Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 719 do 6 939 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
190 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
37 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
125 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
28 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
73 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
94,42 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
383 m³
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
5,57 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,55 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,40 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Projekt domu D16 - Jan to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt D16 - Jan to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Przewidziana przez architekta szkieletowa konstrukcja znacznie skraca czas wzniesienia budynku. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot oraz wymianę. Do zamówienia zostanie dołączony pakiet poglądowych rysunków szczegółowych, pozwalających zapoznać się z projektem bez konieczności zrywania plomby z właściwej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu D16 - Jan
ZbyszekCh
Wybierając projekt domu kierowaliśmy się względami ekonomicznymi. Projekt domu D16 - Jan WAI1096 swoją prostą bryła i dwuspadowowym dachem gwarantował, że nie wydamy fortuny na budowę. Poza tym, także koszty eksploatacji domu nie powalają na kolana, a zarazem łatwo w domu utrzymać porządek.W kwietniu minęły dwa lata, od kiedy mieszkamy w domu. Jedynym słusznym wyborem w kwestii ogrzewania był piec gazowy. Do tego rozprowadzenie ciepła podłogowe i mamy bardzo ekonomiczne połączenie. Poza tym, dom jest znacznie bardziej ustawny, nie trzeba zwracać uwagi na kaloryfery. Rocznie za gaz (z ogrzewaniem wody i gotowaniem) płacimy niecałe dwa tysiące złotych. Koszty zatem są minimalne.Układ pomieszczeń w domu D16 - Jan WAI1096 jest całkiem niezły. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dzieci rosną i przydałyby się może większe pokoje - metr więcej w szerokości domu prawdopodobnie załatwiłby sprawę. Jednak dla pięciu osób dom jest całkiem wygodny i każdy znajdzie w nim swoje miejsce. Zmieniliśmy odrobinę układ okien w domu i teraz jest on odpowiednio nasłoneczniony. Zdecydowaliśmy się też wykorzystać strych, więc wstawiliśmy także dwa okna szczytowe po obu stronach domu - pełni on funkcję magazynku. Na korytarzu natomiast mamy wysuwane schody, którymi możemy dostać się na górę.Z projektu domu parterowego D16 - Jan WAI1096 jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie i przy odpowiedniej adaptacji wnętrza bardzo praktyczne. Polecam i pozdrawiam.
Jacek145
Gdy zdecydowaliśmy się na budowę własnego domu postanowiliśmy zaufać sprawdzonym rozwiązaniom. Nie zastanawiając się długo podjęliśmy decyzję o zakupie projektu domu D16 - Jan WAI1096, który wcześniej został zrealizowany przez rodziców mojej żony. Jego metraż wydawał się optymalny dla naszej rodziny, tym bardziej iż od początku zależało nam na domu o nie za dużej powierzchni. Na nasz wybór wpływ miały również stosunkowo niskie koszty inwestycji - budynek jest prosty i posiada tylko parter, więc jak najbardziej mieścił się w naszym budżecie.Nasza budowa odbyła się w naprawdę krótkim czasie. Co prawda, współpracujący z nami fachowcy w pewnym momencie zaprzestali wykonywania prac i mieliśmy dwumiesięczny przestój w budowie, ale mimo to inwestycja szybko się zakończyła. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło w naszym przypadku niecałe pół roku. Dokumentacja techniczna była czytelna, a uwzględnione w niej rozwiązania konstrukcyjne zostały sporządzone poprawnie. Właściwie cały budynek wykonaliśmy zgodnie ze stroną architektoniczną projektu, aczkolwiek myślę że teraz rozważyłbym modyfikację więźby dachowej. Zgodnie z zaleceniami projektanta wykonaliśmy ją na wiązarach kratownicowych, jednak wydaje mi się, że lepszym pomysłem będzie zrobienie jej w tradycyjny sposób. Klasyczna, krokwiowa więźba pozwoli na zaadaptowanie poddasza chociażby na praktyczny strych, więc uważam, że warto pomyśleć o tym na etapie adaptacji.Do wymurowania wszystkich ścian użyliśmy bloczków Suporex. Do postawienia nośnych zastosowaliśmy te o grubości 24 cm, zaś działowe wykonaliśmy z bloczków 12 cm. Z racji drewnianego stropu postawiliśmy na sufity podwieszane, a dach przykryliśmy blachodachówką, która wyglądem imituje dachówkę ceramiczną. Zgodnie z oczekiwaniami realizacja projektu domu D16 - Jan WAI1096 była stosunkowo niedroga. Uważam, że na etapie stanu surowego zamkniętego spokojnie można zmieścić się w kwocie podanej w Extra Indexie (110 tys. zł). Cała inwestycja łącznie z wykończeniami „pod klucz” wyniosła ok. 170 tys. zł.Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głównie palimy drewnem. W sypialniach zamontowaliśmy tradycyjne grzejniki, zaś na pozostałej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Trzeba przyznać, że budynek jest bardzo ekonomiczny, a tzw. „podłogówka” doskonale się sprawdza. W domu zawsze mamy przyjemnie ciepło, a opału schodzi nam naprawdę niewiele. Na cały sezon grzewczy wystarcza nam zaledwie 7 m³ drewna.Z racji tego, iż dom postawiliśmy na skarpie, musieliśmy nieco podnieść fundamenty. Wysokość od ziemi do głównego wejścia to obecnie prawie 2 m. Tym samym budynek prezentuje się bardziej okazale, a dodatkowo od frontu wykonaliśmy jeszcze ozdobny taras. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować z wiatrołapu, tak więc po wejściu do domu od razu znajdujemy się w długim korytarzu. Ponadto, od jego strony zrobiliśmy wejścia do kotłowni, łazienki i kuchni. Inne wprowadzone przez nas zmiany polegały jedynie na kosmetycznych przesunięciach ścianek działowych.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego D16 - Jan WAI1096, a nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Jesteśmy 4-osobową rodziną i na takiej powierzchni mieszka się nam z pełnym komfortem. Każde z dzieci ma swój własny pokój, a gdy dorosną i wyprowadzą się do swoich mieszkań, z żoną będziemy mieć z kolei aż nadto miejsca. Myślę więc, że taki metraż to optymalne rozwiązanie i nie chciałbym mieć większego domu. Pozdrawiam.
ZbyszekCh
Wybierając projekt domu kierowaliśmy się względami ekonomicznymi. Projekt domu D16 - Jan WAI1096 swoją prostą bryła i dwuspadowowym dachem gwarantował, że nie wydamy fortuny na budowę. Poza tym, także koszty eksploatacji domu nie powalają na kolana, a zarazem łatwo w domu utrzymać porządek.W kwietniu minęły dwa lata, od kiedy mieszkamy w domu. Jedynym słusznym wyborem w kwestii ogrzewania był piec gazowy. Do tego rozprowadzenie ciepła podłogowe i mamy bardzo ekonomiczne połączenie. Poza tym, dom jest znacznie bardziej ustawny, nie trzeba zwracać uwagi na kaloryfery. Rocznie za gaz (z ogrzewaniem wody i gotowaniem) płacimy niecałe dwa tysiące złotych. Koszty zatem są minimalne.Układ pomieszczeń w domu D16 - Jan WAI1096 jest całkiem niezły. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dzieci rosną i przydałyby się może większe pokoje - metr więcej w szerokości domu prawdopodobnie załatwiłby sprawę. Jednak dla pięciu osób dom jest całkiem wygodny i każdy znajdzie w nim swoje miejsce. Zmieniliśmy odrobinę układ okien w domu i teraz jest on odpowiednio nasłoneczniony. Zdecydowaliśmy się też wykorzystać strych, więc wstawiliśmy także dwa okna szczytowe po obu stronach domu - pełni on funkcję magazynku. Na korytarzu natomiast mamy wysuwane schody, którymi możemy dostać się na górę.Z projektu domu parterowego D16 - Jan WAI1096 jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie i przy odpowiedniej adaptacji wnętrza bardzo praktyczne. Polecam i pozdrawiam.
Jacek145
Gdy zdecydowaliśmy się na budowę własnego domu postanowiliśmy zaufać sprawdzonym rozwiązaniom. Nie zastanawiając się długo podjęliśmy decyzję o zakupie projektu domu D16 - Jan WAI1096, który wcześniej został zrealizowany przez rodziców mojej żony. Jego metraż wydawał się optymalny dla naszej rodziny, tym bardziej iż od początku zależało nam na domu o nie za dużej powierzchni. Na nasz wybór wpływ miały również stosunkowo niskie koszty inwestycji - budynek jest prosty i posiada tylko parter, więc jak najbardziej mieścił się w naszym budżecie.Nasza budowa odbyła się w naprawdę krótkim czasie. Co prawda, współpracujący z nami fachowcy w pewnym momencie zaprzestali wykonywania prac i mieliśmy dwumiesięczny przestój w budowie, ale mimo to inwestycja szybko się zakończyła. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło w naszym przypadku niecałe pół roku. Dokumentacja techniczna była czytelna, a uwzględnione w niej rozwiązania konstrukcyjne zostały sporządzone poprawnie. Właściwie cały budynek wykonaliśmy zgodnie ze stroną architektoniczną projektu, aczkolwiek myślę że teraz rozważyłbym modyfikację więźby dachowej. Zgodnie z zaleceniami projektanta wykonaliśmy ją na wiązarach kratownicowych, jednak wydaje mi się, że lepszym pomysłem będzie zrobienie jej w tradycyjny sposób. Klasyczna, krokwiowa więźba pozwoli na zaadaptowanie poddasza chociażby na praktyczny strych, więc uważam, że warto pomyśleć o tym na etapie adaptacji.Do wymurowania wszystkich ścian użyliśmy bloczków Suporex. Do postawienia nośnych zastosowaliśmy te o grubości 24 cm, zaś działowe wykonaliśmy z bloczków 12 cm. Z racji drewnianego stropu postawiliśmy na sufity podwieszane, a dach przykryliśmy blachodachówką, która wyglądem imituje dachówkę ceramiczną. Zgodnie z oczekiwaniami realizacja projektu domu D16 - Jan WAI1096 była stosunkowo niedroga. Uważam, że na etapie stanu surowego zamkniętego spokojnie można zmieścić się w kwocie podanej w Extra Indexie (110 tys. zł). Cała inwestycja łącznie z wykończeniami „pod klucz” wyniosła ok. 170 tys. zł.Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głównie palimy drewnem. W sypialniach zamontowaliśmy tradycyjne grzejniki, zaś na pozostałej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Trzeba przyznać, że budynek jest bardzo ekonomiczny, a tzw. „podłogówka” doskonale się sprawdza. W domu zawsze mamy przyjemnie ciepło, a opału schodzi nam naprawdę niewiele. Na cały sezon grzewczy wystarcza nam zaledwie 7 m³ drewna.Z racji tego, iż dom postawiliśmy na skarpie, musieliśmy nieco podnieść fundamenty. Wysokość od ziemi do głównego wejścia to obecnie prawie 2 m. Tym samym budynek prezentuje się bardziej okazale, a dodatkowo od frontu wykonaliśmy jeszcze ozdobny taras. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować z wiatrołapu, tak więc po wejściu do domu od razu znajdujemy się w długim korytarzu. Ponadto, od jego strony zrobiliśmy wejścia do kotłowni, łazienki i kuchni. Inne wprowadzone przez nas zmiany polegały jedynie na kosmetycznych przesunięciach ścianek działowych.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego D16 - Jan WAI1096, a nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Jesteśmy 4-osobową rodziną i na takiej powierzchni mieszka się nam z pełnym komfortem. Każde z dzieci ma swój własny pokój, a gdy dorosną i wyprowadzą się do swoich mieszkań, z żoną będziemy mieć z kolei aż nadto miejsca. Myślę więc, że taki metraż to optymalne rozwiązanie i nie chciałbym mieć większego domu. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki