Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 629 do 5 979 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
253 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
36 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
180 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
37 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
105,29 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
93,33 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
536,90 m³
Powierzchnia dachu
181,23 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
45°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,80 m
Szerokość elewacji
9,25 m
Długość elewacji
10,77 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,25 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,77 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Pompa ciepła
(OZE) lub
gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie adaptacji
Charakterystyka energetyczna dostępna jest dla jednego z wymienionych źródeł ogrzewania (najczęściej gazowego)
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 45°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa. Instalacja solarna.
Dom Dom przy Sielskiej 2 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Dom przy Sielskiej. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, Jednak nie ma garażu. Projekt domu Dom przy Sielskiej 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja jest łatwa. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą.
Projekt Dom przy Sielskiej 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Dom przy Sielskiej 2 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Sielskiej 2
Przemysław86
Mojej żonie od początku zależało na czterospadowym dachu, a jego konstrukcja uwzględniona w projekcie Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 wyjątkowo przypadła małżonce do gustu. Na decyzję o jego zakupie wpływ miał również metraż, który w całości odpowiadał potrzebom naszej rodziny. Ponadto, zaproponowany w nim układ pomieszczeń w pełni nas satysfakcjonował. Podczas budowy pojawiło się kilka drobnych problemów, jednak nie powstały one z winy projektu. Nie zawierał on błędów, a wykonawcy nie mieli do niego żadnych zastrzeżeń. Budowaliśmy systemem gospodarczym, więc czas trwania całej inwestycji nieco się przeciągnął. Od jej rozpoczęcia do odbioru budynku w naszym przypadku minęło 2,5 roku. Z pewnością najkosztowniejszym do wykonania elementem był rozległy, czterospadowy dach. Decydując się jednak na ten projekt, liczyliśmy się z takimi konsekwencjami. Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej technologi budowy. Ściany naszego domu powstały przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm P+W oraz 15 cm warstwy białego styropianu Fasada. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca na ekogroszek. Na chwilę obecną trudno ocenić mi obiektywnie jego faktycznie zużycie, gdyż jesteśmy przed pierwszą zimą od zamieszkania w nowym domu. Ogrzewaliśmy już na etapie prac wykończeniowych, jednak mury nie były wtedy dogrzane i opału używaliśmy dosyć sporo. Myślę jednak, że w tym sezonie powinno wystarczyć nam ok. 2,5 tony ekogroszku. Do projektu Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 wprowadziliśmy tylko kosmetyczne poprawki. Wstawiliśmy okno w łazience na parterze oraz po jednym połaciowym w sypialniach nad salonem. Uważam, że był to naprawdę dobry pomysł i szczerze polecam takie rozwiązanie. Przesunęliśmy również delikatnie ściankę działową między pokojem a garderobą. Nie miało to jednak na celu zwiększenia funkcjonalności - po prostu było to łatwiejsze do zrobienia dla wykonawcy. Metraż uwzględniony w projekcie Dom przy Sielskiej 2 jest dla nas jak najbardziej odpowiedni. Nie jest za duży, a liczba uwzględnionych w nim pokoi jest taka, jaką często oferują domy o powierzchni 200 m² - w naszym przypadku są one po prostu nieco mniejsze. Obecnie mieszkamy w trójkę, jednak planujemy powiększenie rodziny i uważam, że nawet przy czwórce domowników będzie równie komfortowo. Dużą zaletą projektu, która również miała wpływ na naszą decyzję, jest świetnie przemyślana kotłownia. Przewidziano w niej bezpośrednie wyjście na zewnątrz, co doskonale sprawdza się przy piecu na paliwo stałe. Aby wnieść do niej opał, nie musimy przechodzić przez inne pomieszczenia. Dodatkowo, usytuowanie jej na nieco niższym poziomie powoduje, że część dzienna się nie kurzy. Bardzo praktyczna jest także mała spiżarka przy kuchni. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 2 KRK1183. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, a cały dom spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
Amelia i Mateusz
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 2 KRK1183, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Jego powierzchnia jest w pełni dostosowana do potrzeb naszej rodziny, a zaproponowany w nim wewnętrzny układ wydał nam się funkcjonalny i spełniał nasze oczekiwania. Spodobało mi się, iż architekt uwzględnił sporą ilość pomieszczeń i pomimo, iż są one nieduże, to jednocześnie pojemne i ustawne.Nasza realizacja odbyła się bez żadnych komplikacji. Wykonawcy ze wszystkim sprawnie sobie poradzili, a kierownik budowy nie miał zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Od rozpoczęcia pierwszych prac związanych z wykopaniem fundamentów, do zamieszkania w nowym domu minęło ok. 3 lat. Wprowadziliśmy się dosyć niedawno, więc na chwilę obecną zostało nam jedynie wykonanie kilku zewnętrznych prac wykończeniowych.Budynek został postawiony przy użyciu pustaków MAX, a następnie ociepliliśmy go 12 cm warstwą styropianu. Do pokrycia dachu zastosowaliśmy blachodachówkę - co prawda, projekt zalecał użycie dachówki, jednak to rozwiązanie wiąże się z wyższymi kosztami. Zależało nam, aby materiały użyte do budowy były solidne, a jednocześnie, aby ostateczna cena inwestycji nie była zbyt wygórowana. Jeśli poświeci się trochę czasu na znalezienie odpowiednich produktów w przystępnych cenach, projekt Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 można zrealizować stosunkowo niedużym kosztem.Za radą murarzy zdecydowaliśmy się na podwyższenie budynku poprzez podniesienie ścianki kolankowej o pół pustaka. To nieduża wysokość, jednak takie rozwiązanie spowodowało, iż przestrzeń na poddaszu stała się bardziej ustawna. Myślę, że można byłoby podnieść budynek nawet o jeden pustak - wtedy miejsca będzie jeszcze więcej. Dla nas jednak nie było to konieczne, a skosy nie są kłopotliwe - wstawiliśmy pod nimi łóżka i szafy pod zabudowę.Dzięki zastosowanej zmianie, oryginalna łazienka na poddaszu zyskała na powierzchni, gdyż została do niej przyłączona przestrzeń, która pierwotnie była oddzielona ścianką działową ze względu na niski skos. Większe rozmiary tego pomieszczenia sprawiły, iż zdecydowaliśmy się zaadaptować je na dodatkową sypialnię. Łazienkę zrobiliśmy zaś tam, gdzie architekt przewidział garderobę - w tym miejscu wstawiliśmy również okno dachowe. Dodatkowo, zrezygnowaliśmy z jednego przeszklenia w strefie wypoczynkowej, ponieważ ich pierwotna ilość wydała nam się zbyt duża.Klatka schodowa była naszym zdaniem nieco za wąska, dlatego postanowiliśmy jej nie zabudowywać, rezygnując jednocześnie z pomieszczenia pod nią - teraz przestrzeń części dziennej wygląda dużo lepiej. Na chwilę obecną nieco jednak żałuję, iż nie pomyśleliśmy o wygospodarowaniu w kotłowni małego pomieszczenia gospodarczego, które straciliśmy na rzecz otwartych schodów.Wybór projektu domu Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 był dobrze przemyślaną decyzją. Wraz z mężem dużą uwagę przywiązywaliśmy do funkcjonalności wnętrza, a układ pomieszczeń w domu w całości odpowiada naszym wymaganiom. Komunikacja między pokojami jest wygodna, a sypialnie mają odpowiednie rozmiary - nie są zbyt duże, co jest dla mnie plusem. Pokoje wyglądają estetycznie i nie muszę zapełniać ich sporą ilością mebli. Pozdrawiam.
Marcin0110
Projekt Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 przede wszystkim bardzo spodobał mi się pod względem wizualnym z uwagi na czterospadową konstrukcję dachu o ciekawej i nowoczesnej formie. Rozwiązaniem, które również przypadło mi do gustu była duża kotłownia zlokalizowana od tylnej strony domu i z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz.Cała inwestycja odbyła się bez większych problemów. Bryła budynku jest dosyć prosta, dlatego też jego postawienie trwało stosunkowo krótko - zajęło nam jeden wakacyjny sezon. Nie musiałem bardzo śpieszyć się z realizacją, więc prace wykończeniowe wykonywałem w miarę możliwości. Wybudowanie oraz całościowe wykończenie nowego domu trwało w naszym przypadku ok. 2 lat.Ściany wymurowaliśmy ze szczelinowych pustaków o grubości 29 cm firmy Hadykówka. Strop został wykonany w systemie gęstożebrowym przy użyciu ceramicznych cegieł tzw. „dziurawek” oraz stali zbrojeniowej. Dach pokryłem blachodachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszty postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym. Jego konstrukcja nie jest skomplikowana, więc zmieszczenie się w podanej kwocie jest całkiem realne.Nie miałem potrzeby wprowadzać drastycznych zmian do projektu Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 - zastosowałem jedynie kosmetyczne poprawki jak np. delikatne przesuniecie ścianki działowej. Aby uzyskać w salonie więcej miejsca na wstawienie mebli, okno o szerokości 180 cm zmniejszyłem do 150 cm. Zrezygnowałem z narożnego przeszklenia w kuchni, a zamiast tego na jej środku od strony frontowej wstawiłem tradycyjne. Dzięki temu, w kuchni mogłem powiesić większą ilość szafek, a dodatkowo takie rozwiązanie lepiej wygląda z zewnątrz, gdyż wstawione przeze mnie okno jest symetryczne do znajdującego się w gabinecie na dole. Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek mógłbym polecić rozważenie tej, którą zastosował mój sąsiad budujący dom według tego samego projektu - mianowicie wykonanie w wiatrołapie wnęki, kosztem części dolnego pokoju.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 2 KRK1183. Duża kotłownia z tyłu domu to naprawdę świetne rozwiązanie, szczególnie w przypadku działki znajdującej się na terenach wiejskich, gdzie nie ma możliwości podłączenia gazu. Budynek nie posiada ogromnego metrażu, ale jednocześnie uwzględnia wszystko co potrzebne, a taka powierzchnia zyskuje coraz więcej zwolenników. Zauważyłem również, że po tym jak wybudowałem nowy dom, inni Inwestorzy z naszej okolicy również zdecydowali się na realizację tego samego projektu. Pozdrawiam.
Przemysław86
Mojej żonie od początku zależało na czterospadowym dachu, a jego konstrukcja uwzględniona w projekcie Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 wyjątkowo przypadła małżonce do gustu. Na decyzję o jego zakupie wpływ miał również metraż, który w całości odpowiadał potrzebom naszej rodziny. Ponadto, zaproponowany w nim układ pomieszczeń w pełni nas satysfakcjonował. Podczas budowy pojawiło się kilka drobnych problemów, jednak nie powstały one z winy projektu. Nie zawierał on błędów, a wykonawcy nie mieli do niego żadnych zastrzeżeń. Budowaliśmy systemem gospodarczym, więc czas trwania całej inwestycji nieco się przeciągnął. Od jej rozpoczęcia do odbioru budynku w naszym przypadku minęło 2,5 roku. Z pewnością najkosztowniejszym do wykonania elementem był rozległy, czterospadowy dach. Decydując się jednak na ten projekt, liczyliśmy się z takimi konsekwencjami. Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej technologi budowy. Ściany naszego domu powstały przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm P+W oraz 15 cm warstwy białego styropianu Fasada. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca na ekogroszek. Na chwilę obecną trudno ocenić mi obiektywnie jego faktycznie zużycie, gdyż jesteśmy przed pierwszą zimą od zamieszkania w nowym domu. Ogrzewaliśmy już na etapie prac wykończeniowych, jednak mury nie były wtedy dogrzane i opału używaliśmy dosyć sporo. Myślę jednak, że w tym sezonie powinno wystarczyć nam ok. 2,5 tony ekogroszku. Do projektu Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 wprowadziliśmy tylko kosmetyczne poprawki. Wstawiliśmy okno w łazience na parterze oraz po jednym połaciowym w sypialniach nad salonem. Uważam, że był to naprawdę dobry pomysł i szczerze polecam takie rozwiązanie. Przesunęliśmy również delikatnie ściankę działową między pokojem a garderobą. Nie miało to jednak na celu zwiększenia funkcjonalności - po prostu było to łatwiejsze do zrobienia dla wykonawcy. Metraż uwzględniony w projekcie Dom przy Sielskiej 2 jest dla nas jak najbardziej odpowiedni. Nie jest za duży, a liczba uwzględnionych w nim pokoi jest taka, jaką często oferują domy o powierzchni 200 m² - w naszym przypadku są one po prostu nieco mniejsze. Obecnie mieszkamy w trójkę, jednak planujemy powiększenie rodziny i uważam, że nawet przy czwórce domowników będzie równie komfortowo. Dużą zaletą projektu, która również miała wpływ na naszą decyzję, jest świetnie przemyślana kotłownia. Przewidziano w niej bezpośrednie wyjście na zewnątrz, co doskonale sprawdza się przy piecu na paliwo stałe. Aby wnieść do niej opał, nie musimy przechodzić przez inne pomieszczenia. Dodatkowo, usytuowanie jej na nieco niższym poziomie powoduje, że część dzienna się nie kurzy. Bardzo praktyczna jest także mała spiżarka przy kuchni. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 2 KRK1183. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, a cały dom spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
Amelia i Mateusz
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 2 KRK1183, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Jego powierzchnia jest w pełni dostosowana do potrzeb naszej rodziny, a zaproponowany w nim wewnętrzny układ wydał nam się funkcjonalny i spełniał nasze oczekiwania. Spodobało mi się, iż architekt uwzględnił sporą ilość pomieszczeń i pomimo, iż są one nieduże, to jednocześnie pojemne i ustawne.Nasza realizacja odbyła się bez żadnych komplikacji. Wykonawcy ze wszystkim sprawnie sobie poradzili, a kierownik budowy nie miał zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Od rozpoczęcia pierwszych prac związanych z wykopaniem fundamentów, do zamieszkania w nowym domu minęło ok. 3 lat. Wprowadziliśmy się dosyć niedawno, więc na chwilę obecną zostało nam jedynie wykonanie kilku zewnętrznych prac wykończeniowych.Budynek został postawiony przy użyciu pustaków MAX, a następnie ociepliliśmy go 12 cm warstwą styropianu. Do pokrycia dachu zastosowaliśmy blachodachówkę - co prawda, projekt zalecał użycie dachówki, jednak to rozwiązanie wiąże się z wyższymi kosztami. Zależało nam, aby materiały użyte do budowy były solidne, a jednocześnie, aby ostateczna cena inwestycji nie była zbyt wygórowana. Jeśli poświeci się trochę czasu na znalezienie odpowiednich produktów w przystępnych cenach, projekt Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 można zrealizować stosunkowo niedużym kosztem.Za radą murarzy zdecydowaliśmy się na podwyższenie budynku poprzez podniesienie ścianki kolankowej o pół pustaka. To nieduża wysokość, jednak takie rozwiązanie spowodowało, iż przestrzeń na poddaszu stała się bardziej ustawna. Myślę, że można byłoby podnieść budynek nawet o jeden pustak - wtedy miejsca będzie jeszcze więcej. Dla nas jednak nie było to konieczne, a skosy nie są kłopotliwe - wstawiliśmy pod nimi łóżka i szafy pod zabudowę.Dzięki zastosowanej zmianie, oryginalna łazienka na poddaszu zyskała na powierzchni, gdyż została do niej przyłączona przestrzeń, która pierwotnie była oddzielona ścianką działową ze względu na niski skos. Większe rozmiary tego pomieszczenia sprawiły, iż zdecydowaliśmy się zaadaptować je na dodatkową sypialnię. Łazienkę zrobiliśmy zaś tam, gdzie architekt przewidział garderobę - w tym miejscu wstawiliśmy również okno dachowe. Dodatkowo, zrezygnowaliśmy z jednego przeszklenia w strefie wypoczynkowej, ponieważ ich pierwotna ilość wydała nam się zbyt duża.Klatka schodowa była naszym zdaniem nieco za wąska, dlatego postanowiliśmy jej nie zabudowywać, rezygnując jednocześnie z pomieszczenia pod nią - teraz przestrzeń części dziennej wygląda dużo lepiej. Na chwilę obecną nieco jednak żałuję, iż nie pomyśleliśmy o wygospodarowaniu w kotłowni małego pomieszczenia gospodarczego, które straciliśmy na rzecz otwartych schodów.Wybór projektu domu Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 był dobrze przemyślaną decyzją. Wraz z mężem dużą uwagę przywiązywaliśmy do funkcjonalności wnętrza, a układ pomieszczeń w domu w całości odpowiada naszym wymaganiom. Komunikacja między pokojami jest wygodna, a sypialnie mają odpowiednie rozmiary - nie są zbyt duże, co jest dla mnie plusem. Pokoje wyglądają estetycznie i nie muszę zapełniać ich sporą ilością mebli. Pozdrawiam.
Marcin0110
Projekt Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 przede wszystkim bardzo spodobał mi się pod względem wizualnym z uwagi na czterospadową konstrukcję dachu o ciekawej i nowoczesnej formie. Rozwiązaniem, które również przypadło mi do gustu była duża kotłownia zlokalizowana od tylnej strony domu i z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz.Cała inwestycja odbyła się bez większych problemów. Bryła budynku jest dosyć prosta, dlatego też jego postawienie trwało stosunkowo krótko - zajęło nam jeden wakacyjny sezon. Nie musiałem bardzo śpieszyć się z realizacją, więc prace wykończeniowe wykonywałem w miarę możliwości. Wybudowanie oraz całościowe wykończenie nowego domu trwało w naszym przypadku ok. 2 lat.Ściany wymurowaliśmy ze szczelinowych pustaków o grubości 29 cm firmy Hadykówka. Strop został wykonany w systemie gęstożebrowym przy użyciu ceramicznych cegieł tzw. „dziurawek” oraz stali zbrojeniowej. Dach pokryłem blachodachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszty postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym. Jego konstrukcja nie jest skomplikowana, więc zmieszczenie się w podanej kwocie jest całkiem realne.Nie miałem potrzeby wprowadzać drastycznych zmian do projektu Dom przy Sielskiej 2 KRK1183 - zastosowałem jedynie kosmetyczne poprawki jak np. delikatne przesuniecie ścianki działowej. Aby uzyskać w salonie więcej miejsca na wstawienie mebli, okno o szerokości 180 cm zmniejszyłem do 150 cm. Zrezygnowałem z narożnego przeszklenia w kuchni, a zamiast tego na jej środku od strony frontowej wstawiłem tradycyjne. Dzięki temu, w kuchni mogłem powiesić większą ilość szafek, a dodatkowo takie rozwiązanie lepiej wygląda z zewnątrz, gdyż wstawione przeze mnie okno jest symetryczne do znajdującego się w gabinecie na dole. Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek mógłbym polecić rozważenie tej, którą zastosował mój sąsiad budujący dom według tego samego projektu - mianowicie wykonanie w wiatrołapie wnęki, kosztem części dolnego pokoju.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 2 KRK1183. Duża kotłownia z tyłu domu to naprawdę świetne rozwiązanie, szczególnie w przypadku działki znajdującej się na terenach wiejskich, gdzie nie ma możliwości podłączenia gazu. Budynek nie posiada ogromnego metrażu, ale jednocześnie uwzględnia wszystko co potrzebne, a taka powierzchnia zyskuje coraz więcej zwolenników. Zauważyłem również, że po tym jak wybudowałem nowy dom, inni Inwestorzy z naszej okolicy również zdecydowali się na realizację tego samego projektu. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki