Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
309 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
40 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
224 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
45 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
131,41 m²
Wysokość ściany kolankowej
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
0,80 m
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
103,41 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
391 m³
Powierzchnia dachu
175,40 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,39 m
Szerokość elewacji
10,84 m
Długość elewacji
9,54 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,84 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,54 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z betonu komórkowego (24cm), docieplone (15cm). Ścianki wewnętrze działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź z bloczków. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Opis projektu
Dom Armanda BIS jest wariantem cieszącego się popularnością projektu Armanda. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Armanda BIS to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Armanda BIS to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dzięki zamkniętej kuchni, unikniemy ciekawskich spojrzeń gości, co szczególnie sprawdzi się podczas przyjęć, w trakcie których nie zawsze mamy w niej idealny porządek. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Armanda BIS
Joanna170
Posiadamy z mężem działkę o stosunkowo niedużych wymiarach, dlatego też postawienie na niej obszernego budynku parterowego nie wchodziło w grę. Z tego względu skupiliśmy się na znalezieniu domu z poddaszem użytkowym, a spośród propozycji spełniających to wymaganie, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Armanda BIS WOK1036. Istotny wpływ na naszą decyzję miała uwzględniona w nim liczba pokoi, która wydała mi się idealnym rozwiązaniem dla mojej 4-osobowej rodziny. My z mężem mamy dużą sypialnię, a każde z dwójki naszych dzieci swój własny, osobny pokój. Oprócz tego, na dole mamy jeszcze jeden z przeznaczeniem dla gości.Jestem zadowolona z przebiegu całej inwestycji. Techniczna strona projektu była dobrze sporządzona, a wszystkie prace postępowały sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Postawienie oraz wykończenie domu przebiegło stosunkowo szybko, gdyż wprowadziliśmy się do niego już po 2 latach od momentu rozpoczęcia budowy. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Suporex, a dach pokryliśmy dachówką. Zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie domu Armanda BIS WOK1036 konstrukcję stropu wykonaliśmy przy zastosowaniu gotowych bloczków Teriva. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego. Sądzę, że zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest realne i śmiało można się nim sugerować.Zewnętrzną izolację budynku tworzy w naszym przypadku 10 cm warstwa styropianu w grafitowe kropki marki Termo Organika. W kotłowni zamontowaliśmy piec na paliwo stałe, w którym głównie palimy drewnem, a obecnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od zamieszkania. Podczas mroźnych miesięcy (styczeń, luty) do pieca dokładam średnio 2 razy dziennie po ok. 7-8 polan drewna.Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Armanda BIS WOK1036 od początku wydał mi się bardzo funkcjonalnie przemyślany, dlatego też postanowiliśmy wykonać go w całości zgodnie z wizją autora. Zdecydowaliśmy się jednak na rezygnację z kominka oraz okien połaciowycyh. Oprócz tego zarówno taras, jak i wyjście na niego zrobiliśmy tylko od jednej strony - z tyłu budynku. Ściankę kolankową podnieśliśmy o wysokość jednego bloczka, dzięki czemu nad drugą kondygnacją uzskaliśmy praktyczny stryszek. Na początku nieco się obawiałam, iż brak przeszkleń w dachu spowoduje, że górne pomieszczeszczenia będą mało oświetlone, ale na szczęście było to mylne wrażenie. Duże okna w ścianach szczytowych są w zupełności wystarczające i tym samym sypialnie są odpowiednio nasłonecznione. Wybór projektu domu Armanda BIS WOK1036 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Wnętrze nowego domu przewiduje wiele praktycznych rozwiązań i jest naprawdę komfortowe dla naszej rodziny. Ilość pokoi jest dla nas optymalna, a wymiary salonu i kuchni w całości nam odpowiadają. Cieszę się również, iż obok niej znajduje się funkcjonalna spiżarka. Jestem bardzo zadowolona z naszej realizacji - gdybym budowała się po raz drugi, zdecydowałabym się na ten sam projekt. Pozdrawiam.
Łukasz850
Na początku byłem zainteresowany kupnem mieszkania, jednak dostałem od rodziców działkę budowlaną i zdecydowałem się postawić na niej dom jednorodzinny. Takie rozwiązanie wydało mi się o wiele korzystniejsze biorąc pod uwagę fakt, iż w naszej miejscowości używane 3-pokojowe mieszkanie o metrażu 60 m² to wydatek ok. 200 tys. zł. Miałem odłożone pewne fundusze, które postanowiłem wspomóc kredytem, co pozwoliło mi na budowę obiektu o dwukrotnie większej powierzchni, nie wydając przy tym dwukrotnie wyższej kwoty.Z racji tego, iż zgromadzone zasoby pieniężne nie były za duże, skupiłem się na znalezieniu projektu domu stosunkowo taniego w realizacji. Zwracałem więc uwagę na nieskomplikowaną konstrukcję budynku - bryłę o prostej formie i dwuspadowym dachu. Ostatecznie wybrałem projekt domu Armanda BIS WOK1036, który nie tylko spełnia powyższe wymagania, ale także odpowiadał nam w kwestii wewnętrznego układu. Mamy z żoną dwójkę dzieci, więc trzy sypialnie na poddaszu są dla nas w zupełności wystarczające. Ponadto, rozwiązaniem które bardzo przypadło mi do gustu jest uwzględniony na parterze dodatkowy pokój. Być może nasza rodzina w przyszłości się powiększy lub też będziemy chcieli pomóc moim rodzicom bądź teściom. Wtedy będą mogli oni zamieszkać z nami, a z racji tego, że pokój znajduje się na parterze nie będą musieli wchodzić po schodach, co w starszym wieku nie jest już do końca komfortowe.Budowa przebiegła naprawdę sprawnie. Co prawda, w trakcie zauważyliśmy, że okna wyszły dosyć wysoko, co wymagało nakładu dodatkowej pracy. Fachowiec zwyczajnie przeoczył, iż w oryginale architekt przewidział zamontowanie nad nimi zewnętrznych rolet, ale na szczęście ostatecznie wszystko udało się poprawnie wykonać. Na innych etapach nie natrafiliśmy na żadne niespodzianki, a inwestycja przebiegła po naszej myśli. Postawienie, wykończenie oraz całościowe umeblowanie i wyposażenie domu zajęło ok. 2 lat. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Keraterm 25 cm, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Strop wykonaliśmy systemem Teriva korzystając z bloczków 12-komorowych, charakteryzujących się dobrymi parametrami izolacyjnymi i akustycznymi. Uważam, że oszacowany w Extra Indexie kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego jest jak najbardziej realny i spokojnie można zmieścić się w podanej w nim kwocie. Układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie domu Armanda BIS WOK1036 od początku spełniał nasze oczekiwania. Sugerując się jednak pomysłami innych Inwestorów, postanowiliśmy wykonać ściankę oddzielającą schody od salonu. Dzięki temu uzyskaliśmy miejsce na powieszenie telewizora i postawienie komody. Oprócz tego, nieco zmniejszyliśmy jedną z sypialni, która pierwotnie miała kształt litery „L”. Obecnie ma ona formę prostokąta, zaś uciętą powierzchnię znajdującą się naprzeciwko klatki schodowej, przeznaczyliśmy na zrobienie suszarni. Był to naprawdę dobry pomysł zważywszy, że w naszym klimacie dużo dni jest deszczowych, co uniemożliwia wywieszenie prania na zewnątrz. Dodatkowo z suszarni mamy blisko do dużej łazienki, w której umieściliśmy pralkę. Oprócz tego nieco powiększyliśmy taras.Innych udoskonaleń nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie z pewnością przesunąłbym komin od kominka, tak aby znajdował się przy kuchennej ścianie. Takie rozwiązanie optycznie powiększyłoby salon i tym samym część dzienna stałaby się bardziej przestronna. Myślę więc, że jest to godne polecenia dla innych Inwestorów. Teraz ponadto rozważylibyśmy całkowite otwarcie kuchni na strefę wypoczynkową. Żona zauważyła, że współcześnie takie rozwiązanie jest bardzo popularne w wielu domach. Pozwala ono na zrobienie kuchennej wyspy i nadaje wnętrzu większej przestronności. Z drugiej jednak strony, przesuwne drzwi sprawdzają się w przypadku odwiedzin gości, gdyż odgłosy przygotowywania potraw nie są słyszalne w salonie i tym samym rozmowy są w pełni swobodne. Warto więc wcześniej zastanowić się na czym zależy nam bardziej.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Armanda BIS WOK1036. Wnętrze nowego domu jest komfortowe i wygodne w użytkowaniu, a jego metraż w pełni satysfakcjonujący dla naszej 4-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Joanna170
Posiadamy z mężem działkę o stosunkowo niedużych wymiarach, dlatego też postawienie na niej obszernego budynku parterowego nie wchodziło w grę. Z tego względu skupiliśmy się na znalezieniu domu z poddaszem użytkowym, a spośród propozycji spełniających to wymaganie, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Armanda BIS WOK1036. Istotny wpływ na naszą decyzję miała uwzględniona w nim liczba pokoi, która wydała mi się idealnym rozwiązaniem dla mojej 4-osobowej rodziny. My z mężem mamy dużą sypialnię, a każde z dwójki naszych dzieci swój własny, osobny pokój. Oprócz tego, na dole mamy jeszcze jeden z przeznaczeniem dla gości.Jestem zadowolona z przebiegu całej inwestycji. Techniczna strona projektu była dobrze sporządzona, a wszystkie prace postępowały sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Postawienie oraz wykończenie domu przebiegło stosunkowo szybko, gdyż wprowadziliśmy się do niego już po 2 latach od momentu rozpoczęcia budowy. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Suporex, a dach pokryliśmy dachówką. Zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie domu Armanda BIS WOK1036 konstrukcję stropu wykonaliśmy przy zastosowaniu gotowych bloczków Teriva. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego. Sądzę, że zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest realne i śmiało można się nim sugerować.Zewnętrzną izolację budynku tworzy w naszym przypadku 10 cm warstwa styropianu w grafitowe kropki marki Termo Organika. W kotłowni zamontowaliśmy piec na paliwo stałe, w którym głównie palimy drewnem, a obecnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od zamieszkania. Podczas mroźnych miesięcy (styczeń, luty) do pieca dokładam średnio 2 razy dziennie po ok. 7-8 polan drewna.Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Armanda BIS WOK1036 od początku wydał mi się bardzo funkcjonalnie przemyślany, dlatego też postanowiliśmy wykonać go w całości zgodnie z wizją autora. Zdecydowaliśmy się jednak na rezygnację z kominka oraz okien połaciowycyh. Oprócz tego zarówno taras, jak i wyjście na niego zrobiliśmy tylko od jednej strony - z tyłu budynku. Ściankę kolankową podnieśliśmy o wysokość jednego bloczka, dzięki czemu nad drugą kondygnacją uzskaliśmy praktyczny stryszek. Na początku nieco się obawiałam, iż brak przeszkleń w dachu spowoduje, że górne pomieszczeszczenia będą mało oświetlone, ale na szczęście było to mylne wrażenie. Duże okna w ścianach szczytowych są w zupełności wystarczające i tym samym sypialnie są odpowiednio nasłonecznione. Wybór projektu domu Armanda BIS WOK1036 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Wnętrze nowego domu przewiduje wiele praktycznych rozwiązań i jest naprawdę komfortowe dla naszej rodziny. Ilość pokoi jest dla nas optymalna, a wymiary salonu i kuchni w całości nam odpowiadają. Cieszę się również, iż obok niej znajduje się funkcjonalna spiżarka. Jestem bardzo zadowolona z naszej realizacji - gdybym budowała się po raz drugi, zdecydowałabym się na ten sam projekt. Pozdrawiam.
Łukasz850
Na początku byłem zainteresowany kupnem mieszkania, jednak dostałem od rodziców działkę budowlaną i zdecydowałem się postawić na niej dom jednorodzinny. Takie rozwiązanie wydało mi się o wiele korzystniejsze biorąc pod uwagę fakt, iż w naszej miejscowości używane 3-pokojowe mieszkanie o metrażu 60 m² to wydatek ok. 200 tys. zł. Miałem odłożone pewne fundusze, które postanowiłem wspomóc kredytem, co pozwoliło mi na budowę obiektu o dwukrotnie większej powierzchni, nie wydając przy tym dwukrotnie wyższej kwoty.Z racji tego, iż zgromadzone zasoby pieniężne nie były za duże, skupiłem się na znalezieniu projektu domu stosunkowo taniego w realizacji. Zwracałem więc uwagę na nieskomplikowaną konstrukcję budynku - bryłę o prostej formie i dwuspadowym dachu. Ostatecznie wybrałem projekt domu Armanda BIS WOK1036, który nie tylko spełnia powyższe wymagania, ale także odpowiadał nam w kwestii wewnętrznego układu. Mamy z żoną dwójkę dzieci, więc trzy sypialnie na poddaszu są dla nas w zupełności wystarczające. Ponadto, rozwiązaniem które bardzo przypadło mi do gustu jest uwzględniony na parterze dodatkowy pokój. Być może nasza rodzina w przyszłości się powiększy lub też będziemy chcieli pomóc moim rodzicom bądź teściom. Wtedy będą mogli oni zamieszkać z nami, a z racji tego, że pokój znajduje się na parterze nie będą musieli wchodzić po schodach, co w starszym wieku nie jest już do końca komfortowe.Budowa przebiegła naprawdę sprawnie. Co prawda, w trakcie zauważyliśmy, że okna wyszły dosyć wysoko, co wymagało nakładu dodatkowej pracy. Fachowiec zwyczajnie przeoczył, iż w oryginale architekt przewidział zamontowanie nad nimi zewnętrznych rolet, ale na szczęście ostatecznie wszystko udało się poprawnie wykonać. Na innych etapach nie natrafiliśmy na żadne niespodzianki, a inwestycja przebiegła po naszej myśli. Postawienie, wykończenie oraz całościowe umeblowanie i wyposażenie domu zajęło ok. 2 lat. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Keraterm 25 cm, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Strop wykonaliśmy systemem Teriva korzystając z bloczków 12-komorowych, charakteryzujących się dobrymi parametrami izolacyjnymi i akustycznymi. Uważam, że oszacowany w Extra Indexie kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego jest jak najbardziej realny i spokojnie można zmieścić się w podanej w nim kwocie. Układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie domu Armanda BIS WOK1036 od początku spełniał nasze oczekiwania. Sugerując się jednak pomysłami innych Inwestorów, postanowiliśmy wykonać ściankę oddzielającą schody od salonu. Dzięki temu uzyskaliśmy miejsce na powieszenie telewizora i postawienie komody. Oprócz tego, nieco zmniejszyliśmy jedną z sypialni, która pierwotnie miała kształt litery „L”. Obecnie ma ona formę prostokąta, zaś uciętą powierzchnię znajdującą się naprzeciwko klatki schodowej, przeznaczyliśmy na zrobienie suszarni. Był to naprawdę dobry pomysł zważywszy, że w naszym klimacie dużo dni jest deszczowych, co uniemożliwia wywieszenie prania na zewnątrz. Dodatkowo z suszarni mamy blisko do dużej łazienki, w której umieściliśmy pralkę. Oprócz tego nieco powiększyliśmy taras.Innych udoskonaleń nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie z pewnością przesunąłbym komin od kominka, tak aby znajdował się przy kuchennej ścianie. Takie rozwiązanie optycznie powiększyłoby salon i tym samym część dzienna stałaby się bardziej przestronna. Myślę więc, że jest to godne polecenia dla innych Inwestorów. Teraz ponadto rozważylibyśmy całkowite otwarcie kuchni na strefę wypoczynkową. Żona zauważyła, że współcześnie takie rozwiązanie jest bardzo popularne w wielu domach. Pozwala ono na zrobienie kuchennej wyspy i nadaje wnętrzu większej przestronności. Z drugiej jednak strony, przesuwne drzwi sprawdzają się w przypadku odwiedzin gości, gdyż odgłosy przygotowywania potraw nie są słyszalne w salonie i tym samym rozmowy są w pełni swobodne. Warto więc wcześniej zastanowić się na czym zależy nam bardziej.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Armanda BIS WOK1036. Wnętrze nowego domu jest komfortowe i wygodne w użytkowaniu, a jego metraż w pełni satysfakcjonujący dla naszej 4-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki