Paliwo stałe jest to palny materiał pochodzenia naturalnego, lub pozyskiwany sztucznie. W wyniku jego spalania pozyskuje się energię cieplną wykorzystywaną później do celów gospodarczych, przemysłowych itd. Paliwa stałe wykorzystywane w Polsce to: drewno, torf, węgiel brunatny, węgiel kamienny, węgiel antracytowy i grafit, a także paliwa przetworzone, jak ekogroszek czy pelet. Ich alternatywą jest olej opałowy, bądź ogrzewanie gazowe, które choć najbardziej wygodne w zastosowaniu, generują duże koszty.
Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z Paliwo stałe Zaloguj się lub Zarejestruj
Czy móglby Pan przesłać zdjęcie jak wygląda u Pana pomieszczenie z piecem na Pellet i info o ile przesunął Pan ścianę w stronę kuchni. Z góry dziękuję
0
· 20 listopada 2019
Witam my mamy piec na pellet ale kotlownia jest większa. Zrezygnowalismy ze spiżarni i przesunelismy sciane za komin . I jest większa kuchnia i kotlownia
Witam !
Chętnie zobaczę zdjęcia gotowej kotłowni w domu przy pastelowej 2.
Czy ktoś z Państwa ogrzewa dom pelletem ? Zastanawiam się nad właśnie takim rozwiązaniem i boję się, że kotłownia jest zbyt mała. Może ktoś powiększał to pomieszczenie ?
Mile widziane zdjęcia i porady na temat wyboru sposobu ogrzewania 🙂
Drodzy Extradomowicze, Inwestorzy często decydują się na ogrzewanie wody i domu paliwem stałym ze względu na niskie koszta, które generuje. Na rynku jest całkiem spory wybór, dlatego też chcieliśmy się Was zapytać, który z materiałów opałowych stosujecie w swoim domu i dlaczego?
Paliwa stałe wykorzystywane w Polsce to: drewno, torf, węgiel brunatny, węgiel kamienny, węgiel antracytowy i grafit, a także paliwa przetworzone, jak ekogroszek czy pelet. Którego z nich używacie?
A nie myśleliście i pompie ciepła pod tą podłogowkę?
0
· 5 sierpnia 2018
Nie chcemy pompy ciepła.
0
· 5 sierpnia 2018
A szkoda ,że nie chcecie....ja teraz załuje ,że nie mam........ale mam za to pompe powietrze- powietrze to grzania ciepłej wody ......i wcale nie zaluje.............rachuneczki wcale nie duzo wieksze niz normalnie a jaka wygoda fiu fiu fiu
Witam Serafinowiczów 😊 . Podzielcie się informacjami jakie macie (lub jakie planujecie miec ) piece i na co w swoich serafinach. My mamy wszędzie podlogowke i zastanawiamy się ciągle czy ekogroszek czy gaz a może pellet...?
@twix1992 , koszt pieca + instalacji + koszta dobrej klasy peletu, w zyciu nie przyoszczedzisz
0
· 29 czerwca 2018
sumujac moze i tak, ale teraz jestesmy za granica to sa pieniadze,a kiedys moze ich nie byc i wtedy mozemy palic swoim drzewem.
a orientuje sie ktos jakie koszta mniesieczne ogrzewania gazowego serafinka?
1
· 13 lipca 2018
Ja kupiłam de dietrich gazowy. Czekam tylko na montaż 🙂
U nas za gaz podobnie jak u Kasi a w zimie w domku w dzień niezależnie od pogody 22stopnie i zero jakiejkolwiek roboty w kotłowni;)
i podoba się to.
2
· 28 marca 2018
Rozmarijn ale cieplutko, ja rzadko kiedy tyle mam....... palę dopiero jak wrócę z pracy, wiec szału nie ma.... mam nadzieję, że to ostatnia zima😊😊😊
i podoba się to.
0
· 28 marca 2018
ciekawe czy u mnie wystarczy 3,5 tony ekogroszku na sezon z ciepla woda. Mam ocieplone sciany 18cm styropianu , strop lany plus 16cm styropianu , w podlodze 11cm?
Witam czy ktoś z forumowiczów ma piec kocioł w którym pali ekogroszkiem i pelletem razem . Jak tak to jaki proszę o nazwę i cenę mile widziane zdjecie pozdrawiam
Jednymi z najczęściej pojawiających się pytań Inwestorów są te dotyczące rodzaju ogrzewania. Jeśli zdecydowaliście, że Wasz dom będzie ogrzewany piecem na paliwo stałe, podzielcie się swoją opinią i uzasadnijcie wybór. Jeżeli zaś wciąż zastanawiacie się nad rozwiązaniem, z pewnością jesteście zainteresowani wskazówkami doświadczonych Inwestorów dotyczącymi poszczególnych rodzajów paliw.
Zdecydowaliście się na pellet czy postawiliście na ekogroszek? Czym kierowaliście się podczas wyboru? Jak szacujecie koszty ogrzewania w sezonie grzewczym w odniesieniu do metrażu domu? Polecilibyście swój wybór pozostałym Inwestorom?
Sylwia80, tomasz131 oraz wszyscy pozostali bardzo dziękuję za podzielenie się wiedzą. Co do audytu OZC to na naszym etapie budowy jeszcze na niego za wcześnie, ale myślę, że w lato będzie można ruszyć z tematem. Bardzo zainteresowały nas pompy ciepła z odwiertami, jednak koszty założenia są duże. Na drugim planie jest ogrzewanie gazowe z własnym zakupionym zbiornikiem lub palenie w piecu.
Co do kosztów ogrzewania gazowego to mój brat ma własny zbiornik a jego sąsiadka już nie, on płacił coś lekko ponad 1 zł za litr poza sezonem a sąsiadka 3,5 zł.
0
· 6 stycznia 2017
Audyt wykonaj sobie w dwoch wersjach ocieplenia, cienszej i grubszej. Tak dla porownania. 🙂
0
· 6 stycznia 2017
dobry pomysł 🙂 A co do ocieplenia to w planach jest 20 cm na elewacja ale nie myślałam jeszcze o poddaszu. U nas to świeży temat bo dom kupiliśmy w stanie surowym otwartym i nie jesteśmy w temacie od początku. Lada moment ruszamy właśnie z ociepleniem, drobną korektą więźby dachowej+blacha oraz drzwi i okna czyli krótko mówiąc zamykamy go 🙂