Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 679 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
327 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
84 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
195 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
48 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
114,36 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
214,62 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
158,54 m²
Powierzchnia dachu
304,98 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,82 m
Szerokość elewacji
14,65 m
Długość elewacji
14,65 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,65 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,65 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
69,80 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
59,20 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
950 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
950 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
250 zł
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne
660 zł
Opis projektu
TK28 reprezentuje sprawdzony, doceniany i bardzo popularny w niektórych częściach świata typ parterowego domu jednorodzinnego. Brak strychu i podpiwniczenia rekompensuje duża część gospodarcza, z licznymi pomieszczeniami umożliwiającymi przechowywanie sprzętów i odzieży. Niska, rozłożysta bryła pokryta dachem namiotowym, ze schowanym w obrębie ścian garażem, świetnie zaprezentuje się na otwartym terenie lub wśród luźnej zabudowy. Niewielka kubatura rozplanowana została na dużej powierzchni, tworząc przestronne i otwarte na otoczenie wnętrza. Budynek może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla niewielkiej rodziny, jednak spokojnie zaspokoi potrzeby nawet czterech osób. Obszerny plan domu wymaga dużej działki, która pozwoli w pełni korzystać z jego walorów.
W planie wyraźnie wyróżniają się trzy części: zlokalizowana z dala od ulicy strefa nocna, sąsiadująca z nią gospodarczo-wejściowa i rozplanowana wzdłuż całej przeciwległej ściany dzienno-rekreacyjna. Tę ostatnią uzupełniają dwa schowane w obrębie dachu tarasy - jeden, pełniący rolę ganku, przed drzwiami wejściowymi, drugi od strony ogrodu. Pokój dzienny połączony z jadalnią tworzą duże, jasne wnętrze, otwierające się na sień i półotwartą, wygodną kuchnię. Zajmujące niemal całą ścianę przeszklone drzwi przesuwne łączą salon z wychodzącym na posesję tarasem. Pomieszczenie można całkowicie na niego otworzyć, powiększając tym samym obszar rekreacyjny lub jadalnię. Część techniczna obejmuje duży, dwustanowiskowy garaż i zlokalizowane pomiędzy nim, a wiatrołapem pomieszczenia. Spora, dostępna z garażu kotłownia może służyć też jako magazyn narzędzi. Wiatrołap łączy się z przechodnim pokojem gospodarczym i pojemną garderobą. W strefie nocnej znalazły się trzy ustawne pokoje wychodzące na niewielki korytarz. Przylegająca do jednej z sypialni wspólna łazienka oddziela obszar prywatny od reszty domu.
Dom TK28 zaprojektowany jest tak, by ułatwić i uporządkować życie swoich lokatorów. Mimo ograniczonych gabarytów, budynek zaspokaja wszystkie potrzeby, zapewniając zarówno miejsce do relaksu jak i ułatwiając logistykę. Duże otwory okienne i odpowiednio rozplanowane pomieszczenia sprawiają, że wnętrze jest jasne i cały czas pozostaje w kontakcie z otoczeniem. Taki charakter budynku w połączeniu z jego sporą powierzchnią wymaga dużej działki, która będzie służyć jako wspaniałe przedłużenie tego przyjaznego domu.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot i wymianę. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu TK28
Michał1224
Projekt domu parterowego TK28 WAK1054 w całości przypadł mi gustu, dlatego też zdecydowałem się na jego realizację. Budynek posiada prostą, a zarazem ciekawą wizualnie bryłę, która wyjątkowo mi się spodobała. Wewnętrzny układ pomieszczeń także spełniał moje oczekiwania. Od początku zależało mi, aby zarówno część dzienna jak i sypialnie znajdowały się na jednej kondygnacji, a jednocześnie chciałem mieć możliwość aranżacji poddasza, jeśli kiedyś zajdzie taka potrzeba. Świetnymi rozwiązaniami uwzględnionymi przez projektanta jest również połączenie kuchni z salonem oraz strefa sypialniana w osobnej części domu. Nasza realizacja odbyła się bez większych problemów, a całą budową zajmował się mój tato - nie miał zastrzeżeń do projektu, a jeśli już zauważył w nim jakąś drobną nieścisłość potrafił na bieżąco ją poprawić. Pierwsze prace zaczęliśmy w maju 2013 r. Postawienie budynku nieco się przeciągnęło, gdyż musieliśmy odłożyć w czasie wykonanie niektórych etapów i doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego zajęło nam ok. 9 miesięcy. Obecnie mamy początek 2016 r., a do pełnego zakończenia inwestycji zostały nam drobne prace wykończeniowe wewnątrz oraz kwestia dobrania struktury na elewację.Ściany wymurowaliśmy z gazobetonowych bloczków Solbet, a strop zgodnie z projektem zrobiliśmy systemem Teriva. Fundamenty ociepliliśmy 10 cm warstwą Styroduru, zaś zewnętrzną izolację tworzy 15 cm styropianu. Dach pokryliśmy modułową blachą Venecja firmy Budmat. Wszędzie zastosowaliśmy wysokiej klasy, 6-komorowe okna. Zdecydowaliśmy się również na instalację ogrzewania podłogowego oraz systemu wentylacyjnego z rekuperacją. Muszę przyznać, że przy użyciu takich materiałów i zastosowaniu powyższych rozwiązań, całościowy koszt inwestycji był dosyć wysoki.Od początku wiedziałem, iż projekt TK28 WAK1054 spełni moje oczekiwania. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń od razu wydał mi się bardzo funkcjonalny, dlatego też nie miałem potrzeby jego modyfikowania. Na obecną chwilę, w nowym domu widzę same plusy. Przyszli inwestorzy mogą ewentualnie rozważyć inną lokalizację kominka czy wejścia na strych (np. zamiast w korytarzu można zrobić je bliżej garażu). Rozkład jest na tyle przemyślany, że naprawdę nie wymaga wprowadzania większych poprawek. Przedsionek jest praktyczny, a salon wraz z otwartą na niego kuchnią tworzą przestronną część dzienną. Oprócz komfortowego wnętrza, budynek świetnie prezentuje się z zewnątrz i mimo nieskomplikowanej konstrukcji przyciąga wzrok. Wybór projektu TK28 WAK1054 był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam
KatarzynaTK28
Zdecydowaliśmy się na projekt TK28 WAK1054, ponieważ spełnia kryteria, które założyliśmy sobie na samym początku. Szukaliśmy domu parterowego o jak najbardziej zwartej bryle - bez wykuszu i innych wystających elementów. Dodatkowo, zależało nam, aby uwzględniona w nim liczba sypialni była dopasowana do potrzeb naszej 4-osobowej rodziny. Zwracaliśmy również uwagę na wymiary pokoi, gdyż nie chcieliśmy, aby było one zbyt małe. Jednocześnie interesował nas nie za duży metraż domu, ponieważ liczymy się z tym, że za jakiś czas dzieci dorosną i liczba domowników się zmniejszy.Cała budowa odbyła się bez żadnych trudności, co było dla mnie sporym, ale też bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Wszystko udało się zrealizować sprawnie i w krótkim czasie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy w sierpniu 2013 r., a już pod koniec wakacji 2014 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Po przeprowadzce, w środku zostało nam jeszcze wykończenie kilku elementów, jednak nie przeszkadzało to w wygodnym mieszkaniu.Postanowiliśmy budować metodą tradycyjną. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków MAX, a dach pokryliśmy dachówką. Strop wykonaliśmy w monolitycznej, lanej betonem konstrukcji. Koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego były zbliżone do oszacowanych przez architekta. Myślę więc, że śmiało można sugerować się podaną kwotą. Bryłę z zewnątrz ocieliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Z powodu braku możliwości podłączenia do działki gazu ziemnego zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Okazało się jednak, iż po jego zainstalowaniu, w kotłowni mamy niewiele miejsca. Z tego względu zbiornik na ciepłą wodę muszeliśmy wstawić do garażu. Za nami już dwie zimy w nowym domu, które były całkiem łagodne, jednak mimo to mogę stwierdzić, że budynek jest naprawdę ekonomiczny. Do tej pory na cały sezon grzewczy zużywaliśmy ok. 1,5-2 t. opału (łącznie z grzaniem wody użytkowej).Do projektu domu parterowego TK28 WAK1054 wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Postanowiliśmy wstawić ściankę działową między hallem a salonem, a wejście do łazienki wykonaliśmy od strony sypialni mojej i męża. Łazienkę dostępną dla wszystkich domowników zrobiliśmy w miejscu pierwotnie przewidzianej garderoby. Dodatkowo za nią wydzieliliśmy kosztem części garażu pomieszczenie, które przeznaczyliśmy na pralnio-suszarnię. Muszę przyznać, ze był to naprawdę dobry pomysł - zrobienie praktycznej pralni mogę szczerze polecić innym Inwestorom.Jestem zadowolona z wyboru projektu TK28 WAK1054. Wnętrze zostało dobrze przemyślane, a dom jest wygodny w codziennym użytkowaniu. Jedyna moja uwaga dotyczy wymiarów kuchni. Jest ona dosyć niewielka co sprawia, iż niełatwo ją zaaranżować. Myślę więc, że warto poświęcić nieco więcej czasu na jej funkcjonalne zaplanowanie w kwestii umeblowania lub też pomyśleć o jej powiększeniu. Salon z kolei jest naprawdę duży - przestronna strefa wypoczynkowa w pełni mnie satysfakcjonuje. Pozdrawiam.
robson
Od początku zależało nam na tym, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród projektów budynków parterowych, które oglądaliśmy do gustu najbardziej przypadł nam projekt TK28 WAK1054. Wpływ na naszą decyzję miała rozłożysta bryła oraz przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń - został on świetnie przemyślany i wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać w nim wielu zmian. Rozwiązaniem, które szczególnie się nam spodobało jest widoczny podział domu na strefę dzienną oraz prywatną z sypialniami domowników. Cała inwestycja odbyła się sprawnie i zgodnie z planem. Fachowcy nie zgłaszali żadnych trudności w związku z dokumentacją techniczną, a budowa przebiegła bez problemów i w bardzo krótkim czasie. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do prowadzanie się do w pełni wykończonego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 9 miesięcy. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Suporex. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a pomiędzy krokwiami zastosowaliśmy wełnę mineralną, dzięki czemu mamy możliwość zaadaptowania poddasza, gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba. Dach pokryliśmy dachówką. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował kosztorys. Myślę, iż spokojnie można się nim sugerować, a zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne. Projekt TK28 WAK1054 przewiduje tylko jedną łazienkę, jednak z racji tego, iż nasza rodzina liczy cztery osoby stwierdziliśmy, że jeszcze jedna z pewnością by się przydała. Na szczęście wygospodarowanie drugiej łazienki nie stanowiło żadnego problemu - wykonaliśmy ją kosztem połowy powierzchni garderoby. Innym Inwestorom mogę polecić również rozwiązanie, na które w naszym przypadku było już za późno. Już po ukończeniu budowy zdałem sobie sprawę, iż świetnym pomysłem byłoby pociągnięcie konstrukcji stropu zarówno nad tylnym jak i przednim tarasem, co pozwoliłoby na uzyskanie większej powierzchni na górnej kondygnacji.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie TK28 WAK1054 to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Został funkcjonalnie przemyślany, dzięki czemu nie potrzebowaliśmy go modyfikować. Ostatnio z żoną zastanawialiśmy się czy wnętrze naszego domu wymaga jakichś poprawek, jednak oboje zgodnie stwierdziliśmy że gdybyśmy budowali się po raz drugi, oprócz wykonania drugiej łazienki, w dalszym ciągu nic byśmy nie zmieniali. Może wydawać się, iż pokoje są dosyć niewielkie, aczkolwiek okazuje się, że są one ustawne i mają odpowiednie rozmiary, a w dodatku są również dobrze oświetlone. Dużym plusem jest także widoczna strefowość domu. Podział części mieszkalnej na strefę dzienną i nocną to wyjątkowo dobre rozwiązanie. Do projektu nie mamy żadnych zastrzeżeń i śmiało możemy polecić go innym. Pozdrawiam.
Michał1224
Projekt domu parterowego TK28 WAK1054 w całości przypadł mi gustu, dlatego też zdecydowałem się na jego realizację. Budynek posiada prostą, a zarazem ciekawą wizualnie bryłę, która wyjątkowo mi się spodobała. Wewnętrzny układ pomieszczeń także spełniał moje oczekiwania. Od początku zależało mi, aby zarówno część dzienna jak i sypialnie znajdowały się na jednej kondygnacji, a jednocześnie chciałem mieć możliwość aranżacji poddasza, jeśli kiedyś zajdzie taka potrzeba. Świetnymi rozwiązaniami uwzględnionymi przez projektanta jest również połączenie kuchni z salonem oraz strefa sypialniana w osobnej części domu. Nasza realizacja odbyła się bez większych problemów, a całą budową zajmował się mój tato - nie miał zastrzeżeń do projektu, a jeśli już zauważył w nim jakąś drobną nieścisłość potrafił na bieżąco ją poprawić. Pierwsze prace zaczęliśmy w maju 2013 r. Postawienie budynku nieco się przeciągnęło, gdyż musieliśmy odłożyć w czasie wykonanie niektórych etapów i doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego zajęło nam ok. 9 miesięcy. Obecnie mamy początek 2016 r., a do pełnego zakończenia inwestycji zostały nam drobne prace wykończeniowe wewnątrz oraz kwestia dobrania struktury na elewację.Ściany wymurowaliśmy z gazobetonowych bloczków Solbet, a strop zgodnie z projektem zrobiliśmy systemem Teriva. Fundamenty ociepliliśmy 10 cm warstwą Styroduru, zaś zewnętrzną izolację tworzy 15 cm styropianu. Dach pokryliśmy modułową blachą Venecja firmy Budmat. Wszędzie zastosowaliśmy wysokiej klasy, 6-komorowe okna. Zdecydowaliśmy się również na instalację ogrzewania podłogowego oraz systemu wentylacyjnego z rekuperacją. Muszę przyznać, że przy użyciu takich materiałów i zastosowaniu powyższych rozwiązań, całościowy koszt inwestycji był dosyć wysoki.Od początku wiedziałem, iż projekt TK28 WAK1054 spełni moje oczekiwania. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń od razu wydał mi się bardzo funkcjonalny, dlatego też nie miałem potrzeby jego modyfikowania. Na obecną chwilę, w nowym domu widzę same plusy. Przyszli inwestorzy mogą ewentualnie rozważyć inną lokalizację kominka czy wejścia na strych (np. zamiast w korytarzu można zrobić je bliżej garażu). Rozkład jest na tyle przemyślany, że naprawdę nie wymaga wprowadzania większych poprawek. Przedsionek jest praktyczny, a salon wraz z otwartą na niego kuchnią tworzą przestronną część dzienną. Oprócz komfortowego wnętrza, budynek świetnie prezentuje się z zewnątrz i mimo nieskomplikowanej konstrukcji przyciąga wzrok. Wybór projektu TK28 WAK1054 był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam
KatarzynaTK28
Zdecydowaliśmy się na projekt TK28 WAK1054, ponieważ spełnia kryteria, które założyliśmy sobie na samym początku. Szukaliśmy domu parterowego o jak najbardziej zwartej bryle - bez wykuszu i innych wystających elementów. Dodatkowo, zależało nam, aby uwzględniona w nim liczba sypialni była dopasowana do potrzeb naszej 4-osobowej rodziny. Zwracaliśmy również uwagę na wymiary pokoi, gdyż nie chcieliśmy, aby było one zbyt małe. Jednocześnie interesował nas nie za duży metraż domu, ponieważ liczymy się z tym, że za jakiś czas dzieci dorosną i liczba domowników się zmniejszy.Cała budowa odbyła się bez żadnych trudności, co było dla mnie sporym, ale też bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Wszystko udało się zrealizować sprawnie i w krótkim czasie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy w sierpniu 2013 r., a już pod koniec wakacji 2014 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Po przeprowadzce, w środku zostało nam jeszcze wykończenie kilku elementów, jednak nie przeszkadzało to w wygodnym mieszkaniu.Postanowiliśmy budować metodą tradycyjną. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków MAX, a dach pokryliśmy dachówką. Strop wykonaliśmy w monolitycznej, lanej betonem konstrukcji. Koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego były zbliżone do oszacowanych przez architekta. Myślę więc, że śmiało można sugerować się podaną kwotą. Bryłę z zewnątrz ocieliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Z powodu braku możliwości podłączenia do działki gazu ziemnego zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Okazało się jednak, iż po jego zainstalowaniu, w kotłowni mamy niewiele miejsca. Z tego względu zbiornik na ciepłą wodę muszeliśmy wstawić do garażu. Za nami już dwie zimy w nowym domu, które były całkiem łagodne, jednak mimo to mogę stwierdzić, że budynek jest naprawdę ekonomiczny. Do tej pory na cały sezon grzewczy zużywaliśmy ok. 1,5-2 t. opału (łącznie z grzaniem wody użytkowej).Do projektu domu parterowego TK28 WAK1054 wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Postanowiliśmy wstawić ściankę działową między hallem a salonem, a wejście do łazienki wykonaliśmy od strony sypialni mojej i męża. Łazienkę dostępną dla wszystkich domowników zrobiliśmy w miejscu pierwotnie przewidzianej garderoby. Dodatkowo za nią wydzieliliśmy kosztem części garażu pomieszczenie, które przeznaczyliśmy na pralnio-suszarnię. Muszę przyznać, ze był to naprawdę dobry pomysł - zrobienie praktycznej pralni mogę szczerze polecić innym Inwestorom.Jestem zadowolona z wyboru projektu TK28 WAK1054. Wnętrze zostało dobrze przemyślane, a dom jest wygodny w codziennym użytkowaniu. Jedyna moja uwaga dotyczy wymiarów kuchni. Jest ona dosyć niewielka co sprawia, iż niełatwo ją zaaranżować. Myślę więc, że warto poświęcić nieco więcej czasu na jej funkcjonalne zaplanowanie w kwestii umeblowania lub też pomyśleć o jej powiększeniu. Salon z kolei jest naprawdę duży - przestronna strefa wypoczynkowa w pełni mnie satysfakcjonuje. Pozdrawiam.
robson
Od początku zależało nam na tym, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród projektów budynków parterowych, które oglądaliśmy do gustu najbardziej przypadł nam projekt TK28 WAK1054. Wpływ na naszą decyzję miała rozłożysta bryła oraz przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń - został on świetnie przemyślany i wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać w nim wielu zmian. Rozwiązaniem, które szczególnie się nam spodobało jest widoczny podział domu na strefę dzienną oraz prywatną z sypialniami domowników. Cała inwestycja odbyła się sprawnie i zgodnie z planem. Fachowcy nie zgłaszali żadnych trudności w związku z dokumentacją techniczną, a budowa przebiegła bez problemów i w bardzo krótkim czasie. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do prowadzanie się do w pełni wykończonego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 9 miesięcy. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Suporex. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a pomiędzy krokwiami zastosowaliśmy wełnę mineralną, dzięki czemu mamy możliwość zaadaptowania poddasza, gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba. Dach pokryliśmy dachówką. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował kosztorys. Myślę, iż spokojnie można się nim sugerować, a zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne. Projekt TK28 WAK1054 przewiduje tylko jedną łazienkę, jednak z racji tego, iż nasza rodzina liczy cztery osoby stwierdziliśmy, że jeszcze jedna z pewnością by się przydała. Na szczęście wygospodarowanie drugiej łazienki nie stanowiło żadnego problemu - wykonaliśmy ją kosztem połowy powierzchni garderoby. Innym Inwestorom mogę polecić również rozwiązanie, na które w naszym przypadku było już za późno. Już po ukończeniu budowy zdałem sobie sprawę, iż świetnym pomysłem byłoby pociągnięcie konstrukcji stropu zarówno nad tylnym jak i przednim tarasem, co pozwoliłoby na uzyskanie większej powierzchni na górnej kondygnacji.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie TK28 WAK1054 to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Został funkcjonalnie przemyślany, dzięki czemu nie potrzebowaliśmy go modyfikować. Ostatnio z żoną zastanawialiśmy się czy wnętrze naszego domu wymaga jakichś poprawek, jednak oboje zgodnie stwierdziliśmy że gdybyśmy budowali się po raz drugi, oprócz wykonania drugiej łazienki, w dalszym ciągu nic byśmy nie zmieniali. Może wydawać się, iż pokoje są dosyć niewielkie, aczkolwiek okazuje się, że są one ustawne i mają odpowiednie rozmiary, a w dodatku są również dobrze oświetlone. Dużym plusem jest także widoczna strefowość domu. Podział części mieszkalnej na strefę dzienną i nocną to wyjątkowo dobre rozwiązanie. Do projektu nie mamy żadnych zastrzeżeń i śmiało możemy polecić go innym. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki