Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 629 do 5 979 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
250 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
47 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
166 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
37 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
97,13 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
120,81 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
262,25 m³
Powierzchnia dachu
189 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
35°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,08 m
Szerokość elewacji
12,59 m
Długość elewacji
9,49 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,65 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,55 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
67,22 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
77,53 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
40,22 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
690 zł
490 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
690 zł
490 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Ogrzewanie podłogowe
1 190 zł
990 zł
Cena przy zakupie z projektem
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
1 090 zł
990 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Daktyl to projekt domu parterowego z dachem dwuspadowym o tradycyjnej formie wzbogaconej nowoczesnymi, drewnianymi detalami oraz kolorystycznym zróżnicowaniem elewacji. Średnie rozmiary domu rekompensuje dobrze rozplanowany układ pomieszczeń pozwalający na zamieszkanie czteroosobowej rodzinie. Zaletą projektu jest podział na strefę dzienną i nocną - przeznaczoną tylko dla mieszkańców.
We wschodniej oraz południowej części domu zaproponowano rozległy, otwarty pokój dzienny oraz umieszczoną w narożniku kuchnię. Szerokie okna oraz drzwi tarasowe usytuowane z różnych stron rozświetlają wnętrze przez cały dzień. Latem kontynuacją strefy dziennej stanie się zapewne taras, gdzie domownicy będą mogli relaksować się w otaczającym dom ogrodzie. Z kolei zimą, ciepły i domowy nastrój zapewni położony w centralnej części domu kominek.
Strefę nocną oddzielono od hallu niewielką ścianką, tworząc tym samym kameralną przestrzeń, dającą początek części prywatnej, złożonej z trzech sypialni oraz łazienki.
Pozostałą przestrzeń domu przeznaczono na znajdujący się przy wejściu wiatrołap oraz pomieszczenie gospodarcze, które doskonale sprawdzi się jako pralnia oraz kotłownia.
Przemyślane wnętrze, otwierające cała gamę możliwości pod kątem aranżacji sprawia, że projekt domu Daktyl jest idealną propozycją dla modelu rodziny typu 2+2. Zastosowanie w projekcie rozwiązania oraz technologie czynią go atrakcyjnym cenowo zarówno pod kątem budowy, jak i późniejszego użytkowania.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Daktyl
Wioleta1023
Wybierając projekt naszego przyszłego domu największe znaczenie miał dla mnie przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń i to właśnie ta kwestia zadecydowała o wyborze projektu domu parterowego Daktyl WOF1023. Uwzględnione w nim rozmieszczenie pokoi bardzo przypadło mi go gustu. Wiedziałam, że jedynie kosmetyczne zmiany w całości dopasują go do wszystkich oczekiwań naszej rodziny.
Budynek posiada prostą bryłę i nieskomplikowaną konstrukcję dachu, ze względu na co jest on naprawdę łatwy w budowie. Cała realizacja przebiegła bez problemów i w jak najlepszym porządku, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Nabyliśmy go na początku stycznia 2014 r., a po uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń, w maju tego samego roku mogliśmy rozpocząć wykonywanie pierwszych prac. We wrześniu 2015 r. dom był już w całości postawiony, a następnie ruszyliśmy z wykończeniami. Obecnie (październik 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam jedynie ostatnie prace polegające na wyposażeniu wnętrza.Postanowiliśmy zmienić nieco technologię budowy, którą zaproponował autor projektu domu Daktyl WOF1023. Do wymurowania ścian wykorzystaliśmy bloczki D-Z, a zamiast dachówki ceramicznej zastosowaliśmy blachodachówkę. Zrezygnowaliśmy także z zalecanej metody wykonania stropu i zamiast Terivy, tradycyjnie wylaliśmy go betonem. Przy użyciu powyższych materiałów udało nam się zmieścić w oszacowanej przez architekta kwocie.Zaproponowana w projekcie domu Daktyl WOF1023 kotłownia jest dosyć spora, dlatego też postanowiliśmy ją zmniejszyć, a kosztem połowy jej powierzchni udało nam się wygospodarować dodatkową, niedużą toaletę, co było świetnym pomysłem. Oprócz tego, w głównym hallu w miejscu pierwotnie przewidzianej wnęki wykonaliśmy betonowe schody, a także nieco podnieśliśmy wysokość poddasza. Dzięki temu, gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba, możemy użytkowo wykorzystać górną kondygnację.
Innych zmian nie wprowadzaliśmy i myślę, że obecnie nie chciałabym już nic więcej poprawiać w nowym domu. Być może za jakiś czas dojdę do wniosku, że coś mogło zostać jednak inaczej rozwiązane, ale na szczęście póki co dom w całości mi odpowiada i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Daktyl WOF1023. Pozdrawiam.
Piotr444
Gdy wraz z żona zdecydowaliśmy się na budowę zgodnie stwierdziliśmy, że skupimy się na znalezieniu projektu niedużego, przytulnego domu o powierzchni do 100 m². Duże znaczenie przy naszym wyborze miał uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń. Zależało nam na przestronnym salonie z otwartą kuchnią, łazience o niezbyt dużych wymiarach oraz trzech sypialniach. Wybrany przez nas projekt domu Daktyl WOF1023 spełnia powyższe wymagania i tym samym w całości przypadł nam do gustu.
Dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona, a współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim doskonale sobie poradzili. Prosta, dwuspadowa konstrukcja dachu oraz nieskomplikowana forma bryły sprawia, że budynek jest naprawde łatwy w realizacji. Cała inwestycja odbyła się więc sprawnie i w krótkim czasie - do nowego domu wprowadziliśmy się po zaledwie 12 miesiącach od momentu rozpoczęcia pierwszych prac.
Postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach i wszystkie zastosowane przez nas produkty odznaczają się wysoką jakością np. wszędzie wstawiliśmy drewniane okna, a tradycyjne tynki zamieniliśmy na mineralne. Muszę jednak przyznać, iż koszty naszej inwestycji przekroczyły oszacowane przez architekta, dlatego myślę, że decydując się na realizację projektu domu Daktyl WOF1023 bezpieczniej będzie założyć nieco wyższe. Do postawienia budynku użyliśmy bloczków H+H, a strop wykonaliśmy systemem Teriva. Co prawda konstrukcja więźby została przygotowana pod dachówkę ceramiczną, aczkolwiek finalnie zdecydowaliśmy się pokryć ją blachodachówką. Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu, natomiast izolację stropu tworzy 20 cm tego materiału. Dom ogrzewamy ekogroszkiem, a łączne roczne koszty tego rodzaju ogrzewania wiążą się z kwotą ok. 2 tys. - razem z ogrzaniem wody użytkowej w okresie letnim.Projekt domu Daktyl WOF1023 przewiduje wykonanie kominka w salonie, aczkolwiek uznaliśmy ten element za zbędny i postanowiliśmy z niego zrezygnować. Oprócz tego zmieniliśmy lokalizację tarasu i zamiast od tyłu, wykonaliśmy go od strony ściany szczytowej. Tym samym w części dziennej zamieniliśmy miejscami okno z wyjściem na taras, które teraz wychodzi na południe. Ściana bez okien znajduje się w naszym przypadku od strony północnej, a front mamy od wschodu. Przy takim ułożeniu domu wszystkie pomieszczenia są wystarczająco oświetlone.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Daktyl WOF1023 - to naprawdę prosty w budowie dom. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku wydał się nam świetnie przemyślany i w dalszym ciągu spełnia nasze oczekiwania. Wnętrze jest funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Wiatrołap posiada optymalne wymiary i z łatwością zmieściliśmy w nim dużą szafę wnękową, zaś powierzchnia korytarzy jest w zupełności wystarczająca. Mamy z żoną dwójkę dzieci i metraż naszego domu jest w pełni komfortowy. Myślę, że taka powierzchnia to idealna opcja dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Monika3839
Gdy zdecydowałam się na budowę własnego domu nie miałam ściśle sprecyzowanych kryteriów jakie musiałby spełniać. Zależało mi przede wszystkim na pomieszczeniach znajdujących się na jednej kondygnacji. Spośród budynków parterowych jakie oglądaliśmy, ostatecznie wybraliśmy projekt domu Daktyl WOF1023. Nabyliśmy go w kwietniu 2014 roku, jednak budowę rozpoczęliśmy rok później. Cała inwestycja przebiegła dosyć sprawnie i do nowego, w pełni wykończonego domu mogliśmy wprowadzić się po niecałych dwóch latach od rozpoczęcia pierwszych prac.
Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Nowy dom budowaliśmy metodą gospodarczą, dlatego też trudno odnieść mi się jednoznacznie do poprawności kosztorysu. Nie korzystaliśmy z usług profesjonalnych firm, a wiele prac wykonywaliśmy samodzielnie. Pozwoliło nam to na spore oszczędności w kwestii robocizny i tym samym koszty naszej inwestycji były niższe niż sugerowane.
Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Daktyl WOF1023 wydał mi się dobrze przemyślany, dlatego też postanowiliśmy wykonać go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Układ wnętrza w dalszym ciągu mogę uznać za funkcjonalny, aczkolwiek na chwilę obecną brakuje mi w nim spiżarki oraz garderoby. Gdybym teraz decydowała się na budowę domu, z pewnością zwróciłabym uwagę na te pomieszczenia. Myślę jednak, iż inni Inwestorzy projektu Daktyl WOF1023 mogą pomyśleć nad ich wygospodarowaniem na obecnej powierzchni. Kotłownia ma naprawdę spore rozmiary, dlatego też część jej powierzchni można przeznaczyć na zrobienie spiżarki z wejściem od strony kuchni. Dodatkowo, warto pomyśleć nad zmniejszeniem jednej z sypialni na rzecz zrobienia garderoby. Wszystko jest jednak kwestią indywidualnych preferencji. Na realizację projektu domu parterowego Daktyl WOF1023 zdecydowali się również moi rodzice. Są oni z niego w pełni zadowoleni, a oryginalny układ w pełni im odpowiada. Uważam, że metraż takiego domu jest optymalny dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Waldek1283
Zależało mi na szybkim wybudowaniu i wprowadzeniu się do nowego domu, więc chciałem jak najszybciej znaleźć odpowiadający mi projekt i nie poświęcać na to zbyt wiele czasu. Przyznam, że nie miałem ściśle sprecyzowanych kryteriów jakie dom musiałby spełniać. Wybrany przeze mnie projekt domu Daktyl WOF1023 był pierwszym, który w całości przypadł mi do gustu. Od razu zdecydowałem się więc na jego zakup i jak się potem okazało był to trafiony wybór.
Wszystkie prace budowlane przebiegły zgodnie z wcześniej założonym planem. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została naprawdę dobrze sporządzona, a współpracujący z nami wykonawcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie realizacji. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam ok. 1,5 roku.
Zewnętrzne ściany budynku postawiliśmy z pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Izolację bryły tworzy 20 cm warstwa grafitowego styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy gazem, a rachunki za jego zużycie w sezonie zimowym wynoszą ok. 500-600 zł/mies. Uważam, że autor projektu Daktyl WOF1023 poprawnie oszacował kosztorys i śmiało można się nim sugerować. Moim zdaniem zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne.
Projekt domu Daktyl WOF1023 jest budynkiem parterowym, aczkolwiek postanowiłem lekko go zmodyfikować, aby stworzyć możliwość adaptacji poddasza. Zrezygnowałem więc z jednego pokoju na rzecz zrobienia wygodnej klatki schodowej. Póki co, na górze mam pustą otwartą przestrzeń, jednak dobrze jest mieć świadomość, że gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba, będę mógł zwiększyć metraż mieszkalny. Myślę, że na poddaszu spokojnie będę mógł zrobić cztery sypialnie i łazienkę.
Pozostałe pomieszczenia pozostały w pierwotnej wersji, aczkolwiek obecnie zdecydowałbym się na lekkie powiększenie kuchni kosztem części znajdującej się obok kotłowni. Ma ona dosyć sporą powierzchnię, co przy niewielkim piecu gazowym nie jest aż tak potrzebne, a większa kuchnia to zawsze dobry pomysł. Uważam więc, że warto rozważyć to rozwiązanie.Wybór projektu domu parterowego Daktyl WOF1023 okazał się dla nas naprawdę dobrą decyzją. Projekt jest dobrze przemyślany zarówno w kwestii typowo konstrukcyjnych i instalacyjnych rozwiązań, jak i ze względu na układ pomieszczeń. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
Wioleta1023
Wybierając projekt naszego przyszłego domu największe znaczenie miał dla mnie przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń i to właśnie ta kwestia zadecydowała o wyborze projektu domu parterowego Daktyl WOF1023. Uwzględnione w nim rozmieszczenie pokoi bardzo przypadło mi go gustu. Wiedziałam, że jedynie kosmetyczne zmiany w całości dopasują go do wszystkich oczekiwań naszej rodziny.
Budynek posiada prostą bryłę i nieskomplikowaną konstrukcję dachu, ze względu na co jest on naprawdę łatwy w budowie. Cała realizacja przebiegła bez problemów i w jak najlepszym porządku, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Nabyliśmy go na początku stycznia 2014 r., a po uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń, w maju tego samego roku mogliśmy rozpocząć wykonywanie pierwszych prac. We wrześniu 2015 r. dom był już w całości postawiony, a następnie ruszyliśmy z wykończeniami. Obecnie (październik 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam jedynie ostatnie prace polegające na wyposażeniu wnętrza.Postanowiliśmy zmienić nieco technologię budowy, którą zaproponował autor projektu domu Daktyl WOF1023. Do wymurowania ścian wykorzystaliśmy bloczki D-Z, a zamiast dachówki ceramicznej zastosowaliśmy blachodachówkę. Zrezygnowaliśmy także z zalecanej metody wykonania stropu i zamiast Terivy, tradycyjnie wylaliśmy go betonem. Przy użyciu powyższych materiałów udało nam się zmieścić w oszacowanej przez architekta kwocie.Zaproponowana w projekcie domu Daktyl WOF1023 kotłownia jest dosyć spora, dlatego też postanowiliśmy ją zmniejszyć, a kosztem połowy jej powierzchni udało nam się wygospodarować dodatkową, niedużą toaletę, co było świetnym pomysłem. Oprócz tego, w głównym hallu w miejscu pierwotnie przewidzianej wnęki wykonaliśmy betonowe schody, a także nieco podnieśliśmy wysokość poddasza. Dzięki temu, gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba, możemy użytkowo wykorzystać górną kondygnację.
Innych zmian nie wprowadzaliśmy i myślę, że obecnie nie chciałabym już nic więcej poprawiać w nowym domu. Być może za jakiś czas dojdę do wniosku, że coś mogło zostać jednak inaczej rozwiązane, ale na szczęście póki co dom w całości mi odpowiada i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Daktyl WOF1023. Pozdrawiam.
Piotr444
Gdy wraz z żona zdecydowaliśmy się na budowę zgodnie stwierdziliśmy, że skupimy się na znalezieniu projektu niedużego, przytulnego domu o powierzchni do 100 m². Duże znaczenie przy naszym wyborze miał uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń. Zależało nam na przestronnym salonie z otwartą kuchnią, łazience o niezbyt dużych wymiarach oraz trzech sypialniach. Wybrany przez nas projekt domu Daktyl WOF1023 spełnia powyższe wymagania i tym samym w całości przypadł nam do gustu.
Dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona, a współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim doskonale sobie poradzili. Prosta, dwuspadowa konstrukcja dachu oraz nieskomplikowana forma bryły sprawia, że budynek jest naprawde łatwy w realizacji. Cała inwestycja odbyła się więc sprawnie i w krótkim czasie - do nowego domu wprowadziliśmy się po zaledwie 12 miesiącach od momentu rozpoczęcia pierwszych prac.
Postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach i wszystkie zastosowane przez nas produkty odznaczają się wysoką jakością np. wszędzie wstawiliśmy drewniane okna, a tradycyjne tynki zamieniliśmy na mineralne. Muszę jednak przyznać, iż koszty naszej inwestycji przekroczyły oszacowane przez architekta, dlatego myślę, że decydując się na realizację projektu domu Daktyl WOF1023 bezpieczniej będzie założyć nieco wyższe. Do postawienia budynku użyliśmy bloczków H+H, a strop wykonaliśmy systemem Teriva. Co prawda konstrukcja więźby została przygotowana pod dachówkę ceramiczną, aczkolwiek finalnie zdecydowaliśmy się pokryć ją blachodachówką. Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu, natomiast izolację stropu tworzy 20 cm tego materiału. Dom ogrzewamy ekogroszkiem, a łączne roczne koszty tego rodzaju ogrzewania wiążą się z kwotą ok. 2 tys. - razem z ogrzaniem wody użytkowej w okresie letnim.Projekt domu Daktyl WOF1023 przewiduje wykonanie kominka w salonie, aczkolwiek uznaliśmy ten element za zbędny i postanowiliśmy z niego zrezygnować. Oprócz tego zmieniliśmy lokalizację tarasu i zamiast od tyłu, wykonaliśmy go od strony ściany szczytowej. Tym samym w części dziennej zamieniliśmy miejscami okno z wyjściem na taras, które teraz wychodzi na południe. Ściana bez okien znajduje się w naszym przypadku od strony północnej, a front mamy od wschodu. Przy takim ułożeniu domu wszystkie pomieszczenia są wystarczająco oświetlone.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Daktyl WOF1023 - to naprawdę prosty w budowie dom. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku wydał się nam świetnie przemyślany i w dalszym ciągu spełnia nasze oczekiwania. Wnętrze jest funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Wiatrołap posiada optymalne wymiary i z łatwością zmieściliśmy w nim dużą szafę wnękową, zaś powierzchnia korytarzy jest w zupełności wystarczająca. Mamy z żoną dwójkę dzieci i metraż naszego domu jest w pełni komfortowy. Myślę, że taka powierzchnia to idealna opcja dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Monika3839
Gdy zdecydowałam się na budowę własnego domu nie miałam ściśle sprecyzowanych kryteriów jakie musiałby spełniać. Zależało mi przede wszystkim na pomieszczeniach znajdujących się na jednej kondygnacji. Spośród budynków parterowych jakie oglądaliśmy, ostatecznie wybraliśmy projekt domu Daktyl WOF1023. Nabyliśmy go w kwietniu 2014 roku, jednak budowę rozpoczęliśmy rok później. Cała inwestycja przebiegła dosyć sprawnie i do nowego, w pełni wykończonego domu mogliśmy wprowadzić się po niecałych dwóch latach od rozpoczęcia pierwszych prac.
Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Nowy dom budowaliśmy metodą gospodarczą, dlatego też trudno odnieść mi się jednoznacznie do poprawności kosztorysu. Nie korzystaliśmy z usług profesjonalnych firm, a wiele prac wykonywaliśmy samodzielnie. Pozwoliło nam to na spore oszczędności w kwestii robocizny i tym samym koszty naszej inwestycji były niższe niż sugerowane.
Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Daktyl WOF1023 wydał mi się dobrze przemyślany, dlatego też postanowiliśmy wykonać go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Układ wnętrza w dalszym ciągu mogę uznać za funkcjonalny, aczkolwiek na chwilę obecną brakuje mi w nim spiżarki oraz garderoby. Gdybym teraz decydowała się na budowę domu, z pewnością zwróciłabym uwagę na te pomieszczenia. Myślę jednak, iż inni Inwestorzy projektu Daktyl WOF1023 mogą pomyśleć nad ich wygospodarowaniem na obecnej powierzchni. Kotłownia ma naprawdę spore rozmiary, dlatego też część jej powierzchni można przeznaczyć na zrobienie spiżarki z wejściem od strony kuchni. Dodatkowo, warto pomyśleć nad zmniejszeniem jednej z sypialni na rzecz zrobienia garderoby. Wszystko jest jednak kwestią indywidualnych preferencji. Na realizację projektu domu parterowego Daktyl WOF1023 zdecydowali się również moi rodzice. Są oni z niego w pełni zadowoleni, a oryginalny układ w pełni im odpowiada. Uważam, że metraż takiego domu jest optymalny dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Waldek1283
Zależało mi na szybkim wybudowaniu i wprowadzeniu się do nowego domu, więc chciałem jak najszybciej znaleźć odpowiadający mi projekt i nie poświęcać na to zbyt wiele czasu. Przyznam, że nie miałem ściśle sprecyzowanych kryteriów jakie dom musiałby spełniać. Wybrany przeze mnie projekt domu Daktyl WOF1023 był pierwszym, który w całości przypadł mi do gustu. Od razu zdecydowałem się więc na jego zakup i jak się potem okazało był to trafiony wybór.
Wszystkie prace budowlane przebiegły zgodnie z wcześniej założonym planem. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została naprawdę dobrze sporządzona, a współpracujący z nami wykonawcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie realizacji. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam ok. 1,5 roku.
Zewnętrzne ściany budynku postawiliśmy z pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Izolację bryły tworzy 20 cm warstwa grafitowego styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy gazem, a rachunki za jego zużycie w sezonie zimowym wynoszą ok. 500-600 zł/mies. Uważam, że autor projektu Daktyl WOF1023 poprawnie oszacował kosztorys i śmiało można się nim sugerować. Moim zdaniem zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne.
Projekt domu Daktyl WOF1023 jest budynkiem parterowym, aczkolwiek postanowiłem lekko go zmodyfikować, aby stworzyć możliwość adaptacji poddasza. Zrezygnowałem więc z jednego pokoju na rzecz zrobienia wygodnej klatki schodowej. Póki co, na górze mam pustą otwartą przestrzeń, jednak dobrze jest mieć świadomość, że gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba, będę mógł zwiększyć metraż mieszkalny. Myślę, że na poddaszu spokojnie będę mógł zrobić cztery sypialnie i łazienkę.
Pozostałe pomieszczenia pozostały w pierwotnej wersji, aczkolwiek obecnie zdecydowałbym się na lekkie powiększenie kuchni kosztem części znajdującej się obok kotłowni. Ma ona dosyć sporą powierzchnię, co przy niewielkim piecu gazowym nie jest aż tak potrzebne, a większa kuchnia to zawsze dobry pomysł. Uważam więc, że warto rozważyć to rozwiązanie.Wybór projektu domu parterowego Daktyl WOF1023 okazał się dla nas naprawdę dobrą decyzją. Projekt jest dobrze przemyślany zarówno w kwestii typowo konstrukcyjnych i instalacyjnych rozwiązań, jak i ze względu na układ pomieszczeń. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki