Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
312 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
39 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
227 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
46 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
132,78 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
99,78 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
386,92 m³
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
658,70 m³
Powierzchnia dachu
188,32 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,57 m
Szerokość elewacji
10,14 m
Długość elewacji
9,84 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,14 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,34 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
33,50 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
86,86 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
47,35 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Paliwo stałe
(OZE)
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
lub
grawitacyjna
- do wyboru na etapie adaptacji
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie na paliwo stałe.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
500 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
450 zł
Bestseller
Zestawienie materiałów
0 zł
Opis projektu
Projekt domu Ares paliwo stałe został stworzony na wzór popularnego projektu Ares. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Ares paliwo stałe to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Ares paliwo stałe to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Ares paliwo stałe
Grzegorz1025
Wybierając projekt Ares Paliwo stałe WOE1025 zwracaliśmy uwagę zarówno na wygląd zewnętrzny budynku, jak i na kwestie praktyczne. Chcieliśmy, aby bryła naszego nowego domu była ozdobiona jedną lukarną, jednak w większości projektów, które oglądaliśmy jaskółki były dwie albo w ogóle ich nie było. Dodatkowo, od początku zdawałem sobie sprawę, iż nie mamy możliwości podłączenia do działki instalacji gazowej, więc dom będziemy ogrzewać piecem na paliwo stałe. Z tego względu zależało nam na dużej kotłowni.Realizacja przebiegła bez większych trudności. Projekt nie zawierał błędów i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Cała konstrukcja oraz wymiary poszczególnych elementów były prawidłowo wyliczone. Budowa zajęła nam ok. 2 lat - rozpoczęliśmy ją w sierpniu 2013 r. i właściwie już na początku października 2015 r. dom był w całości wykończony. Musieliśmy jednak wstrzymać się z odbiorem budynku i przeprowadzką, ponieważ zamiast szamba wykonywaliśmy oczyszczalnię, która częściowo była refundowana ze środków unijnych, a jej zrobienie trwało 4 miesiące. Do nowego domu wprowadziliśmy się więc w styczniu 2016 r.Użyte przez nas materiały były w większości zgodne z zaleceniami projektanta. Fundamenty tradycyjnie wylaliśmy betonem. Wszystkie ściany (także działowe na poddaszu) wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego Solbet. Zewnętrzną warstwę izolacyjną tworzy styropian o grubości 15 cm. Dach pokryliśmy dachówką marki Röben, zaś poddasze ociepliliśmy wełną mineralną 10 cm + 15 cm. Na całej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, rezygnując tym samym z tradycyjnych grzejników. Budynek wykonany w takiej technologi jest naprawdę ekonomiczny. Ogrzewamy ekogroszkiem, a opału zużywamy naprawdę niewiele. Pomieszczenia szybko się nagrzewają, a dom doskonale utrzymuje temperaturę. Myślę, że zastosowane warstwy izolacyjne dobrze sprawdzą się również latem - jeśli zimą budynek trzyma ciepło, to podczas upalnych dni nie powinien się nagrzewać.Do projektu Ares Paliwo stałe WOE1025 nanieśliśmy kilka modyfikacji. W trakcie budowy okazało się, iż wnęka na klatkę schodową jest nieco za wąska. Postanowiłem więc ją poszerzyć, dzięki czemu mogliśmy wykonać wygodniejsze w użytkowaniu schody. Zmieniliśmy przeznaczenie garderoby w sypialni, która teraz funkcjonuje jako pomieszczenie gospodarcze. Wejście do niego znajduje się od strony korytarza. Świetnym pomysłem było także podniesienie ścianki kolankowej o 1,5 bloczka oraz podwyższenie wieńca. Dzięki temu pomieszczenia na poddaszu stały się naprawdę duże i ustawne - w sypialni bez problemu mogliśmy wstawić łóżko pod ścianą. Sądzę, że warto polecić to rozwiązanie. Jedyne co przeszkadza mi na chwilę obecną to odgłosy generowane przez piec, gdyż przebywając w salonie słychać jego pracę. Być może wykonam grubszą ściankę lub obuduję kocioł, jednak warto pomyśleć nad tą kwestią już na etapie adaptacji. Decyzję o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares Paliwo stałe WOE1025 uważam za naprawdę trafioną. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest praktyczny. Na początku moja żona nie chciała, aby kuchnia była otwarta na salon, jednak udało mi się ją przekonać. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdza, a małżonka jest zadowolona. Pozdrawiam.
cichon
Chcąc uniknąć niepotrzebnych dodatkowych kosztów szukaliśmy projektu domu o nieskomplikowanej bryle oraz prostej konstrukcji dachu. Projekt Ares Paliwo stałe WOE1025 spełniał te kryteria, a dodatkowo jego metraż odpowiadał naszym możliwościom finansowym. Oprócz tego, przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał nam się funkcjonalnie zaplanowany i spełniał oczekiwania naszej rodziny.Inwestycję zaczęliśmy realizować w 2013 r., a po niecałych dwóch latach, w 2015 r. wprowadziliśmy się już do nowego, w pełni wykończonego domu. Budowa odbyła się bez większych problemów, jednak w tej trakcie wykonawcy zauważyli pewne nieścisłości w dokumentacji technicznej. Fachowcy stwierdzili, iż konstrukcja stropu oraz schodów nie została do końca dobrze rozrysowana i mając odpowiednie uprawnienia, postanowili je przeprojektować. Na szczęście nie wiązało się to z żadnymi problemami, a ekipa budowlana ze wszystkim sprawnie sobie poradziła.Koszty realizacji w dużej mierze zależą od rodzaju wykorzystanych materiałów. My zdecydowaliśmy się na zmianę zalecanej technologi budowy i użyliśmy nieco innych, niż te które sugerował architekt. Z racji tego, cena inwestycji w naszym przypadku była nieco wyższa niż oszacowana - sam dach pokryty dobrej jakości dachówką ceramiczną kosztował nas ok. 50 tys. zł. Z naszych obliczeń wynika jednak, iż przy zastosowaniu materiałów, które zaproponował projektant można zmieścić się w wyliczonej przez niego kwocie. Zamiast gazobetonowych bloczków, do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Zwiększyliśmy sugerowaną 10 cm warstwę izolacyjną i bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem grafitowym o grubości 20 cm. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom dom jest ciepły i ekonomiczny. Ogrzewamy w nim piecem na ekogroszek, a w przeciągu tego sezonu grzewczego, od listopada do kwietnia, wystarczyły nam ok. 3 tony opału. Muszę jednak zaznaczyć, że zima w tym roku była dosyć łagodna. Podejrzewam, że gdy w następnych latach ten okres będzie znacznie mroźniejszy, w ciągu miesiąca będziemy zużywać do 1 tony ekogoroszku (700 zł/ mies.).Do projektu Ares Paliwo stałe WOE1025 wprowadziliśmy kilka niedużych zmian. W naszym przypadku wejście do garderoby znajduje się od strony korytarza, nie jak pierwotnie przewidziano - w sypialni. Zmieniliśmy układ schodów i zamiast zabiegowych, wykonaliśmy konstrukcję ze spocznikiem. Aby bardziej doświetlić salon, okno z parapetem w części dziennej powiększyliśmy do rozmiarów tarasowego. Oprócz tego, postanowiliśmy zrezygnować z balkonu na ścianie szczytowej. Chcieliśmy uniknąć konfliktów między dziećmi, gdyż jedno mogłoby wchodzić do pokoju drugiego. Poza tym posiadając taras, ten element nie był dla nas konieczny, jednak w przypadku małej działki będzie on dobrym rozwiązaniem. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie zdecydowałabym się jeszcze na wstawienie dodatkowego okna przy klatce schodowej. Niestety nawet w dzień trzeba włączać nad nią światło, więc uważam że warto to rozważyć. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares Paliwo stałe WOE1025. Wewnętrzny układ został dobrze przemyślany i w pełni mnie satysfakcjonuje. Otwarta przestrzeń części dziennej sprawia, iż powierzchnia parteru jest bardzo przestronna, co bardzo mi odpowiada. Strefa sypialna dostępna dla domowników znajduje się na poddaszu - to świetne rozwiązanie, gdyż daje poczucie prywatności. Liczba pomieszczeń jest dla nas optymalna i każdy ma swój własny pokój. Dodatkowo, podoba mi się, iż architekt uwzględnił łazienki na obu kondygnacjach. Pozdrawiam.
Franco78
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares Paliwo stałe WOE1025 bardzo przypadł do gustu zarówno mi jak i mojej żonie, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Główny wpływ na naszą decyzję miał przewidziany w nim układ pomieszczeń - wydał nam się funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Rozwiązaniem, które szczególne nam się spodobało było uwzględnienie garderoby przy sypialni małżeńskiej. Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Wykonawcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu, a cała realizacja odbyła się zgodnie z planem. Inwestycję łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń udało nam się zamknąć w przeciągu 1,5 roku. W naszym przypadku budynek został wymurowany z bloczków z betonu komórkowego Solbet. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś dach pokryliśmy dachówką. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Podana na stronie kwota dotycząca kosztów postawienia domu w stanie surowym zamkniętym jest moim zdaniem odpowiednia i można się nią sugerować.Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą białego styropianu, zaś pod posadzką zastosowaliśmy ten o grubości 18 cm. Izolację stropu i poddasza tworzy 30 cm wełny skalnej. Na całej powierzchni domu zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Ogrzewamy gazem, a za nami pierwsza zima od zamieszkania. W najmroźniejszym miesiącu w tym okresie rachunek za gaz wyniósł 350 zł. Muszę jednak zaznaczyć, iż był to nasz pierwszy sezon grzewczy, więc nie jest on do końca miarodajny. Tej zimy mury musiały się jeszcze dobrze nagrzać, a tzw. „podłogówka” była w fazie regulacji, więc myślę, że w następnych latach koszty ogrzewania będą jeszcze niższe.Podczas adaptacji projektu Ares Paliwo stałe WOE1025 postanowiliśmy wprowadzić do niego kilka zmian, które w całości dopasowały go do wszystkich naszych potrzeb. Cały dom został poszerzony o 1 m od strony salonu, dzięki czemu obecnie mamy jeszcze większą strefę dzienną. Dodatkowo, podnieśliśmy ściankę kolankową o 25 cm. Zrezygnowaliśmy z bocznego balkonu, a taras został w całości zadaszony. Zamurowaliśmy pierwotne przejście do kuchni przy wiatrołapie, a uzyskaną tym sposobem wnękę przeznaczyliśmy na wstawienie dużej, dwudrzwiowej lodówki. Postanowiliśmy praktycznie wykorzystać fakt, iż łazienka na poddaszu znajduje się bezpośrednio nad kotłownią. Pomieszczenie gospodarcze wykorzystaliśmy na zrobienie pralni, a między nią a górną łazienką, wykonaliśmy zsyp na brudne ubrania. Wpadają one wprost do kosza na pranie, więc po kąpieli nie musimy schodzić na dół w celu zaniesienia ich do pralki. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł. Oprócz tego, zrezygnowaliśmy z kominka w pierwotnej lokalizacji - wolnostojący piecyk typu koza zamontowaliśmy przy ścianie nośnej obok wejścia do kuchni.Jestem zadowolony z wyboru projektu Ares Paliwo stałe WOE1025, a wprowadzone przez nas modyfikacje mogę szczerze polecić przyszłym jego Inwestorom. Cały nasz dom w pełni nas satysfakcjonuje i na chwilę obecną nie widzimy w nim nic, co wymagałoby zastosowania dodatkowych zmian. Wewnętrzny układ został dobrze zaplanowany i jak dla mnie posiada same plusy. W nowym domu mieszkam z żoną i dzieckiem. Metraż jest dla nas w pełni komfortowy, a nawet troszkę za duży, dlatego uważam, że projekt spełni oczekiwania również większej rodziny. Pozdrawiam.
Grzegorz1025
Wybierając projekt Ares Paliwo stałe WOE1025 zwracaliśmy uwagę zarówno na wygląd zewnętrzny budynku, jak i na kwestie praktyczne. Chcieliśmy, aby bryła naszego nowego domu była ozdobiona jedną lukarną, jednak w większości projektów, które oglądaliśmy jaskółki były dwie albo w ogóle ich nie było. Dodatkowo, od początku zdawałem sobie sprawę, iż nie mamy możliwości podłączenia do działki instalacji gazowej, więc dom będziemy ogrzewać piecem na paliwo stałe. Z tego względu zależało nam na dużej kotłowni.Realizacja przebiegła bez większych trudności. Projekt nie zawierał błędów i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Cała konstrukcja oraz wymiary poszczególnych elementów były prawidłowo wyliczone. Budowa zajęła nam ok. 2 lat - rozpoczęliśmy ją w sierpniu 2013 r. i właściwie już na początku października 2015 r. dom był w całości wykończony. Musieliśmy jednak wstrzymać się z odbiorem budynku i przeprowadzką, ponieważ zamiast szamba wykonywaliśmy oczyszczalnię, która częściowo była refundowana ze środków unijnych, a jej zrobienie trwało 4 miesiące. Do nowego domu wprowadziliśmy się więc w styczniu 2016 r.Użyte przez nas materiały były w większości zgodne z zaleceniami projektanta. Fundamenty tradycyjnie wylaliśmy betonem. Wszystkie ściany (także działowe na poddaszu) wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego Solbet. Zewnętrzną warstwę izolacyjną tworzy styropian o grubości 15 cm. Dach pokryliśmy dachówką marki Röben, zaś poddasze ociepliliśmy wełną mineralną 10 cm + 15 cm. Na całej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, rezygnując tym samym z tradycyjnych grzejników. Budynek wykonany w takiej technologi jest naprawdę ekonomiczny. Ogrzewamy ekogroszkiem, a opału zużywamy naprawdę niewiele. Pomieszczenia szybko się nagrzewają, a dom doskonale utrzymuje temperaturę. Myślę, że zastosowane warstwy izolacyjne dobrze sprawdzą się również latem - jeśli zimą budynek trzyma ciepło, to podczas upalnych dni nie powinien się nagrzewać.Do projektu Ares Paliwo stałe WOE1025 nanieśliśmy kilka modyfikacji. W trakcie budowy okazało się, iż wnęka na klatkę schodową jest nieco za wąska. Postanowiłem więc ją poszerzyć, dzięki czemu mogliśmy wykonać wygodniejsze w użytkowaniu schody. Zmieniliśmy przeznaczenie garderoby w sypialni, która teraz funkcjonuje jako pomieszczenie gospodarcze. Wejście do niego znajduje się od strony korytarza. Świetnym pomysłem było także podniesienie ścianki kolankowej o 1,5 bloczka oraz podwyższenie wieńca. Dzięki temu pomieszczenia na poddaszu stały się naprawdę duże i ustawne - w sypialni bez problemu mogliśmy wstawić łóżko pod ścianą. Sądzę, że warto polecić to rozwiązanie. Jedyne co przeszkadza mi na chwilę obecną to odgłosy generowane przez piec, gdyż przebywając w salonie słychać jego pracę. Być może wykonam grubszą ściankę lub obuduję kocioł, jednak warto pomyśleć nad tą kwestią już na etapie adaptacji. Decyzję o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares Paliwo stałe WOE1025 uważam za naprawdę trafioną. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest praktyczny. Na początku moja żona nie chciała, aby kuchnia była otwarta na salon, jednak udało mi się ją przekonać. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdza, a małżonka jest zadowolona. Pozdrawiam.
cichon
Chcąc uniknąć niepotrzebnych dodatkowych kosztów szukaliśmy projektu domu o nieskomplikowanej bryle oraz prostej konstrukcji dachu. Projekt Ares Paliwo stałe WOE1025 spełniał te kryteria, a dodatkowo jego metraż odpowiadał naszym możliwościom finansowym. Oprócz tego, przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał nam się funkcjonalnie zaplanowany i spełniał oczekiwania naszej rodziny.Inwestycję zaczęliśmy realizować w 2013 r., a po niecałych dwóch latach, w 2015 r. wprowadziliśmy się już do nowego, w pełni wykończonego domu. Budowa odbyła się bez większych problemów, jednak w tej trakcie wykonawcy zauważyli pewne nieścisłości w dokumentacji technicznej. Fachowcy stwierdzili, iż konstrukcja stropu oraz schodów nie została do końca dobrze rozrysowana i mając odpowiednie uprawnienia, postanowili je przeprojektować. Na szczęście nie wiązało się to z żadnymi problemami, a ekipa budowlana ze wszystkim sprawnie sobie poradziła.Koszty realizacji w dużej mierze zależą od rodzaju wykorzystanych materiałów. My zdecydowaliśmy się na zmianę zalecanej technologi budowy i użyliśmy nieco innych, niż te które sugerował architekt. Z racji tego, cena inwestycji w naszym przypadku była nieco wyższa niż oszacowana - sam dach pokryty dobrej jakości dachówką ceramiczną kosztował nas ok. 50 tys. zł. Z naszych obliczeń wynika jednak, iż przy zastosowaniu materiałów, które zaproponował projektant można zmieścić się w wyliczonej przez niego kwocie. Zamiast gazobetonowych bloczków, do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Zwiększyliśmy sugerowaną 10 cm warstwę izolacyjną i bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem grafitowym o grubości 20 cm. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom dom jest ciepły i ekonomiczny. Ogrzewamy w nim piecem na ekogroszek, a w przeciągu tego sezonu grzewczego, od listopada do kwietnia, wystarczyły nam ok. 3 tony opału. Muszę jednak zaznaczyć, że zima w tym roku była dosyć łagodna. Podejrzewam, że gdy w następnych latach ten okres będzie znacznie mroźniejszy, w ciągu miesiąca będziemy zużywać do 1 tony ekogoroszku (700 zł/ mies.).Do projektu Ares Paliwo stałe WOE1025 wprowadziliśmy kilka niedużych zmian. W naszym przypadku wejście do garderoby znajduje się od strony korytarza, nie jak pierwotnie przewidziano - w sypialni. Zmieniliśmy układ schodów i zamiast zabiegowych, wykonaliśmy konstrukcję ze spocznikiem. Aby bardziej doświetlić salon, okno z parapetem w części dziennej powiększyliśmy do rozmiarów tarasowego. Oprócz tego, postanowiliśmy zrezygnować z balkonu na ścianie szczytowej. Chcieliśmy uniknąć konfliktów między dziećmi, gdyż jedno mogłoby wchodzić do pokoju drugiego. Poza tym posiadając taras, ten element nie był dla nas konieczny, jednak w przypadku małej działki będzie on dobrym rozwiązaniem. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie zdecydowałabym się jeszcze na wstawienie dodatkowego okna przy klatce schodowej. Niestety nawet w dzień trzeba włączać nad nią światło, więc uważam że warto to rozważyć. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares Paliwo stałe WOE1025. Wewnętrzny układ został dobrze przemyślany i w pełni mnie satysfakcjonuje. Otwarta przestrzeń części dziennej sprawia, iż powierzchnia parteru jest bardzo przestronna, co bardzo mi odpowiada. Strefa sypialna dostępna dla domowników znajduje się na poddaszu - to świetne rozwiązanie, gdyż daje poczucie prywatności. Liczba pomieszczeń jest dla nas optymalna i każdy ma swój własny pokój. Dodatkowo, podoba mi się, iż architekt uwzględnił łazienki na obu kondygnacjach. Pozdrawiam.
Franco78
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares Paliwo stałe WOE1025 bardzo przypadł do gustu zarówno mi jak i mojej żonie, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Główny wpływ na naszą decyzję miał przewidziany w nim układ pomieszczeń - wydał nam się funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Rozwiązaniem, które szczególne nam się spodobało było uwzględnienie garderoby przy sypialni małżeńskiej. Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Wykonawcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu, a cała realizacja odbyła się zgodnie z planem. Inwestycję łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń udało nam się zamknąć w przeciągu 1,5 roku. W naszym przypadku budynek został wymurowany z bloczków z betonu komórkowego Solbet. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś dach pokryliśmy dachówką. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Podana na stronie kwota dotycząca kosztów postawienia domu w stanie surowym zamkniętym jest moim zdaniem odpowiednia i można się nią sugerować.Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą białego styropianu, zaś pod posadzką zastosowaliśmy ten o grubości 18 cm. Izolację stropu i poddasza tworzy 30 cm wełny skalnej. Na całej powierzchni domu zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Ogrzewamy gazem, a za nami pierwsza zima od zamieszkania. W najmroźniejszym miesiącu w tym okresie rachunek za gaz wyniósł 350 zł. Muszę jednak zaznaczyć, iż był to nasz pierwszy sezon grzewczy, więc nie jest on do końca miarodajny. Tej zimy mury musiały się jeszcze dobrze nagrzać, a tzw. „podłogówka” była w fazie regulacji, więc myślę, że w następnych latach koszty ogrzewania będą jeszcze niższe.Podczas adaptacji projektu Ares Paliwo stałe WOE1025 postanowiliśmy wprowadzić do niego kilka zmian, które w całości dopasowały go do wszystkich naszych potrzeb. Cały dom został poszerzony o 1 m od strony salonu, dzięki czemu obecnie mamy jeszcze większą strefę dzienną. Dodatkowo, podnieśliśmy ściankę kolankową o 25 cm. Zrezygnowaliśmy z bocznego balkonu, a taras został w całości zadaszony. Zamurowaliśmy pierwotne przejście do kuchni przy wiatrołapie, a uzyskaną tym sposobem wnękę przeznaczyliśmy na wstawienie dużej, dwudrzwiowej lodówki. Postanowiliśmy praktycznie wykorzystać fakt, iż łazienka na poddaszu znajduje się bezpośrednio nad kotłownią. Pomieszczenie gospodarcze wykorzystaliśmy na zrobienie pralni, a między nią a górną łazienką, wykonaliśmy zsyp na brudne ubrania. Wpadają one wprost do kosza na pranie, więc po kąpieli nie musimy schodzić na dół w celu zaniesienia ich do pralki. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł. Oprócz tego, zrezygnowaliśmy z kominka w pierwotnej lokalizacji - wolnostojący piecyk typu koza zamontowaliśmy przy ścianie nośnej obok wejścia do kuchni.Jestem zadowolony z wyboru projektu Ares Paliwo stałe WOE1025, a wprowadzone przez nas modyfikacje mogę szczerze polecić przyszłym jego Inwestorom. Cały nasz dom w pełni nas satysfakcjonuje i na chwilę obecną nie widzimy w nim nic, co wymagałoby zastosowania dodatkowych zmian. Wewnętrzny układ został dobrze zaplanowany i jak dla mnie posiada same plusy. W nowym domu mieszkam z żoną i dzieckiem. Metraż jest dla nas w pełni komfortowy, a nawet troszkę za duży, dlatego uważam, że projekt spełni oczekiwania również większej rodziny. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki