Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz6,37 m²
2. Pokój17,98 m²
3. Pokój15,05 m²
4. Pokój15,19 m²
5. Łazienka7,06 m²
Razem rzut poddasza61,65 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
145,66 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
135,34 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
502 m³
Powierzchnia dachu
225,13 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
9,04 m
Szerokość elewacji
11,04 m
Długość elewacji
14,29 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,04 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,29 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.
Projekt domu Xara jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, przez co jest tani w budowie. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Bryła budynku zwieńczona jest dachem namiotowym, który świetniesię prezentuje.
Projekt Xara to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Xara
robertosrr
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Xara WOK1005, ponieważ spodobał nam się pod wszystkimi względami. Odpowiadał nam zarówno jego wygląd zewnętrzny, jak i układ pomieszczeń wewnątrz domu.Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów. Koszty inwestycji były podobne do tych, których spodziewaliśmy się na początku, więc wszystko poszło zgodnie z planem. Do budowy użyliśmy w większości materiałów, które były zalecane w projekcie, aczkolwiek zastosowaliśmy drobne, kosmetyczne zmiany w technologi budynku.
W kotłowni zainstalowaliśmy piec na paliwo stałe. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ wydaję mi się, że nie ma nic tańszego niż węgiel i drzewo, jeśli chodzi o ogrzewanie domu.Jestem bardzo zadowolony z tego, że w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Xara WOK1005 duży salon jest połączony z kuchnią. Właśnie takiego rozwiązania szukałem. Zdecydowałem się jednak na wprowadzenie w nim dwóch zmian. Pierwszą modyfikacją w projekcie była likwidacja kominka. Postanowiłem również usunąć okno przy drzwiach tarasowych. Wyglądało to dobrze na rysunku rzutu, natomiast w praktyce jest niepotrzebne i niepraktyczne. Salon jest skierowany na południe, więc drzwi tarasowe wpuszczają do domu wystarczająco dużo światła.Obecnie mieszkamy w 4 osoby ale myślę, że spokojnie mogłaby zamieszkać jeszcze jedna, gdyż mamy jeden pokój na dole w rezerwie. Uważam, że dom jest dostosowany do rodzin z dziećmi oraz do przyjęcia większej ilości gości. Organizowaliśmy już przyjęcia w naszym nowym domu i wszyscy byli bardzo zadowoleni.W projekcie domu Xara WOK1005 wszystko nam odpowiada. Mała liczba wprowadzonych zmian jest tego potwierdzeniem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zdecydowaliśmy się na ten wybór i możemy każdemu go polecić. Pozdrawiam.
anusia2210
Z wielu projektów, które oglądaliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Xara WOK1005 najbardziej przypadł mi do gustu. Spodobał mi się układ pomieszczeń i jego funkcjonalność. Główną cechą, która zadecydowała o naszym wyborze było to, że dom ma kwadratowy kształt i jego powierzchnia świetnie zmieściła się na naszej działce.
Przy samym stawianiu budynku nie było problemów. Mieliśmy natomiast kłopot z konstrukcją dachu. Jest ona dość skomplikowana, ponieważ dach po części wisi w powietrzu i trzyma się łączeniami ze sobą. Sprawiło to trochę trudności naszym fachowcom, ale na szczęście wszystko się udało. Ściany zostały wybudowane z pustaków Ytong, strop z materiału firmy TERIVA, a na dachu mamy blacho-dachówkę. Bryłę ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Bloki styropianowe zostały również umieszczone na stropie i pod posadzką. Więźbę pokryliśmy podwójną warstwą wełny mineralnej. Można powiedzieć, że dom jest praktycznie docieplony z każdej strony.
Koszty realizacji nie zaskoczyły mnie aż tak bardzo. Spodziewałam się takiego wydatku, jednak muszę przyznać, iż najwięcej kosztowała nas drewniana konstrukcja dachu. Myślę, że jeśli ktoś zdecyduje się na ten projekt to warto pomyśleć nad jej zmianą i wymyślić inne rozwiązanie odnośnie łączeń nad garażemW chwili obecnej ogrzewamy dom gazem ziemnym. Nawet nie braliśmy pod uwagę kupna pieca na koks czy węgiel. Dopóki nie kupiliśmy piecyka gazowego, rozpalaliśmy kominek z płaszczem wodnym. Można było w ten sposób ogrzać wszystkie pomieszczenia, jednak nie ukrywam że gaz jest o wiele praktyczniejszy niż drewno. Nic się nie brudzi, nie ma kurzu ani dymu. Jest po prostu czysto i w zasadzie nic nie trzeba robić przy takim rozwiązaniu. Poza tym koszta są naprawdę bardzo porównywalne. Kominek rozpalamy teraz tylko dla przyjemności. Jeśli ktoś będzie budował i ocieplał dom najtańszymi materiałami, które słabiej trzymają ciepło, to gaz będzie dla tej osoby drogi. Warto wydać więcej na produkty dobrej jakości, a później płacić mniej i cieszyć się komfortem.Jestem ogromnie zadowolona, że zdecydowaliśmy się na zastosowanie ogrzewania podłogowego na całym parterze. To rewelacyjne rozwiązanie i niesamowita oszczędność przy piecu gazowym. Co prawda system podłogowy nagrzewa się nieco dłużej niż grzejniki, ale też dłużej trzyma ciepło. Nagrzana podłoga potrafi trzymać ciepło całą noc i piec się nie włącza. Sama instalacja co prawda trochę kosztuje, ale oszczędność w opłatach jest bardzo widoczna. Sądzę, że po 5 latach wszystko się zwróci. To najlepsze rozwiązanie jakie wprowadziliśmy przy realizacji domu. Szczerze polecam je wszystkim budującym osobom.W projekcie domu Xara WOK1005 postanowiłam zrezygnować z wiatrołapu i spiżarni. Teraz zamiast tych dwóch pomieszczeń powstał duży przedpokój z ogromną garderobą. Tym samym również kuchnia zyskała na powierzchni. Z racji braku drzwi do spiżarni mogliśmy postawić przy tej ścianie meble. Cała kuchnia jest w tej chwili zabudowana i ma kształt litery C.Z powodu małego metrażu działki, musieliśmy przenieść okno w łazience na górze na równoległą ścianę. Zlikwidowaliśmy okno dachowe w korytarzu i zamiast niego wstawiliśmy luksfery. Pani projektant, która adaptowała nam projekt, poradziła, abyśmy zrezygnowali z kominka na zewnątrz. Była to dobra rada, ponieważ zbierałby się nam tam śnieg i lód. Istniałaby możliwość, że ściana by nam przemarzała.
Kolejną zmianą było odwrócenie kolejności schodów. Zrobiliśmy to, aby móc utworzyć garderobę w pokoju gościnnym na przestrzeni pod schodami.Salon i sypialnia gościnna są ułożone tak, że słońce jest w tych pomieszczeniach od rana do wieczora. Od strony garażu nie ma go prawie wcale. W sypialniach dzieci jest widno. W mojej i męża jest nieco ciemniej, ale nam to w ogóle nie przeszkadza. Właściwie to jesteśmy zadowoleni bo sypialnia powinna być zacieniona.W tym momencie w domu mieszkamy w 4 osoby, jednak być może za jakiś czas się to zmieni. Bardzo ważnym elementem przy wyborze domu był duży pokój gościnny na dole. Jestem jedynaczką, więc jeśli przyjdzie mi zaopiekować się rodzicami, to będą tam mieć swoją własną sypialnię. Jestem pewna, że nawet w 6 osób będzie nam wygodnie.Cieszę się, że nasz wybór padł na projekt domu Xara WOK1005. Jest to naprawdę praktyczny i ładny dom. Polecam serdecznie i pozdrawiam.
robertosrr
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Xara WOK1005, ponieważ spodobał nam się pod wszystkimi względami. Odpowiadał nam zarówno jego wygląd zewnętrzny, jak i układ pomieszczeń wewnątrz domu.Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów. Koszty inwestycji były podobne do tych, których spodziewaliśmy się na początku, więc wszystko poszło zgodnie z planem. Do budowy użyliśmy w większości materiałów, które były zalecane w projekcie, aczkolwiek zastosowaliśmy drobne, kosmetyczne zmiany w technologi budynku.
W kotłowni zainstalowaliśmy piec na paliwo stałe. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ wydaję mi się, że nie ma nic tańszego niż węgiel i drzewo, jeśli chodzi o ogrzewanie domu.Jestem bardzo zadowolony z tego, że w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Xara WOK1005 duży salon jest połączony z kuchnią. Właśnie takiego rozwiązania szukałem. Zdecydowałem się jednak na wprowadzenie w nim dwóch zmian. Pierwszą modyfikacją w projekcie była likwidacja kominka. Postanowiłem również usunąć okno przy drzwiach tarasowych. Wyglądało to dobrze na rysunku rzutu, natomiast w praktyce jest niepotrzebne i niepraktyczne. Salon jest skierowany na południe, więc drzwi tarasowe wpuszczają do domu wystarczająco dużo światła.Obecnie mieszkamy w 4 osoby ale myślę, że spokojnie mogłaby zamieszkać jeszcze jedna, gdyż mamy jeden pokój na dole w rezerwie. Uważam, że dom jest dostosowany do rodzin z dziećmi oraz do przyjęcia większej ilości gości. Organizowaliśmy już przyjęcia w naszym nowym domu i wszyscy byli bardzo zadowoleni.W projekcie domu Xara WOK1005 wszystko nam odpowiada. Mała liczba wprowadzonych zmian jest tego potwierdzeniem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zdecydowaliśmy się na ten wybór i możemy każdemu go polecić. Pozdrawiam.
anusia2210
Z wielu projektów, które oglądaliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Xara WOK1005 najbardziej przypadł mi do gustu. Spodobał mi się układ pomieszczeń i jego funkcjonalność. Główną cechą, która zadecydowała o naszym wyborze było to, że dom ma kwadratowy kształt i jego powierzchnia świetnie zmieściła się na naszej działce.
Przy samym stawianiu budynku nie było problemów. Mieliśmy natomiast kłopot z konstrukcją dachu. Jest ona dość skomplikowana, ponieważ dach po części wisi w powietrzu i trzyma się łączeniami ze sobą. Sprawiło to trochę trudności naszym fachowcom, ale na szczęście wszystko się udało. Ściany zostały wybudowane z pustaków Ytong, strop z materiału firmy TERIVA, a na dachu mamy blacho-dachówkę. Bryłę ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Bloki styropianowe zostały również umieszczone na stropie i pod posadzką. Więźbę pokryliśmy podwójną warstwą wełny mineralnej. Można powiedzieć, że dom jest praktycznie docieplony z każdej strony.
Koszty realizacji nie zaskoczyły mnie aż tak bardzo. Spodziewałam się takiego wydatku, jednak muszę przyznać, iż najwięcej kosztowała nas drewniana konstrukcja dachu. Myślę, że jeśli ktoś zdecyduje się na ten projekt to warto pomyśleć nad jej zmianą i wymyślić inne rozwiązanie odnośnie łączeń nad garażemW chwili obecnej ogrzewamy dom gazem ziemnym. Nawet nie braliśmy pod uwagę kupna pieca na koks czy węgiel. Dopóki nie kupiliśmy piecyka gazowego, rozpalaliśmy kominek z płaszczem wodnym. Można było w ten sposób ogrzać wszystkie pomieszczenia, jednak nie ukrywam że gaz jest o wiele praktyczniejszy niż drewno. Nic się nie brudzi, nie ma kurzu ani dymu. Jest po prostu czysto i w zasadzie nic nie trzeba robić przy takim rozwiązaniu. Poza tym koszta są naprawdę bardzo porównywalne. Kominek rozpalamy teraz tylko dla przyjemności. Jeśli ktoś będzie budował i ocieplał dom najtańszymi materiałami, które słabiej trzymają ciepło, to gaz będzie dla tej osoby drogi. Warto wydać więcej na produkty dobrej jakości, a później płacić mniej i cieszyć się komfortem.Jestem ogromnie zadowolona, że zdecydowaliśmy się na zastosowanie ogrzewania podłogowego na całym parterze. To rewelacyjne rozwiązanie i niesamowita oszczędność przy piecu gazowym. Co prawda system podłogowy nagrzewa się nieco dłużej niż grzejniki, ale też dłużej trzyma ciepło. Nagrzana podłoga potrafi trzymać ciepło całą noc i piec się nie włącza. Sama instalacja co prawda trochę kosztuje, ale oszczędność w opłatach jest bardzo widoczna. Sądzę, że po 5 latach wszystko się zwróci. To najlepsze rozwiązanie jakie wprowadziliśmy przy realizacji domu. Szczerze polecam je wszystkim budującym osobom.W projekcie domu Xara WOK1005 postanowiłam zrezygnować z wiatrołapu i spiżarni. Teraz zamiast tych dwóch pomieszczeń powstał duży przedpokój z ogromną garderobą. Tym samym również kuchnia zyskała na powierzchni. Z racji braku drzwi do spiżarni mogliśmy postawić przy tej ścianie meble. Cała kuchnia jest w tej chwili zabudowana i ma kształt litery C.Z powodu małego metrażu działki, musieliśmy przenieść okno w łazience na górze na równoległą ścianę. Zlikwidowaliśmy okno dachowe w korytarzu i zamiast niego wstawiliśmy luksfery. Pani projektant, która adaptowała nam projekt, poradziła, abyśmy zrezygnowali z kominka na zewnątrz. Była to dobra rada, ponieważ zbierałby się nam tam śnieg i lód. Istniałaby możliwość, że ściana by nam przemarzała.
Kolejną zmianą było odwrócenie kolejności schodów. Zrobiliśmy to, aby móc utworzyć garderobę w pokoju gościnnym na przestrzeni pod schodami.Salon i sypialnia gościnna są ułożone tak, że słońce jest w tych pomieszczeniach od rana do wieczora. Od strony garażu nie ma go prawie wcale. W sypialniach dzieci jest widno. W mojej i męża jest nieco ciemniej, ale nam to w ogóle nie przeszkadza. Właściwie to jesteśmy zadowoleni bo sypialnia powinna być zacieniona.W tym momencie w domu mieszkamy w 4 osoby, jednak być może za jakiś czas się to zmieni. Bardzo ważnym elementem przy wyborze domu był duży pokój gościnny na dole. Jestem jedynaczką, więc jeśli przyjdzie mi zaopiekować się rodzicami, to będą tam mieć swoją własną sypialnię. Jestem pewna, że nawet w 6 osób będzie nam wygodnie.Cieszę się, że nasz wybór padł na projekt domu Xara WOK1005. Jest to naprawdę praktyczny i ładny dom. Polecam serdecznie i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki