Dodatkowe cechy
Liczba stanowisk
Pokoje (bez salonu)
Garderoby
Łazienki (z toaletami)
Kuchnia
Szerokość
Długość
Dodatkowe cechy
Długość elewacji
Szerokość elewacji
Wysokość budynku
Zobacz szczegóły
Nasza kolekcja projektów domów 1-pokojowych spełni wszystkie Twoje marzenia o małym, ale praktycznym i funkcjonalnym domu. Wszystkie projekty zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, przez co zmieścisz w takim domu wszelkie niezbędne rzeczy!
Czytaj więcejAktywne filtry:
3 949 zł
3 849 zł
5 500 zł
4 000 zł
2 990 zł
2 699 zł
2 990 zł
4 049 zł
2 990 zł
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
3 350 zł
4 050 zł
2 799 zł
2 600 zł
2 990 zł
4 050 zł
3 999 zł
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
2 990 zł
3 999 zł
3 550 zł
Dom na zgłoszenie – jak zbudować dom na zgłoszenie? Krok po kroku
Przed rozpoczęciem budowy, by wszystko było zgodne z prawem, trzeba dopełnić...
Dom dla dwojga - wybór młodych par i seniorów - 6 propozycji
Osoby, które wybierają życie we dwoje, nie są skazane na ciasne mieszkanie w...
Dom na zgłoszenie z projektem do 70 m2 nadzieją na własny dach nad głową?
Wyobrażacie sobie niewielkie drewniane domki w samym centrum Warszawy? A dokł...
Ile będzie kosztować budowa domu w 2024 roku?
Budowa domu to jedno z najważniejszych przedsięwzięć, jakie podejmujemy w życ...
Dom kojarzy ci się z dużymi przestrzeniami, wygodnymi pomieszczeniami dla każdego domownika? Co jednak, jeśli zamierzasz w takim budynku zamieszkać sam czy w parze z partnerką lub partnerem? Być może lepiej sprawdziłby się wówczas mały obiekt, z zaledwie jednym pokojem i dużą przestrzenią rekreacyjno-wypoczynkową, obejmującą salon, kuchnię czy jadalnię?
A może chcesz wybudować budynek jednopokojowy na działce rekreacyjnej, pod miastem, gdzie będziesz wypoczywać w czasie weekendów i wolnych dni przy pięknej pogodzie? Na stronie Extradom.pl znajdziesz interesujące cię propozycje gotowych projektów domów jednopokojowych.
Cechą charakterystyczną właściwie dla wszystkich projektów domu z jednym pokojem obecnych w naszym katalogu na Extradom.pl jest to, że są to domy małe i na ogół parterowe, ewentualnie z poddaszem nieużytkowym, które przeznaczone może być na cele gospodarcze i magazynowe.
Powierzchnia użytkowa dla domów jednopokojowych, których projekty znalazły się w naszej ofercie, wynosi zwykle około 50 mkw., ale zdarzają się budynki z jednym pokojem, które mają aż 100 mkw. powierzchni użytkowej i więcej. Jak to możliwe? Wszystko dlatego, że jeden oddzielny pokój to jeszcze nie wszystko, co znajduje się pod dachem takiej nieruchomości. W tych niewielkich domach mieszczą się jeszcze zwykle salon, łazienka lub toaleta, kuchnia, a czasami również jadalnia. Część rekreacyjno-wypoczynkowa i kuchenna są zwykle połączone ze sobą w projektach domów z jednym pokojem.
Co jeszcze wyróżnia domy jednopokojowe z naszej kolekcji? To, że mogą być wyposażone w garaż, zwykle jednostanowiskowy, lub miejsce pod wiatą garażową przeznaczone do parkowania samochodów i ochrony ich karoserii przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.
Architekci projektujący małe, jednopokojowe domy, które widzisz w niniejszej kategorii na Extradom.pl, muszą umiejętnie zmieścić wszystkie niezbędne elementy w domu na niedużej powierzchni. Pomieszczenia powinny być ze sobą połączone w funkcjonalny sposób.
Podczas wyboru domu jednopokojowego nie musisz ograniczać się do jednego stylu. Na Extradom.pl mamy przygotowanych dla ciebie wiele propozycji. Wśród projektów obiektów z jednym pokojem znajdziesz projekty domów tradycyjnych, które jako element dekoracyjny elewacji wykorzystują na przykład drewno, jak i nowoczesne domy jednopokojowe o minimalistycznej bryle i płaskim dachu.
Pod względem liczby kondygnacji budynków mieszkalnych z wygospodarowaną jedną sypialnią na Extradom.pl wyróżniamy głównie projekty domów parterowych, których jest tu zdecydowanie najwięcej. Są jednak i takie gotowe projekty domów z poddaszem użytkowym. W projektach tych jeden pokój dla domownika czy domowników zlokalizowany jest na ogół właśnie na górnej kondygnacji budynku. Najczęściej takie domy mają dach spadowy, dlatego sypialnia na poddaszu użytkowym ma skosy, które dodadzą jej uroku i stworzą przyjemne wrażenie.
Poza takimi domami są jeszcze projekty budynków mieszkalnych jednopokojowych z poddaszem do adaptacji, przeznaczonych właściwie tylko na cele związane z okresowym przechowywaniem, np. ozdób choinkowych. Dodatkowo domy z jednym pokojem mogą mieć podpiwniczenie – całkowite lub częściowe – bądź antresolę.
Możesz wybierać spośród projektów domów jednopokojowych bez garażu, z garażem jednostanowiskowym, a nawet dwustanowiskowym, choć te stanowią niewielką część naszych propozycji. Jeśli obiekt pozbawiony jest pomieszczenia na auto, zwykle można go wyposażyć w wiatę garażową i takich propozycji jest na Extradom.pl co najmniej kilka.
Dom jednopokojowy może być utrzymany w minimalistycznym, nowoczesnym stylu, ale mamy też propozycje dla wszystkich zwolenników tradycyjnych obiektów krytych spadowym dachem, z werandą czy wygodnym tarasem.
Domy jednopokojowe mają na ogół niewielką powierzchnię i charakteryzują się obniżonymi kosztami realizacji budowy.
Zwróć uwagę także na to, że choć projekty takich obiektów kosztują zwykle około 2500 zł, to są i takie, które można kupić za mniej niż 2000 zł. Wybieraj więc swobodnie takie propozycje wymarzonych, małych domów z jednym, wygospodarowanym w nich pokojem, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania.
Każdy ma inny gust i każdemu może podobać się coś zupełnie innego, dlatego trudno jest doradzać w kwestii wyboru odpowiedniego stylu domu. Jeśli zależy ci na dobrym wpasowaniu obiektu w przestrzeń np. działki rekreacyjnej przy lesie, wybierz budynek tradycyjny, który będzie miał drewniane elementy i dwuspadowy dach. Dodatkowy ganek z drewnianą balustradą doda mu uroku, przywodząc na myśl podmiejski dom wypoczynkowy, którym w istocie może się stać.
Niewykluczone jednak, że jesteś zwolennikiem nowoczesności w architekturze projektów domów jednorodzinnych i chcesz, by twój obiekt miał prostą bryłę i dach, co będzie sprzyjało zmniejszaniu ryzyka występowania mostków termicznych. Na naszej Extradom.pl bez trudu znajdziesz wiele projektów domów z jednym pokojem w stylu nowoczesnym, także tych, które mają duże powierzchnie przeszkleń od strony salonu, pozwalające na płynne połączenie przestrzeni wypoczynkowej pod dachem z ogrodem i otaczającą dom zielenią.
Domy o prostej bryle, tzw. nowoczesne stodoły z dachem jedno- lub dwuspadowym, są jednocześnie zwykle domami energooszczędnymi, które będą sprzyjały wypracowaniu w przyszłości oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.
Stajesz przed koniecznością wyboru projektu domu, według którego wybudujesz budynek mieszkalny na swojej działce? Z pewnością w takim przypadku musisz podjąć decyzję o wielkości powierzchni użytkowej, jakiej potrzebujesz ty i docelowi domownicy.
Zastanów się, ile pokoi faktycznie będziesz potrzebował w takim przypadku. Jeśli zamierzasz mieszkać w takim budynku sam czy z mężem lub żoną, partnerem lub partnerką, to być może odpowiedni dla ciebie będzie projekt z jednym pokojem oraz z towarzyszącymi mu innymi pomieszczeniami? Zbyt duża liczba pomieszczeń nie jest zalecana, ponieważ część z nich może okazać się całkiem zbędna.
Projekt domu jednorodzinnego z jednym pokojem jest specyficzny i raczej niestandardowy. Zdecydowana większość inwestorów buduje jednak duże obiekty, co najmniej kilkupokojowe, przede wszystkim z myślą o rodzinie i dzieciach. Decydując się jednak na dom z jedną sypialnią, zyskujesz większą powierzchnię działki do wypoczynku i uprawiania sportów. Jeśli i w twoim przypadku jeden pokój wygospodarowany osobno z przestrzeni użytkowej domu jest wystarczający, to sprawdź, czego nie powinno zabraknąć w takim projekcie.
Decydując się na dom z jednym pokojem, pamiętaj, aby sprawdzić, czy ogólna powierzchnia użytkowa będzie dla ciebie również wystarczająca. Zbyt mały, wręcz ciasny obiekt może doprowadzić do tego, że zaczniesz żałować, że w ogóle go wybudowałeś.
W projekcie domu z jednym pokojem powinny znaleźć się salon, kuchnia i łazienka z ewentualnie osobno zlokalizowaną toaletą. Jeśli jesteś osobą zmotoryzowaną, to całkiem uzasadnione będzie wybranie projektu z garażem jednostanowiskowym lub przynajmniej wiatą garażową. Podczas przeglądania kolejnych projektów sprawdź, czy układ funkcjonalny pomieszczeń w twoim potencjalnym obiekcie jest dla ciebie korzystny.
W projekcie domu jednopokojowego nie powinno również zabraknąć miejsca na kotłownię, wiatrołap czy hall. Jeśli ci na tym zależy, zlokalizuj w sąsiedztwie kuchni niewielkie pomieszczenie, które będziesz mógł przeznaczyć na swoją spiżarnię.
Nie jesteś jeszcze do końca przekonany, czy dom jednopokojowy jest dla ciebie rzeczywiście optymalnym rozwiązaniem? Sprawdź jego plusy i minusy, a łatwiej będzie ci podjąć decyzję o wyborze konkretnego projektu. W grupie atutów domu z jednym pokojem znalazły się takie jego cechy jak:
Dla wielu inwestorów bardzo istotną kwestią związaną z budową domów jednopokojowych jest to, że mają one niewielki metraż, który korzystnie wpływa na koszty budowy i eksploatacji budynku. Jeśli dodatkowo rezygnujesz z wkomponowania w bryłę budynku garażu, możesz zaoszczędzić na materiałach budowlanych, a koszty robocizny również naturalnie staną się mniejsze. Mały dom oznacza też niższe wydatki związane z jego ogrzaniem w sezonie grzewczym. Możesz zastosować ponadto odnawialne źródła energii, uniezależniając się w dużej mierze od dostaw opału z zewnętrznych źródeł.
Dla niektórych inwestorów minusem domów z jednym pokojem jest to, że nie mają więcej wydzielonych sypialni. Jeśli tak jest i w twoim przypadku, przejrzyj lepiej nasze projekty większych domów z co najmniej dwiema sypialniami. Dla niektórych osób brak innych pokoi w domu będzie jednak zdecydowanym plusem, ponieważ oznacza to mniej powierzchni do ogrzania i do systematycznego sprzątania.
Jeśli zaś brakuje ci przestrzeni na przechowywanie swoich osobistych rzeczy, możesz zastanowić się nad wybraniem z naszej oferty projektów domów jednopokojowych budynku parterowego z poddaszem użytkowym. Dom jednopokojowy nie musi być wyjątkowo mały – może mieć nawet ponad 100 mkw. powierzchni użytkowej.