Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 209 do 5 379 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
527 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
69 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
381 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
77 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
223,26 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
177,03 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
332,36 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
998 m³
Powierzchnia dachu
245,70 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
9,81 m
Szerokość elewacji
13,30 m
Długość elewacji
16,10 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,30 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,93 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
70,70 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
89,50 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
65,21 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Aneks na paliwo stałe
Gruntowa pompa ciepła
Powietrzna pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
550 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
500 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
550 zł
Ogrzewanie podłogowe
470 zł
Oze
Aneks na paliwo stałe
470 zł
Oze
Gruntowa pompa ciepła
470 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
470 zł
Klimatyzacja w domu
470 zł
Oze
Instalacja fotowoltaiczna
470 zł
Odkurzacz centralny
470 zł
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne
399 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Wentylacja mechaniczna i kominek
470 zł
Płaszcz wodny
470 zł
Projekty ogrodzeń
550 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Pokaż więcej (8)
Opis projektu
Projekt domu Topaz to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych.
Projekt Topaz to dom piętrowy, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie znalazła się jedna komfortowa łazienka na parterze oraz dodatkowe dwie na piętrze. Część nocna składa się z pięciu sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Topaz
duszek1979
Szukałem projektu dużego domu, który spełniałby moje oczekiwania w kwestii przestrzeni oraz ilości pokoi. Dodatkowo, zależało mi na budynku z pełnym piętrem oraz możliwością doprojektowania piwnicy. Projekt Topaz WAH1097 nie tylko spełniał te wymagania, ale również bardzo spodobał mi się wizualnie. Ponadto, uwzględniony w nim układ pomieszczeń był adekwatny do ułożenia naszej działki względem stron świata - od początku chciałem, aby salon znajdował się na południu i zachodzie, a kuchenne okno wychodziło na wschód.Duże znaczenie przywiązywałem do materiałów użytych do budowy domu. Ściany wymurowałem z Porothermu marki Wienerberger - wybrałem taki rodzaj pustaków ze względu na wysoką jakość produktów tego producenta oraz korzystną cenę, którą udało mi się wynegocjować. Wszystkie żelbetowe elementy zostały wykonane w tradycyjny sposób - fachowcy wylewali je na miejscu, na placu budowy. Nie korzystałem z żadnych prefabrykatów, gdyż gotowe produkty wydają mi się mało solidne. Dodatkowo, każdy beton wylewany na różnych etapach inwestycji, nabywałem o klasę lepszy niż zalecał projekt.Oryginalna bryła sprawia, iż cały budynek wygląda ciekawie i niebanalnie z czego jestem bardzo zadowolony. Niestety, taka forma wiąże się jednocześnie z koniecznością wykonania sporych konstrukcji żelbetowych. Duża powierzchnia salonu oraz kuchnia i garaż wystające za obręb bryły, wymagały zastosowania pokaźnych podciągów - niektóre z nich mają nawet 60 cm wysokości. Zatrudnione przeze mnie ekipy stwierdziły, iż pomimo długoletniego doświadczenia, nie spotkali się jeszcze z taką ilością wzmocnień w domkach jednorodzinnych. Cała konstrukcja w formie żelbetowej klatki jest dosyć kosztowna ze względu na duże ilości stali i betonu potrzebnych do ich wykonania, aczkolwiek w żadnym stopniu nie żałuję wydanych pieniędzy. Co prawda, na etapie budowy trochę mnie to martwiło, ale teraz widzę, że budynek jest naprawdę solidny, a wszystkie elementy stabilne. Dom stoi już 1,5 roku i pomimo, iż grunt pod nim jest dosyć niekorzystny (gliniasty i podmokły) to nic złego się nie dzieje - budynek nie osiada, a ściany nie pękają.Do budowy używałem wysokich jakościowo materiałów, jednak nieco udało mi się zaoszczędzić na robociźnie, gdyż wiele prac (nawet murarskich) wykonałem samodzielnie. Uważam, że spokojnie można zmieścić się w kwocie oszacowanej przez projektanta. Chcąc jednak zatrudnić firmę do zrealizowania całej inwestycji (bez własnego wkładu pracy) i zamknąć się w podanych kosztach, można to zrobić zaoszczędzając na pokryciu dachu, i tak jak w naszym przypadku, zastosować na nim blachodachówkę, zamiast dachówki ceramicznej.Projekt Topaz WAH1097 nie uwzględnia piwnicy, jednak ja postanowiłem ją wykonać pod całą powierzchnią budynku. Musze przyznać, że było to genialne posunięcie. Metraż domu jest ogromny, jednak wewnątrz widać dużą dysproporcję między przestrzenią użytkową, a gospodarczą, której architekt przewidział dosyć niewiele. Na szczęście jednak uzyskałem ją dzięki wprowadzonej zmianie. W piwnicy wykonałem pralnię, suszarnię, siłownię, swoją pracownię, a także mam miejsce do przechowywania rzeczy, których nie używa się na co dzień. Wykonanie piwnicy kosztowało mnie łącznie ok. 60 tys. zł. Może wydawać się to sporo, natomiast przy całości kosztów tego domu, jest to stosunkowo nieduża kwota, więc realizując projekt warto to rozważyć.Oryginalnie na poddaszu znajdowały się 4 sypialnie, jednak po kilku modyfikacjach ścianek działowych i zlikwidowaniu jednej garderoby, udało nam się zrobić aż 6 pokoi. Największa sypialnia była wielkości małego mieszkania w bloku, dlatego część jej powierzchni przeznaczyłem na zrobienie gabinetu. Dodatkowo, postanowiłem powiększyć mniejszą łazienkę o 70 cm, kosztem większej.Przyszłym inwestorom poradziłbym wysunięcie wypustu przy balkonie nad kuchnią, o ok. 15 cm, gdyż znajduje się on na równi z zewnętrzną ścianą. Dzięki temu, wykonanie odprowadzenia wody z płytek będzie o wiele łatwiejsze, a woda nie będzie ciekła po ścianie. Niestety, nie przewidziałem tego wcześniej i podczas wykonywania prac z tym związanych, kilka razy woda zalała nam przyszłą kuchnię. Dobrym pomysłem będzie również zwiększenie powierzchni tarasu i zrobienie go na całej długości budynku.Jesteśmy jeszcze przed wykonaniem zewnętrznego otynkowania, które planuję zrobić w najbliższym czasie. Wiem już jednak, że w tej kwestii wprowadzę zmiany w zaproponowanym wyglądzie elewacji. Powierzchnia ścian jest ogromna, więc nawet dla trzech doświadczonych fachowców, ich otynkowanie przy zachowaniu jednolitego koloru jest mało realne. Można by zatrudnić do tego większą ilość osób, jednak ja wpadłem na inny pomysł. Dookoła elewacji wykonam duży, ozdobny pas, który nie tylko ułatwi tynkowanie, ale także urozmaici wygląd bryły i optycznie nieco ją pomniejszy.Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu piętrowego Topaz WAH1097. Jego powierzchnia jest ogromna i właśnie na tym zależało mi od początku. Jesteśmy 6-osobową rodziną, ale dodatkowo będą zamieszkiwały z nami nasi rodzice. Tak duży metraż z pewnością pozwoli na komfort użytkowania nawet 10 osobom, tym bardziej, iż udało mi się wygospodarować dodatkowe pokoje. Budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje i bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.
duszek1979
Szukałem projektu dużego domu, który spełniałby moje oczekiwania w kwestii przestrzeni oraz ilości pokoi. Dodatkowo, zależało mi na budynku z pełnym piętrem oraz możliwością doprojektowania piwnicy. Projekt Topaz WAH1097 nie tylko spełniał te wymagania, ale również bardzo spodobał mi się wizualnie. Ponadto, uwzględniony w nim układ pomieszczeń był adekwatny do ułożenia naszej działki względem stron świata - od początku chciałem, aby salon znajdował się na południu i zachodzie, a kuchenne okno wychodziło na wschód.Duże znaczenie przywiązywałem do materiałów użytych do budowy domu. Ściany wymurowałem z Porothermu marki Wienerberger - wybrałem taki rodzaj pustaków ze względu na wysoką jakość produktów tego producenta oraz korzystną cenę, którą udało mi się wynegocjować. Wszystkie żelbetowe elementy zostały wykonane w tradycyjny sposób - fachowcy wylewali je na miejscu, na placu budowy. Nie korzystałem z żadnych prefabrykatów, gdyż gotowe produkty wydają mi się mało solidne. Dodatkowo, każdy beton wylewany na różnych etapach inwestycji, nabywałem o klasę lepszy niż zalecał projekt.Oryginalna bryła sprawia, iż cały budynek wygląda ciekawie i niebanalnie z czego jestem bardzo zadowolony. Niestety, taka forma wiąże się jednocześnie z koniecznością wykonania sporych konstrukcji żelbetowych. Duża powierzchnia salonu oraz kuchnia i garaż wystające za obręb bryły, wymagały zastosowania pokaźnych podciągów - niektóre z nich mają nawet 60 cm wysokości. Zatrudnione przeze mnie ekipy stwierdziły, iż pomimo długoletniego doświadczenia, nie spotkali się jeszcze z taką ilością wzmocnień w domkach jednorodzinnych. Cała konstrukcja w formie żelbetowej klatki jest dosyć kosztowna ze względu na duże ilości stali i betonu potrzebnych do ich wykonania, aczkolwiek w żadnym stopniu nie żałuję wydanych pieniędzy. Co prawda, na etapie budowy trochę mnie to martwiło, ale teraz widzę, że budynek jest naprawdę solidny, a wszystkie elementy stabilne. Dom stoi już 1,5 roku i pomimo, iż grunt pod nim jest dosyć niekorzystny (gliniasty i podmokły) to nic złego się nie dzieje - budynek nie osiada, a ściany nie pękają.Do budowy używałem wysokich jakościowo materiałów, jednak nieco udało mi się zaoszczędzić na robociźnie, gdyż wiele prac (nawet murarskich) wykonałem samodzielnie. Uważam, że spokojnie można zmieścić się w kwocie oszacowanej przez projektanta. Chcąc jednak zatrudnić firmę do zrealizowania całej inwestycji (bez własnego wkładu pracy) i zamknąć się w podanych kosztach, można to zrobić zaoszczędzając na pokryciu dachu, i tak jak w naszym przypadku, zastosować na nim blachodachówkę, zamiast dachówki ceramicznej.Projekt Topaz WAH1097 nie uwzględnia piwnicy, jednak ja postanowiłem ją wykonać pod całą powierzchnią budynku. Musze przyznać, że było to genialne posunięcie. Metraż domu jest ogromny, jednak wewnątrz widać dużą dysproporcję między przestrzenią użytkową, a gospodarczą, której architekt przewidział dosyć niewiele. Na szczęście jednak uzyskałem ją dzięki wprowadzonej zmianie. W piwnicy wykonałem pralnię, suszarnię, siłownię, swoją pracownię, a także mam miejsce do przechowywania rzeczy, których nie używa się na co dzień. Wykonanie piwnicy kosztowało mnie łącznie ok. 60 tys. zł. Może wydawać się to sporo, natomiast przy całości kosztów tego domu, jest to stosunkowo nieduża kwota, więc realizując projekt warto to rozważyć.Oryginalnie na poddaszu znajdowały się 4 sypialnie, jednak po kilku modyfikacjach ścianek działowych i zlikwidowaniu jednej garderoby, udało nam się zrobić aż 6 pokoi. Największa sypialnia była wielkości małego mieszkania w bloku, dlatego część jej powierzchni przeznaczyłem na zrobienie gabinetu. Dodatkowo, postanowiłem powiększyć mniejszą łazienkę o 70 cm, kosztem większej.Przyszłym inwestorom poradziłbym wysunięcie wypustu przy balkonie nad kuchnią, o ok. 15 cm, gdyż znajduje się on na równi z zewnętrzną ścianą. Dzięki temu, wykonanie odprowadzenia wody z płytek będzie o wiele łatwiejsze, a woda nie będzie ciekła po ścianie. Niestety, nie przewidziałem tego wcześniej i podczas wykonywania prac z tym związanych, kilka razy woda zalała nam przyszłą kuchnię. Dobrym pomysłem będzie również zwiększenie powierzchni tarasu i zrobienie go na całej długości budynku.Jesteśmy jeszcze przed wykonaniem zewnętrznego otynkowania, które planuję zrobić w najbliższym czasie. Wiem już jednak, że w tej kwestii wprowadzę zmiany w zaproponowanym wyglądzie elewacji. Powierzchnia ścian jest ogromna, więc nawet dla trzech doświadczonych fachowców, ich otynkowanie przy zachowaniu jednolitego koloru jest mało realne. Można by zatrudnić do tego większą ilość osób, jednak ja wpadłem na inny pomysł. Dookoła elewacji wykonam duży, ozdobny pas, który nie tylko ułatwi tynkowanie, ale także urozmaici wygląd bryły i optycznie nieco ją pomniejszy.Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu piętrowego Topaz WAH1097. Jego powierzchnia jest ogromna i właśnie na tym zależało mi od początku. Jesteśmy 6-osobową rodziną, ale dodatkowo będą zamieszkiwały z nami nasi rodzice. Tak duży metraż z pewnością pozwoli na komfort użytkowania nawet 10 osobom, tym bardziej, iż udało mi się wygospodarować dodatkowe pokoje. Budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje i bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki