Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall5,10 m² (5,27 m²*)
2. Pokój17,75 m² (24,37 m²*)
3. Garderoba5,56 m² (10,22 m²*)
4. Pokój12,34 m² (14,49 m²*)
5. Pokój15,49 m² (21,20 m²*)
6. Łazienka14,15 m² (24,25 m²*)
Razem rzut poddasza70,39 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
145,60 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
154,79 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
588,60 m³
Powierzchnia dachu
265,73 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,55 m
Szerokość elewacji
14,28 m
Długość elewacji
14,63 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,28 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,80 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
72,70 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 16 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źróło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.
Projekt domu Swetoniusz 2 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Swetoniusz. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Swetoniusz 2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje.
Projekt Swetoniusz 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Swetoniusz 2 zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Interesuje Cię projekt w standardzie WT 2021? Skontaktuj się z nami - Doradca sprawdzi, czy jest już dostępna najnowsza wersja
Jesteśmy na etapie dachówki. Wybraliśmy z mężem rok temu projekt ze względu pasujących parametrów do naszych warunków zabudowy oraz ogólnych naszych oczekiwań. Na początku nie byłam przekonana do tego projekt ze względu mało nowoczesnego wyglądu, ale po małych zmianach nasz domek narabrał innego charakteru niż ten na projekcję. Jesteśmy zadowoleni a domek przyciąga uwagę po przez dach i dużo ilość dużych okien które właśnie z modyfikowaliśmy.
emikacpi
04.05.2018 r.
Jesteśmy na etapie stolarki okiennej . Domek wyglada pięknie. Dach przykuwa uwagę. Zmieniliśmy kształt okien u góry na prosty i wykusz będzie przeszkolony . Domek będzie bardzo funkcjonalny, podzielony na część dzienna otwarta przestrzeń i część nocna sypialnie z łazienką gdzie będziemy mogli wyciszyć się i odpocząć 😊 nasze marzenia powoli się spełniają i bardzo to cieszy i daje dużo pozytywnej energii. Polecamy ten projekt:)
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Swetoniusz 2
swetoniusz9
Szukając odpowiedniego projektu, przede wszystkim zależało mi na dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle budynku. Oprócz tego, przy wyborze musiałem zwracać uwagę na pasujące do mojej dzialki gabaryty domu. Spośród propozycji budynków o odpowiednich rozmiarach i dużym garażu finalnie zdecydowałem się na projekt domu Swetoniusz 2 WRW1173. Ukazany na rysunkach dom w całości przypadł mi do gustu, szczególnie iż bryły w tej konstrukcji od zawsze bardzo mi się podobały.Cała inwestycja przebiegła sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie, a do nowego, w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się już po roku i trzech miesiącach od momentu rozpoczęcia pierwszych prac. Dokumentacja techniczna została poprawnie sporządzona. Zastosowaliśmy się do uwzględnionych w niej zaleceń i tym samym do budowy wykorzystaliśmy przewidziane w projekcie materiały. Ściany wymurowaliśmy więc z bloczków z betonu komórkowego Ytong, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego i uważam, że jak najbardziej można sugerować się podaną w nim kwotą. Zgodnie z wytycznymi, bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu. Ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a łączne rachunki za jego zużycie wynoszą ok. 4,5-5 tys. zł na cały rok, łącznie z C.W.U w sezonie letnim.Przewidziany w projekcie domu Swetoniusz 2 WRW1173 układ wnętrza od początku wydał mi się funkcjonalnie przemyślany, dlatego też rozmieszczenie ścianek działowych pozostało w naszym przypadku takie samo jak w oryginale. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z wykuszu jadalnianego. Na chwilę obecną myślę również, że dobrym pomysłem byłoby lekkie podniesienie ścianki kolankowej o wysokość jednego pustaka. Koszty takiego rozwiązania są naprawdę niewielkie, a dzięki niemu pomieszczenia na poddaszu staną się ustawniejsze i bardziej przestronne. Uważam więc, że jest to naprawde godne polecenia dla innych Inwestorów.Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Właściwie miejsca mamy aż nadto, dlatego uważam, że projekt domu Swetoniusz 2 WRW1173 to idealna propozycja również dla większej liczby domowników. Uwzględniony w nim rozkład pomieszczeń jest bardzo praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Wybór projektu domu Swetoniusz 2 WRW1173 okazał się dla nas naprawde trafną decyzją. Pozdrawiam.
Darek90
Początkowo myśleliśmy z żoną nad budową parterówki, jednak zakupiona przez nas działka jest dosyć mała i nie pozwalała na postawienie rozległego budynku. Jednocześnie zależało nam na w pełni komfortowym metrażu, dlatego finalnie skupiliśmy się na znalezienie domu z poddaszem użytkowym. Spośród propozycji o idealnych wymiarach, najbardziej do gustu przypadł nam projekt Swetoniusz 2 WRW1173. Uwzględniony w nim wewnętrzny układ w całości spełniał nasze oczekiwania. Od początku zależało nam bowiem na otwartej i przestronnej części dziennej, dodatkowym pokoju na parterze oraz trzech sypialniach na górnej kondygnacji.Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona pod względem konstrukcyjnym, a współpracujący z nami budowlańcy doskonale się spisali. Wszystkie prace udało się wykonać jak najbardziej sprawnie i w naprawdę korzystnym czasie. Budynek został postawiony w pierwszym roku od rozpoczęcia prac, zaś w drugim zajęliśmy się wykończeniami. Nasza realizacja projektu domu z garażem dwustanowiskowym Swetoniusz 2 WRW1173 trwała więc niecałe dwa lata.Zdecydowaliśmy się na wymurowanie domu systemem Porotherm Dryfix, czyli przy użyciu ceramicznych pustaków łączonych zaprawą w piance. Strop wykonaliśmy z gotowych bloczków Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Przy użyciu powyższych materiałów koszty naszej budowy na etapie stanu surowego zamkniętego były sporo niższe niż oszacowane przez architekta. Myślę więc, że inni Inwestorzy tego projektu również mogą liczyć się z mniejszymi wydatkami niż podane w kosztorysie.Zewnętrzną izolację ścian tworzy biały styropian o grubości 10 cm i w tym przypadku jest to całkowicie wystarczająca warstwa ocieplenia. Na zdecydowanej większości parteru zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, co również jest świetnym rozwiązania. Dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek. Za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, w trakcie którego mury musiały wyschnąć i dobrze się nagrzać. Z tego względu na chwilę obecną trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty czy spalanie opału, aczkolwiek mogę z pewnością stwierdzić, że dom jest ekonomiczny. Bardzo szybko się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę. Czasem w zimie było w nim tak ciepło, że musieliśmy zakręcać ogrzewanie.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Swetoniusz 2 WRW1173 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Od początku w całości bardzo nam się podobał i do tej pory uważamy go za idealny. Jedyną kosmetyczną zmianą jaką wprowadziliśmy było skrócenie ścianki przy schodach tak, aby otworzyć je na część dzienna. Wszystkie pozostałe rozwiązania są funkcjonalne i jak najbardziej nam odpowiadają. Wewnętrzne rozmieszczenie domu zostało dobrze przemyślane, a duży dwustanowiskowy garaż świetnie się sprawdza. Istotną zaletą jest również kotłownia. Wejście do niej znajduje się w garażu, w znacznej odległości od strefy mieszkalnej, co w przypadku ogrzewania paliwem stałym jest niezmiernie praktyczne. Pozdrawiam.
swetoniusz9
Szukając odpowiedniego projektu, przede wszystkim zależało mi na dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle budynku. Oprócz tego, przy wyborze musiałem zwracać uwagę na pasujące do mojej dzialki gabaryty domu. Spośród propozycji budynków o odpowiednich rozmiarach i dużym garażu finalnie zdecydowałem się na projekt domu Swetoniusz 2 WRW1173. Ukazany na rysunkach dom w całości przypadł mi do gustu, szczególnie iż bryły w tej konstrukcji od zawsze bardzo mi się podobały.Cała inwestycja przebiegła sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie, a do nowego, w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się już po roku i trzech miesiącach od momentu rozpoczęcia pierwszych prac. Dokumentacja techniczna została poprawnie sporządzona. Zastosowaliśmy się do uwzględnionych w niej zaleceń i tym samym do budowy wykorzystaliśmy przewidziane w projekcie materiały. Ściany wymurowaliśmy więc z bloczków z betonu komórkowego Ytong, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego i uważam, że jak najbardziej można sugerować się podaną w nim kwotą. Zgodnie z wytycznymi, bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu. Ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a łączne rachunki za jego zużycie wynoszą ok. 4,5-5 tys. zł na cały rok, łącznie z C.W.U w sezonie letnim.Przewidziany w projekcie domu Swetoniusz 2 WRW1173 układ wnętrza od początku wydał mi się funkcjonalnie przemyślany, dlatego też rozmieszczenie ścianek działowych pozostało w naszym przypadku takie samo jak w oryginale. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z wykuszu jadalnianego. Na chwilę obecną myślę również, że dobrym pomysłem byłoby lekkie podniesienie ścianki kolankowej o wysokość jednego pustaka. Koszty takiego rozwiązania są naprawdę niewielkie, a dzięki niemu pomieszczenia na poddaszu staną się ustawniejsze i bardziej przestronne. Uważam więc, że jest to naprawde godne polecenia dla innych Inwestorów.Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Właściwie miejsca mamy aż nadto, dlatego uważam, że projekt domu Swetoniusz 2 WRW1173 to idealna propozycja również dla większej liczby domowników. Uwzględniony w nim rozkład pomieszczeń jest bardzo praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Wybór projektu domu Swetoniusz 2 WRW1173 okazał się dla nas naprawde trafną decyzją. Pozdrawiam.
Darek90
Początkowo myśleliśmy z żoną nad budową parterówki, jednak zakupiona przez nas działka jest dosyć mała i nie pozwalała na postawienie rozległego budynku. Jednocześnie zależało nam na w pełni komfortowym metrażu, dlatego finalnie skupiliśmy się na znalezienie domu z poddaszem użytkowym. Spośród propozycji o idealnych wymiarach, najbardziej do gustu przypadł nam projekt Swetoniusz 2 WRW1173. Uwzględniony w nim wewnętrzny układ w całości spełniał nasze oczekiwania. Od początku zależało nam bowiem na otwartej i przestronnej części dziennej, dodatkowym pokoju na parterze oraz trzech sypialniach na górnej kondygnacji.Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona pod względem konstrukcyjnym, a współpracujący z nami budowlańcy doskonale się spisali. Wszystkie prace udało się wykonać jak najbardziej sprawnie i w naprawdę korzystnym czasie. Budynek został postawiony w pierwszym roku od rozpoczęcia prac, zaś w drugim zajęliśmy się wykończeniami. Nasza realizacja projektu domu z garażem dwustanowiskowym Swetoniusz 2 WRW1173 trwała więc niecałe dwa lata.Zdecydowaliśmy się na wymurowanie domu systemem Porotherm Dryfix, czyli przy użyciu ceramicznych pustaków łączonych zaprawą w piance. Strop wykonaliśmy z gotowych bloczków Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Przy użyciu powyższych materiałów koszty naszej budowy na etapie stanu surowego zamkniętego były sporo niższe niż oszacowane przez architekta. Myślę więc, że inni Inwestorzy tego projektu również mogą liczyć się z mniejszymi wydatkami niż podane w kosztorysie.Zewnętrzną izolację ścian tworzy biały styropian o grubości 10 cm i w tym przypadku jest to całkowicie wystarczająca warstwa ocieplenia. Na zdecydowanej większości parteru zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, co również jest świetnym rozwiązania. Dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek. Za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, w trakcie którego mury musiały wyschnąć i dobrze się nagrzać. Z tego względu na chwilę obecną trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty czy spalanie opału, aczkolwiek mogę z pewnością stwierdzić, że dom jest ekonomiczny. Bardzo szybko się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę. Czasem w zimie było w nim tak ciepło, że musieliśmy zakręcać ogrzewanie.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Swetoniusz 2 WRW1173 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Od początku w całości bardzo nam się podobał i do tej pory uważamy go za idealny. Jedyną kosmetyczną zmianą jaką wprowadziliśmy było skrócenie ścianki przy schodach tak, aby otworzyć je na część dzienna. Wszystkie pozostałe rozwiązania są funkcjonalne i jak najbardziej nam odpowiadają. Wewnętrzne rozmieszczenie domu zostało dobrze przemyślane, a duży dwustanowiskowy garaż świetnie się sprawdza. Istotną zaletą jest również kotłownia. Wejście do niej znajduje się w garażu, w znacznej odległości od strefy mieszkalnej, co w przypadku ogrzewania paliwem stałym jest niezmiernie praktyczne. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki