Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
314 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
40 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
228 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
46 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
134,26 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
104,82 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
206,54 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
850 m³
Powierzchnia dachu
153,13 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,65 m
Szerokość elewacji
9,70 m
Długość elewacji
11,56 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,70 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,56 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
69,10 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
64 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
34,10 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Aneks na paliwo stałe
Gruntowa pompa ciepła
Powietrzna pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
550 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
500 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
550 zł
Ogrzewanie podłogowe
470 zł
Oze
Aneks na paliwo stałe
470 zł
Oze
Gruntowa pompa ciepła
470 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
470 zł
Klimatyzacja w domu
470 zł
Oze
Instalacja fotowoltaiczna
470 zł
Odkurzacz centralny
470 zł
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne
399 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Płaszcz wodny
470 zł
Projekty ogrodzeń
550 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Oze
Ogrzewanie kominkowe (DGP)
399 zł
Pokaż więcej (8)
Opis projektu
Projekt domu Tytan to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadłą do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych.
Dom doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jego front znajduje się od strony południowej. Projekt Tytan to dom piętrowy, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. Okno kuchenne wychodzące na ogród uzupełnia wygląd wymarzonej kuchni, dodając jej wyjątkowego uroku. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono jedną toaletę na parterze oraz dwie łazienki na piętrze. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. willi.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Tytan
Krzysztof783
Duże znaczenie przy wyborze miał dla nas także metraż, który nie byłby zbyt duży, a jednocześnie optymalny dla naszej rodziny., aczkolwiek zależało mi na tym, aby góra była w całości przestronna i tym samym nie posiadała skosów. Z tego względu odpowiedniego projektu szukałem spośród budynków z pełnym piętrem, a ostatecznie zdecydowałem się na realizację projektu domu Tytan WAH1586, który wyjątkowo przypadł mi do gustu. Ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał mi się pod względem wizualnym, a uwzględniony w nim układ pomieszczeń spełniał wszystkie moje oczekiwania. Chciałem, aby przy kuchni znajdowała się praktyczna spiżarka, a część małżeńska na piętrze składała się z dużej sypialni, garderoby oraz łazienki. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z przebiegu całej budowy. Realizacja przebiegła niespotykanie sprawnie, a fachowcy ze wszystkim doskonale sobie poradzili. Nasi znajomi byli niezwykle zdziwieni, że dom w tej konstrukcji udało nam się postawić w tak łatwy sposób, więc nam pozostaje jedynie cieszyć się, iż obyło się bez żadnych niespodzianek. Inwestycja trwała naprawdę krótko, gdyż do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się zaledwie po roku od rozpoczęcia pierwszych prac.Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej w projekcie technologii i wszystkie zastosowane przez nas materiały były zgodnie ze wskazaniami architekta. Do wymurowania ścian użyliśmy więc ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Autor projektu domu Tytan WAH1586 bardzo dobrze opracował kosztorys i moim zdaniem śmiało można sugerować się podaną w nim kwotą. Koszty naszej budowy były do niej bardzo zbliżone i na etapie stanu surowego zamkniętego zmieściliśmy się w 140 tys. zł., mimo iż całą realizację zleciłem profesjonalnym firmom. Bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą styropianu o bardzo korzystnym współczynniku przewodzenia ciepła - 0,031λ. Projekt domu Tytan WAH1586 przewiduje ogrzewanie gazowe, a z racji tego iż szczęśliwie mieliśmy możliwość podłączenia takiej instalacji do naszej działki, postanowiliśmy nie zmieniać sugerowanego źródła ciepła. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na instalację systemu rekuperacji. Do domu wprowadziliśmy się w październiku zeszłego roku, więc mamy za sobą już pierwszy pełny sezon grzewczy. Przy utrzymaniu wewnątrz temperatury bliskiej 21,5 °C i łącznie z grzaniem wody użytkowej, miesięczne rachunki za gaz wynoszą ok. 350 zł.Jesteśmy 4-osobową rodziną, a ilość pomieszczeń i metraż w nowym domu są dla nas w pełni komfortowe. Część małżeńska z garderobą i prywatną łazienką to doskonałe rozwiązanie, a każde z dwójki naszych dzieci ma swój własny pokój. Jeden z nich pozostał wolny, więc zaadaptowaliśmy go na gabinet, ale równie dobrze sprawdziłby się jako sypialnia w przypadku piątki domowników. Powierzchnia domu jest idealna i z pewnością nie chciałbym mieć większego. Utrzymanie porządku w nowym domu nie zajmuje wiele czasu, a jednocześnie miejsca mamy naprawdę sporo. Odwiedzający nas goście są zachwycieni przestronnością domu i są niezwykle zaskoczeni, gdy dowiadują się że ma on jedynie nieco ponad 130 m².Rozmieszczenie wnętrza przewidziane w projekcie domu piętrowego Tytan WAH1586 zostało świetnie przemyślane i od początku spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Z tego względu wprowadziliśmy w nim tylko jedną drobną zmianę, polegającą na rezygnacji ze ścianki działowej między kuchnią a salonem. Wszystkie pozostałe rozwiązania wykonaliśmy zgodnie z oryginalną wersją i jesteśmy z tego w pełni zadowoleni. Obecnie zastanowiłbym się jedynie nad powiększeniem garażu, aczkolwiek jeśli ktoś posiada dwa samochody, polecam zakup nowej wersji projektu Tytan z dwustanowiskowym garażem - https://www.extradom.pl/projekt-domu-tytan-4-WAH1681Nowy dom jest dokładnie taki o jakim zawsze marzyłem. Jego wnętrze jest funkcjonalne, a budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje. Polecam i pozdrawiam.
Damian2443
Szukając odpowiedniego projektu największą uwagę zwracałem na funkcjonalny układ pomieszczeń oraz dopasowane do mojej działki wymiary budynku. Spośród oglądanych propozycji finalnie zdecydowałem się realizację projektu domu Tytan WAH1586. Jego gabaryty idealnie pasowały na moją parcelę, a w kwestii układu bardzo spodobała mi się mała ilość wewnętrznych ścian nośnych. Takie rozwiązanie daje możliwość dowolnego ułożenia ścianek działowych bez wpływu na konstrukcję, więc wiedziałem, że z łatwością będę mógł dopasować dom do wszystkich moich oczekiwań.Budowa przebiegła sprawnie, aczkolwiek w dokumentacji technicznej warto zwrócić uwagę na pewne niedociągnięcia, jakie zauważyli fachowcy. Mianowicie, długość belek tworzących więźbę nie była poprawnie wyliczona, a suma powierzchni wszystkich pomieszczeń nie zgadzała się z podanym metrażem domu. Na szczęście nie miało to znacznego wpływu na przebieg inwestycji, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Realizację zakończyliśmy w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło zaledwie jeden rok. Ściany budynku zostały wymurowane przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm. Strop wykonaliśmy systemem Teriva korzystając z belek i bloczków firmy Betard. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Creaton, a w całym domu wstawiłem energooszczędne okna wysokiej klasy. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego. Zastosowane przeze mnie materiały cechują się wysoką jakością i są nieco droższe od standardowych, dlatego też w moim przypadku kwota ta została przekroczona. Myślę natomiast, że decydując się na bardziej ekonomiczne materiały można zmieścić się w sugerowanych kosztach. Projekt domu Tytan WAH1586 przewiduje garaż w bryle, jednak od początku wiedziałem, że nie będzie mi on służył do trzymania auta. Z tego względu jego gabaryty nie były dla mnie aż tak istotne i kosztem jego części postanowiłem powiększyć znajdującą się za nim toaletę robiąc z niej tym samym w pełni funkcjonalną łazienkę. Oprócz tego zrezygnowałem z prywatnej łazienki w sypialni, a tą z dostępem od korytarza powiększyłem poprzez przyłączenie do niej powierzchni garderoby. Obecnie z pewnością rozważyłbym również wygospodarowanie w tym miejscu osobnego pomieszczenie na zrobienie pralni i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Tytan WAH1586 jest jak najbardziej w porządku, aczkolwiek teraz myślę, że na dole przydałby mi się jeszcze jeden dodatkowy pokój, który mógłbym przeznaczyć jako gabinet do pracy. Mimmo to, moim zdaniem taki metraż i ilość sypialni zadowoli nawet 6-osobową rodzinę. Pozdrawiam.
Ewelina Walczak
Przy wyborze projektu domu duże znaczenie miały wymiary zakupionej działki. Jest ona dosyć wąska, dlatego priorytetem był budynek mieszczący się na niej przy zachowaniu wymaganych odstępów od granicy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Tytan WAH1586. Jego gabaryty dopasowane są do wielkości naszej działki, a uwzględniony wewnątrz układ przypadł nam do gustu. Został funkcjonalnie przemyślany i przewiduje rozwiązania na jakich od początku nam zależało: otwartą na salon kuchnię oraz sypialnie o podobnych powierzchniach. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu naszej inwestycji. Wszystkie prace budowlane postępowały sprawnie i zgodnie z planem, a zatrudnieni fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Całą realizację udało nam się zakończyć w korzystnym czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu gotowego do zamieszkania, zajęło nam łącznie dwa lata. Postanowiliśmy ściśle zastosować się do zaleceń zawartych w projekcie domu piętrowego Tytan WAH1586 i tym samym wszystkie użyte przez nas materiały były zgodne z wytycznymi. Ściany wymurowaliśmy więc z ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak przyznać, że koszty inwestycji nieco przekroczyły kwotę oszacowaną przez architekta. Myślę więc, że decydując się na projekt Tytan WAH1586 bezpieczniej będzie założyć trochę wyższe wydatki niż sugerowane w kosztorysie. Rozkład pomieszczeń w oryginalnym projekcie od początku spełniał nasze oczekiwania. Nie czuliśmy więc potrzeby wprowadzania w nim żadnych zmian i właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z prywatnej łazienki i przyłączyć ją do powierzchni sypialni małżeńskiej. Inne modyfikacje uznaliśmy za zbędne, jednak obecnie pomyślałabym nad zrobieniem dodatkowego balkonu z wejściem z tego pokoju, tak aby balkon znajdował się bezpośrednio nad frontowym tarasem. Zdaniem mojego męża można by również pomyśleć nad lekkim wydłużeniem części garażowej.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Tytan WAH1586. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i dostrzegamy w nim same plusy. Metraż jest komfortowy w użytkowaniu, a naszej 4-osobowej rodzinie mieszka się doskonale. Pozdrawiam.
Krzysztof783
Duże znaczenie przy wyborze miał dla nas także metraż, który nie byłby zbyt duży, a jednocześnie optymalny dla naszej rodziny., aczkolwiek zależało mi na tym, aby góra była w całości przestronna i tym samym nie posiadała skosów. Z tego względu odpowiedniego projektu szukałem spośród budynków z pełnym piętrem, a ostatecznie zdecydowałem się na realizację projektu domu Tytan WAH1586, który wyjątkowo przypadł mi do gustu. Ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał mi się pod względem wizualnym, a uwzględniony w nim układ pomieszczeń spełniał wszystkie moje oczekiwania. Chciałem, aby przy kuchni znajdowała się praktyczna spiżarka, a część małżeńska na piętrze składała się z dużej sypialni, garderoby oraz łazienki. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z przebiegu całej budowy. Realizacja przebiegła niespotykanie sprawnie, a fachowcy ze wszystkim doskonale sobie poradzili. Nasi znajomi byli niezwykle zdziwieni, że dom w tej konstrukcji udało nam się postawić w tak łatwy sposób, więc nam pozostaje jedynie cieszyć się, iż obyło się bez żadnych niespodzianek. Inwestycja trwała naprawdę krótko, gdyż do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się zaledwie po roku od rozpoczęcia pierwszych prac.Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej w projekcie technologii i wszystkie zastosowane przez nas materiały były zgodnie ze wskazaniami architekta. Do wymurowania ścian użyliśmy więc ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Autor projektu domu Tytan WAH1586 bardzo dobrze opracował kosztorys i moim zdaniem śmiało można sugerować się podaną w nim kwotą. Koszty naszej budowy były do niej bardzo zbliżone i na etapie stanu surowego zamkniętego zmieściliśmy się w 140 tys. zł., mimo iż całą realizację zleciłem profesjonalnym firmom. Bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą styropianu o bardzo korzystnym współczynniku przewodzenia ciepła - 0,031λ. Projekt domu Tytan WAH1586 przewiduje ogrzewanie gazowe, a z racji tego iż szczęśliwie mieliśmy możliwość podłączenia takiej instalacji do naszej działki, postanowiliśmy nie zmieniać sugerowanego źródła ciepła. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na instalację systemu rekuperacji. Do domu wprowadziliśmy się w październiku zeszłego roku, więc mamy za sobą już pierwszy pełny sezon grzewczy. Przy utrzymaniu wewnątrz temperatury bliskiej 21,5 °C i łącznie z grzaniem wody użytkowej, miesięczne rachunki za gaz wynoszą ok. 350 zł.Jesteśmy 4-osobową rodziną, a ilość pomieszczeń i metraż w nowym domu są dla nas w pełni komfortowe. Część małżeńska z garderobą i prywatną łazienką to doskonałe rozwiązanie, a każde z dwójki naszych dzieci ma swój własny pokój. Jeden z nich pozostał wolny, więc zaadaptowaliśmy go na gabinet, ale równie dobrze sprawdziłby się jako sypialnia w przypadku piątki domowników. Powierzchnia domu jest idealna i z pewnością nie chciałbym mieć większego. Utrzymanie porządku w nowym domu nie zajmuje wiele czasu, a jednocześnie miejsca mamy naprawdę sporo. Odwiedzający nas goście są zachwycieni przestronnością domu i są niezwykle zaskoczeni, gdy dowiadują się że ma on jedynie nieco ponad 130 m².Rozmieszczenie wnętrza przewidziane w projekcie domu piętrowego Tytan WAH1586 zostało świetnie przemyślane i od początku spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Z tego względu wprowadziliśmy w nim tylko jedną drobną zmianę, polegającą na rezygnacji ze ścianki działowej między kuchnią a salonem. Wszystkie pozostałe rozwiązania wykonaliśmy zgodnie z oryginalną wersją i jesteśmy z tego w pełni zadowoleni. Obecnie zastanowiłbym się jedynie nad powiększeniem garażu, aczkolwiek jeśli ktoś posiada dwa samochody, polecam zakup nowej wersji projektu Tytan z dwustanowiskowym garażem - https://www.extradom.pl/projekt-domu-tytan-4-WAH1681Nowy dom jest dokładnie taki o jakim zawsze marzyłem. Jego wnętrze jest funkcjonalne, a budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje. Polecam i pozdrawiam.
Damian2443
Szukając odpowiedniego projektu największą uwagę zwracałem na funkcjonalny układ pomieszczeń oraz dopasowane do mojej działki wymiary budynku. Spośród oglądanych propozycji finalnie zdecydowałem się realizację projektu domu Tytan WAH1586. Jego gabaryty idealnie pasowały na moją parcelę, a w kwestii układu bardzo spodobała mi się mała ilość wewnętrznych ścian nośnych. Takie rozwiązanie daje możliwość dowolnego ułożenia ścianek działowych bez wpływu na konstrukcję, więc wiedziałem, że z łatwością będę mógł dopasować dom do wszystkich moich oczekiwań.Budowa przebiegła sprawnie, aczkolwiek w dokumentacji technicznej warto zwrócić uwagę na pewne niedociągnięcia, jakie zauważyli fachowcy. Mianowicie, długość belek tworzących więźbę nie była poprawnie wyliczona, a suma powierzchni wszystkich pomieszczeń nie zgadzała się z podanym metrażem domu. Na szczęście nie miało to znacznego wpływu na przebieg inwestycji, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Realizację zakończyliśmy w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło zaledwie jeden rok. Ściany budynku zostały wymurowane przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm. Strop wykonaliśmy systemem Teriva korzystając z belek i bloczków firmy Betard. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Creaton, a w całym domu wstawiłem energooszczędne okna wysokiej klasy. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego. Zastosowane przeze mnie materiały cechują się wysoką jakością i są nieco droższe od standardowych, dlatego też w moim przypadku kwota ta została przekroczona. Myślę natomiast, że decydując się na bardziej ekonomiczne materiały można zmieścić się w sugerowanych kosztach. Projekt domu Tytan WAH1586 przewiduje garaż w bryle, jednak od początku wiedziałem, że nie będzie mi on służył do trzymania auta. Z tego względu jego gabaryty nie były dla mnie aż tak istotne i kosztem jego części postanowiłem powiększyć znajdującą się za nim toaletę robiąc z niej tym samym w pełni funkcjonalną łazienkę. Oprócz tego zrezygnowałem z prywatnej łazienki w sypialni, a tą z dostępem od korytarza powiększyłem poprzez przyłączenie do niej powierzchni garderoby. Obecnie z pewnością rozważyłbym również wygospodarowanie w tym miejscu osobnego pomieszczenie na zrobienie pralni i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Tytan WAH1586 jest jak najbardziej w porządku, aczkolwiek teraz myślę, że na dole przydałby mi się jeszcze jeden dodatkowy pokój, który mógłbym przeznaczyć jako gabinet do pracy. Mimmo to, moim zdaniem taki metraż i ilość sypialni zadowoli nawet 6-osobową rodzinę. Pozdrawiam.
Ewelina Walczak
Przy wyborze projektu domu duże znaczenie miały wymiary zakupionej działki. Jest ona dosyć wąska, dlatego priorytetem był budynek mieszczący się na niej przy zachowaniu wymaganych odstępów od granicy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Tytan WAH1586. Jego gabaryty dopasowane są do wielkości naszej działki, a uwzględniony wewnątrz układ przypadł nam do gustu. Został funkcjonalnie przemyślany i przewiduje rozwiązania na jakich od początku nam zależało: otwartą na salon kuchnię oraz sypialnie o podobnych powierzchniach. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu naszej inwestycji. Wszystkie prace budowlane postępowały sprawnie i zgodnie z planem, a zatrudnieni fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Całą realizację udało nam się zakończyć w korzystnym czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu gotowego do zamieszkania, zajęło nam łącznie dwa lata. Postanowiliśmy ściśle zastosować się do zaleceń zawartych w projekcie domu piętrowego Tytan WAH1586 i tym samym wszystkie użyte przez nas materiały były zgodne z wytycznymi. Ściany wymurowaliśmy więc z ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak przyznać, że koszty inwestycji nieco przekroczyły kwotę oszacowaną przez architekta. Myślę więc, że decydując się na projekt Tytan WAH1586 bezpieczniej będzie założyć trochę wyższe wydatki niż sugerowane w kosztorysie. Rozkład pomieszczeń w oryginalnym projekcie od początku spełniał nasze oczekiwania. Nie czuliśmy więc potrzeby wprowadzania w nim żadnych zmian i właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z prywatnej łazienki i przyłączyć ją do powierzchni sypialni małżeńskiej. Inne modyfikacje uznaliśmy za zbędne, jednak obecnie pomyślałabym nad zrobieniem dodatkowego balkonu z wejściem z tego pokoju, tak aby balkon znajdował się bezpośrednio nad frontowym tarasem. Zdaniem mojego męża można by również pomyśleć nad lekkim wydłużeniem części garażowej.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Tytan WAH1586. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i dostrzegamy w nim same plusy. Metraż jest komfortowy w użytkowaniu, a naszej 4-osobowej rodzinie mieszka się doskonale. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki