Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz6,55 m²
2. Łazienka6,36 m² (8,97 m²*)
3. Pokój10,42 m² (14,46 m²*)
4. Pokój12,90 m² (15,15 m²*)
5. Pokój14,51 m² (18,72 m²*)
6. Garderoba2,74 m² (5,11 m²*)
7. Garderoba2,72 m² (4,55 m²*)
8. Strych9,43 m² (21,27 m²*)
Razem rzut poddasza65,63 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
135,48 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
132,84 m²
Powierzchnia dachu
218 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,47 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,49 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,76 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Projekt domu Tofi zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Tofi to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Aby umożliwić w pełni wykorzystanie powierzchni pod skosami dachu, zaprojektowano wysoką ścianę kolankową. Zaprojektowano również gabinet, który może służyć jako pokój gościnny, oraz dodatkową łazienkę, dzięki czemu poddasze pozostanie strefą wyłącznie dla domowników. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz. Prosta bryła i nieskomplikowana konstrukcja, zdecydowanie ułatwią i przyspieszą realizację. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji i nie zwiększać kosztów budowy, w projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne na poziomie ekonomicznie uzasadnionym.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Tofi
hetomag
Zależało nam na domu o prostej bryle i prostym dwuspadowym dachu. Koszty budowy takiego domu są niższe niż przy jakichś wymyślnych rozwiązaniach. Duże okna i odpowiedni układ pomieszczeń projektu domu Tofi WOF1001 także przemawiały za tym wyborem. Poza tym, to naprawdę ładny dom i dobrze się wpasował do zabudowy szeregowej.
Mieszkamy w domu już półtora roku i właśnie minął drugi okres grzewczy. Jestem bardzo zadowolony z kosztów ogrzewania, jakie ponosimy. Mamy piec gazowy i miesięczne rachunki nie przekraczają 450 zł. Takie rozwiązanie jest także bardzo czyste, a sam piec w zasadzie bezobsługowy.
Cały parter pozostał bez zmian i trzeba powiedzieć, że układ pomieszczeń sprawdza się bez zarzutów. Jest idealnie przystosowany dla rodzin czteroosobowych. Na górze zaszło kilka zmian i teraz są tam do naszej dyspozycji 3 sypialnie, a dodatkowy pokój na parterze, póki co, pełni rolę pokoju gościnnego (w przyszłości ma to jednak być gabinet). Część, którą najbardziej użytkujemy (salon, kuchnia i jadalnia), udało nam się ustawić od strony południowo-zachodniej, dlatego cały dzień mamy świetnie doświetlone wnętrze. Moim zdaniem, projekt domu Tofi WOF1001 jest bardzo dobrze przemyślany i nawet bez wprowadzania zmian osiąga się świetny efekt końcowy.
My jednak dokonaliśmy kilku zmian, aby jak najlepiej dostosować dom do naszych potrzeb. I tak, poszerzyliśmy garaż o metr i założyliśmy bramy do niego z dwóch stron, dzięki temu jest przejezdny. Zdecydowaliśmy się na likwidację wykuszu i kominka, jednak po czasie stwierdzam, że kominek mógłby zostać. Powiększyliśmy natomiast taras i jednocześnie wydłużyliśmy zadaszenie nad nim. Tak jak wspomniałem, na górze zamiast czterech mamy trzy sypialnie, ponieważ tyle nam w zupełności wystarcza.
Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Tofi WOF1001 to bardzo dobra decyzja. Innym polecam trzymanie się zaleceń projektanta, chociaż powiem, że przejezdny garaż to bardzo wygodne rozwiązanie i niewiele droższe od tego projektowego. Pozdrawiam.
Monika1001
Dla mnie, jak chyba dla większości kobiet ważne są aspekty wizualne, dlatego też przy wyborze projektu zwracałam uwagę na zewnętrzny wygląd budynku. Projekt domu Tofi WOF1001 najbardziej przypadł mi do gustu. Dodatkowo, przewidziana konstrukcja dachu była dokładnie taka, na jakiej zależało mojemu mężowi.
Zatrudnieni przez nas wykonawcy nie mieli żadnych problemów w związku z wybudowaniem naszego domu. Wszystko przebiegło sprawnie, a fachowcy nie skarżyli się na czytelność projektu. Ściany z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości ok. 10-12 cm.
Zdecydowaliśmy się zainstalować w kotłowni piec na różnego rodzaju paliwo stałe. Głównie palimy w nim miałem bądź ekogroszkiem. Warstwa izolacyjna oraz uniwersalny kocioł świetnie się sprawdzają. We wszystkich pomieszczeniach mamy odpowiednio ciepło, a koszty ogrzewania są w naszym przypadku całkiem korzystne.
Oryginalny projekt domu Tofi WOF1001 przewiduje zrobienie garażu, jednak wymiary naszej działki nie pozwalały na to. Musieliśmy więc z niego zrezygnować, aczkolwiek nie był to dla nas duży problem. Kominek, który pierwotnie usytuowany był na środku salonu, przenieśliśmy w róg tego pomieszczenia. Takie rozwiązanie wydało nam się bardziej praktyczne i muszę stwierdzić, iż nie pomyliliśmy się.
Najbardziej w naszym nowym domu podoba mi się kuchnia, ale uważam że rozkład pozostałych pomieszczeń również został dobrze przemyślany. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tofi WOF1001. Po wprowadzeniu zmiany lokalizacji kominka, wewnętrzny układ całkowicie mi odpowiada i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Na chwilę obecną nic więcej bym w nim nie zmieniła. Polecam i pozdrawiam.
Adam Ziębice
Zdecydowałem się na projekt Tofi WOF1001, ponieważ jego wnętrze wydało mi się funkcjonalne, a przewidziane w nim rozwiązania przypadły mi do gustu. Dodatkowo od początku zależało mi na domu o dosyć sporej powierzchni. Duże znaczenie przy moim wyborze miała również prosta konstrukcja budynku. Bryła nie posiada żadnych skomplikowanych elementów, które spowodowałyby trudności przy budowie, a wiadomym jest, że łatwość zrealizowania inwestycji przekłada się na niższe koszty.Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne trudności. Kierownik nie zgłaszał błędów w projekcie, aczkolwiek oryginalna lokalizacja komina na środku salonu wydała się zarówno nam jak i fachowcom nie do końca dobrym rozwiązaniem. Z tego względu postanowiliśmy wykonać go przy ścianie dzielącej strefę wypoczynkową od klatki schodowej. Myślę jednak, że na chwilę obecną całkowicie zrezygnowałbym z tego elementu. Postanowiliśmy nie robić kominka w salonie, więc komin okazał się zbędny - został w całości zabudowany, a jego realizacja wiązała się z dodatkowymi kosztami. Uważam więc, że na etapie adaptacji warto się zastanowić czy faktycznie zależy nam na tym rozwiązaniu i ewentualnie zaniechać jego wykonania.Cała inwestycja trwała w naszym przypadku 2 lata z ok. 3 miesięczną przerwą. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką betonową. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, zaś izolację poddasza tworzy wełna mineralna o tej samej grubości. Myślę, że można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta. Co prawda, nie skupiłem się na szczegółowym kalkulowaniu kosztów postawienia naszego domu, ale sądzę że udało nam się to zrobić nawet nieco taniej.Mieszkamy w rejonie, w którym nie mieliśmy możliwości podłączenia działki do gazu ziemnego. Z kolei wykonanie własnej instalacji z przydomowym zbiornikiem LPG, wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacji, więc z tego rozwiązania również zrezygnowaliśmy. Ostatecznie zdecydowałem się na ogrzewanie za pomocą pieca na paliwo stałe. Obecnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od zamieszkania i w okresie od listopada do początku marca zużyliśmy ok. 3 tony ekogroszku. Muszę jednak zaznaczyć, iż nabyty przez nas opał jest tańszym, czeskim paliwem z węgla brunatnego, co przekłada się na większą ilość jego spalania.Łazienka na poddaszu uwzględniona w projekcie Tofi WOF1001 wydała nam się trochę za mała, dlatego też postanowiliśmy wykonać ją w miejscu najmniejszej sypialni. Kosztem pierwotnej powierzchni łazienki nieco powiększyliśmy hall przy klatce schodowej, a także wykonaliśmy pralnię. Kolejną zastosowaną przez nas zmianą, było wstawienie dwóch małych okien w garażu od strony ściany szczytowej.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tofi WOF1001. Zaproponowany w nim wewnętrzny układ w pełni nam odpowiada, a cały dom spełnia nasze oczekiwaniem. Jedyną drobną niedoskonałością jest w naszym przypadku wielkość kotłowni. Jej metraż świetnie sprawdziłby się przy ogrzewaniu gazowym, jednak przy piecu węglowym jest nieco mniej komfortowa. Na szczęście, nie jest to dla nas duży kłopot - widziałem kilka innych domów, w których kotłownie były jeszcze mniejsze niż nasza a i tak ich domownicy radzili sobie z taką metodą grzewczą. Pozdrawiam.
hetomag
Zależało nam na domu o prostej bryle i prostym dwuspadowym dachu. Koszty budowy takiego domu są niższe niż przy jakichś wymyślnych rozwiązaniach. Duże okna i odpowiedni układ pomieszczeń projektu domu Tofi WOF1001 także przemawiały za tym wyborem. Poza tym, to naprawdę ładny dom i dobrze się wpasował do zabudowy szeregowej.
Mieszkamy w domu już półtora roku i właśnie minął drugi okres grzewczy. Jestem bardzo zadowolony z kosztów ogrzewania, jakie ponosimy. Mamy piec gazowy i miesięczne rachunki nie przekraczają 450 zł. Takie rozwiązanie jest także bardzo czyste, a sam piec w zasadzie bezobsługowy.
Cały parter pozostał bez zmian i trzeba powiedzieć, że układ pomieszczeń sprawdza się bez zarzutów. Jest idealnie przystosowany dla rodzin czteroosobowych. Na górze zaszło kilka zmian i teraz są tam do naszej dyspozycji 3 sypialnie, a dodatkowy pokój na parterze, póki co, pełni rolę pokoju gościnnego (w przyszłości ma to jednak być gabinet). Część, którą najbardziej użytkujemy (salon, kuchnia i jadalnia), udało nam się ustawić od strony południowo-zachodniej, dlatego cały dzień mamy świetnie doświetlone wnętrze. Moim zdaniem, projekt domu Tofi WOF1001 jest bardzo dobrze przemyślany i nawet bez wprowadzania zmian osiąga się świetny efekt końcowy.
My jednak dokonaliśmy kilku zmian, aby jak najlepiej dostosować dom do naszych potrzeb. I tak, poszerzyliśmy garaż o metr i założyliśmy bramy do niego z dwóch stron, dzięki temu jest przejezdny. Zdecydowaliśmy się na likwidację wykuszu i kominka, jednak po czasie stwierdzam, że kominek mógłby zostać. Powiększyliśmy natomiast taras i jednocześnie wydłużyliśmy zadaszenie nad nim. Tak jak wspomniałem, na górze zamiast czterech mamy trzy sypialnie, ponieważ tyle nam w zupełności wystarcza.
Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Tofi WOF1001 to bardzo dobra decyzja. Innym polecam trzymanie się zaleceń projektanta, chociaż powiem, że przejezdny garaż to bardzo wygodne rozwiązanie i niewiele droższe od tego projektowego. Pozdrawiam.
Monika1001
Dla mnie, jak chyba dla większości kobiet ważne są aspekty wizualne, dlatego też przy wyborze projektu zwracałam uwagę na zewnętrzny wygląd budynku. Projekt domu Tofi WOF1001 najbardziej przypadł mi do gustu. Dodatkowo, przewidziana konstrukcja dachu była dokładnie taka, na jakiej zależało mojemu mężowi.
Zatrudnieni przez nas wykonawcy nie mieli żadnych problemów w związku z wybudowaniem naszego domu. Wszystko przebiegło sprawnie, a fachowcy nie skarżyli się na czytelność projektu. Ściany z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości ok. 10-12 cm.
Zdecydowaliśmy się zainstalować w kotłowni piec na różnego rodzaju paliwo stałe. Głównie palimy w nim miałem bądź ekogroszkiem. Warstwa izolacyjna oraz uniwersalny kocioł świetnie się sprawdzają. We wszystkich pomieszczeniach mamy odpowiednio ciepło, a koszty ogrzewania są w naszym przypadku całkiem korzystne.
Oryginalny projekt domu Tofi WOF1001 przewiduje zrobienie garażu, jednak wymiary naszej działki nie pozwalały na to. Musieliśmy więc z niego zrezygnować, aczkolwiek nie był to dla nas duży problem. Kominek, który pierwotnie usytuowany był na środku salonu, przenieśliśmy w róg tego pomieszczenia. Takie rozwiązanie wydało nam się bardziej praktyczne i muszę stwierdzić, iż nie pomyliliśmy się.
Najbardziej w naszym nowym domu podoba mi się kuchnia, ale uważam że rozkład pozostałych pomieszczeń również został dobrze przemyślany. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tofi WOF1001. Po wprowadzeniu zmiany lokalizacji kominka, wewnętrzny układ całkowicie mi odpowiada i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Na chwilę obecną nic więcej bym w nim nie zmieniła. Polecam i pozdrawiam.
Adam Ziębice
Zdecydowałem się na projekt Tofi WOF1001, ponieważ jego wnętrze wydało mi się funkcjonalne, a przewidziane w nim rozwiązania przypadły mi do gustu. Dodatkowo od początku zależało mi na domu o dosyć sporej powierzchni. Duże znaczenie przy moim wyborze miała również prosta konstrukcja budynku. Bryła nie posiada żadnych skomplikowanych elementów, które spowodowałyby trudności przy budowie, a wiadomym jest, że łatwość zrealizowania inwestycji przekłada się na niższe koszty.Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne trudności. Kierownik nie zgłaszał błędów w projekcie, aczkolwiek oryginalna lokalizacja komina na środku salonu wydała się zarówno nam jak i fachowcom nie do końca dobrym rozwiązaniem. Z tego względu postanowiliśmy wykonać go przy ścianie dzielącej strefę wypoczynkową od klatki schodowej. Myślę jednak, że na chwilę obecną całkowicie zrezygnowałbym z tego elementu. Postanowiliśmy nie robić kominka w salonie, więc komin okazał się zbędny - został w całości zabudowany, a jego realizacja wiązała się z dodatkowymi kosztami. Uważam więc, że na etapie adaptacji warto się zastanowić czy faktycznie zależy nam na tym rozwiązaniu i ewentualnie zaniechać jego wykonania.Cała inwestycja trwała w naszym przypadku 2 lata z ok. 3 miesięczną przerwą. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką betonową. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, zaś izolację poddasza tworzy wełna mineralna o tej samej grubości. Myślę, że można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta. Co prawda, nie skupiłem się na szczegółowym kalkulowaniu kosztów postawienia naszego domu, ale sądzę że udało nam się to zrobić nawet nieco taniej.Mieszkamy w rejonie, w którym nie mieliśmy możliwości podłączenia działki do gazu ziemnego. Z kolei wykonanie własnej instalacji z przydomowym zbiornikiem LPG, wiąże się ze sporymi kosztami eksploatacji, więc z tego rozwiązania również zrezygnowaliśmy. Ostatecznie zdecydowałem się na ogrzewanie za pomocą pieca na paliwo stałe. Obecnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od zamieszkania i w okresie od listopada do początku marca zużyliśmy ok. 3 tony ekogroszku. Muszę jednak zaznaczyć, iż nabyty przez nas opał jest tańszym, czeskim paliwem z węgla brunatnego, co przekłada się na większą ilość jego spalania.Łazienka na poddaszu uwzględniona w projekcie Tofi WOF1001 wydała nam się trochę za mała, dlatego też postanowiliśmy wykonać ją w miejscu najmniejszej sypialni. Kosztem pierwotnej powierzchni łazienki nieco powiększyliśmy hall przy klatce schodowej, a także wykonaliśmy pralnię. Kolejną zastosowaną przez nas zmianą, było wstawienie dwóch małych okien w garażu od strony ściany szczytowej.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tofi WOF1001. Zaproponowany w nim wewnętrzny układ w pełni nam odpowiada, a cały dom spełnia nasze oczekiwaniem. Jedyną drobną niedoskonałością jest w naszym przypadku wielkość kotłowni. Jej metraż świetnie sprawdziłby się przy ogrzewaniu gazowym, jednak przy piecu węglowym jest nieco mniej komfortowa. Na szczęście, nie jest to dla nas duży kłopot - widziałem kilka innych domów, w których kotłownie były jeszcze mniejsze niż nasza a i tak ich domownicy radzili sobie z taką metodą grzewczą. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki