Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 719 do 6 939 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
88,49 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
114,29 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
114,29 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
381 m³
Powierzchnia dachu
194,05 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
5,94 m
Szerokość elewacji
14,04 m
Długość elewacji
8,14 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,04 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,06 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
68,20 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
63,90 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
50,30 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Aneks na paliwo stałe
Gruntowa pompa ciepła
Powietrzna pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Z bali
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
550 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
500 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
550 zł
Ogrzewanie podłogowe
470 zł
Oze
Aneks na paliwo stałe
470 zł
Oze
Gruntowa pompa ciepła
470 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
470 zł
Klimatyzacja w domu
470 zł
Oze
Instalacja fotowoltaiczna
470 zł
Odkurzacz centralny
470 zł
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne
399 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Wentylacja mechaniczna i kominek
470 zł
Płaszcz wodny
470 zł
Projekty ogrodzeń
550 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Pokaż więcej (8)
Opis projektu
Projekt domu Jaskółka to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie.
Projekt Jaskółka to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono komfortową łazienkę oraz osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.
Projekt cudowny, po małych przeróbkach indywidualnych. Dom drewniany ma charakter. Polecam! 😊
Agnieszka9531
04.09.2018 r.
Prosty układ, przestronność, elastyczność, łatwość dopsowania pomieszczeń do swoich potrzeb.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Jaskółka
Maseł213
Wcześniej wraz z żoną mieszkaliśmy w dużym, piętrowym domu, aczkolwiek z czasem zaczęło nam to nieco przeszkadzać. Ciągłe wchodzenie po schodach nie należy do komfortowych zajęć, a przemieszczanie się pomiędzy sporo oddalonymi od siebie pokojami bywa uciążliwe. Z tego względu postanowiliśmy wybudować nie za duży dom, w którym wszystkie pomieszczenia znajdowałyby się na jednej kondygnacji. Spośród spełniających te kryteria, finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Jaskółka WAH1178. Spodobała nam się prosta konstrukcja tworzącej go bryły, a przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń wydał się nam naprawdę funkcjonalnie przemyślany.Samo postawienie budynku odbyło się szybko i sprawnie, aczkolwiek pozostałe etapy trochę się przedłużyły. Projekt nabyliśmy w kwietniu 2014 r., a inwestycję zakończyliśmy w grudniu 2016 r, jednak z całą pewnością taki dom można zrealizować znacznie szybciej. W naszym przypadku nieco przeciągnęło się to w czasie, gdyż zatrudnieni przez nas wykonawcy wykazywali opieszałość w wykonywaniu prac. Oprócz tego, bardzo zależało nam na sprowadzeniu drewna wysokiej jakości i dosyć długo musieliśmy czekać na dostarczenie interesujących nas materiałów. Przyznam jednak, że nie żałuję - dom buduje się na lata, dlatego warto zainwestować i poczekać na wysokogatunkowe produkty.Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została bardzo dobrze opracowana. Rysunki projektowe były czytelne i poprawnie sporządzone, jednak w kwestii podanych na stronie rzutów, należy zwrócić uwagę na jedną niejasność. W momencie wykonywania fundamentów zdaliśmy sobie sprawę z faktycznych wymiarów pomieszczeń, z których wynikało iż kuchnia posiada powierzchnię ok. 6m². Na rzutach natomiast ma ona powierzchnię 13 m², co nieco zmyliło nas przy zakupie i uważam, że warto wziąć to pod uwagę.Do postawienia domu użyliśmy litych bali sosnowych 30 cm. Postanowiliśmy zmienić zalecane pokrycie dachu i na więźbie zastosowaliśmy gont bitumiczny, co było świetnym pomysłem. To ciepły materiał o dobrych właściwościach akustycznych, a dodatkowo doskonale pasuje do tego typu budynków w kwestii wizualnej. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys został poprawnie wyliczony i stosując się do zaleceń projektowych spokojnie można zmieścić się w podanej kwocie. Nasza inwestycja wyniosła nieco więcej ze względu na zwiększenie rozmiarów bali z 9 cm na 30 cm.Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Jaskółka WAH1178 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego uznaliśmy że nie będziemy wprowadzać żadnych zmian w układzie ścianek działowych. Postanowiliśmy jedynie poszerzyć cały budynek o 1 m, dzięki czemu salon stał się bardziej przestronny. Oprócz tego wykonaliśmy bezpośrednie przejście z kuchni do pomieszczenia gospodarczego i to właśnie w nim zamontowaliśmy część mebli i kuchennych sprzętów. Sprawdza się to zwłaszcza podczas odwiedzin gości. Gotujące się potrawy czy niepozmywane naczynie znajdują się poza zasięgiem ich wzroku, a z kolei oryginalna kuchnia tworzy niejako reprezentacyjną część strefy dziennej.Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy i w dalszym ciągu nie dostrzegam w nowym domu nic, co by takowych wymagało. Inni Inwestorzy projektu domu Jaskółka WAH1178 mogą ewentualnie rozważyć przeniesienie drzwi od małej toalety do wiatrołapu, gdyż oryginalnie znajdują się one od strony salonu. Opinie na temat tego rozwiązania są różne, część osób (w tym my) nie widzi w tym nic dziwnego, aczkolwiek niektórzy są sceptycznie nastawieni do tego pomysłu. Myślę więc, że jest to po prostu indywidualna kwestia. Układ pomieszczeń w nowym domu w pełni nam odpowiada i jesteśmy z niego zadowoleni. Szczególnie satysfakcjonuje nas widoczna strefowość wnętrza, gdyż salon z jadalnią i kuchnią znajduje się w odrębnej części domu niż sypialnie domowników. Pozdrawiam.
Maseł213
Wcześniej wraz z żoną mieszkaliśmy w dużym, piętrowym domu, aczkolwiek z czasem zaczęło nam to nieco przeszkadzać. Ciągłe wchodzenie po schodach nie należy do komfortowych zajęć, a przemieszczanie się pomiędzy sporo oddalonymi od siebie pokojami bywa uciążliwe. Z tego względu postanowiliśmy wybudować nie za duży dom, w którym wszystkie pomieszczenia znajdowałyby się na jednej kondygnacji. Spośród spełniających te kryteria, finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Jaskółka WAH1178. Spodobała nam się prosta konstrukcja tworzącej go bryły, a przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń wydał się nam naprawdę funkcjonalnie przemyślany.Samo postawienie budynku odbyło się szybko i sprawnie, aczkolwiek pozostałe etapy trochę się przedłużyły. Projekt nabyliśmy w kwietniu 2014 r., a inwestycję zakończyliśmy w grudniu 2016 r, jednak z całą pewnością taki dom można zrealizować znacznie szybciej. W naszym przypadku nieco przeciągnęło się to w czasie, gdyż zatrudnieni przez nas wykonawcy wykazywali opieszałość w wykonywaniu prac. Oprócz tego, bardzo zależało nam na sprowadzeniu drewna wysokiej jakości i dosyć długo musieliśmy czekać na dostarczenie interesujących nas materiałów. Przyznam jednak, że nie żałuję - dom buduje się na lata, dlatego warto zainwestować i poczekać na wysokogatunkowe produkty.Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została bardzo dobrze opracowana. Rysunki projektowe były czytelne i poprawnie sporządzone, jednak w kwestii podanych na stronie rzutów, należy zwrócić uwagę na jedną niejasność. W momencie wykonywania fundamentów zdaliśmy sobie sprawę z faktycznych wymiarów pomieszczeń, z których wynikało iż kuchnia posiada powierzchnię ok. 6m². Na rzutach natomiast ma ona powierzchnię 13 m², co nieco zmyliło nas przy zakupie i uważam, że warto wziąć to pod uwagę.Do postawienia domu użyliśmy litych bali sosnowych 30 cm. Postanowiliśmy zmienić zalecane pokrycie dachu i na więźbie zastosowaliśmy gont bitumiczny, co było świetnym pomysłem. To ciepły materiał o dobrych właściwościach akustycznych, a dodatkowo doskonale pasuje do tego typu budynków w kwestii wizualnej. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys został poprawnie wyliczony i stosując się do zaleceń projektowych spokojnie można zmieścić się w podanej kwocie. Nasza inwestycja wyniosła nieco więcej ze względu na zwiększenie rozmiarów bali z 9 cm na 30 cm.Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Jaskółka WAH1178 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego uznaliśmy że nie będziemy wprowadzać żadnych zmian w układzie ścianek działowych. Postanowiliśmy jedynie poszerzyć cały budynek o 1 m, dzięki czemu salon stał się bardziej przestronny. Oprócz tego wykonaliśmy bezpośrednie przejście z kuchni do pomieszczenia gospodarczego i to właśnie w nim zamontowaliśmy część mebli i kuchennych sprzętów. Sprawdza się to zwłaszcza podczas odwiedzin gości. Gotujące się potrawy czy niepozmywane naczynie znajdują się poza zasięgiem ich wzroku, a z kolei oryginalna kuchnia tworzy niejako reprezentacyjną część strefy dziennej.Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy i w dalszym ciągu nie dostrzegam w nowym domu nic, co by takowych wymagało. Inni Inwestorzy projektu domu Jaskółka WAH1178 mogą ewentualnie rozważyć przeniesienie drzwi od małej toalety do wiatrołapu, gdyż oryginalnie znajdują się one od strony salonu. Opinie na temat tego rozwiązania są różne, część osób (w tym my) nie widzi w tym nic dziwnego, aczkolwiek niektórzy są sceptycznie nastawieni do tego pomysłu. Myślę więc, że jest to po prostu indywidualna kwestia. Układ pomieszczeń w nowym domu w pełni nam odpowiada i jesteśmy z niego zadowoleni. Szczególnie satysfakcjonuje nas widoczna strefowość wnętrza, gdyż salon z jadalnią i kuchnią znajduje się w odrębnej części domu niż sypialnie domowników. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki