Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
8. Korytarz + schody9,50 m²
9. Łazienka8,19 m²
10. Pomieszczenie gospodarcze3,15 m² (5,59 m²*)
11. Garderoba4,34 m² (5,83 m²*)
12. Pokój12,01 m² (13,52 m²*)
13. Pokój9,01 m² (10,84 m²*)
14. Pokój9,32 m² (12,09 m²*)
Razem rzut poddasza55,52 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
90,93 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
85,43 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
507,80 m³
Powierzchnia dachu
148,96 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,08 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,35 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,20 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Żelbetowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.
Budynek Dom przy Alabastrowej 23 jest alternatywą znanego projektu Dom przy Alabastrowej. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Alabastrowej 23 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Dom przy Alabastrowej 23 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze przewidziano toaletę, natomiast poddasze wyposażone jest w pełni funkcjonalną łazienkę. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Dom przy Alabastrowej 23 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Projekt wpadł nam w oko od razu. Mały i zgrabny, Wprowadziliśmy kilka zmian, np. zabudowaliśmy schody, celem dodatkowego schowka/spiżarki, ponadto, zlikwidowaliśmy boczny balkon oraz dwa okna połaciowe z jednego z pokoi, za to dołożyliśmy okno dachowe na klatce schodowej, żeby była dobrze doświetlona. Na dzień dzisiejszy jesteśmy zadowoleni. Trochę się obawiamy, że salon jest za mały, ale to wszystko wyjdzie w trakcie.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Alabastrowej 23
alekk
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338, ponieważ spełniał nasze oczekiwania pod wieloma względami. Wymiary budynku świetnie pasowały do usytuowania go na naszej działce, a przewidziany w nim metraż odpowiadał wszystkim potrzebom. Uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń bardzo przypadło nam do gustu ze względu na swoją funkcjonalność. Dodatkowo, od początku zależało nam na tym, aby dach posiadał prostą, dwuspadową konstrukcję. Cała realizacja odbyła się w naszym przypadku bez żadnych problemów, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu 2015 r., a już po roku - w maju 2016 r. wprowadziliśmy się do nowego, w pełni wykończonego domu. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie standardowych materiałów. Do postawienia ścian użyliśmy białych, gazobetonowych bloczków, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszta dotyczące postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym i moim zdaniem śmiało można sugerować się podaną kwotą.Do oryginalnej wersji projektu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 wprowadziliśmy niewielkie modyfikacje. Zdecydowaliśmy się na zmianę układu klatki schodowej i obecnie jest ona w zabiegowej, betonowej konstrukcji. Było to doskonałe posunięcie, ponieważ dzięki temu udało nam się wygospodarować pod schodami praktyczny schowek. Uważam więc, że naprawdę warto to rozważyć. Usytuowanie naszej działki spowodowało, iż nie chcieliśmy aby taras znajdował się z tyłu budynku, więc wykonaliśmy go od strony ściany szczytowej. Z tego względu zamieniliśmy miejscami drzwi tarasowe z oknem w salonie.Do pierwotnie przewidzianego układu ścianek działowych nie wprowadzaliśmy żadnych poprawek. Rozmieszczenie pokoi zostało świetnie zaplanowane, więc nie było takiej potrzeby. Póki co, nadal nie widzę w nowym domu nic, co wymagałoby ewentualnej zmiany - jestem nim w całości zachwycona i nie dostrzegam żadnych minusów. Mamy z mężem jedno dziecko, a powierzchnia domu jest dla nas w pełni komfortowa. Gdy odwiedzają nas goście, nie mamy problemu z ich przenocowaniem, ponieważ jeszcze jeden pokój mamy wolny. Uważam więc, że taki metraż jest optymalny dla 3-4 osobowej rodziny. Wybór projektu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Pozdrawiam.
Kris85
Od początku zależało nam na domu o niezbyt dużym metrażu do 100 m² z garażem uwzględnionym w bryle. Spośród propozycji małych budynków z przewidzianym miejscem na samochód, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338. Spodobało nam się, iż mimo niewielkiej powierzchni architekt uwzględnił wewnątrz wiele funkcjonalnych rozwiązań, jak np. praktyczna pralnio-suszarnia czy łazienki na obu kondygnacjach. Oprócz tego, mój mąż zwrócił uwagę na bezpośrednie, osobne wejście do kotłowni, które znacznie usprawnia wnoszenie opału bez potrzeby przechodzenia przez garaż czy część mieszkalną.Nasza budowa przebiegła dosyć sprawnie. Współpracujący z nami fachowcy bardzo dobrze poradzili sobie na każdym jej etapie, a wszystkie prace udało się zakończyć w stosunkowo krótkim czasie. Postawienie i wykończenie domu zajęło w naszym przypadku ok. 1,5 roku. Ściany wymurowaliśmy przy użyciu bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy blachodachówką. Kosztorys obliczony przez autora projektu został moim zdaniem poprawnie oszacowany i uważam, że zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest całkiem realne. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, aczkolwiek obecnie jesteśmy w trakcie pierwszej zimy od zamieszkania i na tę chwilę trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty tego rozwiązania. Już teraz mogę jednak stwierdzić, że budynek jest naprawdę ekonomiczny i szybko się nagrzewa. Gdy rano mój mąż napali w piecu, w ciągu dnia temperatura wewnątrz domu utrzymuje się na poziomie 23-24°C.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 od początku spełniał oczekiwania naszej rodziny, dlatego właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie delikatnie powiększyć toaletę na parterze kosztem kilku centymetrów zabranych zarówno z kuchni, jak i wiatrołapu. Zmniejszenie tych pomieszczeń nie jest odczuwalne, a za to w ubikacji uzyskaliśmy miejsce na wstawienie prysznica. Dzięki temu obecnie w domu mamy dwie w pełni funkcjonalne łazienki. W jednym z pokoi na poddaszu architekt uwzględnił aż trzy przeszklenia, co przy niewielkiej powierzchni tej sypialni wydało mi się całkowicie zbędne. Zrezygnowałam więc w tym miejscu z okien połaciowych, a to na ścianie szczytowej w zupełności wystarcza.Jestem naprawdę zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338. W nowym domu mieszkamy już prawie rok i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same zalety. Być może jedyne czego nieco mi brakuje jest dodatkowy pokój na dole, aczkolwiek ilość sypialni na górnej kondygnacji jest wystarczająca dla naszej 4-osobowej rodziny. Każde z dwójki naszych dzieci ma swoją prywatną przestrzeń, a my z mężem posiadamy w pokoju praktyczną garderobę. Pozdrawiam.
Marcin_Paula
Gdy zdecydowałem się na postawienie własnego domu, priorytetem było dla mnie to, aby budowa nie pochłonęła wielu środków finansowych. Pracuję w branży budowlanej i mam spore doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego też wiedziałem na co zwracać uwagę przy wyborze. Ostatecznie postanowiłem zrealizować projekt domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338, co okazało się świetną decyzją. Budynek posiada małą ilość ław fundamentowych i ścian nośnych, prostą bryłę w kształcie kwadratu oraz dwuspadowy dach. Takie rozwiązania sprawiają, że koszty inwestycji są naprawdę nieduże. Wszystkie prace przebiegły bardzo sprawnie. Dom w całości budowałem własnymi siłami i na szczęście cała realizacja przebiegła po mojej myśli. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z technicznej strony wybranego projektu. Często w mojej pracy spotykam się z innymi, które są dosyć niejasne i wraz z kolegami fachowcami musimy sporo się nagłowić nad uwzględnionymi w nich rozwiązaniami i ich wykonaniem. W przypadku projektu domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 wszystko było jak najbardziej w porządku. Dokumentacja techniczna była bardzo czytelna - rysunki i wytyczne zostały dobrze sporządzone i wyraźnie opisane. Co prawda zauważyłem 2-3 nieścisłości, ale były to naprawdę drobne sprawy, nie mające wpływu na przebieg inwestycji i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że z projektem Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 pracowało mi się bardzo dobrze. Nabyłem go w czerwcu 2014 r., a budowę rozpocząłem w marcu następnego roku. Zważywszy na to, że dom od podstaw stawiałem samodzielnie, udało mi się to stosunkowo szybko. Obecnie (marzec 2017 r.) jesteśmy w trakcie odbioru domu do użytku.Ściany wymurowałem z gazobetonowych bloczków, strop zgodnie z zaleceniami architekta wykonałem w monolitycznej żelbetowej konstrukcji, zaś dach pokryłem blachodachówką modułową. Z racji budowy systemem gospodarczym, sporo zaoszczędziłem na robociźnie i tym samym koszty inwestycji były w naszym przypadku o wiele mniejsze niż te oszacowane w kosztorysie. Postawienie budynku w stanie surowym kosztowało mnie ok. 40 tys. zł, gdyż był to jedynie wydatek związany z zakupem materiałów. Chcąc zatrudnić do całej realizacji zewnętrzną firmę, warto wziąć pod uwagę, że koszty robocizny mogą różnić się w zależności od rejonu kraju. Mimo tych rozbieżności myślę, że spokojnie można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta - zmieszczenie się w niej jest moim zdaniem w pełni realne. Właściwie cała konstrukcja tworząca projekt domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 została wykonana zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiłem jedynie lekko zmodyfikować więźbę, co polegało na zrobieniu krokwi w nieco innych odstępach.Mam wokół domu dosyć duży teren, na którym mogę parkować samochód, dlatego też postanowiłem zrezygnować z pierwotnej funkcji garażu. Zamiast bramy garażowej wstawiłem okno o tradycyjnych rozmiarach, a jego metraż przeznaczyłem na powiększenie kotłowni oraz zrobienie praktycznego pomieszczenia gospodarczego. Oprócz tego, między wiatrołapem a hallem wykonałem otwarte przejście, a przy kuchni postawiłem krótką ściankę, tak aby estetycznie zasłonić lodówkę. Pralnię i łazienkę na poddaszu połączyłem w jedno wspólne pomieszczenie.Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338. Dom okazał się naprawdę tani w budowie, a przejrzysta dokumentacja ułatwiła wykonanie wszystkich prac. Układ pomieszczeń w nowym domu w pełni nam odpowiada. Wnętrze jest funkcjonalne i jak dla mnie posiada same plusy. Pozdrawiam.
alekk
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338, ponieważ spełniał nasze oczekiwania pod wieloma względami. Wymiary budynku świetnie pasowały do usytuowania go na naszej działce, a przewidziany w nim metraż odpowiadał wszystkim potrzebom. Uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń bardzo przypadło nam do gustu ze względu na swoją funkcjonalność. Dodatkowo, od początku zależało nam na tym, aby dach posiadał prostą, dwuspadową konstrukcję. Cała realizacja odbyła się w naszym przypadku bez żadnych problemów, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu 2015 r., a już po roku - w maju 2016 r. wprowadziliśmy się do nowego, w pełni wykończonego domu. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie standardowych materiałów. Do postawienia ścian użyliśmy białych, gazobetonowych bloczków, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszta dotyczące postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym i moim zdaniem śmiało można sugerować się podaną kwotą.Do oryginalnej wersji projektu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 wprowadziliśmy niewielkie modyfikacje. Zdecydowaliśmy się na zmianę układu klatki schodowej i obecnie jest ona w zabiegowej, betonowej konstrukcji. Było to doskonałe posunięcie, ponieważ dzięki temu udało nam się wygospodarować pod schodami praktyczny schowek. Uważam więc, że naprawdę warto to rozważyć. Usytuowanie naszej działki spowodowało, iż nie chcieliśmy aby taras znajdował się z tyłu budynku, więc wykonaliśmy go od strony ściany szczytowej. Z tego względu zamieniliśmy miejscami drzwi tarasowe z oknem w salonie.Do pierwotnie przewidzianego układu ścianek działowych nie wprowadzaliśmy żadnych poprawek. Rozmieszczenie pokoi zostało świetnie zaplanowane, więc nie było takiej potrzeby. Póki co, nadal nie widzę w nowym domu nic, co wymagałoby ewentualnej zmiany - jestem nim w całości zachwycona i nie dostrzegam żadnych minusów. Mamy z mężem jedno dziecko, a powierzchnia domu jest dla nas w pełni komfortowa. Gdy odwiedzają nas goście, nie mamy problemu z ich przenocowaniem, ponieważ jeszcze jeden pokój mamy wolny. Uważam więc, że taki metraż jest optymalny dla 3-4 osobowej rodziny. Wybór projektu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Pozdrawiam.
Kris85
Od początku zależało nam na domu o niezbyt dużym metrażu do 100 m² z garażem uwzględnionym w bryle. Spośród propozycji małych budynków z przewidzianym miejscem na samochód, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338. Spodobało nam się, iż mimo niewielkiej powierzchni architekt uwzględnił wewnątrz wiele funkcjonalnych rozwiązań, jak np. praktyczna pralnio-suszarnia czy łazienki na obu kondygnacjach. Oprócz tego, mój mąż zwrócił uwagę na bezpośrednie, osobne wejście do kotłowni, które znacznie usprawnia wnoszenie opału bez potrzeby przechodzenia przez garaż czy część mieszkalną.Nasza budowa przebiegła dosyć sprawnie. Współpracujący z nami fachowcy bardzo dobrze poradzili sobie na każdym jej etapie, a wszystkie prace udało się zakończyć w stosunkowo krótkim czasie. Postawienie i wykończenie domu zajęło w naszym przypadku ok. 1,5 roku. Ściany wymurowaliśmy przy użyciu bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy blachodachówką. Kosztorys obliczony przez autora projektu został moim zdaniem poprawnie oszacowany i uważam, że zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest całkiem realne. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, aczkolwiek obecnie jesteśmy w trakcie pierwszej zimy od zamieszkania i na tę chwilę trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty tego rozwiązania. Już teraz mogę jednak stwierdzić, że budynek jest naprawdę ekonomiczny i szybko się nagrzewa. Gdy rano mój mąż napali w piecu, w ciągu dnia temperatura wewnątrz domu utrzymuje się na poziomie 23-24°C.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 od początku spełniał oczekiwania naszej rodziny, dlatego właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie delikatnie powiększyć toaletę na parterze kosztem kilku centymetrów zabranych zarówno z kuchni, jak i wiatrołapu. Zmniejszenie tych pomieszczeń nie jest odczuwalne, a za to w ubikacji uzyskaliśmy miejsce na wstawienie prysznica. Dzięki temu obecnie w domu mamy dwie w pełni funkcjonalne łazienki. W jednym z pokoi na poddaszu architekt uwzględnił aż trzy przeszklenia, co przy niewielkiej powierzchni tej sypialni wydało mi się całkowicie zbędne. Zrezygnowałam więc w tym miejscu z okien połaciowych, a to na ścianie szczytowej w zupełności wystarcza.Jestem naprawdę zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338. W nowym domu mieszkamy już prawie rok i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same zalety. Być może jedyne czego nieco mi brakuje jest dodatkowy pokój na dole, aczkolwiek ilość sypialni na górnej kondygnacji jest wystarczająca dla naszej 4-osobowej rodziny. Każde z dwójki naszych dzieci ma swoją prywatną przestrzeń, a my z mężem posiadamy w pokoju praktyczną garderobę. Pozdrawiam.
Marcin_Paula
Gdy zdecydowałem się na postawienie własnego domu, priorytetem było dla mnie to, aby budowa nie pochłonęła wielu środków finansowych. Pracuję w branży budowlanej i mam spore doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego też wiedziałem na co zwracać uwagę przy wyborze. Ostatecznie postanowiłem zrealizować projekt domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338, co okazało się świetną decyzją. Budynek posiada małą ilość ław fundamentowych i ścian nośnych, prostą bryłę w kształcie kwadratu oraz dwuspadowy dach. Takie rozwiązania sprawiają, że koszty inwestycji są naprawdę nieduże. Wszystkie prace przebiegły bardzo sprawnie. Dom w całości budowałem własnymi siłami i na szczęście cała realizacja przebiegła po mojej myśli. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z technicznej strony wybranego projektu. Często w mojej pracy spotykam się z innymi, które są dosyć niejasne i wraz z kolegami fachowcami musimy sporo się nagłowić nad uwzględnionymi w nich rozwiązaniami i ich wykonaniem. W przypadku projektu domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 wszystko było jak najbardziej w porządku. Dokumentacja techniczna była bardzo czytelna - rysunki i wytyczne zostały dobrze sporządzone i wyraźnie opisane. Co prawda zauważyłem 2-3 nieścisłości, ale były to naprawdę drobne sprawy, nie mające wpływu na przebieg inwestycji i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że z projektem Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 pracowało mi się bardzo dobrze. Nabyłem go w czerwcu 2014 r., a budowę rozpocząłem w marcu następnego roku. Zważywszy na to, że dom od podstaw stawiałem samodzielnie, udało mi się to stosunkowo szybko. Obecnie (marzec 2017 r.) jesteśmy w trakcie odbioru domu do użytku.Ściany wymurowałem z gazobetonowych bloczków, strop zgodnie z zaleceniami architekta wykonałem w monolitycznej żelbetowej konstrukcji, zaś dach pokryłem blachodachówką modułową. Z racji budowy systemem gospodarczym, sporo zaoszczędziłem na robociźnie i tym samym koszty inwestycji były w naszym przypadku o wiele mniejsze niż te oszacowane w kosztorysie. Postawienie budynku w stanie surowym kosztowało mnie ok. 40 tys. zł, gdyż był to jedynie wydatek związany z zakupem materiałów. Chcąc zatrudnić do całej realizacji zewnętrzną firmę, warto wziąć pod uwagę, że koszty robocizny mogą różnić się w zależności od rejonu kraju. Mimo tych rozbieżności myślę, że spokojnie można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta - zmieszczenie się w niej jest moim zdaniem w pełni realne. Właściwie cała konstrukcja tworząca projekt domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 została wykonana zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiłem jedynie lekko zmodyfikować więźbę, co polegało na zrobieniu krokwi w nieco innych odstępach.Mam wokół domu dosyć duży teren, na którym mogę parkować samochód, dlatego też postanowiłem zrezygnować z pierwotnej funkcji garażu. Zamiast bramy garażowej wstawiłem okno o tradycyjnych rozmiarach, a jego metraż przeznaczyłem na powiększenie kotłowni oraz zrobienie praktycznego pomieszczenia gospodarczego. Oprócz tego, między wiatrołapem a hallem wykonałem otwarte przejście, a przy kuchni postawiłem krótką ściankę, tak aby estetycznie zasłonić lodówkę. Pralnię i łazienkę na poddaszu połączyłem w jedno wspólne pomieszczenie.Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338. Dom okazał się naprawdę tani w budowie, a przejrzysta dokumentacja ułatwiła wykonanie wszystkich prac. Układ pomieszczeń w nowym domu w pełni nam odpowiada. Wnętrze jest funkcjonalne i jak dla mnie posiada same plusy. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki