Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall6,87 m² (7 m²*)
2. Łazienka8,44 m² (12,39 m²*)
3. Pokój15,35 m² (19,50 m²*)
4. Pokój11,88 m² (16,04 m²*)
5. Pokój11,88 m² (16,03 m²*)
6. Garderoba6,52 m²
7. Strych11,87 m² (22,08 m²*)
Razem rzut poddasza72,81 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
121,72 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
128,34 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
526 m³
Powierzchnia dachu
260 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,80 m
Szerokość elewacji
13,40 m
Długość elewacji
10,70 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,40 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,70 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
64,30 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym Projekt zgodny z wymaganiami WT2017..
Projekt domu Terezjasz jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Terezjasz to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Dzięki zamknięciu kuchni na salon, zapachy przygotowywanych potraw nie są wyczuwalne w części wypoczynkowej. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia.Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Na parterze znajduje się oddzielna ubikacja, która doskonale sprawdzi się w przypadku odwiedzin gości. W pełni funkcjonalną łazienkę dla domowników przewidziano zaś na poddaszu. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt na etapie adaptacji należy dostosować do nowych przepisów.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Terezjasz
ter4
W projekcie domu Terezjasz WRW1018 spodobał nam się duży salon, który jeszcze w łatwy sposób można było powiększyć. Odpowiadał nam również układ pomieszczeń na poddaszu i to, że wszystkie pomieszczenia w domu są takie przestronne.Realizacja projektu przebiegała raczej sprawnie, chociaż wykonawcy często mówili, że dom jest przezbrojony. Ale nic nie zmieniając zrobiliśmy wszystko zgodnie z zaleceniami projektanta. W gotowym domu zamieszkaliśmy już dwa lata temu i póki co mamy piec węglowy, cały czas jednak czekamy na rozwój rynku pelletowego, bo niedługo chcielibyśmy przejść na tego rodzaju opał. Dom ociepliliśmy 12cm styropianu i 18cm wełny między krokwiami oraz dodatkowo 5cm warstwa wełny poszła na zlikwidowanie mostków ciepła. Muszę przyznać, że dom okazał się całkiem ekonomiczny w eksploatacji i nie trudno przy małych kosztach utrzymać wewnątrz temperaturę 22 stopni Celsjusza.Układ pomieszczeń w domu Terezjasz WRW1018 z pewnością nam odpowiada. Nie dokonaliśmy w sumie większych przeróbek i można powiedzieć, że był on dostosowany idealnie pod nas. Dla czterech osób jest to naprawdę optymalne rozwiązanie. A nad garażem mamy jeszcze dodatkowe pomieszczenie często wykorzystywane jako suszarnia, ale także przez dzieci jako ich mały warsztacik czy graciarnia. W domu jest naprawdę bardzo jasno i nawet usuwając okna dachowe z tyłu domu pomieszczenia pozostały bardzo widne. Cieszę się również z ustawienia domu względem kierunków świata - szczyt z kuchnią i salonem ustawiony jest od południa, więc ta otwarta przestrzeń jest pięknie doświetlona od rana do wieczora.Zmiany, jakich dokonaliśmy w projekcie nie były znaczące, ale zawsze. Przenieśliśmy kotłownię za garaż, a na jej miejscu powiększyła się łazienka powstało przejście do garażu i większa garderoba. Na poddaszu zrezygnowaliśmy z osobnej garderoby i “wciągnęliśmy” jej przestrzeń do naszej sypialni. Dzieciaki mają dwa równe pokoje, a my większą sypialnię. Ścianka kolankowa poszła o jeden pustak w górę, a lane schody zastąpiliśmy drewnianymi, co nadało wnętrzu lekkości.Zdecydowanie jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Terazjasz WRW1018. Póki co, jeszcze czekamy na zmianę przepisów budowlanych, aby powiększyć i zadaszyć taras. Będzie cudnie. Pozdrawiam.
krystof2
Wybierając projekt zależało nam na pewnych aspektach: funkcjonalność, kubatura, układ pomieszczeń oraz oczywiście wygląd zewnętrzny. Na te cechy głównie zwracaliśmy uwagę, dlatego spośród wielu wybraliśmy projekt domu Terezjasz WRW1018. Budowa przebiegła sprawnie, kłopoty napotkaliśmy tylko na etapie murarzy. Przy pracy hydraulików i elektryków nasze problemy się skończyły. Mieliśmy na tyle szczęścia, że tylko przy murach mieliśmy małe zawirowania i potem to już się skończyło. Projekt domu Terezjasz WRW1018 był czytelny i nikt nie miał zastrzeżeń. Piec mamy miałowy, choć docelowo będzie dorobiony do niego jeszcze podajnik. Na temat kosztów nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, gdyż dopiero pierwsza zima przed nami. Dokonaliśmy także pewnych modyfikacji. Przenieśliśmy kotłownię za garaż. Natomiast w miejscu kotłowni powstała pralnia i jeszcze trochę powiększyliśmy toaletę. Zlikwidowaliśmy jedno okno połaciowe i pozostał sam balkon. Jednak teraz w tym pomieszczeniu jest zbyt ciemno i pewnie w przyszłości to zmienimy. Zamknęliśmy także kuchnię, wejście jest teraz z hallu. Jeśli chodzi o piętro to zmieniliśmy chyba cały jego układ, ponieważ zrezygnowaliśmy z garderoby i dzięki temu powiększyliśmy oba pokoje. Ostatnia zmiana to zaadaptowanie strychu na sypialnie i zrobienie tam garderoby. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, zwłaszcza po naszych zmianach. Dom bardziej jest dostosowany do naszych potrzeb. Moja rodzina liczy pięć osób, więc dom jest wykorzystany w 100%. Zależało nam na tym, aby żadne z pomieszczeń nie stało niepotrzebnie puste. Salon mamy połączony z jadalnią, więc jest dużo miejsca na przyjmowanie gości. Pomieszczenia dzienne są także bardzo jasne, to z pewnością zawdzięczamy usytuowaniu domu na działce. Wejście mamy na wschód, jadalnie na zachód, kuchnia jest od południa, a garaż od północy. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Terezjasz WRW1018. Polecam i pozdrawiam.
kagru@wp.pl
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Terezjasz WRW1018 ze względu na wygląd zewnętrzny, wymiary oraz układ pomieszczeń. Mamy lustrzane odbicie, więc wejście domu jest od północy, a taras od południa. Gdy dom jest umieszczony w ten sposób na działce, to w pomieszczeniach jest zawsze jasno. Cała budowa przebiegła bez większych opóźnień. Plan, który sobie założyliśmy został zrealizowany idealnie po naszej myśli. Projekt domu Terezjasz WRW1018 był czytelny i wykonawcy nie zgłaszali mi żadnych uwag. Wybraliśmy kocioł gazowy, jest bardzo dobry w użytkowaniu. W pierwszym roku wszyscy nas straszyli, że rachunki będą ogromne, gdy jeszcze wszystko schnie, ale nie było tak źle (za całą zimę zapłaciliśmy około 1500zł),. Teraz może być tylko lepiej. Wprowadziliśmy kilka zmian: była to likwidacja ścianki przy schodach (powstały tam schody drewniane), również drzwi balkonowe zostały zamurowane i wyjście jest teraz tylko przez drzwi tarasowe. Układ pomieszczeń jest tak funkcjonalny, że jesteśmy zachwyceni. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc miejsca jest dosyć. Myślę, że nawet jeszcze jedna osoba spokojnie by się odnalazła i nie byłoby tłoku w domu. Moim największym sukcesem jest to, że realizacja dobiegła końca i już cieszymy się naszym wymarzonym domem. Święta są właściwie zawsze u nas w domu, gdyż salon jest przestronny i wszyscy dobrze się tu czują. Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Terezjasz WRW1018 był trafiony w 10. Polecam i pozdrawiam.
ter4
W projekcie domu Terezjasz WRW1018 spodobał nam się duży salon, który jeszcze w łatwy sposób można było powiększyć. Odpowiadał nam również układ pomieszczeń na poddaszu i to, że wszystkie pomieszczenia w domu są takie przestronne.Realizacja projektu przebiegała raczej sprawnie, chociaż wykonawcy często mówili, że dom jest przezbrojony. Ale nic nie zmieniając zrobiliśmy wszystko zgodnie z zaleceniami projektanta. W gotowym domu zamieszkaliśmy już dwa lata temu i póki co mamy piec węglowy, cały czas jednak czekamy na rozwój rynku pelletowego, bo niedługo chcielibyśmy przejść na tego rodzaju opał. Dom ociepliliśmy 12cm styropianu i 18cm wełny między krokwiami oraz dodatkowo 5cm warstwa wełny poszła na zlikwidowanie mostków ciepła. Muszę przyznać, że dom okazał się całkiem ekonomiczny w eksploatacji i nie trudno przy małych kosztach utrzymać wewnątrz temperaturę 22 stopni Celsjusza.Układ pomieszczeń w domu Terezjasz WRW1018 z pewnością nam odpowiada. Nie dokonaliśmy w sumie większych przeróbek i można powiedzieć, że był on dostosowany idealnie pod nas. Dla czterech osób jest to naprawdę optymalne rozwiązanie. A nad garażem mamy jeszcze dodatkowe pomieszczenie często wykorzystywane jako suszarnia, ale także przez dzieci jako ich mały warsztacik czy graciarnia. W domu jest naprawdę bardzo jasno i nawet usuwając okna dachowe z tyłu domu pomieszczenia pozostały bardzo widne. Cieszę się również z ustawienia domu względem kierunków świata - szczyt z kuchnią i salonem ustawiony jest od południa, więc ta otwarta przestrzeń jest pięknie doświetlona od rana do wieczora.Zmiany, jakich dokonaliśmy w projekcie nie były znaczące, ale zawsze. Przenieśliśmy kotłownię za garaż, a na jej miejscu powiększyła się łazienka powstało przejście do garażu i większa garderoba. Na poddaszu zrezygnowaliśmy z osobnej garderoby i “wciągnęliśmy” jej przestrzeń do naszej sypialni. Dzieciaki mają dwa równe pokoje, a my większą sypialnię. Ścianka kolankowa poszła o jeden pustak w górę, a lane schody zastąpiliśmy drewnianymi, co nadało wnętrzu lekkości.Zdecydowanie jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Terazjasz WRW1018. Póki co, jeszcze czekamy na zmianę przepisów budowlanych, aby powiększyć i zadaszyć taras. Będzie cudnie. Pozdrawiam.
krystof2
Wybierając projekt zależało nam na pewnych aspektach: funkcjonalność, kubatura, układ pomieszczeń oraz oczywiście wygląd zewnętrzny. Na te cechy głównie zwracaliśmy uwagę, dlatego spośród wielu wybraliśmy projekt domu Terezjasz WRW1018. Budowa przebiegła sprawnie, kłopoty napotkaliśmy tylko na etapie murarzy. Przy pracy hydraulików i elektryków nasze problemy się skończyły. Mieliśmy na tyle szczęścia, że tylko przy murach mieliśmy małe zawirowania i potem to już się skończyło. Projekt domu Terezjasz WRW1018 był czytelny i nikt nie miał zastrzeżeń. Piec mamy miałowy, choć docelowo będzie dorobiony do niego jeszcze podajnik. Na temat kosztów nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, gdyż dopiero pierwsza zima przed nami. Dokonaliśmy także pewnych modyfikacji. Przenieśliśmy kotłownię za garaż. Natomiast w miejscu kotłowni powstała pralnia i jeszcze trochę powiększyliśmy toaletę. Zlikwidowaliśmy jedno okno połaciowe i pozostał sam balkon. Jednak teraz w tym pomieszczeniu jest zbyt ciemno i pewnie w przyszłości to zmienimy. Zamknęliśmy także kuchnię, wejście jest teraz z hallu. Jeśli chodzi o piętro to zmieniliśmy chyba cały jego układ, ponieważ zrezygnowaliśmy z garderoby i dzięki temu powiększyliśmy oba pokoje. Ostatnia zmiana to zaadaptowanie strychu na sypialnie i zrobienie tam garderoby. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, zwłaszcza po naszych zmianach. Dom bardziej jest dostosowany do naszych potrzeb. Moja rodzina liczy pięć osób, więc dom jest wykorzystany w 100%. Zależało nam na tym, aby żadne z pomieszczeń nie stało niepotrzebnie puste. Salon mamy połączony z jadalnią, więc jest dużo miejsca na przyjmowanie gości. Pomieszczenia dzienne są także bardzo jasne, to z pewnością zawdzięczamy usytuowaniu domu na działce. Wejście mamy na wschód, jadalnie na zachód, kuchnia jest od południa, a garaż od północy. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Terezjasz WRW1018. Polecam i pozdrawiam.
kagru@wp.pl
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Terezjasz WRW1018 ze względu na wygląd zewnętrzny, wymiary oraz układ pomieszczeń. Mamy lustrzane odbicie, więc wejście domu jest od północy, a taras od południa. Gdy dom jest umieszczony w ten sposób na działce, to w pomieszczeniach jest zawsze jasno. Cała budowa przebiegła bez większych opóźnień. Plan, który sobie założyliśmy został zrealizowany idealnie po naszej myśli. Projekt domu Terezjasz WRW1018 był czytelny i wykonawcy nie zgłaszali mi żadnych uwag. Wybraliśmy kocioł gazowy, jest bardzo dobry w użytkowaniu. W pierwszym roku wszyscy nas straszyli, że rachunki będą ogromne, gdy jeszcze wszystko schnie, ale nie było tak źle (za całą zimę zapłaciliśmy około 1500zł),. Teraz może być tylko lepiej. Wprowadziliśmy kilka zmian: była to likwidacja ścianki przy schodach (powstały tam schody drewniane), również drzwi balkonowe zostały zamurowane i wyjście jest teraz tylko przez drzwi tarasowe. Układ pomieszczeń jest tak funkcjonalny, że jesteśmy zachwyceni. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc miejsca jest dosyć. Myślę, że nawet jeszcze jedna osoba spokojnie by się odnalazła i nie byłoby tłoku w domu. Moim największym sukcesem jest to, że realizacja dobiegła końca i już cieszymy się naszym wymarzonym domem. Święta są właściwie zawsze u nas w domu, gdyż salon jest przestronny i wszyscy dobrze się tu czują. Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Terezjasz WRW1018 był trafiony w 10. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki