Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 109 do 5 179 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
466 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
74 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
324 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
68 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
189,90 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
188,80 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
253,50 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
771,50 m³
Powierzchnia dachu
322 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
9,70 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
27,70 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,10 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
55,95 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm/ cegł.dziurawka. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny, cegła klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys – stan wykończony
861 zł
390 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Kosztorys - stan surowy zamknięty
861 zł
290 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
778 zł
Zestawienie materiałów
0 zł
Opis projektu
Dom Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] jest inną propozycją cieszącego się popularnością projektu Dzierlatka III z garażem 1-st. [A1]. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie.
Projekt Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. W domu znajduje się sześć wygodnych sypialni, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Opinie o projekcie domu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A]
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A]
kerim40
Projekt domu Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066, po prostu nam się spodobał, układ wewnętrzny odpowiadał naszym wymaganiom. Chcieliśmy dom, w którym będziemy mieć wiele przestrzeni ten sprawdza się znakomicie. Budowa poszła bardzo sprawnie, bez żadnych komplikacji. Mamy ogrzewanie podłogowe na parterze i tradycyjne grzejniki na poddaszu. Projekt domu Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066, był bardzo przejrzysty, żaden z fachowców nie miał kłopotów z jego odczytem. Front domu skierowany jest na zachód, dzięki temu pomieszczenia są dobrze oświetlone cały dzień. Wprowadziliśmy drobne modyfikacje, między innym podnieśliśmy kalenicę o dwie cegły i zlikwidowaliśmy słup w salonie robiąc podciąg. Jesteśmy czteroosobową rodziną i dom jest nawet trochę za duży. Jednakże ma to też swoje plusy, ponieważ każdy ma miejsce dla siebie. W naszym domu najbardziej zachwyca salon z kominkiem. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066. To miejsce, gdzie może mieszkać nawet siedmioosobowa rodzina. Myślę, że spędzimy tam jeszcze wiele niezapomnianych chwil. Polecam i pozdrawiam.
Olga1066
Projekt Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066 wybrał właściwie mój mąż, jednak ja całkowicie zgadzałam się z tą decyzją, gdyż przewidziany w nim układ pomieszczeń uwzględniał rozwiązania, na których od początku nam zależało. Szczególnie interesowała nas prywatna łazienka z wejściem od strony sypialni małżeńskiej oraz to, aby na parterze znajdował się pokój z przeznaczeniem na gabinet. Spodobało nam się, iż architekt zaplanował wykonanie łazienek na obu kondygnacjach. Dodatkowo, duży metraż domu wydał nam się w pełni komfortowy dla naszej rodziny.Z racji wykonywanego zawodu mój mąż doskonale zna się na budowlance. Ma w tym temacie spore doświadczenie, co pozwoliło uniknąć problemów w trakcie realizacji. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym zajęło nam ok. 9 miesięcy. Sądzę, że można zrobić to w jeszcze krótszym czasie, aczkolwiek my budowaliśmy systemem gospodarczym i przy wykorzystaniu własnych środków finansowych, więc inwestycja trwała nieco dłużej.Decydując się na taką realizację, przeważnie trzeba liczyć się z wyższymi kosztami niż oszacowane i od początku byliśmy tego świadomi. Całościowa kwota była o ok. 20% większa niż sugerowana. W związku z tym, iż wiele prac mój mąż wykonywał samodzielnie, koszty robocizny były w naszym przypadku mniejsze, a zaoszczędzoną kwotę przeznaczyliśmy na zakup lepszej klasy materiałów. Budynek został wymurowany z bloczków Solbet, a dach pokryliśmy dachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy o 2 cm grubszą warstwą styropianu, niż zakładał architekt.Projekt Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066 posiada naprawdę spory metraż, jednak nie uwzględniono w nim pomieszczeń typowo gospodarczych, których nieco nam brakowało. Na szczęście, po zastosowaniu kilku niedużych zmian, udało nam się je wygospodarować. Ściankę kolankową podnieśliśmy o wysokość jednej cegły, a dodatkowo obniżyliśmy sufit nad garażem. Dzięki temu powstało nad nim bardzo przestronne, ok. 40 m² pomieszczenie, do którego wejść można bezpośrednio z korytarza. Przeznaczyliśmy je na zrobienie pralni, prasowalni oraz garderoby. Tą przestrzeń dodatkowo doświetliliśmy poprzez wstawienie okien połaciowych. Podniesienie ścianki kolankowej zwiększyło również przestronność pozostałych pokoi na poddaszu. Pozwoliło to na zrobienie dodatkowego pomieszczenia w formie antresoli w największej sypialni.Pewne przesunięcia w układzie ścianek działowych wykonaliśmy na parterze w linii pokój-kotłownia-pokój. Po wprowadzonych zmianach udało nam się wygospodarować praktyczną spiżarkę z wejściem od strony kotłowni. Zmniejszyliśmy rozmiar okna w jadalni, dzięki czemu jest bardziej ustawna. Zrezygnowaliśmy z wolnostojących słupów podtrzymujących w salonie i sypialni, a zamiast nich zastosowaliśmy podciągi. Kolejną zmianą było połączenie wszystkich tarasów, tak iż nie ma między nimi żadnej przerwy. Oryginalny wiatrołap wydał nam się trochę za mały jak na naszą 5-osobową rodzinę, dlatego powiększyliśmy go o zadaszoną przestrzeń nad frontowym wejściem. Dodatkowo, nieco poszerzyliśmy prywatną łazienkę kosztem sypialni.Po wprowadzonych modyfikacjach nasz dom w całości spełnia nasze oczekiwania - jedynie kuchnia mogłaby być nieco większa. Zastosowane przez nas modyfikacje zwiększyły funkcjonalność wnętrza, szczególnie jeśli chodzi o zaplecze do przechowywania i myślę, że naprawdę warto je rozważyć. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066. Jego wygląd wyjątkowo mnie satysfakcjonuje. Budynek jest okazały, elegancki i doskonale się prezentuje. Pozdrawiam.
kerim40
Projekt domu Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066, po prostu nam się spodobał, układ wewnętrzny odpowiadał naszym wymaganiom. Chcieliśmy dom, w którym będziemy mieć wiele przestrzeni ten sprawdza się znakomicie. Budowa poszła bardzo sprawnie, bez żadnych komplikacji. Mamy ogrzewanie podłogowe na parterze i tradycyjne grzejniki na poddaszu. Projekt domu Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066, był bardzo przejrzysty, żaden z fachowców nie miał kłopotów z jego odczytem. Front domu skierowany jest na zachód, dzięki temu pomieszczenia są dobrze oświetlone cały dzień. Wprowadziliśmy drobne modyfikacje, między innym podnieśliśmy kalenicę o dwie cegły i zlikwidowaliśmy słup w salonie robiąc podciąg. Jesteśmy czteroosobową rodziną i dom jest nawet trochę za duży. Jednakże ma to też swoje plusy, ponieważ każdy ma miejsce dla siebie. W naszym domu najbardziej zachwyca salon z kominkiem. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066. To miejsce, gdzie może mieszkać nawet siedmioosobowa rodzina. Myślę, że spędzimy tam jeszcze wiele niezapomnianych chwil. Polecam i pozdrawiam.
Olga1066
Projekt Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066 wybrał właściwie mój mąż, jednak ja całkowicie zgadzałam się z tą decyzją, gdyż przewidziany w nim układ pomieszczeń uwzględniał rozwiązania, na których od początku nam zależało. Szczególnie interesowała nas prywatna łazienka z wejściem od strony sypialni małżeńskiej oraz to, aby na parterze znajdował się pokój z przeznaczeniem na gabinet. Spodobało nam się, iż architekt zaplanował wykonanie łazienek na obu kondygnacjach. Dodatkowo, duży metraż domu wydał nam się w pełni komfortowy dla naszej rodziny.Z racji wykonywanego zawodu mój mąż doskonale zna się na budowlance. Ma w tym temacie spore doświadczenie, co pozwoliło uniknąć problemów w trakcie realizacji. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym zajęło nam ok. 9 miesięcy. Sądzę, że można zrobić to w jeszcze krótszym czasie, aczkolwiek my budowaliśmy systemem gospodarczym i przy wykorzystaniu własnych środków finansowych, więc inwestycja trwała nieco dłużej.Decydując się na taką realizację, przeważnie trzeba liczyć się z wyższymi kosztami niż oszacowane i od początku byliśmy tego świadomi. Całościowa kwota była o ok. 20% większa niż sugerowana. W związku z tym, iż wiele prac mój mąż wykonywał samodzielnie, koszty robocizny były w naszym przypadku mniejsze, a zaoszczędzoną kwotę przeznaczyliśmy na zakup lepszej klasy materiałów. Budynek został wymurowany z bloczków Solbet, a dach pokryliśmy dachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy o 2 cm grubszą warstwą styropianu, niż zakładał architekt.Projekt Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066 posiada naprawdę spory metraż, jednak nie uwzględniono w nim pomieszczeń typowo gospodarczych, których nieco nam brakowało. Na szczęście, po zastosowaniu kilku niedużych zmian, udało nam się je wygospodarować. Ściankę kolankową podnieśliśmy o wysokość jednej cegły, a dodatkowo obniżyliśmy sufit nad garażem. Dzięki temu powstało nad nim bardzo przestronne, ok. 40 m² pomieszczenie, do którego wejść można bezpośrednio z korytarza. Przeznaczyliśmy je na zrobienie pralni, prasowalni oraz garderoby. Tą przestrzeń dodatkowo doświetliliśmy poprzez wstawienie okien połaciowych. Podniesienie ścianki kolankowej zwiększyło również przestronność pozostałych pokoi na poddaszu. Pozwoliło to na zrobienie dodatkowego pomieszczenia w formie antresoli w największej sypialni.Pewne przesunięcia w układzie ścianek działowych wykonaliśmy na parterze w linii pokój-kotłownia-pokój. Po wprowadzonych zmianach udało nam się wygospodarować praktyczną spiżarkę z wejściem od strony kotłowni. Zmniejszyliśmy rozmiar okna w jadalni, dzięki czemu jest bardziej ustawna. Zrezygnowaliśmy z wolnostojących słupów podtrzymujących w salonie i sypialni, a zamiast nich zastosowaliśmy podciągi. Kolejną zmianą było połączenie wszystkich tarasów, tak iż nie ma między nimi żadnej przerwy. Oryginalny wiatrołap wydał nam się trochę za mały jak na naszą 5-osobową rodzinę, dlatego powiększyliśmy go o zadaszoną przestrzeń nad frontowym wejściem. Dodatkowo, nieco poszerzyliśmy prywatną łazienkę kosztem sypialni.Po wprowadzonych modyfikacjach nasz dom w całości spełnia nasze oczekiwania - jedynie kuchnia mogłaby być nieco większa. Zastosowane przez nas modyfikacje zwiększyły funkcjonalność wnętrza, szczególnie jeśli chodzi o zaplecze do przechowywania i myślę, że naprawdę warto je rozważyć. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066. Jego wygląd wyjątkowo mnie satysfakcjonuje. Budynek jest okazały, elegancki i doskonale się prezentuje. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki