Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
292 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
40 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
209 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
43 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
122,17 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
102,97 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
600,67 m³
Powierzchnia dachu
198,27 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
45°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,98 m
Szerokość elewacji
9,65 m
Długość elewacji
11,30 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,65 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,30 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Pompa ciepła
(OZE) lub
gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie adaptacji
Charakterystyka energetyczna dostępna jest dla jednego z wymienionych źródeł ogrzewania (najczęściej gazowego)
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 45°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa. Instalacja solarna.
Projekt domu Dom przy Sielskiej 3 to średniej wielkości dom jednorodzinny
z użytkowym poddaszem przekrytym wielospadowym dachem. Jego klasyczny i elegancki wygląd nawiązuje stylem do dworków poprzez narożne boniowanie elewacji
czy zastosowanie kolumn przy wejściu. Rozmiary domu wymagają umieszczenia
go na większej działce, ale rekompensuje to bardzo funkcjonalne wnętrze.
Strefa dzienna Domu przy Sielskiej 3 zajmuje większość parteru. Mały hall prowadzi
do rozległego salonu połączonego z jadalnią oraz otwartą kuchnią. Pokój dzienny, w którego centrum zaproponowano kominek, otwiera się na ogród poprzez zastosowanie dużych okien. Takie nietypowe rozwiązanie, sprawia, że wnętrze zyskuje niepowtarzalny charakter. W wysuniętym na ogród wykuszu zaplanowano jadalnię. Aby stworzyć jedynie umowną granice pomiędzy kuchnia a resztą pokoju dziennego wkomponowano barek w kształcie L.
Strefa nocna znajdująca się na poddaszu obejmuje trzy duże sypialnie, łazienkę
i dodatkowo wydzieloną w hallu garderobę. Sypialnie mają dostęp do balkonów, gdzie mieszkańcy mogą spędzić czas na powietrzu, bez konieczności schodzenia na parter.
Główny hall na parterze prowadzi również do łazienki oraz dodatkowego pokoju, który można zaaranżować jako sypialnię dla gości, gabinet lub pokój dla mieszkającego z rodziną seniora. Poniżej poziomu perteru, pod klatką schodową, znajdują się pralnia, a także duża kotłownia, z niezależnym dostępem od strony ogrodu, co czyni je dyskretnie odizolowanymi od reprezentacyjnej części domu.
Projekt domu Dom przy Sielskiej 3 to idealne rozwiązanie dla ludzi, którym zależy
na wyjątkowym wyglądzie domu. Ozdobna, ale stylowa forma budynku, podkreślona charakterystycznymi elementami jak wykusz czy kolumny, przyciąga uwagę widza, kryjąc w sobie przestrzenne i funkcjonalne wnętrze.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Sielskiej 3
Roxylove
Wybrałam projekt domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188, ponieważ wydał mi się najbardziej funkcjonalny z tych, które oglądałam. Szczególnie zależało mi na jednym pokoju na parterze oraz pomieszczeniu gospodarczym. Projekt spełniał wszystkie moje oczekiwania, a ponadto idealnie pasował do mojej niedużej działki. Realizacja przebiegła sprawnie, jednak zauważyliśmy w trakcie, iż wejście do pomieszczenia gospodarczego jest niefunkcjonalnie zaprojektowane. Projektant adaptujący zmienił nam tą niedogodność i wyeliminowaliśmy ją poprzez ominięcie jednego schodka wylewając w tym miejscu beton. Jednocześnie musieliśmy wstawić schodek przy wejściu do pralni. W domu ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego. W pomieszczeniach zastosowaliśmy system ogrzewana podłogowego. Muszę przyznać, że taka instalacja wiązała się z niemałymi kosztami, jednak liczyłam się z tym od początku. Nie wprowadzaliśmy zmian w układzie pokoi, więc żadne ścianki nie były przesuwane. Projekt domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 dostosowaliśmy do użytkowania go przez osobę niepełnosprawną i w ramach tego poszerzyliśmy wejścia do pomieszczeń. Szczególną uwagę podczas budowy tego domu warto zwrócić na wejścia balkonowe. Drzwi ustawione są na podeście, a nie równo z powierzchnią podłogi. Aby wejść na balkon trzeba wejść i zejść z tego schodka i jest to nieco kłopotliwe. Niestety nie zauważyliśmy tego wcześniej i nie zostało to zmienione w naszym przypadku. Myślę, że warto pomyśleć nad poszerzeniem łazienki na parterze, gdyż jest ona nieco wąska. Front naszego domu znajduje się po stronie północnej, a od południa znajduje się okno balkonowe. Przy takim ułożeniu budynku na działce, dom jest wystarczająco dobrze naświetlony. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 był dobrym wyborem. Jednocześnie cieszę się, iż udało nam się zmienić to, na czym nam najbardziej zależało. Polecam i pozdrawiam.
sielska1
Było wiele czynników, które miały wpływ na wybór projektu domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188: ilość pomieszczeń i ich układ, połączenie salonu z kuchnią oraz metraż. Od początku ten projekt przypadł mi do gustu. Bardzo długo szukałam odpowiedniego projektu dla mojej rodziny i w końcu się udało. Chciałam również dużą kotłownię. Dlatego już dużym sukcesem był wybór projektu, a kolejnym- jego realizacja. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, a projekt domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 był bardzo czytelny. Nikt nam się nie skarżył. Piec mamy na ekogroszek i jak do tej pory jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, zarówno z kosztów eksploatacji, jak i z samego korzystania, które nie jest zbyt czasochłonne. Wprowadzaliśmy modyfikacje do projektu. Zlikwdowaliśmy spiżarnię w kuchni. Była tak mała, że wydała nam się zbędna, a jej kosztem powiększyliśmy kuchnię. Zmniejszyliśmy wiatrołap, aby powiększyć pokój. Łazienkę powiększyliśmy o wnękę, w której jest teraz pralka. Z pralni zrezygnowaliśmy i jest tam spiżarnia. Nasza ostatnia zmiana to zrobienie garderoby przy sypialni. Zrezygnowaliśmy z kominka w salonie, dzięki temu mamy w nim jeszcze więcej miejsca. Możemy przyjąć naprawdę wielu gości. Wejście domu mamy na wschodzie. Doskonale się sprawdził taki układ, ponieważ w pomieszczeniach jest bardzo jasno w ciągu dnia. Dom jest bardzo funkcjonalny. Układ jest na tyle dobry, że mogliby w nim mieszkać rodziny z małymi dziećmi oraz osoby starsze. Metraż domu pozwala na wiele opcji. Nawet na tyle, że mogą w nim mieszkać dwie rodziny: na poddaszu jedna, a na parterze druga. Kombinacji może być wiele. Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 był trafiony w 100%. Jestem bardzo zadowolona z tego projektu. Polecam i pozdrawiam.
Maciachy
Wybraliśmy projekt domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188, ponieważ najbardziej pasował do potrzeb naszej rodziny. Chcieliśmy, żeby wyjście z salonu było na północ i było dużo okien od zachodu. Teraz mamy bardzo dobrze usytuowany dom na działce i jest bardzo jasno w pomieszczeniach w ciągu dnia. Budowa była bardzo bezproblemowa, nie było żadnych kłopotów. Projekt domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 był czytelny, jedynie wydaje nam się, że więźba dachowa jest przewymiarowana. Piec mamy na ekogroszek, jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów, jakie ponosimy. Wprowadziliśmy modyfikacje do projektu, aby najlepiej dopasować go do naszych potrzeb. Przenieśliśmy spiżarnię w miejsce pralni, a u góry w łazience zrobiliśmy pralnię. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny zgodnie z naszymi założeniami. Nasza rodzina liczy cztery osoby, więc każdy z nas ma przestrzeń dla siebie. Naszym największym sukcesem są wprowadzone zmiany, tym bardziej, że jeszcze doprojektowaliśmy garaż ze strychem. Jestem bardzo zadowolona, ze spiżarni, która powstała w miejscu pralni. Każdy nam jej zazdrości. Salon jest bardzo przestronny i mamy miejsce na przyjmowanie gości. Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 był trafiony w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.
Roxylove
Wybrałam projekt domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188, ponieważ wydał mi się najbardziej funkcjonalny z tych, które oglądałam. Szczególnie zależało mi na jednym pokoju na parterze oraz pomieszczeniu gospodarczym. Projekt spełniał wszystkie moje oczekiwania, a ponadto idealnie pasował do mojej niedużej działki. Realizacja przebiegła sprawnie, jednak zauważyliśmy w trakcie, iż wejście do pomieszczenia gospodarczego jest niefunkcjonalnie zaprojektowane. Projektant adaptujący zmienił nam tą niedogodność i wyeliminowaliśmy ją poprzez ominięcie jednego schodka wylewając w tym miejscu beton. Jednocześnie musieliśmy wstawić schodek przy wejściu do pralni. W domu ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego. W pomieszczeniach zastosowaliśmy system ogrzewana podłogowego. Muszę przyznać, że taka instalacja wiązała się z niemałymi kosztami, jednak liczyłam się z tym od początku. Nie wprowadzaliśmy zmian w układzie pokoi, więc żadne ścianki nie były przesuwane. Projekt domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 dostosowaliśmy do użytkowania go przez osobę niepełnosprawną i w ramach tego poszerzyliśmy wejścia do pomieszczeń. Szczególną uwagę podczas budowy tego domu warto zwrócić na wejścia balkonowe. Drzwi ustawione są na podeście, a nie równo z powierzchnią podłogi. Aby wejść na balkon trzeba wejść i zejść z tego schodka i jest to nieco kłopotliwe. Niestety nie zauważyliśmy tego wcześniej i nie zostało to zmienione w naszym przypadku. Myślę, że warto pomyśleć nad poszerzeniem łazienki na parterze, gdyż jest ona nieco wąska. Front naszego domu znajduje się po stronie północnej, a od południa znajduje się okno balkonowe. Przy takim ułożeniu budynku na działce, dom jest wystarczająco dobrze naświetlony. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 był dobrym wyborem. Jednocześnie cieszę się, iż udało nam się zmienić to, na czym nam najbardziej zależało. Polecam i pozdrawiam.
sielska1
Było wiele czynników, które miały wpływ na wybór projektu domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188: ilość pomieszczeń i ich układ, połączenie salonu z kuchnią oraz metraż. Od początku ten projekt przypadł mi do gustu. Bardzo długo szukałam odpowiedniego projektu dla mojej rodziny i w końcu się udało. Chciałam również dużą kotłownię. Dlatego już dużym sukcesem był wybór projektu, a kolejnym- jego realizacja. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, a projekt domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 był bardzo czytelny. Nikt nam się nie skarżył. Piec mamy na ekogroszek i jak do tej pory jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, zarówno z kosztów eksploatacji, jak i z samego korzystania, które nie jest zbyt czasochłonne. Wprowadzaliśmy modyfikacje do projektu. Zlikwdowaliśmy spiżarnię w kuchni. Była tak mała, że wydała nam się zbędna, a jej kosztem powiększyliśmy kuchnię. Zmniejszyliśmy wiatrołap, aby powiększyć pokój. Łazienkę powiększyliśmy o wnękę, w której jest teraz pralka. Z pralni zrezygnowaliśmy i jest tam spiżarnia. Nasza ostatnia zmiana to zrobienie garderoby przy sypialni. Zrezygnowaliśmy z kominka w salonie, dzięki temu mamy w nim jeszcze więcej miejsca. Możemy przyjąć naprawdę wielu gości. Wejście domu mamy na wschodzie. Doskonale się sprawdził taki układ, ponieważ w pomieszczeniach jest bardzo jasno w ciągu dnia. Dom jest bardzo funkcjonalny. Układ jest na tyle dobry, że mogliby w nim mieszkać rodziny z małymi dziećmi oraz osoby starsze. Metraż domu pozwala na wiele opcji. Nawet na tyle, że mogą w nim mieszkać dwie rodziny: na poddaszu jedna, a na parterze druga. Kombinacji może być wiele. Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 był trafiony w 100%. Jestem bardzo zadowolona z tego projektu. Polecam i pozdrawiam.
Maciachy
Wybraliśmy projekt domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188, ponieważ najbardziej pasował do potrzeb naszej rodziny. Chcieliśmy, żeby wyjście z salonu było na północ i było dużo okien od zachodu. Teraz mamy bardzo dobrze usytuowany dom na działce i jest bardzo jasno w pomieszczeniach w ciągu dnia. Budowa była bardzo bezproblemowa, nie było żadnych kłopotów. Projekt domu Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 był czytelny, jedynie wydaje nam się, że więźba dachowa jest przewymiarowana. Piec mamy na ekogroszek, jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów, jakie ponosimy. Wprowadziliśmy modyfikacje do projektu, aby najlepiej dopasować go do naszych potrzeb. Przenieśliśmy spiżarnię w miejsce pralni, a u góry w łazience zrobiliśmy pralnię. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny zgodnie z naszymi założeniami. Nasza rodzina liczy cztery osoby, więc każdy z nas ma przestrzeń dla siebie. Naszym największym sukcesem są wprowadzone zmiany, tym bardziej, że jeszcze doprojektowaliśmy garaż ze strychem. Jestem bardzo zadowolona, ze spiżarni, która powstała w miejscu pralni. Każdy nam jej zazdrości. Salon jest bardzo przestronny i mamy miejsce na przyjmowanie gości. Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Sielskiej 3 KRK1188 był trafiony w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki