Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
364 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
84 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
227 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
53 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
133,17 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
214,61 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
214,61 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
770 m³
Powierzchnia dachu
347 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,33 m
Szerokość elewacji
16,85 m
Długość elewacji
18,65 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,85 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
26,65 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
18,94 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
33,13 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie adaptacji
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
600 zł
400 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
1 574 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
787 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
500 zł
300 zł
Cena przy zakupie z projektem
Schemat zbiornika szczelnego
70 zł
60 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Aksamit to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem wielospadowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt został zaplanowany z myślą o działkach z wjazdem od południowej strony. Projekt Aksamit to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Dla osób ceniących sobie dobrą organizację, istotnym pomieszczeniem jest przewidziana w projekcie garderoba. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Aksamit zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. Do projektu zostanie dołączony egzemplarz okazowy w formacie A4 (część architektoniczna), służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Aksamit
Milczar
Gdy szukaliśmy projektu domu priorytetem było dla nas to, aby był on dedykowany dla osób posiadających działkę z wjazdem od południowej strony, a także aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się w nim na jednej kondygnacji. Propozycji budynków spełniających te kryteria nie było zbyt wiele, ale na szczęście po pewnym czasie znaleźliśmy projekt Aksamit BSA1711, który spełniał nasze oczekiwania pod wszystkimi względami. Liczba przewidzianych w nim sypialni i łazienek odpowiadała potrzebom naszej rodziny, a oprócz tego od początku zależało nam na dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle. Zaplanowany przez architekta układ części dziennej wyjątkowo przypadł nam do gustu - połączenie salonu, jadalni i kuchni to naprawdę świetne rozwiązanie. Oprócz tego, budynek bardzo spodobał się nam ze względu na nowoczesną, reprezentacyjną formę oraz dużą ilość przeszkleń, co gwarantowało że wnętrze domu będzie jasne i przestronne.W związku z projektem nie mieliśmy żadnych technicznych problemów. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji i nie mieli w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Cała inwestycja trwała 3 lata - budowę rozpoczęliśmy w lipcu 2013 r., zaś w lipcu 2016 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Muszę jednak zaznaczyć, iż realizacja podzielona była na kilka etapów, pomiędzy którymi robiliśmy przerwy w wykonywaniu prac. Budynek postawiliśmy przy użyci pustaków Porotherm marki Wienerberger, a więźba i strop zostały wykonane w drewnianej konstrukcji wiązarowej. Aby nasz dom spełniał warunki określone w planie zagospodarowania przestrzennego obowiązującego w naszej okolicy, musieliśmy podnieść kąt nachylenia dachu do 30 stopni. Za sprawą tej zmiany oraz odpowiedniego wykonania wiązarów, udało nam się wygospodarować użytkowy strych o powierzchni 30 m², którego wysokość w najwyższym miejscu wynosi 2,5 m. Muszę przyznać, że był to doskonały pomysł. Dodatkowa powierzchnia bardzo przydaje się do przechowywania rzeczy nieużywanych na co dzień, co jest szczególnie ważne gdy budynek nie jest podpiwniczony.Kominy tradycyjnie wymurowaliśmy z pełnej cegły i wykończyliśmy je cegłą klinkierową. W pomieszczeniach „mokrych” jak łazienki czy kotłownia zastosowaliśmy tynki cementowo-wapienne. Ściany w pozostałych pomieszczeniach pokryliśmy tynkiem gipsowym Knauf Diamant, gdyż w założeniach nie chcieliśmy kłaść gładzi, aczkolwiek okazało się że i tak było to konieczne. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że oszacowana przez architekta kwota dotycząca ceny inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego została dobrze wyliczona i można się nią sugerować. Co prawda, nie analizowałem szczegółowo kosztów, aczkolwiek myślę, iż udało się nam zmieścić w podanych w kosztorysie. Nie można jednak zapominać, że to wykończenia pochłaniają znaczną ilość środków finansowych, które w naszym przypadku dosyć mocno podrożyły finalną cenę realizacji.Do projektu Aksamit BSA1711 wprowadziliśmy kilka zmian. Istotnym było dla nas, aby garaż był dobrze doświetlony, dlatego też wstawiliśmy w nim dwa okna o wymiarach 90x 90 cm, co było świetnym pomysłem. Chcieliśmy użytkowo wykorzystać przestrzeń za domem, więc zdecydowaliśmy się na wykonanie tarasu również od tylnej strony. Tym samym drzwi tarasowe znajdujące się w jadalni przenieśliśmy na równoległą ścianę. Dodatkowo w naszym przypadku są one przesuwne, gdyż stwierdziliśmy iż oryginalne przewidziane, otwierane na oścież przeszklenie kolidowałoby ze stołem jadalnianym. Dużą łazienkę powiększyliśmy kosztem wnęki w korytarzu, ponieważ zależało nam aby zmieścić w niej bidet. Z kolei dzięki rezygnacji z pralki w małej łazience, udało się nam wstawić w tym miejscu kabinę prysznicową, co jest bardzo przydatne przy 4-osobowej rodzinie. Ze względu na to, iż zainstalowany w kotłowni piecyk gazowy zajmuje niewiele miejsca, to pomieszczenie zaaranżowaliśmy na pralnio-suszarnię. Zlikwidowaliśmy krótką ściankę działową oddzielającą strefę nocną od pozostałych pomieszczeń, dzięki czemu nie musimy się obawiać, iż dzieci w trakcie zabawy wbiegną w ten element. Oprócz tego, okno w najmniejszej sypialni przenieśliśmy na drugą ścianę.Gdybym budował nasz dom po raz drugi, z pewnością zdecydowałbym się na poszerzenie części kuchenno-jadalnianej o 1 metr, co dałoby większą swobodę użytkowania tych pomieszczeń, dlatego też szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Niedawno widziałem, iż w kilku nowych wersjach projektu Aksamit BSA1711 architekt połączył powierzchnię wiatrołapu i znajdującej się obok spiżarki, co także jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę.Nowy dom w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Jego wnętrze jest funkcjonalne i mieszka się nam w pełni komfortowo. Układ pomieszczeń jest dokładnie taki na jakim zależało nam od samego początku - otwarta część dzienna sprawia, iż wnętrze jest przestronne, a oddzielenie strefy wypoczynkowej od sypialni domowników to doskonałe rozwiązanie. Duży garaż w bryle budynku sprawdza się idealnie, a kopertowa konstrukcja dachu, mimo iż dosyć kosztowna, sprawia iż dom rewelacyjnie się prezentuje. Wybór projektu Aksamit BSA1711 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.
Milczar
Gdy szukaliśmy projektu domu priorytetem było dla nas to, aby był on dedykowany dla osób posiadających działkę z wjazdem od południowej strony, a także aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się w nim na jednej kondygnacji. Propozycji budynków spełniających te kryteria nie było zbyt wiele, ale na szczęście po pewnym czasie znaleźliśmy projekt Aksamit BSA1711, który spełniał nasze oczekiwania pod wszystkimi względami. Liczba przewidzianych w nim sypialni i łazienek odpowiadała potrzebom naszej rodziny, a oprócz tego od początku zależało nam na dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle. Zaplanowany przez architekta układ części dziennej wyjątkowo przypadł nam do gustu - połączenie salonu, jadalni i kuchni to naprawdę świetne rozwiązanie. Oprócz tego, budynek bardzo spodobał się nam ze względu na nowoczesną, reprezentacyjną formę oraz dużą ilość przeszkleń, co gwarantowało że wnętrze domu będzie jasne i przestronne.W związku z projektem nie mieliśmy żadnych technicznych problemów. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji i nie mieli w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Cała inwestycja trwała 3 lata - budowę rozpoczęliśmy w lipcu 2013 r., zaś w lipcu 2016 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Muszę jednak zaznaczyć, iż realizacja podzielona była na kilka etapów, pomiędzy którymi robiliśmy przerwy w wykonywaniu prac. Budynek postawiliśmy przy użyci pustaków Porotherm marki Wienerberger, a więźba i strop zostały wykonane w drewnianej konstrukcji wiązarowej. Aby nasz dom spełniał warunki określone w planie zagospodarowania przestrzennego obowiązującego w naszej okolicy, musieliśmy podnieść kąt nachylenia dachu do 30 stopni. Za sprawą tej zmiany oraz odpowiedniego wykonania wiązarów, udało nam się wygospodarować użytkowy strych o powierzchni 30 m², którego wysokość w najwyższym miejscu wynosi 2,5 m. Muszę przyznać, że był to doskonały pomysł. Dodatkowa powierzchnia bardzo przydaje się do przechowywania rzeczy nieużywanych na co dzień, co jest szczególnie ważne gdy budynek nie jest podpiwniczony.Kominy tradycyjnie wymurowaliśmy z pełnej cegły i wykończyliśmy je cegłą klinkierową. W pomieszczeniach „mokrych” jak łazienki czy kotłownia zastosowaliśmy tynki cementowo-wapienne. Ściany w pozostałych pomieszczeniach pokryliśmy tynkiem gipsowym Knauf Diamant, gdyż w założeniach nie chcieliśmy kłaść gładzi, aczkolwiek okazało się że i tak było to konieczne. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że oszacowana przez architekta kwota dotycząca ceny inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego została dobrze wyliczona i można się nią sugerować. Co prawda, nie analizowałem szczegółowo kosztów, aczkolwiek myślę, iż udało się nam zmieścić w podanych w kosztorysie. Nie można jednak zapominać, że to wykończenia pochłaniają znaczną ilość środków finansowych, które w naszym przypadku dosyć mocno podrożyły finalną cenę realizacji.Do projektu Aksamit BSA1711 wprowadziliśmy kilka zmian. Istotnym było dla nas, aby garaż był dobrze doświetlony, dlatego też wstawiliśmy w nim dwa okna o wymiarach 90x 90 cm, co było świetnym pomysłem. Chcieliśmy użytkowo wykorzystać przestrzeń za domem, więc zdecydowaliśmy się na wykonanie tarasu również od tylnej strony. Tym samym drzwi tarasowe znajdujące się w jadalni przenieśliśmy na równoległą ścianę. Dodatkowo w naszym przypadku są one przesuwne, gdyż stwierdziliśmy iż oryginalne przewidziane, otwierane na oścież przeszklenie kolidowałoby ze stołem jadalnianym. Dużą łazienkę powiększyliśmy kosztem wnęki w korytarzu, ponieważ zależało nam aby zmieścić w niej bidet. Z kolei dzięki rezygnacji z pralki w małej łazience, udało się nam wstawić w tym miejscu kabinę prysznicową, co jest bardzo przydatne przy 4-osobowej rodzinie. Ze względu na to, iż zainstalowany w kotłowni piecyk gazowy zajmuje niewiele miejsca, to pomieszczenie zaaranżowaliśmy na pralnio-suszarnię. Zlikwidowaliśmy krótką ściankę działową oddzielającą strefę nocną od pozostałych pomieszczeń, dzięki czemu nie musimy się obawiać, iż dzieci w trakcie zabawy wbiegną w ten element. Oprócz tego, okno w najmniejszej sypialni przenieśliśmy na drugą ścianę.Gdybym budował nasz dom po raz drugi, z pewnością zdecydowałbym się na poszerzenie części kuchenno-jadalnianej o 1 metr, co dałoby większą swobodę użytkowania tych pomieszczeń, dlatego też szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Niedawno widziałem, iż w kilku nowych wersjach projektu Aksamit BSA1711 architekt połączył powierzchnię wiatrołapu i znajdującej się obok spiżarki, co także jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę.Nowy dom w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Jego wnętrze jest funkcjonalne i mieszka się nam w pełni komfortowo. Układ pomieszczeń jest dokładnie taki na jakim zależało nam od samego początku - otwarta część dzienna sprawia, iż wnętrze jest przestronne, a oddzielenie strefy wypoczynkowej od sypialni domowników to doskonałe rozwiązanie. Duży garaż w bryle budynku sprawdza się idealnie, a kopertowa konstrukcja dachu, mimo iż dosyć kosztowna, sprawia iż dom rewelacyjnie się prezentuje. Wybór projektu Aksamit BSA1711 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki