Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz9,40 m²
2. Pokój8,60 m²
3. Pokój11,60 m²
4. Pokój16,10 m²
5. Pokój13,40 m²
6. Łazienka7,60 m²
Razem rzut poddasza66,70 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
148,35 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
135,30 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,50 m
Szerokość elewacji
13,39 m
Długość elewacji
12,92 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,39 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,92 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej ściany jednowarstwowej z betonu komórkowego, ze stropem gęstożebrowym. Dach o konstrukcji drewnianej kryty dachówką ceramiczną.Elewacje wykonano z tynku strukturalnego, cokół z okładziny kamiennej lub klinkierowej.Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Projekt domu Syntia to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą.
Projekt Syntia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. Część nocną tworzy pięć sypialni, które dobrze sprawdzą się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dodatkowo weranda to miejsce doskonałe do spotkań z rodziną i najbliższymi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Syntia zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Syntia
janek999
Projekt domu Syntia WRY1014 podobał nam się od samego początku i mimo że potem przejrzeliśmy jeszcze wiele projektów domów, to zawsze wracaliśmy do tego. Projektów jest naprawdę mnóstwo - część lepsza, część gorsza; my jednak byliśmy bardzo zdecydowani na ten konkretny. Główną zaletą tego projektu jest jego świetnie zagospodarowana powierzchnia użytkowa.Do nowego domu wprowadziłem się grudniu zeszłego roku - głównie ze względu nasze nowonarodzone dziecko. Na razie mieszkamy tylko na parterze - góra czeka na swoją kolej. Budynek jest obłożony styropianem 12cm; wełny przy dachu jeszcze nie mamy, ale na razie te 2cm styropianu położone na stropie Terriva w zupełności wystarczają. Mamy piec na węgiel (tzw. śmieciucha), do tego częściowo położona podłogówkę i grzejniki, a koszty są prawdziwie minimalne. Jestem z nich bardzo zadowolony.Dla naszej trójki (dopóki mała nie będzie miała 4-5 lat) parter w Syntia WRY1014 jest w zupełności wystarczający. Mamy własną sypialnię z łóżeczkiem, sporą kuchnię i bardzo duży salon. W WC dołożyliśmy natrysk, a zamiast kotłowni, która została przeniesiona do piwnicy pod garażem, pralnię. Dzięki tym rozwiązaniom całość jest jeszcze bardziej funkcjonalna. Korytarze są wystarczające; po wejściu do domu człowiek nie ma prawa czuć się klaustrofobicznie - ukazuje się przed nami duża i otwarta przestrzeń. A przede wszystkim jasna przestrzeń, zachowując standardowe wymiary okien, otrzymamy świetnie doświetlone wnętrze. Zaproszenie paru gości na rodzinną uroczystość zdecydowanie nie stanowi dla nas żadnego problemu.Szczerze polecam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Syntia WRY1014. Na płaskim terenie budynek na pewno będzie wyglądał imponująco. W projekcie domu nie ma żadnych błędów - nikt z budowlańców nic nam nie zgłaszał i budowa przebiegła całkiem spokojnie. Uważam, że jest to bardzo dobry wybór. Pozdrawiam.
kopidu
Wybraliśmy projekt domu Syntia WRY1014, ponieważ odpowiadał nam jego układ pomieszczeń. Ważne było również to, aby projekt nie zawierał balkonów.Cała budowa przebiegła u nas dosyć szybko i bezproblemowo. Projekt domu Syntia WRY1014 był bardzo czytelny, jedynie wykonawcy zwrócili uwagę na więźbę dachową, która była zbyt mocna do dachu. Poza tym żadnych innych zastrzeżeń nie było. Ogrzewamy się pompą ciepła, ponieważ nie było miejsca na inny piec niż gazowy. Z racji tego, że mieszkamy na wsi i nie mamy podłącza, to w grę wchodziła tylko butla. Jak wiadomo, przy butli koszty są znacznie wyższe i dlatego nasza decyzja padła na pompę ciepła. Jesteśmy z niej zadowoleni, z kosztów także. Wprowadziliśmy kilka niezbędnych modyfikacji, a mianowicie powiększyliśmy pomieszczenie gospodarcze i zrobiliśmy małą piwnicę pod schodami oraz zrezygnowaliśmy ze ścianki obok schodów na poddaszu. Żadnych już innych zmian nie wprowadzaliśmy. Układ pomieszczeń jest kapitalny, to w sumie to zdecydowało o wyborze tego projektu. Po wprowadzeniu naszych zmian jest idealnie. Po rezygnacji ze ścianki na poddaszu zrobiło się tam jaśniej i przestronniej, ułatwiło nam to również wnoszenie mebli. Piwnica była dla nas niezbędna, brakowało takiego pomieszczenia. Moja rodzina liczy cztery osoby i dom przy tej ilości osób naprawdę dobrze spełnia swoje funkcje. Nie mam w domu swojego ulubionego miejsca, cały dom bardzo nas cieszy. Sama bezproblemowa realizacja to nasz ogromny sukces. Dom jest bardzo przytulny i jasny, dzięki takiej ilości okien dobrze są oświetlone wszystkie pomieszczenia. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Syntia WRY1014, bardzo dobrze się w nim mieszka i mogę go szczerze polecić. Pozdrawiam.
BIMBUSEK1000
Wybraliśmy projekt domu Syntia WRY1014, ponieważ odpowiadał nam układ pomieszczeń. Ponadto garaż był prosty w wykonaniu i wszędzie są takie same poziomy. Podobał mi się też jego wygląd zewnętrzny: niski, grzybkowaty. Budowa przebiegła sprawnie, projekt domu Syntia WRY1014 był czytelny i do tego dobrze opisany. Nie było w nim żadnych błędów projektowych. Piec mamy na gaz, jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów. Przy tej powierzchni domu płacimy naprawdę niewiele. Wprowadzone zostały przez nas pewne modyfikacje, a mianowicie nie robiliśmy wnęki na tarasie tylko jest powiększony o tą przestrzeń pokój. Są tam teraz dwa duże okna. Okno na taras ma 2,80*2,40 m i drugie 2,80*2,00 m- przy tym oknie jest szeroki parapet i można tam usiąść. Pomieszczenie doświetlone jest bardzo dobrze. Jeszcze zrobiłem piwnicę, a na poddaszu zmieniłem miejsce łazienki. Teraz jest w narożnym pokoju (wschodnio-południowym).Wejście mamy od wschodu i przy takim umieszczeniu domu na działce we wszystkich pomieszczeniach jest jasno w ciągu dnia. Układ pomieszczeń chyba podoba mi się najbardziej na poddaszu. Pomieszczenia są bardzo duże. Dodatkowo po naszych zmianach mamy tam dużą, przestrzenną łazienkę, jest idealnie. Zmiana była bardzo korzystna, bo łazienki są w jednym pionie. Moja rodzina liczy cztery osoby, każdy ma swój pokój. Nikt się nie ciśnie i mamy dużo miejsce dla siebie i dla gości, którzy nas odwiedzają. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Syntia WRY1014, a zwłaszcza z wprowadzonych zmian. Myślę, że piwnica jest miejscem, bez którego chyba nie da się obyć. Mam tam jeszcze drugi duży garaż, kotłownię, pralnię, spiżarnię, więc mamy wszystko, co chcieliśmy. Polecam i pozdrawiam.
sola
Wybraliśmy projekt domu Syntia WRY1014, ponieważ odpowiadał mi układ pomieszczeń i przestrzeń, która tam była widoczna. Toaleta na dole z oknem też miała znaczenie. Wprowadzaliśmy niewielkie zmiany. W projekcie było większe otwarcie kuchni na salon, postanowiliśmy to zmodyfikować i lekko zamknąć kuchnię. Otworzyłam schody i dzięki temu mam więcej przestrzeni w części dziennej. Natomiast na poddaszu powiększyłam łazienkę o jeden pokój i mam tam pralnio-suszarnie, bez której teraz trudno mi sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Budowa poszła sprawnie, zmieściliśmy się w czasie, który sobie założyliśmy na zrealizowanie projektu domu Syntia WRY1014. Wszystkie rysunki były przejrzyste i czytelne. Nasi fachowcy nie mieli z nimi problemów. Piec mamy na węgiel i drewno, jednak pierwsza zima dopiero przed nami, więc nie mogę nic powiedzieć na temat kosztów jakie ponosimy. Na chwilę obecną dom jest dla nas jeszcze trochę za duży. Jednak świetnie się w nim mieszka. Mamy miejsce, aby zapraszać gości i ich ugościć. Pomieszczenie z którego jestem najbardziej zadowolona to pralnia z suszarnią. Pokój, który jest wykorzystany w 100 %. Projekt domu parterowego z garażem jednostanowiskowym Syntia WRY1014 jest wart polecenia ze względu na swoją przestroność i funkcjonalność. Polecam i pozdrawiam.
janek999
Projekt domu Syntia WRY1014 podobał nam się od samego początku i mimo że potem przejrzeliśmy jeszcze wiele projektów domów, to zawsze wracaliśmy do tego. Projektów jest naprawdę mnóstwo - część lepsza, część gorsza; my jednak byliśmy bardzo zdecydowani na ten konkretny. Główną zaletą tego projektu jest jego świetnie zagospodarowana powierzchnia użytkowa.Do nowego domu wprowadziłem się grudniu zeszłego roku - głównie ze względu nasze nowonarodzone dziecko. Na razie mieszkamy tylko na parterze - góra czeka na swoją kolej. Budynek jest obłożony styropianem 12cm; wełny przy dachu jeszcze nie mamy, ale na razie te 2cm styropianu położone na stropie Terriva w zupełności wystarczają. Mamy piec na węgiel (tzw. śmieciucha), do tego częściowo położona podłogówkę i grzejniki, a koszty są prawdziwie minimalne. Jestem z nich bardzo zadowolony.Dla naszej trójki (dopóki mała nie będzie miała 4-5 lat) parter w Syntia WRY1014 jest w zupełności wystarczający. Mamy własną sypialnię z łóżeczkiem, sporą kuchnię i bardzo duży salon. W WC dołożyliśmy natrysk, a zamiast kotłowni, która została przeniesiona do piwnicy pod garażem, pralnię. Dzięki tym rozwiązaniom całość jest jeszcze bardziej funkcjonalna. Korytarze są wystarczające; po wejściu do domu człowiek nie ma prawa czuć się klaustrofobicznie - ukazuje się przed nami duża i otwarta przestrzeń. A przede wszystkim jasna przestrzeń, zachowując standardowe wymiary okien, otrzymamy świetnie doświetlone wnętrze. Zaproszenie paru gości na rodzinną uroczystość zdecydowanie nie stanowi dla nas żadnego problemu.Szczerze polecam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Syntia WRY1014. Na płaskim terenie budynek na pewno będzie wyglądał imponująco. W projekcie domu nie ma żadnych błędów - nikt z budowlańców nic nam nie zgłaszał i budowa przebiegła całkiem spokojnie. Uważam, że jest to bardzo dobry wybór. Pozdrawiam.
kopidu
Wybraliśmy projekt domu Syntia WRY1014, ponieważ odpowiadał nam jego układ pomieszczeń. Ważne było również to, aby projekt nie zawierał balkonów.Cała budowa przebiegła u nas dosyć szybko i bezproblemowo. Projekt domu Syntia WRY1014 był bardzo czytelny, jedynie wykonawcy zwrócili uwagę na więźbę dachową, która była zbyt mocna do dachu. Poza tym żadnych innych zastrzeżeń nie było. Ogrzewamy się pompą ciepła, ponieważ nie było miejsca na inny piec niż gazowy. Z racji tego, że mieszkamy na wsi i nie mamy podłącza, to w grę wchodziła tylko butla. Jak wiadomo, przy butli koszty są znacznie wyższe i dlatego nasza decyzja padła na pompę ciepła. Jesteśmy z niej zadowoleni, z kosztów także. Wprowadziliśmy kilka niezbędnych modyfikacji, a mianowicie powiększyliśmy pomieszczenie gospodarcze i zrobiliśmy małą piwnicę pod schodami oraz zrezygnowaliśmy ze ścianki obok schodów na poddaszu. Żadnych już innych zmian nie wprowadzaliśmy. Układ pomieszczeń jest kapitalny, to w sumie to zdecydowało o wyborze tego projektu. Po wprowadzeniu naszych zmian jest idealnie. Po rezygnacji ze ścianki na poddaszu zrobiło się tam jaśniej i przestronniej, ułatwiło nam to również wnoszenie mebli. Piwnica była dla nas niezbędna, brakowało takiego pomieszczenia. Moja rodzina liczy cztery osoby i dom przy tej ilości osób naprawdę dobrze spełnia swoje funkcje. Nie mam w domu swojego ulubionego miejsca, cały dom bardzo nas cieszy. Sama bezproblemowa realizacja to nasz ogromny sukces. Dom jest bardzo przytulny i jasny, dzięki takiej ilości okien dobrze są oświetlone wszystkie pomieszczenia. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Syntia WRY1014, bardzo dobrze się w nim mieszka i mogę go szczerze polecić. Pozdrawiam.
BIMBUSEK1000
Wybraliśmy projekt domu Syntia WRY1014, ponieważ odpowiadał nam układ pomieszczeń. Ponadto garaż był prosty w wykonaniu i wszędzie są takie same poziomy. Podobał mi się też jego wygląd zewnętrzny: niski, grzybkowaty. Budowa przebiegła sprawnie, projekt domu Syntia WRY1014 był czytelny i do tego dobrze opisany. Nie było w nim żadnych błędów projektowych. Piec mamy na gaz, jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów. Przy tej powierzchni domu płacimy naprawdę niewiele. Wprowadzone zostały przez nas pewne modyfikacje, a mianowicie nie robiliśmy wnęki na tarasie tylko jest powiększony o tą przestrzeń pokój. Są tam teraz dwa duże okna. Okno na taras ma 2,80*2,40 m i drugie 2,80*2,00 m- przy tym oknie jest szeroki parapet i można tam usiąść. Pomieszczenie doświetlone jest bardzo dobrze. Jeszcze zrobiłem piwnicę, a na poddaszu zmieniłem miejsce łazienki. Teraz jest w narożnym pokoju (wschodnio-południowym).Wejście mamy od wschodu i przy takim umieszczeniu domu na działce we wszystkich pomieszczeniach jest jasno w ciągu dnia. Układ pomieszczeń chyba podoba mi się najbardziej na poddaszu. Pomieszczenia są bardzo duże. Dodatkowo po naszych zmianach mamy tam dużą, przestrzenną łazienkę, jest idealnie. Zmiana była bardzo korzystna, bo łazienki są w jednym pionie. Moja rodzina liczy cztery osoby, każdy ma swój pokój. Nikt się nie ciśnie i mamy dużo miejsce dla siebie i dla gości, którzy nas odwiedzają. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Syntia WRY1014, a zwłaszcza z wprowadzonych zmian. Myślę, że piwnica jest miejscem, bez którego chyba nie da się obyć. Mam tam jeszcze drugi duży garaż, kotłownię, pralnię, spiżarnię, więc mamy wszystko, co chcieliśmy. Polecam i pozdrawiam.
sola
Wybraliśmy projekt domu Syntia WRY1014, ponieważ odpowiadał mi układ pomieszczeń i przestrzeń, która tam była widoczna. Toaleta na dole z oknem też miała znaczenie. Wprowadzaliśmy niewielkie zmiany. W projekcie było większe otwarcie kuchni na salon, postanowiliśmy to zmodyfikować i lekko zamknąć kuchnię. Otworzyłam schody i dzięki temu mam więcej przestrzeni w części dziennej. Natomiast na poddaszu powiększyłam łazienkę o jeden pokój i mam tam pralnio-suszarnie, bez której teraz trudno mi sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Budowa poszła sprawnie, zmieściliśmy się w czasie, który sobie założyliśmy na zrealizowanie projektu domu Syntia WRY1014. Wszystkie rysunki były przejrzyste i czytelne. Nasi fachowcy nie mieli z nimi problemów. Piec mamy na węgiel i drewno, jednak pierwsza zima dopiero przed nami, więc nie mogę nic powiedzieć na temat kosztów jakie ponosimy. Na chwilę obecną dom jest dla nas jeszcze trochę za duży. Jednak świetnie się w nim mieszka. Mamy miejsce, aby zapraszać gości i ich ugościć. Pomieszczenie z którego jestem najbardziej zadowolona to pralnia z suszarnią. Pokój, który jest wykorzystany w 100 %. Projekt domu parterowego z garażem jednostanowiskowym Syntia WRY1014 jest wart polecenia ze względu na swoją przestroność i funkcjonalność. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki