w grudniu wprowadziliśmy się do naszego nowego domu. W całym domu zamontowaliśmy ogrzewanie podłogowe, z którego jesteśmy zadowoleni. Mamy piec dwufunkcyjny na propan i miesięczne rachunki (razem z ciepłą wodą) nie przekraczają 400zł. Taka kwota to naprawdę nie dużo, podobnie płaciłem za rachunki w mniejszym mieszkaniu, więc nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się niskimi kosztami. Oprócz rezygnacji z komina (mamy obieg zamknięty) żadnych innych zmian nie wprowadzaliśmy do projektu domu. Od początku szukaliśmy domu z otwartym na kuchnię salonem. Taka przestrzeń zapewnia swobodę codziennego użytku, a także możliwość organizowania różnego rodzaju przyjęć. Układ pomieszczeń zaproponowany przez projektantów Tebe WOE1021 jest bardzo dobrze przemyślany. Świetnie sprawdza się rozdział na część dziennego użytkowania i tę sypialnianą - zawsze możemy zachować pełną intymność podczas odwiedzin gości. Póki co, jest nas trójka, ale docelowo dom jest postawiony do zamieszkania na stałe przez cztery osoby. Myślę, że dla takiej ilości osób dom będzie idealny, zarówno pod względem miejsca, jak i kosztów budowy oraz eksploatacji. Całość wnętrza jest świetnie doświetlona. W środku jest jasno i przyjemnie - duże okna w tym projekcie domu to naprawdę dobre rozwiązanie. Nasz taras dopiero zaczyna powstawać. Będzie on wyglądał trochę inaczej niż zakładał to projekt. Przede wszystkim będzie w kształcie litery “L”. Będzie on okalał salon. Będzie można wyjść na taras z salonu (tak jak w projekcie), a jego drugi koniec znajdzie się przy oknie do jadalni. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ chcemy go w pełni wykorzystać - chcemy o różnych porach dnia łapać słońce lub cień w zależności od potrzeb. Mam nadzieję, że będzie to dobra decyzja. Za nasz największy sukces przy realizacji domu uznaję czas jego powstania - to tylko pięć miesięcy. Wybór sposobu jego budowy nie był tutaj bez znaczenia. Po pięciu miesiącach od przeprowadzki nie zauważyłem żadnych mankamentów tego domu. Jestem bardzo zadowolony z projektu domu Tebe WOE1021 i mam nadzieję, że taki stan utrzyma się jak najdłużej. Pozdrawiam.
depa82
Od początku zależało mi na małym i prostym domu, którego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt domu parterowego Tebe WOE1021 w całości spełniał ten warunek, dlatego też zdecydowałem się na jego zakup. Budowa w naszym przypadku odbyła się całkowicie zgodnie z planem, a fachowcy nie zgłaszali w projekcie żadnych błędów. Postawienie budynku oraz wykonanie wszelkich prac wykończeniowych trwało bardzo krótko. Od rozpoczęcia realizacji, do przeprowadzenia się do naszego nowego domu minął zaledwie rok, więc uważam że to naprawdę duży sukces. Jestem również zadowolony z kosztów budowy, które nas nie zaskoczyły i były stosunkowo niskie. Ściany wymurowaliśmy z gazobetonowych bloczków Suporex, poddasze ociepliliśmy 20 cm wełny mineralnej, zaś na zewnątrz zastosowaliśmy 15 cm warstwę styropianu. Takie rozwiązania doskonale się sprawdzają, gdyż nasz dom jest naprawdę ekonomiczny w użytkowaniu. Ogrzewamy za pomocą kotła na paliwo stałe, a w zeszłym sezonie grzewczym zużyliśmy jedynie 2,5 tony ekogroszku. Zdecydowaliśmy się na projekt Tebe WOE1021 w wersji lustrzanego odbicia. Budynek usytuowany jest w ten sposób, iż sypialnie znajdują się po stronie wschodniej, a jadalnia na południowej. Wszędzie jest wystarczająco jasno, okna są duże i uważam, że nie ma potrzeby wstawiania dodatkowych. W naszym nowym domu mieszkam z żoną i synem. Metraż jest wystarczający dla naszej trójki i żyje nam się wygodnie. Sądzę, że na takiej powierzchni komfortowo czułaby się również 4-osobowa rodzina. Jestem zadowolony z wyboru projektu Tebe WOE1021 i cieszę się, że nie musieliśmy wprowadzać do niego żadnych zmian. Oryginalny układ jest bardzo funkcjonalny, więc nie było takiej potrzeby. Myślę, że obecnie zdecydowałbym się jedynie na doprojektowanie garażu na etapie adaptacji. W niedługim czasie mam jednak zamiar wykonać taką dobudówkę. Pozdrawiam.
michałlewandowski
Od początku szukałem projektu domu o prostej i zwartej bryle. Takie rozwiązanie daje gwarancję, iż cena inwestycji nie będzie stosunkowo wysoka, a wiadomym jest że ozdobne elementy takie jak wykusz czy załamania wiążą się z dodatkowymi kosztami. Dużą uwagę zwracałem również na przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń. Zależało mi, aby był funkcjonalny, a każdy metr powierzchni jak najkorzystniej zaplanowany. Projekt Tebe WOE1021 spełnia te kryteria, dlatego też zdecydowałem się na jego realizację. Posiada on nieskomplikowaną konstrukcję oraz odpowiedni metraż, a jego przestrzeń została świetnie wykorzystana. Na szczęście w trakcie budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko udało się wykonać szybko i sprawnie. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej, aczkolwiek pewne ich obiekcje dotyczyły szerokości ław fundamentowych. Wykonawcy stwierdzili, że solidniejszym rozwiązaniem będzie poszerzenie ich do 80 cm. Cała inwestycja trwała w naszym przypadku rok bez 4 dni. Pierwsze prace zaczęliśmy 1 września 2014 r, a już 27 sierpnia 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu.Budynek powstał przy użyciu ceramicznych pustaków marki Wienerberger, a dach pokryłem gontem bitumicznym. Więźbę dachową wykonałem tradycyjną metodą, zaś zalecany w projekcie drewniany, podwieszany strop zamieniłem na konstrukcję Teriva. Uważam, że oszacowane przez architekta koszty dotyczące ceny inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego są jak najbardziej prawidłowe i śmiało można się nimi sugerować. Ja bez problemu zmieściłem się w tej kwocie łącznie z montażem rolet elektrycznych, a ponadto zastosowałem stolarkę otworową w wysokim standardzie. Ściany z zewnątrz ociepliłem 20 cm warstwą styropianu. Zdecydowałem się na ogrzewanie domu za pomocą gruntowej pompy ciepła. Za nami pierwsza zima od zamieszkania, a koszty takiego rozwiązania wyniosły ok. 250 zł. w sezonie grzewczym, w trakcie którego temperatury na zewnątrz dochodziły nawet do -16 °C. Z kominka całkowicie zrezygnowałem, gdyż nie chciałem robić kotłowni w salonie. Jednocześnie postanowiłem zainstalować wentylację mechaniczną z rekuperacją. Z racji zastosowanego systemu grzewczego i wentylacyjnego oraz braku kominka, nieco żałuję iż wcześniej nie pomyślałem o rezygnacji z komina, który w naszym przypadku jest po prostu zbędny. Myślę więc, że sposób ogrzewania warto zaplanować już na etapie adaptacji.Do projektu domu parterowego Tebe WOE1021 wprowadziłem jedynie drobne zmiany. Wejście do kotłowni wykonałem od strony korytarza, a nie jak przewidział architekt od kuchni. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom. Nie wykonywałem również wewnątrz domu wyłazu prowadzącego na strych, gdyż na tym odcinku stropu trudno byłoby zastosować odpowiednią izolację. Wejście na poddasze możliwe jest od zewnątrz za sprawą zamykanego na klucz okna, które wstawiłem w ścianie szczytowej.Układ pomieszczeń od początku spełniał wszystkie moje oczekiwania, więc postanowiłem nie wprowadzać w nim zmian i tym samym nie przesuwałem żadnych ścianek działowych. Na chwilę obecną nadal nie widzę w moim domu nic co wymagałoby ewentualnych poprawek. Wnętrze zostało bardzo funkcjonalnie przemyślane i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Mimo, iż metraż nie jest bardzo duży, sprawdza się idealnie. Przeprowadziłem się z mieszkania o powierzchni 47 m², czyli właściwie dwukrotnie mniejszej w stosunku do nowego, więc obecnie mam pełen komfort użytkowania pomieszczeń. Dodatkowo, niewielkie wymiary domu sprawiają, że koszty jego eksploatacji są niskie, a sprzątanie nie zajmuje dużo czasu. Pozdrawiam.
krisyamaha
Projekt Tebe WOE1021 wybraliśmy, ponieważ jest to mały, prosty i wydawało nam się, że tani w budowie, jak i w eksploatacji dom parterowy. Zdecydowałem się na budowę go na podstawie konstrukcji szkieletowej ze stali. Dzięki temu rozwiązaniu budowa trwała zaledwie pięć miesięcy i już w grudniu wprowadziliśmy się do naszego nowego domu. W całym domu zamontowaliśmy ogrzewanie podłogowe, z którego jesteśmy zadowoleni. Mamy piec dwufunkcyjny na propan i miesięczne rachunki (razem z ciepłą wodą) nie przekraczają 400zł. Taka kwota to naprawdę nie dużo, podobnie płaciłem za rachunki w mniejszym mieszkaniu, więc nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się niskimi kosztami. Oprócz rezygnacji z komina (mamy obieg zamknięty) żadnych innych zmian nie wprowadzaliśmy do projektu domu. Od początku szukaliśmy domu z otwartym na kuchnię salonem. Taka przestrzeń zapewnia swobodę codziennego użytku, a także możliwość organizowania różnego rodzaju przyjęć. Układ pomieszczeń zaproponowany przez projektantów Tebe WOE1021 jest bardzo dobrze przemyślany. Świetnie sprawdza się rozdział na część dziennego użytkowania i tę sypialnianą - zawsze możemy zachować pełną intymność podczas odwiedzin gości. Póki co, jest nas trójka, ale docelowo dom jest postawiony do zamieszkania na stałe przez cztery osoby. Myślę, że dla takiej ilości osób dom będzie idealny, zarówno pod względem miejsca, jak i kosztów budowy oraz eksploatacji. Całość wnętrza jest świetnie doświetlona. W środku jest jasno i przyjemnie - duże okna w tym projekcie domu to naprawdę dobre rozwiązanie. Nasz taras dopiero zaczyna powstawać. Będzie on wyglądał trochę inaczej niż zakładał to projekt. Przede wszystkim będzie w kształcie litery “L”. Będzie on okalał salon. Będzie można wyjść na taras z salonu (tak jak w projekcie), a jego drugi koniec znajdzie się przy oknie do jadalni. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ chcemy go w pełni wykorzystać - chcemy o różnych porach dnia łapać słońce lub cień w zależności od potrzeb. Mam nadzieję, że będzie to dobra decyzja. Za nasz największy sukces przy realizacji domu uznaję czas jego powstania - to tylko pięć miesięcy. Wybór sposobu jego budowy nie był tutaj bez znaczenia. Po pięciu miesiącach od przeprowadzki nie zauważyłem żadnych mankamentów tego domu. Jestem bardzo zadowolony z projektu domu Tebe WOE1021 i mam nadzieję, że taki stan utrzyma się jak najdłużej. Pozdrawiam.
depa82
Od początku zależało mi na małym i prostym domu, którego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt domu parterowego Tebe WOE1021 w całości spełniał ten warunek, dlatego też zdecydowałem się na jego zakup. Budowa w naszym przypadku odbyła się całkowicie zgodnie z planem, a fachowcy nie zgłaszali w projekcie żadnych błędów. Postawienie budynku oraz wykonanie wszelkich prac wykończeniowych trwało bardzo krótko. Od rozpoczęcia realizacji, do przeprowadzenia się do naszego nowego domu minął zaledwie rok, więc uważam że to naprawdę duży sukces. Jestem również zadowolony z kosztów budowy, które nas nie zaskoczyły i były stosunkowo niskie. Ściany wymurowaliśmy z gazobetonowych bloczków Suporex, poddasze ociepliliśmy 20 cm wełny mineralnej, zaś na zewnątrz zastosowaliśmy 15 cm warstwę styropianu. Takie rozwiązania doskonale się sprawdzają, gdyż nasz dom jest naprawdę ekonomiczny w użytkowaniu. Ogrzewamy za pomocą kotła na paliwo stałe, a w zeszłym sezonie grzewczym zużyliśmy jedynie 2,5 tony ekogroszku. Zdecydowaliśmy się na projekt Tebe WOE1021 w wersji lustrzanego odbicia. Budynek usytuowany jest w ten sposób, iż sypialnie znajdują się po stronie wschodniej, a jadalnia na południowej. Wszędzie jest wystarczająco jasno, okna są duże i uważam, że nie ma potrzeby wstawiania dodatkowych. W naszym nowym domu mieszkam z żoną i synem. Metraż jest wystarczający dla naszej trójki i żyje nam się wygodnie. Sądzę, że na takiej powierzchni komfortowo czułaby się również 4-osobowa rodzina. Jestem zadowolony z wyboru projektu Tebe WOE1021 i cieszę się, że nie musieliśmy wprowadzać do niego żadnych zmian. Oryginalny układ jest bardzo funkcjonalny, więc nie było takiej potrzeby. Myślę, że obecnie zdecydowałbym się jedynie na doprojektowanie garażu na etapie adaptacji. W niedługim czasie mam jednak zamiar wykonać taką dobudówkę. Pozdrawiam.
michałlewandowski
Od początku szukałem projektu domu o prostej i zwartej bryle. Takie rozwiązanie daje gwarancję, iż cena inwestycji nie będzie stosunkowo wysoka, a wiadomym jest że ozdobne elementy takie jak wykusz czy załamania wiążą się z dodatkowymi kosztami. Dużą uwagę zwracałem również na przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń. Zależało mi, aby był funkcjonalny, a każdy metr powierzchni jak najkorzystniej zaplanowany. Projekt Tebe WOE1021 spełnia te kryteria, dlatego też zdecydowałem się na jego realizację. Posiada on nieskomplikowaną konstrukcję oraz odpowiedni metraż, a jego przestrzeń została świetnie wykorzystana. Na szczęście w trakcie budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko udało się wykonać szybko i sprawnie. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej, aczkolwiek pewne ich obiekcje dotyczyły szerokości ław fundamentowych. Wykonawcy stwierdzili, że solidniejszym rozwiązaniem będzie poszerzenie ich do 80 cm. Cała inwestycja trwała w naszym przypadku rok bez 4 dni. Pierwsze prace zaczęliśmy 1 września 2014 r, a już 27 sierpnia 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu.Budynek powstał przy użyciu ceramicznych pustaków marki Wienerberger, a dach pokryłem gontem bitumicznym. Więźbę dachową wykonałem tradycyjną metodą, zaś zalecany w projekcie drewniany, podwieszany strop zamieniłem na konstrukcję Teriva. Uważam, że oszacowane przez architekta koszty dotyczące ceny inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego są jak najbardziej prawidłowe i śmiało można się nimi sugerować. Ja bez problemu zmieściłem się w tej kwocie łącznie z montażem rolet elektrycznych, a ponadto zastosowałem stolarkę otworową w wysokim standardzie. Ściany z zewnątrz ociepliłem 20 cm warstwą styropianu. Zdecydowałem się na ogrzewanie domu za pomocą gruntowej pompy ciepła. Za nami pierwsza zima od zamieszkania, a koszty takiego rozwiązania wyniosły ok. 250 zł. w sezonie grzewczym, w trakcie którego temperatury na zewnątrz dochodziły nawet do -16 °C. Z kominka całkowicie zrezygnowałem, gdyż nie chciałem robić kotłowni w salonie. Jednocześnie postanowiłem zainstalować wentylację mechaniczną z rekuperacją. Z racji zastosowanego systemu grzewczego i wentylacyjnego oraz braku kominka, nieco żałuję iż wcześniej nie pomyślałem o rezygnacji z komina, który w naszym przypadku jest po prostu zbędny. Myślę więc, że sposób ogrzewania warto zaplanować już na etapie adaptacji.Do projektu domu parterowego Tebe WOE1021 wprowadziłem jedynie drobne zmiany. Wejście do kotłowni wykonałem od strony korytarza, a nie jak przewidział architekt od kuchni. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom. Nie wykonywałem również wewnątrz domu wyłazu prowadzącego na strych, gdyż na tym odcinku stropu trudno byłoby zastosować odpowiednią izolację. Wejście na poddasze możliwe jest od zewnątrz za sprawą zamykanego na klucz okna, które wstawiłem w ścianie szczytowej.Układ pomieszczeń od początku spełniał wszystkie moje oczekiwania, więc postanowiłem nie wprowadzać w nim zmian i tym samym nie przesuwałem żadnych ścianek działowych. Na chwilę obecną nadal nie widzę w moim domu nic co wymagałoby ewentualnych poprawek. Wnętrze zostało bardzo funkcjonalnie przemyślane i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Mimo, iż metraż nie jest bardzo duży, sprawdza się idealnie. Przeprowadziłem się z mieszkania o powierzchni 47 m², czyli właściwie dwukrotnie mniejszej w stosunku do nowego, więc obecnie mam pełen komfort użytkowania pomieszczeń. Dodatkowo, niewielkie wymiary domu sprawiają, że koszty jego eksploatacji są niskie, a sprzątanie nie zajmuje dużo czasu. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki