Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 679 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
332 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
74 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
209 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
49 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
122,59 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
189,10 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
157,38 m²
Powierzchnia dachu
304,98 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,82 m
Szerokość elewacji
14,65 m
Długość elewacji
14,65 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,65 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,65 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
64,80 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
29 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
950 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
950 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
250 zł
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne
660 zł
Opis projektu
Projekt domu TK28A jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem namiotowym, który wyjątkowosię prezentuje.
Projekt TK28A to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu przewidziane są dwie w pełni funkcjonalne łazienki. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot i wymianę. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu TK28A
zlym
Przy wyborze odpowiedniego projektu największą uwagę zwracałem na przewidziany w nim układ pomieszczeń. Wnętrze zaproponowane w projekcie TK28A WAK1063 zostało bardzo funkcjonalnie zaplanowane, a zastosowane w nim rozwiązania odpowiadały moim potrzebom. Ostatecznie więc zdecydowałem się na jego realizację.Nasza inwestycja przebiegła stosunkowo sprawnie. Co prawda, w jej trakcie pojawiły się drobne trudności, ale nie było to nic wielkiego i kierownik budowy wraz z fachowcami na bieżąco sobie z nimi radzili. Na początku miałem pewne obawy czy podbitka nie wejdzie w światło okna, jednak delikatne skrócenie krokwi w całości rozwiało moje wątpliwości.W naszym przypadku cała realizacja łącznie z wykonaniem wykończeń trwała ok. 1,5 roku. Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy je styropianem cechującym się bardzo dobrymi parametrami współczynnika przewodzenia ciepła. Dach pokryłem dachówką betonową. Zamiast przewidzianej warstwy izolacyjnej wełny mineralnej na stropie, zastosowałem styropian. Na tym materiale można położyć płyty OSB, co umożliwi swobodne poruszanie się na poddaszu.Postanowiłem wprowadzić kilka modyfikacji do oryginalnej wersji projektu domu parterowegoTK28A WAK1063. Zrezygnowałem z bocznego okna w kuchni, zaś duże przeszklenie przewidziane w salonie zamieniłem na trzy mniejsze (tak jak w projekcie TK28 WAK1054). Świetnym pomysłem była zmiana układu ścianki działowej między dwoma mniejszymi sypialniami. Wykonaliśmy ją w ten sposób, iż w obu pokojach powstały wnęki, które zaaranżowaliśmy na garderoby. Dodatkowo, mniejszą łazienkę nieco powiększyłem kosztem większej, dzięki czemu udało mi się wstawić do niej dużą kabinę prysznicową. Przedsionek przy garażu poszerzyłem o 20 cm, tak aby bez problemu moc wstawić tam rowery. Oprócz tego, zrezygnowałem ze ścianki działowej między salonem a wiatrołapem. Tym sposobem uzyskaliśmy otwarty, przestronny hall.Wszystkie zmiany, które zastosowałem w projekcie TK28A WAK1063 zostały przeze mnie dokładnie przemyślane. Modyfikacje w całości dopasowały dom do wszystkich moich oczekiwań, więc na chwilę obecną nie chciałbym już nic w nim poprawiać. Wewnętrzny układ jest rewelacyjny i moim zdaniem posiada same plusy. Pozdrawiam.
Tomek1063
Szukając projektu domu nie miałem konkretnie sprecyzowanych wymagań, które musiałby spełniać. Chciałem, aby był funkcjonalny i jednocześnie dobrze prezentował się z zewnątrz. Gdy po pewnym czasie natrafiłem na projekt TK28A WAK1063 wiedziałem, że jego realizacja będzie dobrą decyzją. Uwzględniony w nim wewnętrzny układ w całości spełniał moje oczekiwania, a rozwiązaniem, które w tej kwestii szczególnie przypadło mi do gustu jest wyraźny podział domu na strefę nocną oraz część dzienną z salonem. Oprócz tego, budynek bardzo spodobał mi się wizualnie ze względu na ciekawie prezentującą się konstrukcję. Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne trudności. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem, a do technicznej strony projektu nie mam zastrzeżeń i nie czułem potrzeby wprowadzania do niego wielu modyfikacji. Pierwsze prace związane z postawieniem nowego domu odbyły się ok. 2,5 roku temu, a obecnie do ostatecznego zakończenia inwestycji zostały nam już ostatnie wykończenia. Postanowiłem nie zmieniać zalecanej technologi budowy i użyte przeze mnie materiały są zgodne ze wskazanymi w projekcie: ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy w gęstożebrowej konstrukcji Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i myślę, że śmiało można sugerować się podaną kwotą. Do projektu TK28A WAK1063 wprowadziłem nieduże zmiany. Mianowicie powiększyłem znajdujące się w kotłowni okno, a ściankę kolankową podniosłem o wysokość dwóch pustaków. Dzięki temu uzyskałem więcej przestrzeni między przeszkleniami a okapem dachu, co lepiej się prezentuje. Innych modyfikacji nie nanosiłem, aczkolwiek fachowcy stwierdzili, że dobrym pomysłem byłoby usunięcie ścianki między kuchnią a salonem, tak aby była ona w całości otwarta na strefę wypoczynkową, więc myślę że przyszli Inwestorzy mogą to rozważyć.Ważne było dla mnie, aby rozmieszczenie mojego nowego domu było odpowiednie pod kątem usytuowania naszej działki względem stron świata i na szczęście projekt domu TK28A WAK1063 spełnił moje oczekiwania w tej kwestii. Front domu znajduje się od południa i tym samym przeszklenia w kuchni wychodzą zarówno na południe, jak i zachód. Garaż znajduje się po stronie wschodniej, zaś taras mamy od północy, co było zamierzonym zabiegiem. Z doświadczenia wiem, że takie rozwiązanie jest dla mnie najlepsze - w ciągu dnia taras jest odpowiednio zacieniony, co świetnie się sprawdza zwłaszcza podczas panujących w lecie upałów. Przy takim ułożeniu domu nie mamy problemów z oświetleniem pomieszczeń. Ciemniej jest jedynie w łazienkach, w których niestety nie mamy okien. Znalazłem jednak pewne rozwiązanie - między łazienką a kotłownią zrobiłem świetlik, a z racji tego, iż okno w kotłowni zostało powiększone, część wpadającego przez nie światła dostaje się również do łazienki.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu TK28A WAK1063. Wnętrze jest funkcjonalne i nie mam w tej kwestii żadnych uwag. Pokoje są dosyć duże i tym samym ustawne, a szerokie korytarze sprawiają, iż komunikacja miedzy nimi jest bardzo swobodna. Duże okna w salonie rewelacyjnie się prezentują i wywierają wrażenie na odwiedzających nas gościach. Nasz nowy dom w całości odpowiada potrzebom mojej rodziny. Pozdrawiam.
mirco68
Gdy rozpoczęliśmy poszukiwania projektu naszego nowego domu mieliśmy ustalone już pewne kryteria, które musiałby spełniać. Najważniejsze było dla nas to, aby był to budynek parterowy oraz aby jego wymiary umożliwiały usytuowanie go na zakupionej przez nas działce. Bardzo istotny był dla nas również niezbyt duży metraż oraz układ pomieszczeń, który byłby w pełni funkcjonalny i dopasowany do naszych potrzeb. Przejrzeliśmy naprawdę sporo propozycji, a spośród nich najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu TK28A WAK1063. Szczególnie ujęło nas doskonałe zagospodarowanie przestrzeni - pomimo dosyć niedużej powierzchni domu architekt przewidział w nim wiele praktycznych rozwiązań. Postawienie oraz przykrycie domu odbyło się sprawnie i bez problemów. Na pewien kłopot natrafiliśmy jednak na etapie wstawiania wewnętrznej stolarki. Mieliśmy w planie wstawić w każdym z pomieszczeń drzwi o szerokości 80 cm ze schowanym zamkiem jednak okazało się, iż w dwóch narożnych sypialniach nie jest to możliwe ze względu na niewielkie wymiary przewidzianych na nie otworów. Niestety układ ścianek działowych nie pozwolił na tym etapie na wprowadzenie modyfikacji, dlatego też w tych pokojach musieliśmy zastosować drzwi 70 cm. Warto więc zwrócić na to uwagę już na etapie adaptacji. Cała inwestycja trwała w naszym przypadku 2 lata. Do postawienia budynku użyliśmy pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Projekt domu TK28A WAK1063 przewidywał wykonanie stropu systemem Teriva, jednak współpracujący z nami kierownik budowy nie był do końca przekonany o solidności takiej metody. Stwierdził, że na konstrukcjach z gotowych elementów w późniejszym czasie mogą pojawić się pęknięcia, dlatego też strop postanowiliśmy tradycyjnie wylać betonem. Kosztorys został moim zdaniem dobrze oszacowany - koszty naszej inwestycji były zbliżone do sugerowanej kwoty. Nie potrzebowałem wprowadzać drastycznych modyfikacji do oryginalnej wersji projektu domu parterowego TK28A WAK1063. Projektanta adaptującego poprosiliśmy jedynie o naniesienie kosmetycznych zmian. Wnęka w wiatrołapie jest oryginalnie naprawdę duża, dlatego nic nie stało na przeszkodzie, aby kosztem jej części nieco powiększyć kuchnię. Przesunęliśmy więc lekko ściankę między tymi pomieszczeniami, a w sieni w dalszym ciągu zmieściła się spora szafa wnękowa. Wyłaz na strych pierwotnie przewidziany był w garderobie, jednak my przenieśliśmy go do garażu. Dobrym pomysłem było również przesunięcie drzwi wejściowych o 20 cm w stronę kuchennego okna. Na zewnątrz zastosowaliśmy 15 cm styropiau oraz warstwę tynku, a dzięki tej zmianie drzwi prawostronne bez problemu otwierają na kąt 90°. Oprócz tego podnieśliśmy ściankę kolankową o 20 cm, aczkolwiek teraz z pewnością zwiększyłbym tą wysokość do ok. 50-60 cm, co również polecam innym Inwestorom tego projektu. Okap dachowy przewidziany jest dosyć nisko, a taka modyfikacja sprawiłaby, iż budynek wyglądałby bardziej dostojnie.Wybór projektu domu z garażem TK28A WAK1063 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Duże uznanie w tej kwestii należy się mojej żonie, gdyż to właśnie ona spośród setek oglądanych przez nas projektów wybrała ten, który spełnił nasze oczekiwania pod wszystkimi względami. W nowym domu mamy dokładnie to, na czym zależało nam od samego początku: odpowiednią ilość pokoi, dwie łazienki o sporych wymiarach, dużą garderobę - a to wszystko na całkiem niewielkim metrażu. Muszę przyznać, że architekt fantastycznie przemyślał rozmieszczenie pomieszczeń - wewnętrzny układ naszego domu jest idealny i nie mam co do niego absolutnie żadnych zastrzeżeń. Powierzchnia została maksymalnie wykorzystana co bardzo nas cieszy. Pozdrawiam.
zlym
Przy wyborze odpowiedniego projektu największą uwagę zwracałem na przewidziany w nim układ pomieszczeń. Wnętrze zaproponowane w projekcie TK28A WAK1063 zostało bardzo funkcjonalnie zaplanowane, a zastosowane w nim rozwiązania odpowiadały moim potrzebom. Ostatecznie więc zdecydowałem się na jego realizację.Nasza inwestycja przebiegła stosunkowo sprawnie. Co prawda, w jej trakcie pojawiły się drobne trudności, ale nie było to nic wielkiego i kierownik budowy wraz z fachowcami na bieżąco sobie z nimi radzili. Na początku miałem pewne obawy czy podbitka nie wejdzie w światło okna, jednak delikatne skrócenie krokwi w całości rozwiało moje wątpliwości.W naszym przypadku cała realizacja łącznie z wykonaniem wykończeń trwała ok. 1,5 roku. Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy je styropianem cechującym się bardzo dobrymi parametrami współczynnika przewodzenia ciepła. Dach pokryłem dachówką betonową. Zamiast przewidzianej warstwy izolacyjnej wełny mineralnej na stropie, zastosowałem styropian. Na tym materiale można położyć płyty OSB, co umożliwi swobodne poruszanie się na poddaszu.Postanowiłem wprowadzić kilka modyfikacji do oryginalnej wersji projektu domu parterowegoTK28A WAK1063. Zrezygnowałem z bocznego okna w kuchni, zaś duże przeszklenie przewidziane w salonie zamieniłem na trzy mniejsze (tak jak w projekcie TK28 WAK1054). Świetnym pomysłem była zmiana układu ścianki działowej między dwoma mniejszymi sypialniami. Wykonaliśmy ją w ten sposób, iż w obu pokojach powstały wnęki, które zaaranżowaliśmy na garderoby. Dodatkowo, mniejszą łazienkę nieco powiększyłem kosztem większej, dzięki czemu udało mi się wstawić do niej dużą kabinę prysznicową. Przedsionek przy garażu poszerzyłem o 20 cm, tak aby bez problemu moc wstawić tam rowery. Oprócz tego, zrezygnowałem ze ścianki działowej między salonem a wiatrołapem. Tym sposobem uzyskaliśmy otwarty, przestronny hall.Wszystkie zmiany, które zastosowałem w projekcie TK28A WAK1063 zostały przeze mnie dokładnie przemyślane. Modyfikacje w całości dopasowały dom do wszystkich moich oczekiwań, więc na chwilę obecną nie chciałbym już nic w nim poprawiać. Wewnętrzny układ jest rewelacyjny i moim zdaniem posiada same plusy. Pozdrawiam.
Tomek1063
Szukając projektu domu nie miałem konkretnie sprecyzowanych wymagań, które musiałby spełniać. Chciałem, aby był funkcjonalny i jednocześnie dobrze prezentował się z zewnątrz. Gdy po pewnym czasie natrafiłem na projekt TK28A WAK1063 wiedziałem, że jego realizacja będzie dobrą decyzją. Uwzględniony w nim wewnętrzny układ w całości spełniał moje oczekiwania, a rozwiązaniem, które w tej kwestii szczególnie przypadło mi do gustu jest wyraźny podział domu na strefę nocną oraz część dzienną z salonem. Oprócz tego, budynek bardzo spodobał mi się wizualnie ze względu na ciekawie prezentującą się konstrukcję. Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne trudności. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem, a do technicznej strony projektu nie mam zastrzeżeń i nie czułem potrzeby wprowadzania do niego wielu modyfikacji. Pierwsze prace związane z postawieniem nowego domu odbyły się ok. 2,5 roku temu, a obecnie do ostatecznego zakończenia inwestycji zostały nam już ostatnie wykończenia. Postanowiłem nie zmieniać zalecanej technologi budowy i użyte przeze mnie materiały są zgodne ze wskazanymi w projekcie: ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy w gęstożebrowej konstrukcji Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i myślę, że śmiało można sugerować się podaną kwotą. Do projektu TK28A WAK1063 wprowadziłem nieduże zmiany. Mianowicie powiększyłem znajdujące się w kotłowni okno, a ściankę kolankową podniosłem o wysokość dwóch pustaków. Dzięki temu uzyskałem więcej przestrzeni między przeszkleniami a okapem dachu, co lepiej się prezentuje. Innych modyfikacji nie nanosiłem, aczkolwiek fachowcy stwierdzili, że dobrym pomysłem byłoby usunięcie ścianki między kuchnią a salonem, tak aby była ona w całości otwarta na strefę wypoczynkową, więc myślę że przyszli Inwestorzy mogą to rozważyć.Ważne było dla mnie, aby rozmieszczenie mojego nowego domu było odpowiednie pod kątem usytuowania naszej działki względem stron świata i na szczęście projekt domu TK28A WAK1063 spełnił moje oczekiwania w tej kwestii. Front domu znajduje się od południa i tym samym przeszklenia w kuchni wychodzą zarówno na południe, jak i zachód. Garaż znajduje się po stronie wschodniej, zaś taras mamy od północy, co było zamierzonym zabiegiem. Z doświadczenia wiem, że takie rozwiązanie jest dla mnie najlepsze - w ciągu dnia taras jest odpowiednio zacieniony, co świetnie się sprawdza zwłaszcza podczas panujących w lecie upałów. Przy takim ułożeniu domu nie mamy problemów z oświetleniem pomieszczeń. Ciemniej jest jedynie w łazienkach, w których niestety nie mamy okien. Znalazłem jednak pewne rozwiązanie - między łazienką a kotłownią zrobiłem świetlik, a z racji tego, iż okno w kotłowni zostało powiększone, część wpadającego przez nie światła dostaje się również do łazienki.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu TK28A WAK1063. Wnętrze jest funkcjonalne i nie mam w tej kwestii żadnych uwag. Pokoje są dosyć duże i tym samym ustawne, a szerokie korytarze sprawiają, iż komunikacja miedzy nimi jest bardzo swobodna. Duże okna w salonie rewelacyjnie się prezentują i wywierają wrażenie na odwiedzających nas gościach. Nasz nowy dom w całości odpowiada potrzebom mojej rodziny. Pozdrawiam.
mirco68
Gdy rozpoczęliśmy poszukiwania projektu naszego nowego domu mieliśmy ustalone już pewne kryteria, które musiałby spełniać. Najważniejsze było dla nas to, aby był to budynek parterowy oraz aby jego wymiary umożliwiały usytuowanie go na zakupionej przez nas działce. Bardzo istotny był dla nas również niezbyt duży metraż oraz układ pomieszczeń, który byłby w pełni funkcjonalny i dopasowany do naszych potrzeb. Przejrzeliśmy naprawdę sporo propozycji, a spośród nich najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu TK28A WAK1063. Szczególnie ujęło nas doskonałe zagospodarowanie przestrzeni - pomimo dosyć niedużej powierzchni domu architekt przewidział w nim wiele praktycznych rozwiązań. Postawienie oraz przykrycie domu odbyło się sprawnie i bez problemów. Na pewien kłopot natrafiliśmy jednak na etapie wstawiania wewnętrznej stolarki. Mieliśmy w planie wstawić w każdym z pomieszczeń drzwi o szerokości 80 cm ze schowanym zamkiem jednak okazało się, iż w dwóch narożnych sypialniach nie jest to możliwe ze względu na niewielkie wymiary przewidzianych na nie otworów. Niestety układ ścianek działowych nie pozwolił na tym etapie na wprowadzenie modyfikacji, dlatego też w tych pokojach musieliśmy zastosować drzwi 70 cm. Warto więc zwrócić na to uwagę już na etapie adaptacji. Cała inwestycja trwała w naszym przypadku 2 lata. Do postawienia budynku użyliśmy pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Projekt domu TK28A WAK1063 przewidywał wykonanie stropu systemem Teriva, jednak współpracujący z nami kierownik budowy nie był do końca przekonany o solidności takiej metody. Stwierdził, że na konstrukcjach z gotowych elementów w późniejszym czasie mogą pojawić się pęknięcia, dlatego też strop postanowiliśmy tradycyjnie wylać betonem. Kosztorys został moim zdaniem dobrze oszacowany - koszty naszej inwestycji były zbliżone do sugerowanej kwoty. Nie potrzebowałem wprowadzać drastycznych modyfikacji do oryginalnej wersji projektu domu parterowego TK28A WAK1063. Projektanta adaptującego poprosiliśmy jedynie o naniesienie kosmetycznych zmian. Wnęka w wiatrołapie jest oryginalnie naprawdę duża, dlatego nic nie stało na przeszkodzie, aby kosztem jej części nieco powiększyć kuchnię. Przesunęliśmy więc lekko ściankę między tymi pomieszczeniami, a w sieni w dalszym ciągu zmieściła się spora szafa wnękowa. Wyłaz na strych pierwotnie przewidziany był w garderobie, jednak my przenieśliśmy go do garażu. Dobrym pomysłem było również przesunięcie drzwi wejściowych o 20 cm w stronę kuchennego okna. Na zewnątrz zastosowaliśmy 15 cm styropiau oraz warstwę tynku, a dzięki tej zmianie drzwi prawostronne bez problemu otwierają na kąt 90°. Oprócz tego podnieśliśmy ściankę kolankową o 20 cm, aczkolwiek teraz z pewnością zwiększyłbym tą wysokość do ok. 50-60 cm, co również polecam innym Inwestorom tego projektu. Okap dachowy przewidziany jest dosyć nisko, a taka modyfikacja sprawiłaby, iż budynek wyglądałby bardziej dostojnie.Wybór projektu domu z garażem TK28A WAK1063 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Duże uznanie w tej kwestii należy się mojej żonie, gdyż to właśnie ona spośród setek oglądanych przez nas projektów wybrała ten, który spełnił nasze oczekiwania pod wszystkimi względami. W nowym domu mamy dokładnie to, na czym zależało nam od samego początku: odpowiednią ilość pokoi, dwie łazienki o sporych wymiarach, dużą garderobę - a to wszystko na całkiem niewielkim metrażu. Muszę przyznać, że architekt fantastycznie przemyślał rozmieszczenie pomieszczeń - wewnętrzny układ naszego domu jest idealny i nie mam co do niego absolutnie żadnych zastrzeżeń. Powierzchnia została maksymalnie wykorzystana co bardzo nas cieszy. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki