Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
135,21 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
104,56 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
201,02 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
632 m³
Powierzchnia dachu
200 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,52 m
Szerokość elewacji
11,03 m
Długość elewacji
9,48 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,03 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,98 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
66,18 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
38,70 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Szkieletowa
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
684 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
1 574 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
787 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
500 zł
300 zł
Cena przy zakupie z projektem
Schemat zbiornika szczelnego
70 zł
60 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Budynek Indygo 2 dr-S jest opcją popularnego projektu Indygo. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Indygo 2 dr-S to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Indygo 2 dr-S to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Na parterze znajduje się oddzielna ubikacja, która doskonale sprawdzi się w przypadku odwiedzin gości. W pełni funkcjonalną łazienkę dla domowników przewidziano zaś na poddaszu. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Projekt został wykonany w technologii szkieletu drewnianego, co wiąże się z krótkim czasem budowy. Indygo 2 dr-S jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. Do projektu zostanie dołączony egzemplarz okazowy w formacie A4 (część architektoniczna), służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Indygo 2 dr-S
Antoni006
Zdecydowałem się na realizację projektu domu Projekt domu Indygo 2 dr-S BSA1620, ponieważ spełniał moje oczekiwania pod wieloma względami. Odpowiadała mi jego szkieletowa konstrukcja oraz prosta bryła, która wydała mi się niezwykle łatwa w budowie. Istotny wpływ na nasz wybór miało również przestronne wnętrze i funkcjonalnie zaplanowany układ pomieszczeń, a ponadto budynek wizualnie pasował do otoczenia zakupionej działki.Zgodnie z założeniami projekt okazał się łatwy w realizacji, a jedynymi elementami, które nieco nas zaskoczyły były wieńczące bryłę stalowe dwuteowniki HEB. Okazuje się jednak, że dzięki nim budynek jest naprawdę solidny. Dom usytuowany jest na podwyższeniu wokół samych pól i nawet przy bardzo dużych wiatrach nie słychać żadnych trzasków. Budowę zleciliśmy fachowcom z Kaszub mającym spore doświadczenie w stawianiu drewnianych domów w systemie szkieletowej. Wszystkie prace udało się wykonać naprawdę sprawnie i jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Pierwsze wbicie łopaty nastąpiło 2 lipca i od tego momentu rozpoczęliśmy wykopy fundamentowe. We wrześniu zaczęliśmy stawiać szkielet i już po miesiącu budynek był przykryty dachem. Do nowego w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się w czerwcu następnego roku.Do wykonania konstrukcji szkieletowej wykorzystaliśmy drewno sosnowe. Od środka znajdują się deski świerkowe, zaś na zewnątrz modrzewiowe deski tzw. szalówki. Izolację tworzy utwardzona skalna wełna mineralna Superrock firmy Rockwool. Dach pokryliśmy membraną Tytan oraz angobowaną dachówką ceramiczną Alegra 9 marki Koramic. Wszędzie wstawiliśmy energooszczędne okna w pakiecie trzyszybowym o grubości profilu 92 mm. Muszę przyznać, że przy użyciu powyższych materiałów, koszty naszej inwestycji przekroczyły sugerowane w podanym na stronie kosztorysie. Budowa na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 220 tys. zł, zaś cała inwestycja łącznie z wykończeniami ok. 400 tys. zł.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Indygo 2 dr-S BSA1620 od początku nam odpowiadał, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Zrezygnowaliśmy z krótkiej ścianki, za którą pierwotnie miała znajdować się lodówka - wstawiliśmy ją do spiżarni, dzięki czemu aneks wygląda w pełni estetycznie. Oprócz tego, w kuchni wykonaliśmy półwysep z kuchenką i blatem roboczym. Dzięki temu, gdy przygotowujemy posiłki możemy swobodnie rozmawiać z przebywającymi w salonie gośćmi. Lekka modyfikacja schodów pozwoliła nam na powiększenie łazienki na parterze, a ponadto świetnym pomysłem było wstawienie dodatkowego okna w salonie na tylnej ścianie. Obecnie więc z każdej strony w części dziennej mamy przeszklenie i muszę przyznać że wygląda to rewelacyjnie, a wewnątrz jest naprawdę sporo światła.Postanowiliśmy wykorzystać powierzchnię szczytu na użytkową, dzięki czemu nad pomieszczeniami na poddaszu uzyskaliśmy jeszcze jeden duży, 40 m² pokój w formie antresoli z przepierzeniem. Ma on wysokość ok. 170 cm, jednak w naszym przypadku jest to w zupełności wystarczające. Nowo powstały metraż przeznaczyliśmy na zrobienie bawialni, więc głównie korzystają z niego dzieci. Schody prowadzące na antresolę wykonaliśmy w miejscu małego pokoju przy łazience. Modyfikacją zewnętrzną była zaś zamiana żelbetowych podpór na tarasie na obszerne kolumny wykonane ze szlifowanego drzewa modrzewiowego, co wygląda naprawdę imponująco. Oprócz tego postanowiliśmy wydłużyć taras o 1,5 m, dzięki czemu mamy na nim zarówno część zacienioną jak i tą bezpośrednio na słońcu.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Indygo 2 dr-S BSA1620. Od początku wydał mi się doskonale przemyślany, a wprowadzenie w nim kilku drobnych zmian w całości dopasowało go do wszystkich oczekiwań naszej rodziny. Układ pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny i pełni nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.
Antoni006
Zdecydowałem się na realizację projektu domu Projekt domu Indygo 2 dr-S BSA1620, ponieważ spełniał moje oczekiwania pod wieloma względami. Odpowiadała mi jego szkieletowa konstrukcja oraz prosta bryła, która wydała mi się niezwykle łatwa w budowie. Istotny wpływ na nasz wybór miało również przestronne wnętrze i funkcjonalnie zaplanowany układ pomieszczeń, a ponadto budynek wizualnie pasował do otoczenia zakupionej działki.Zgodnie z założeniami projekt okazał się łatwy w realizacji, a jedynymi elementami, które nieco nas zaskoczyły były wieńczące bryłę stalowe dwuteowniki HEB. Okazuje się jednak, że dzięki nim budynek jest naprawdę solidny. Dom usytuowany jest na podwyższeniu wokół samych pól i nawet przy bardzo dużych wiatrach nie słychać żadnych trzasków. Budowę zleciliśmy fachowcom z Kaszub mającym spore doświadczenie w stawianiu drewnianych domów w systemie szkieletowej. Wszystkie prace udało się wykonać naprawdę sprawnie i jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Pierwsze wbicie łopaty nastąpiło 2 lipca i od tego momentu rozpoczęliśmy wykopy fundamentowe. We wrześniu zaczęliśmy stawiać szkielet i już po miesiącu budynek był przykryty dachem. Do nowego w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się w czerwcu następnego roku.Do wykonania konstrukcji szkieletowej wykorzystaliśmy drewno sosnowe. Od środka znajdują się deski świerkowe, zaś na zewnątrz modrzewiowe deski tzw. szalówki. Izolację tworzy utwardzona skalna wełna mineralna Superrock firmy Rockwool. Dach pokryliśmy membraną Tytan oraz angobowaną dachówką ceramiczną Alegra 9 marki Koramic. Wszędzie wstawiliśmy energooszczędne okna w pakiecie trzyszybowym o grubości profilu 92 mm. Muszę przyznać, że przy użyciu powyższych materiałów, koszty naszej inwestycji przekroczyły sugerowane w podanym na stronie kosztorysie. Budowa na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 220 tys. zł, zaś cała inwestycja łącznie z wykończeniami ok. 400 tys. zł.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Indygo 2 dr-S BSA1620 od początku nam odpowiadał, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Zrezygnowaliśmy z krótkiej ścianki, za którą pierwotnie miała znajdować się lodówka - wstawiliśmy ją do spiżarni, dzięki czemu aneks wygląda w pełni estetycznie. Oprócz tego, w kuchni wykonaliśmy półwysep z kuchenką i blatem roboczym. Dzięki temu, gdy przygotowujemy posiłki możemy swobodnie rozmawiać z przebywającymi w salonie gośćmi. Lekka modyfikacja schodów pozwoliła nam na powiększenie łazienki na parterze, a ponadto świetnym pomysłem było wstawienie dodatkowego okna w salonie na tylnej ścianie. Obecnie więc z każdej strony w części dziennej mamy przeszklenie i muszę przyznać że wygląda to rewelacyjnie, a wewnątrz jest naprawdę sporo światła.Postanowiliśmy wykorzystać powierzchnię szczytu na użytkową, dzięki czemu nad pomieszczeniami na poddaszu uzyskaliśmy jeszcze jeden duży, 40 m² pokój w formie antresoli z przepierzeniem. Ma on wysokość ok. 170 cm, jednak w naszym przypadku jest to w zupełności wystarczające. Nowo powstały metraż przeznaczyliśmy na zrobienie bawialni, więc głównie korzystają z niego dzieci. Schody prowadzące na antresolę wykonaliśmy w miejscu małego pokoju przy łazience. Modyfikacją zewnętrzną była zaś zamiana żelbetowych podpór na tarasie na obszerne kolumny wykonane ze szlifowanego drzewa modrzewiowego, co wygląda naprawdę imponująco. Oprócz tego postanowiliśmy wydłużyć taras o 1,5 m, dzięki czemu mamy na nim zarówno część zacienioną jak i tą bezpośrednio na słońcu.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Indygo 2 dr-S BSA1620. Od początku wydał mi się doskonale przemyślany, a wprowadzenie w nim kilku drobnych zmian w całości dopasowało go do wszystkich oczekiwań naszej rodziny. Układ pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny i pełni nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki