Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
264 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
62 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
163 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
39 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
95,32 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
158,90 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
127,27 m²
Powierzchnia dachu
238 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,34 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,95 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,92 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
950 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
950 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
250 zł
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne
660 zł
Opis projektu
Projekt domu TK2GP1 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy cofnięty. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt TK2GP1 to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Autor projektu przewidział w nim dwie łazienki o optymalnych wymiarach. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dodatkowo, zaplanowana w projekcie weranda spowoduje, że nikt nie przejdzie obojętnie obok tego domu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot i wymianę. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu TK2GP1
Grażka1021
Zdecydowaliśmy się na projekt domu TK2GP1 WAK1021, ponieważ jego wygląd zewnętrzny bardzo nam się spodobał, a układ pomieszczeń odpowiadał naszym wymaganiom. Poza tym, od początku szukaliśmy domku o właśnie takim metrażu. Budynek został w naszym przypadku wybudowany z ceramicznych pustaków Porotherm. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości ok. 10cm, a cała realizacja odbyła się bez żadnych problemów. Do ogrzewania domu wykorzystujemy zlokalizowany w salonie kominek, a dodatkowo mamy jeszcze elektryczne kaloryfery. Ten system całkowicie sprawdza się przy takim metrażu. W sezonie grzewczym potrzebujemy ok. 10-12 kubików drewna przy założeniu, iż nie włączamy ogrzewania elektrycznego. Aby dopasować projekt TK2GP1 WAK1021 do wszystkich naszych oczekiwań, wprowadziliśmy do niego kilka zmian. Garaż został przeniesiony na drugą stronę budynku, gdyż takie rozmieszczenie bardziej nam odpowiadało w stosunku do ułożenia działki. Dodatkowo został on również powiększony. Zamieniliśmy miejscami większą łazienkę z garderobą i obecnie wejście do obu tych pomieszczeń znajduje się w naszej sypialni. Wcześniej mieszkaliśmy w dosyć dużym domu, jednak nasze dzieci wyprowadziły się już do własnych mieszkań, więc taki metraż nie był nam potrzebny. Jesteśmy małżeństwem z długoletnim stażem, więc teraz powierzchnia naszego nowego domu jest dla nas idealna. To nie za duży i zgrabny budynek. Oprócz naszej sypialni mamy jeszcze dodatkowe pokoje, wiec gdy dzieci przyjeżdżają do nas w odwiedziny nie mamy problemu z ich przenocowaniem i wszyscy się mieścimy. Cały nasz dom bardzo mi się podoba. Cieszę się, że mamy zarówno prywatną łazienkę tylko dla nas, jak i taką dla gości. Jestem również zadowolona z oddzielnej garderoby i garażu w bryle budynku. Co prawda, we wcześniejszym domu miałam spiżarkę z wejściem od kuchni co było bardzo wygodne, ale pomieszczenie gospodarcze przy wiatrołapie, w którym trzymam kuchenne rzeczy również jest praktyczne. Jestem zadowolona z realizacji projektu domu parterowego TK2GP1 WAK1021 i mam w nim wszystko, co jest mi potrzebne. Polecam i pozdrawiam.
agnieszka.cz
Zamierzaliśmy wybudować dom, który byłby przyłączony do fragmentu budynku znajdującego się na naszej działce, jaki pozostał na niej po częściowym rozebraniu wcześniejszej konstrukcji. Szukając odpowiedniego projektu priorytetem było więc to, aby wymiary bryły pozwoliły na dokonanie takiego przyłączenia oraz mieściły się w gabarytach naszej działki. Projekt TK2GP1 WAK1021 spełniał te kryteria, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.Nasza budowa przebiegła bez żadnych problemów i zgodnie z założonym wcześniej planem. Jedyne trudności na jakie napotkali zatrudnieni przez nas fachowcy dotyczyły wykonania konstrukcji dachu, aczkolwiek nie wynikało to z błędów w projekcie - takowych nie zauważyliśmy. Posiadamy własne mieszkanie w bloku, dlatego też nie musieliśmy śpieszyć się z budową. Wszystko robiliśmy na spokojnie i swoim tempem. Projekt nabyliśmy we wrześniu 2013 r. i niedługo potem mogliśmy rozpocząć pierwsze prace. W chwili obecnej (lipiec 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam kilka ostatnich wykończeń.Do postawienia ścian nośnych użyliśmy gazobetonowych bloczków Suporex 30 i 24 cm, zaś do wymurowania działowych zastosowaliśmy te o grubości 12 cm. Strop oraz więźbę, zgodnie z zaleceniami architekta, wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji wiązarowej. Zmieniliśmy jednak rodzaj przewidzianego pokrycia, gdyż zamiast dachówki, dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że przy użyciu tych materiałów spokojnie można zmieścić się w kwocie oszacowanej odnośnie stanu surowego zamkniętego. Jednocześnie myślę, iż decydując się na zalecaną pierwotnie dachówkę ceramiczną, należy wziąć pod uwagę nieco większe koszty.Projekt TK2GP1 WAK1021 przewiduje ogrzewanie gazowe, jednak nam zależało na dostosowaniu go do możliwości ogrzewania za pomocą pieca na paliwo stałe. Z tego względu postanowiliśmy nieco powiększyć kotłownię, kosztem części znajdującego się obok pokoju oraz zmienić wymiar znajdującego się w tym miejscu okna. Oprócz tego postanowiliśmy przenieść kuchnię na drugą stronę oraz zrezygnować z kuchennej wyspy. Myślę, że gdyby ten element pozostał w pierwotnym miejscu, salon byłby mniej przestronny. Inwestorom, którym zależy jednak na wyspie, radziłbym powiększenie salonu kosztem największej sypialni, jednak wtedy konieczne byłyby modyfikacje w układzie ścianek działowych przy garderobie i łazience.Projekt domu parterowego TK2GP1 WAK1021 okazał się dla nas bardzo trafnym wyborem. Wnętrze nowego domu po dokonanych modyfikacjach spełnia nasze oczekiwania i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Wszystko jest jak najbardziej w porządku. Pozdrawiam.
Grażka1021
Zdecydowaliśmy się na projekt domu TK2GP1 WAK1021, ponieważ jego wygląd zewnętrzny bardzo nam się spodobał, a układ pomieszczeń odpowiadał naszym wymaganiom. Poza tym, od początku szukaliśmy domku o właśnie takim metrażu. Budynek został w naszym przypadku wybudowany z ceramicznych pustaków Porotherm. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości ok. 10cm, a cała realizacja odbyła się bez żadnych problemów. Do ogrzewania domu wykorzystujemy zlokalizowany w salonie kominek, a dodatkowo mamy jeszcze elektryczne kaloryfery. Ten system całkowicie sprawdza się przy takim metrażu. W sezonie grzewczym potrzebujemy ok. 10-12 kubików drewna przy założeniu, iż nie włączamy ogrzewania elektrycznego. Aby dopasować projekt TK2GP1 WAK1021 do wszystkich naszych oczekiwań, wprowadziliśmy do niego kilka zmian. Garaż został przeniesiony na drugą stronę budynku, gdyż takie rozmieszczenie bardziej nam odpowiadało w stosunku do ułożenia działki. Dodatkowo został on również powiększony. Zamieniliśmy miejscami większą łazienkę z garderobą i obecnie wejście do obu tych pomieszczeń znajduje się w naszej sypialni. Wcześniej mieszkaliśmy w dosyć dużym domu, jednak nasze dzieci wyprowadziły się już do własnych mieszkań, więc taki metraż nie był nam potrzebny. Jesteśmy małżeństwem z długoletnim stażem, więc teraz powierzchnia naszego nowego domu jest dla nas idealna. To nie za duży i zgrabny budynek. Oprócz naszej sypialni mamy jeszcze dodatkowe pokoje, wiec gdy dzieci przyjeżdżają do nas w odwiedziny nie mamy problemu z ich przenocowaniem i wszyscy się mieścimy. Cały nasz dom bardzo mi się podoba. Cieszę się, że mamy zarówno prywatną łazienkę tylko dla nas, jak i taką dla gości. Jestem również zadowolona z oddzielnej garderoby i garażu w bryle budynku. Co prawda, we wcześniejszym domu miałam spiżarkę z wejściem od kuchni co było bardzo wygodne, ale pomieszczenie gospodarcze przy wiatrołapie, w którym trzymam kuchenne rzeczy również jest praktyczne. Jestem zadowolona z realizacji projektu domu parterowego TK2GP1 WAK1021 i mam w nim wszystko, co jest mi potrzebne. Polecam i pozdrawiam.
agnieszka.cz
Zamierzaliśmy wybudować dom, który byłby przyłączony do fragmentu budynku znajdującego się na naszej działce, jaki pozostał na niej po częściowym rozebraniu wcześniejszej konstrukcji. Szukając odpowiedniego projektu priorytetem było więc to, aby wymiary bryły pozwoliły na dokonanie takiego przyłączenia oraz mieściły się w gabarytach naszej działki. Projekt TK2GP1 WAK1021 spełniał te kryteria, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.Nasza budowa przebiegła bez żadnych problemów i zgodnie z założonym wcześniej planem. Jedyne trudności na jakie napotkali zatrudnieni przez nas fachowcy dotyczyły wykonania konstrukcji dachu, aczkolwiek nie wynikało to z błędów w projekcie - takowych nie zauważyliśmy. Posiadamy własne mieszkanie w bloku, dlatego też nie musieliśmy śpieszyć się z budową. Wszystko robiliśmy na spokojnie i swoim tempem. Projekt nabyliśmy we wrześniu 2013 r. i niedługo potem mogliśmy rozpocząć pierwsze prace. W chwili obecnej (lipiec 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam kilka ostatnich wykończeń.Do postawienia ścian nośnych użyliśmy gazobetonowych bloczków Suporex 30 i 24 cm, zaś do wymurowania działowych zastosowaliśmy te o grubości 12 cm. Strop oraz więźbę, zgodnie z zaleceniami architekta, wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji wiązarowej. Zmieniliśmy jednak rodzaj przewidzianego pokrycia, gdyż zamiast dachówki, dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że przy użyciu tych materiałów spokojnie można zmieścić się w kwocie oszacowanej odnośnie stanu surowego zamkniętego. Jednocześnie myślę, iż decydując się na zalecaną pierwotnie dachówkę ceramiczną, należy wziąć pod uwagę nieco większe koszty.Projekt TK2GP1 WAK1021 przewiduje ogrzewanie gazowe, jednak nam zależało na dostosowaniu go do możliwości ogrzewania za pomocą pieca na paliwo stałe. Z tego względu postanowiliśmy nieco powiększyć kotłownię, kosztem części znajdującego się obok pokoju oraz zmienić wymiar znajdującego się w tym miejscu okna. Oprócz tego postanowiliśmy przenieść kuchnię na drugą stronę oraz zrezygnować z kuchennej wyspy. Myślę, że gdyby ten element pozostał w pierwotnym miejscu, salon byłby mniej przestronny. Inwestorom, którym zależy jednak na wyspie, radziłbym powiększenie salonu kosztem największej sypialni, jednak wtedy konieczne byłyby modyfikacje w układzie ścianek działowych przy garderobie i łazience.Projekt domu parterowego TK2GP1 WAK1021 okazał się dla nas bardzo trafnym wyborem. Wnętrze nowego domu po dokonanych modyfikacjach spełnia nasze oczekiwania i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Wszystko jest jak najbardziej w porządku. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki