Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
78,09 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
115,16 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
98,21 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
264,30 m³
Powierzchnia dachu
172 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
5,85 m
Szerokość elewacji
12,20 m
Długość elewacji
9,50 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,20 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,50 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
90,60 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
51 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 30 cm. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny w kolorze kremowym, okładzina ceramiczna. Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa, rolety zewnętrzne w systemie CleverBox firmy BeClever. Otoczenie: system tarasowy ProDeck - deska kompozytowa Terra w kolorze wiśnia i platyna.
Projekt domu Manuela II został stworzony na wzór znanego projektu Manuela. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Manuela II odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą.
Projekt Manuela II to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu przewidziano zarówno komfortową łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Projekt jest wysmienity.Czejam na pozwolenie.Przesunalem sciane salonu kosztem tarasu.Prima
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Manuela II
maniek 8
Od początku szukaliśmy projektu niedużego budynku, który byłby ekonomiczny w budowie i późniejszej eksploatacji. Jesteśmy standardową 4-osobową rodziną, dlatego też nie potrzebowaliśmy ogromnego domu - chcieliśmy, aby jego metraż był zbliżony do powierzchni większego mieszkania w bloku. Finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego Manuela II WRC1954. Ilość uwzględnionych w nim pokoi jest dla nas odpowiednia, zaś zaproponowany przez architekta układ pomieszczeń w całości przypadł nam do gustu.Cała realizacja przebiegła w jak najlepszym porządku. Dokumentacja techniczna była czytelnie sporządzona, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Projekt nabyliśmy w marcu 2014 r. i w tym samym roku wykonaliśmy etap stanu zerowego. Fundamenty pozostaliśmy do odstania, a po ok. roku rozpoczęliśmy właściwą budowę. W 2016 r. zaczęliśmy wykończenia i obecnie (grudzień 2016) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie drobne prace. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków MAX, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys został jednak mocno przesadzony, a decydując się na projekt domu Manuela II WRC1954 spokojnie założyć niższe koszty inwestycji.Oryginalny układ pomieszczeń od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego też stwierdziliśmy że nie będziemy go w żaden sposób modyfikować. Jedyne wprowadzone przez nas drobne zmiany dotyczyły stolarki otworowej. Małe, okrągłe okno od frontu zamieniliśmy na kwadratowe o podobnych wymiarach. Oprócz tego zmieniliśmy długość dużego przeszklenia w jadalni - zamiast drzwi tarasowych do samej ziemi, mamy w tym miejscu standardowe okno z parapetem. Dodatkowo, postanowiliśmy zrezygnować z drzwi między wiatrołapem a hallem, dzięki czemu powierzchnia jest bardziej przestronna.Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Manuela II WRC1954, a nowy dom w całości odpowiada naszym potrzebom. Wnętrze zostało świetnie zaplanowane i tym samym jest funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Obecnie być może zastanowiłabym się nad sensownością spiżarki w tak bliskiej lokalizacji kuchni, w której często jest dosyć ciepło. Pozostałe rozwiązania w pełni mnie satysfakcjonują. Metraż domu jest optymalny dla naszej czwórki, a dodatkowo miejsca jest na tyle sporo, iż śmiało możemy przyjmować gości. Pozdrawiam.
tomiki7
Zależało mi na realizacji domu o dosyć niewielkim metrażu, dlatego skupiłem się na projektach budynków o powierzchni nieprzekraczającej 80 m². Oglądając propozycje o interesujących mnie rozmiarach, natrafiłem na projekt Manuela II WRC1954. Ukazany na rysunkach dom bardzo spodobał mi się pod względem wizualnym i finalnie zdecydowałem się na jego realizację.Cała inwestycja przebiegła zgodnie z planem. Czas jej trwania nieco się przeciągnął, aczkolwiek wynikało to jedynie z potrzeby zgromadzenia w trakcie odpowiednich funduszy. Prace postępowały sprawnie, a ich ich rozpoczęcia do wprowadzenia się do nowego domu minęło w tym przypadku ok. 1,5 roku.Budynek został wymurowany przy użyciu bloczków z betonu komórkowego marki Ytong. Strop zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie Manuela II WRC1954 tworzy konstrukcja wykonana systemem Teriva. Dach pokryłem dachówką. Przy zastosowaniu powyższych materiałów koszty realizacji na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosły ok. 125 tys. zł.Aby dopasować projekt domu parterowego Manuela II WRC1954 do wszystkich moich oczekiwań, postanowiłem wprowadzić w nim pewne modyfikacje. Zależało mi na przestronniejszym salonie, więc zdecydowałem się na powiększenie strefy przyłączając do niej zadaszoną część tarasu. Przyznam, że był to rewelacyjny pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom. Dwie łazienki wydały mi się zbędne, dlatego mniejszą z nich przeznaczyłem na zrobienie dwóch wnęk na duże szafy - od strony sypialni i hallu.Wybór projektu domu Manuela II WRC1954 był dobrze przemyślaną decyzją i w dalszym ciągu jestem z niej zadowolony. Zmiany pozwoliły w całości przystosować układ wnętrza do moich potrzeb, a budynek z zewnątrz prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Pozdrawiam
maniek 8
Od początku szukaliśmy projektu niedużego budynku, który byłby ekonomiczny w budowie i późniejszej eksploatacji. Jesteśmy standardową 4-osobową rodziną, dlatego też nie potrzebowaliśmy ogromnego domu - chcieliśmy, aby jego metraż był zbliżony do powierzchni większego mieszkania w bloku. Finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego Manuela II WRC1954. Ilość uwzględnionych w nim pokoi jest dla nas odpowiednia, zaś zaproponowany przez architekta układ pomieszczeń w całości przypadł nam do gustu.Cała realizacja przebiegła w jak najlepszym porządku. Dokumentacja techniczna była czytelnie sporządzona, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Projekt nabyliśmy w marcu 2014 r. i w tym samym roku wykonaliśmy etap stanu zerowego. Fundamenty pozostaliśmy do odstania, a po ok. roku rozpoczęliśmy właściwą budowę. W 2016 r. zaczęliśmy wykończenia i obecnie (grudzień 2016) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie drobne prace. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków MAX, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys został jednak mocno przesadzony, a decydując się na projekt domu Manuela II WRC1954 spokojnie założyć niższe koszty inwestycji.Oryginalny układ pomieszczeń od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego też stwierdziliśmy że nie będziemy go w żaden sposób modyfikować. Jedyne wprowadzone przez nas drobne zmiany dotyczyły stolarki otworowej. Małe, okrągłe okno od frontu zamieniliśmy na kwadratowe o podobnych wymiarach. Oprócz tego zmieniliśmy długość dużego przeszklenia w jadalni - zamiast drzwi tarasowych do samej ziemi, mamy w tym miejscu standardowe okno z parapetem. Dodatkowo, postanowiliśmy zrezygnować z drzwi między wiatrołapem a hallem, dzięki czemu powierzchnia jest bardziej przestronna.Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Manuela II WRC1954, a nowy dom w całości odpowiada naszym potrzebom. Wnętrze zostało świetnie zaplanowane i tym samym jest funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Obecnie być może zastanowiłabym się nad sensownością spiżarki w tak bliskiej lokalizacji kuchni, w której często jest dosyć ciepło. Pozostałe rozwiązania w pełni mnie satysfakcjonują. Metraż domu jest optymalny dla naszej czwórki, a dodatkowo miejsca jest na tyle sporo, iż śmiało możemy przyjmować gości. Pozdrawiam.
tomiki7
Zależało mi na realizacji domu o dosyć niewielkim metrażu, dlatego skupiłem się na projektach budynków o powierzchni nieprzekraczającej 80 m². Oglądając propozycje o interesujących mnie rozmiarach, natrafiłem na projekt Manuela II WRC1954. Ukazany na rysunkach dom bardzo spodobał mi się pod względem wizualnym i finalnie zdecydowałem się na jego realizację.Cała inwestycja przebiegła zgodnie z planem. Czas jej trwania nieco się przeciągnął, aczkolwiek wynikało to jedynie z potrzeby zgromadzenia w trakcie odpowiednich funduszy. Prace postępowały sprawnie, a ich ich rozpoczęcia do wprowadzenia się do nowego domu minęło w tym przypadku ok. 1,5 roku.Budynek został wymurowany przy użyciu bloczków z betonu komórkowego marki Ytong. Strop zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie Manuela II WRC1954 tworzy konstrukcja wykonana systemem Teriva. Dach pokryłem dachówką. Przy zastosowaniu powyższych materiałów koszty realizacji na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosły ok. 125 tys. zł.Aby dopasować projekt domu parterowego Manuela II WRC1954 do wszystkich moich oczekiwań, postanowiłem wprowadzić w nim pewne modyfikacje. Zależało mi na przestronniejszym salonie, więc zdecydowałem się na powiększenie strefy przyłączając do niej zadaszoną część tarasu. Przyznam, że był to rewelacyjny pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom. Dwie łazienki wydały mi się zbędne, dlatego mniejszą z nich przeznaczyłem na zrobienie dwóch wnęk na duże szafy - od strony sypialni i hallu.Wybór projektu domu Manuela II WRC1954 był dobrze przemyślaną decyzją i w dalszym ciągu jestem z niej zadowolony. Zmiany pozwoliły w całości przystosować układ wnętrza do moich potrzeb, a budynek z zewnątrz prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Pozdrawiam
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki