Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
322 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
48 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
227 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
47 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
132,84 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
123,32 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
425,25 m³
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
784,10 m³
Powierzchnia dachu
235,08 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,57 m
Szerokość elewacji
13,74 m
Długość elewacji
9,84 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,74 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,34 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
68,60 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
86,76 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
44,97 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
lub
grawitacyjna
- do wyboru na etapie adaptacji
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie gazowe.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
500 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
450 zł
Bestseller
Zestawienie materiałów
0 zł
Opis projektu
Budynek Ares II jest opcją znanego projektu Ares. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Ares II to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Ares II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Ares II
Jedynak1
Wybrałem projekt domu Ares II WOE1017, ponieważ jego rozkład pomieszczeń wydał mi się najbardziej funkcjonalny spośród innych, które oglądałem. Na początku spodobało mi się też połączenie kuchni ze spiżarnią, jednak w trakcie budowy zdecydowałem się zrezygnować z tego rozwiązania.Ściany mojego domu postawiłem z podwójnego muru przy użyciu cegieł MAX. Na zewnątrz muru wyłożyłem duże MAX’y, a drugą warstwę tworzą cegły 12cm. Na dachu położyliśmy blacho-dachówkę. Postawienie budynku odbyło się bez problemów, jednak trudności pojawiły się przy wylewaniu schodów. Okazało się, że jest za mało miejsca, aby zrobić je tak, jak przewidział projektant. Poradziliśmy sobie z tym robiąc klatkę schodową w kształcie trójkąta prostokątnego z zawijasem, aby można było po nich wygodnie wchodzić. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby poszerzenie budynku o 1 metr. Takie rozwiązanie znacznie wydłużyłoby schody i umożliwiłoby zmniejszenie zakrętów.W domu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe oraz zamontowaliśmy kaloryfery. W kotłowni zainstalowaliśmy piec na ekogroszek.Mimo, iż układ projektu domu Ares II WOE1017 podobał mi się, postanowiłem wprowadzić w nim kilka zmian. Zamieniłem miejscami położenie kuchni i pokoju na parterze. Spiżarka została przeniesiona do pomieszczenia pod schodami, a w jej miejscu postawiliśmy szafę wnękową w sypialni. Ta modyfikacja nie była planowana od początku, jednak w trakcie budowy okazało się, iż wymurowanie spiżarni zajęłoby zbyt wiele miejsca. Dobrym pomysłem było zrezygnowanie z pomieszczenia gospodarczego. Jego powierzchnię przyłączyłem do łazienki, w której mamy teraz dostęp do okna i światła dziennego.Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż kuchnia i mały pokój znajdują się po stronie południowej, a na północ mamy salon, łazienkę i kotłownię. W części dziennej jest wystarczająco jasno, ponieważ w salonie na ścianie zachodniej mamy jeszcze okno.Póki co, mieszkamy w domu we dwójkę, więc metraż jak najbardziej się sprawdza, ale przy takiej ilości pokoi myślę, że 4-5 osobowa rodzina mogłaby żyć komfortowo. Na wszystkich znajomych, który nas odwiedzają duże wrażenie robi strych nad garażem. To bardzo duże, przestronne i funkcjonalne pomieszczenie. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares II WOE1017 był dobrą decyzją i mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
Jakub Rakowski
Przy wyborze projektu największe znaczenie miał dla nas funkcjonalny układ pomieszczeń. Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Ares II WOE1017 od początku przypadło nam do gustu, ponieważ architekt uwzględnił w nim rozwiązania, które odpowiadały naszym potrzebom. Istotnym było dla nas, aby na parterze znajdował się jeden dodatkowy pokój oraz bezpośrednie przejście z kotłowni do garażu.Nasza realizacja odbyła się naprawdę sprawnie - w trakcie budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy. Wszystko udało się zakończyć w bardzo szybkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam zaledwie rok. Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm, zaś ścianki działowe postawiliśmy z pustaków o grubości 11 cm tego samego producenta. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy ceramiczną dachówką Bornholm marki Röben. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa grafitowego styropianu, zaś poddasze ociepliliśmy 30 cm wełny mineralnej. Dom ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego, a w sezonie grzewczym rachunki za gaz wynoszą nas ok. 400 zł miesięcznie.Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares II WOE1017 wprowadziliśmy kilka zmian. Pomieszczenie przy kotłowni z przeznaczeniem na przechowywanie opału przyłączyliśmy do powierzchni łazienki, która obecnie jest długa i dobrze oświetlona za sprawą okna. Z kolei łazienkę na poddaszu zmniejszyliśmy o ok. 0,5 m kosztem powiększenia znajdującej się obok garderoby. Postanowiliśmy zrezygnować z balkonów, a zamiast okien balkonowych wstawiliśmy przeszklenia o wymiarach 140x140 cm. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na powiększenie tarasu i wykonanie schodków z obu jego stron. Początkowo wybudowaliśmy komin wentylacyjny między łazienką a garderobą, jednak nie mogliśmy się do niego podpiąć i zrezygnowaliśmy z tego elementu. Kwestia wentylacji tych pomieszczeń została rozwiązania za sprawą zastosowania kominka dachowego.Poza wprowadzonymi przez nas modyfikacjami, już nic więcej bym nie zmieniał. Układ pomieszczeń od początku nas satysfakcjonował i w dalszym ciągu spełnia nasze oczekiwania. Został funkcjonalnie przemyślany i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Na razie w nowym domu mieszkamy we dwójkę, więc póki co jego metraż jest dla nas trochę za duży. Planujemy jednak powiększyć rodzinę i myślę, że powierzchnia projektu domu Ares II WOE1017 będzie w pełni komfortowa dla 4-5 domowników. Pozdrawiam.
Jedynak1
Wybrałem projekt domu Ares II WOE1017, ponieważ jego rozkład pomieszczeń wydał mi się najbardziej funkcjonalny spośród innych, które oglądałem. Na początku spodobało mi się też połączenie kuchni ze spiżarnią, jednak w trakcie budowy zdecydowałem się zrezygnować z tego rozwiązania.Ściany mojego domu postawiłem z podwójnego muru przy użyciu cegieł MAX. Na zewnątrz muru wyłożyłem duże MAX’y, a drugą warstwę tworzą cegły 12cm. Na dachu położyliśmy blacho-dachówkę. Postawienie budynku odbyło się bez problemów, jednak trudności pojawiły się przy wylewaniu schodów. Okazało się, że jest za mało miejsca, aby zrobić je tak, jak przewidział projektant. Poradziliśmy sobie z tym robiąc klatkę schodową w kształcie trójkąta prostokątnego z zawijasem, aby można było po nich wygodnie wchodzić. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby poszerzenie budynku o 1 metr. Takie rozwiązanie znacznie wydłużyłoby schody i umożliwiłoby zmniejszenie zakrętów.W domu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe oraz zamontowaliśmy kaloryfery. W kotłowni zainstalowaliśmy piec na ekogroszek.Mimo, iż układ projektu domu Ares II WOE1017 podobał mi się, postanowiłem wprowadzić w nim kilka zmian. Zamieniłem miejscami położenie kuchni i pokoju na parterze. Spiżarka została przeniesiona do pomieszczenia pod schodami, a w jej miejscu postawiliśmy szafę wnękową w sypialni. Ta modyfikacja nie była planowana od początku, jednak w trakcie budowy okazało się, iż wymurowanie spiżarni zajęłoby zbyt wiele miejsca. Dobrym pomysłem było zrezygnowanie z pomieszczenia gospodarczego. Jego powierzchnię przyłączyłem do łazienki, w której mamy teraz dostęp do okna i światła dziennego.Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż kuchnia i mały pokój znajdują się po stronie południowej, a na północ mamy salon, łazienkę i kotłownię. W części dziennej jest wystarczająco jasno, ponieważ w salonie na ścianie zachodniej mamy jeszcze okno.Póki co, mieszkamy w domu we dwójkę, więc metraż jak najbardziej się sprawdza, ale przy takiej ilości pokoi myślę, że 4-5 osobowa rodzina mogłaby żyć komfortowo. Na wszystkich znajomych, który nas odwiedzają duże wrażenie robi strych nad garażem. To bardzo duże, przestronne i funkcjonalne pomieszczenie. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares II WOE1017 był dobrą decyzją i mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
Jakub Rakowski
Przy wyborze projektu największe znaczenie miał dla nas funkcjonalny układ pomieszczeń. Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Ares II WOE1017 od początku przypadło nam do gustu, ponieważ architekt uwzględnił w nim rozwiązania, które odpowiadały naszym potrzebom. Istotnym było dla nas, aby na parterze znajdował się jeden dodatkowy pokój oraz bezpośrednie przejście z kotłowni do garażu.Nasza realizacja odbyła się naprawdę sprawnie - w trakcie budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy. Wszystko udało się zakończyć w bardzo szybkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam zaledwie rok. Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm, zaś ścianki działowe postawiliśmy z pustaków o grubości 11 cm tego samego producenta. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy ceramiczną dachówką Bornholm marki Röben. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa grafitowego styropianu, zaś poddasze ociepliliśmy 30 cm wełny mineralnej. Dom ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego, a w sezonie grzewczym rachunki za gaz wynoszą nas ok. 400 zł miesięcznie.Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares II WOE1017 wprowadziliśmy kilka zmian. Pomieszczenie przy kotłowni z przeznaczeniem na przechowywanie opału przyłączyliśmy do powierzchni łazienki, która obecnie jest długa i dobrze oświetlona za sprawą okna. Z kolei łazienkę na poddaszu zmniejszyliśmy o ok. 0,5 m kosztem powiększenia znajdującej się obok garderoby. Postanowiliśmy zrezygnować z balkonów, a zamiast okien balkonowych wstawiliśmy przeszklenia o wymiarach 140x140 cm. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na powiększenie tarasu i wykonanie schodków z obu jego stron. Początkowo wybudowaliśmy komin wentylacyjny między łazienką a garderobą, jednak nie mogliśmy się do niego podpiąć i zrezygnowaliśmy z tego elementu. Kwestia wentylacji tych pomieszczeń została rozwiązania za sprawą zastosowania kominka dachowego.Poza wprowadzonymi przez nas modyfikacjami, już nic więcej bym nie zmieniał. Układ pomieszczeń od początku nas satysfakcjonował i w dalszym ciągu spełnia nasze oczekiwania. Został funkcjonalnie przemyślany i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Na razie w nowym domu mieszkamy we dwójkę, więc póki co jego metraż jest dla nas trochę za duży. Planujemy jednak powiększyć rodzinę i myślę, że powierzchnia projektu domu Ares II WOE1017 będzie w pełni komfortowa dla 4-5 domowników. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki