Dodatkowe cechy
Liczba stanowisk
Pokoje (bez salonu)
Garderoby
Łazienki (z toaletami)
Kuchnia
Szerokość
Długość
Dodatkowe cechy
Długość elewacji
Szerokość elewacji
Wysokość budynku
Zobacz szczegóły
Twoja działka mieści się na nierównym terenie? Nasze projekty domów na skarpie lub stoku pozwolą Ci dopasować Twój przyszły dom do tych wymagających warunków, nie poświęcając przy tym estetyki czy funkcjonalności gotowego budynku.
Czytaj więcejAktywne filtry:
4 290 zł
4 099 zł
3 850 zł
4 110 zł
4 110 zł
3 500 zł
3 590 zł
4 099 zł
4 099 zł
4 799 zł
4 299 zł
4 299 zł
4 099 zł
8 960 zł
5 649 zł
4 099 zł
4 099 zł
9 799 zł
4 099 zł
4 099 zł
3 899 zł
3 899 zł
4 299 zł
4 099 zł
4 099 zł
Dlaczego nie warto zwlekać z budową domu?
Nie odkładaj marzeń o własnym domu na później! Budowa domu to poważna decyzja...
Nie stać Cię na czekanie. Ceny działek stale rosną, a ich dostępność maleje
Jeżeli wciąż odkładasz swoje marzenia o własnym domu na później lub czekasz n...
Nie odkładaj marzeń na później. Czy warto czekać na kredyt 0%?
Masz wrażenie, że marzenie o własnym domu jest coraz bardziej odległe, bo cią...
Jaki jest koszt odrolnienia działki?
Na odrolnienie działki często decydują się osoby, które chcą zagospodarować posiadaną ziemię na cele budowlane lub liczą, że zakup gruntu roln...
Coraz chętniej budujemy swoje wymarzone projekty domów w miejscach, gdzie występują zapierające dech w piersiach krajobrazy. Z tego powodu często wybieramy budowę nieruchomości na skarpach lub stokach. Takie umiejscowienie sprawia, że nasz widok z okna może być wyjątkowy. Często w takim przypadku buduje się dom ze strefą relaksu na tarasie oraz z panoramicznym widokiem z salonu. Dzięki takiej działce będziemy mieć też wyjątkowy wielopoziomowy ogród. Do połączenia jego stref, które znajdują się na różnych wysokościach, można zastosować np. kamienne schody. Staną się one także ozdobą. Budynek stawiany na skarpie powinien posiadać częściowe bądź całkowite podpiwniczenie. W ten sposób zyskamy dodatkową przestrzeń użytkową. Kotłownia czy też pomieszczenie gospodarcze mogą zostać przeniesione do piwnicy. Dodatkowo w piwnicy właśnie można urządzić domową strefę relaksu. Może to być na przykład pokój telewizyjny. Kolejnym dobrym pomysłem jest zagospodarowanie kondygnacji w przyziemiu jako garaż. Dzięki temu znacznie zmniejszy się powierzchnia zabudowy naszego domu.
Znalezienie dobrego projektu dla domu na skarpie nie jest łatwym zadaniem. Taki budynek musi spełniać wszelkie potrzeby rodziny, czyli przede wszystkim musi być funkcjonalny. Drugą ważną rzeczą jest to, że musi on być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz z warunkami zabudowy (tylko jeśli gmina nie ma uchwalonego planu). Trzecia kluczowa kwestia to optymalne wykorzystanie terenu działki. W przeszłości projekty tego typu były wykonywane tylko i wyłącznie na indywidualne zlecenie. Obecnie na rynku znajduje się masa ofert z gotowymi projektami domów na skarpie, które są przeznaczone na nietypowe działki np. takie z pagórkami.
Ponadto sporą część projektów można zaadoptować na potrzeby takiej działki. Zwykle budynki na takich terenach są podpiwniczone częściowo lub całkowicie. Przed rozpoczęciem budowy takiego obiektu należy dokładnie przebadać grunt. Budowa piwnicy niestety wiąże się z dość dużymi kosztami. Cena inwestycji może wzrosnąć nawet do około 40 procent całości. Zastosowanie piwnicy na terenach pochyłych często jest jednak koniecznością. W przypadku, gdy nasz projekt nie przewiduje piwnicy, to konieczna będzie wtedy wyżej wspomniana adaptacja. Jest ona konieczna do uzyskania pozwolenia na budowę. Projekt taki należy dostosować do miejscowego planu zagospodarowania terenu lub warunków zabudowy. Na tym etapie możemy przykładowo wprowadzić podpiwniczenie budynku.
Gdy planujemy piwnicę, musimy wiedzieć, jaki jest poziom wód gruntowych na naszej działce. Pamiętajmy, że dzięki piwnicy zyskujemy dość sporo powierzchni użytkowej na parterze. Wszelkie pomieszczenia gospodarcze lub techniczne zostają przeniesione do kondygnacji podziemnej. Kolejną zaletą jest to, że w piwnicy możemy zaplanować garaż. Zyskamy w ten sposób sporo miejsca do zagospodarowania na działce. W piwnicy możemy także ulokować salę kinową bądź siłownię.
Ciekawym pomysłem, który zyskuje coraz większą popularność, jest umieszczenie w podziemiu salonu. Jest to możliwe, gdyż często na pochyłej działce piwnica znacznie wystaje ponad poziom gruntu. Dzięki temu można zastosować okna czy też nawet duże przeszklenia. Kolejnymi etapami podczas doboru projektu, są usytuowanie budynku na naszej działce oraz dobór odpowiedniej elewacji. Wygląda na to, że wato wybudować dom na skarpie. Projekt taki niesie ze sobą spore wydatki, ale też bardzo dużo zalet. Dobrym pomysłem jest na przykład dom na skarpie z okazałym tarasem.
W naszej kolekcji znajduje się mnóstwo propozycji budynków na skarpie. Mogą być to zarówno domy z poddaszem użytkowym, jak i zwykłe domy parterowe oraz domy piętrowe. Bogata oferta umożliwia dostosować nasz projekt zarówno dla małych domów, jak i dużych budynków dwupokoleniowych.
Oferujemy domy zwieńczone dachem dwuspadowym, jaki i z czterospadowym. Dostępne są wersje bez garażu, jak i z różną ilością miejsc postojowych. Nasze projekty są świetnie przystosowane do danego ukształtowania terenu i dają możliwość stworzenia wyjątkowej harmonii domu z otoczeniem. Przy tym wszystkim zawarte jest także funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni. W ten sposób uzyskamy nowoczesny dom na skarpie.
Decydując się na dany projekt domu, należy pamiętać o szeregu różnych spraw. Jedną z nich jest ekspozycja domu względem stron świata, czyli tzw. orientacja budynku. Chodzi tu przede wszystkim o kierunek padania promieni słonecznych. Będzie to kluczowe podczas planowania przestrzeni na naszej działce. W przypadku, gdy działka jest nachylona w kierunku południowym i jest położona poniżej drogi, warto wybudować obszerny taras słoneczny. W ten sposób zyskamy bardzo atrakcyjną strefę widokową. Gdy nasza działka ma spadek w kierunku wschodnim lub zachodnim, to nasz budynek powinien być tak usytuowany, by strefa dzienna była odpowiednio oświetlona. Dodatkowo wjazd do garażu i wejście do domu powinny znajdować się od strony drogi dojazdowej. Trzymając się tych zasad, powinniśmy wybrać odpowiedni projekt domu, który spełni nasze oczekiwania.
Nasza oferta jest przygotowana w różnych stylach, tak by każdy klient znalazł dla siebie dom, który będzie odpowiadał jego upodobaniom estetycznym. Jak wiadomo, to przede wszystkim elewacja odgrywa główną rolę w tym, jak prezentuje się nieruchomość. Nawet najmniej ciekawa konstrukcja budynku sporo zyska, gdy nadamy jej odpowiednią elewację. Najważniejsze jest, by wpasowała się ona w otoczenie naszej działki, tak by całość współgrała ze sobą (czyli ogród, ogrodzenie oraz dom na skarpie). Elewacja może być różnorodna. Możemy wybrać szlachetną i elegancką, gustowną i harmonijną lub też nieco bardziej intensywną i oryginalną. Wszystko to zależy od upodobań klienta. Ich różnorodność gwarantuje to, iż spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Jeśli chodzi o zalety przy budowie tego typu domów, jest ich naprawdę dużo. Jedną z nich jest na pewno funkcjonalna piwnica. Oprócz tego, że umieścimy tam kotłownię i pomieszczenia gospodarcze, możemy również urządzić podziemny salon, siłownię bądź też nawet domową salę kinową. Umieszczając garaż na kondygnacji podziemnej, uzyskujemy także dodatkową przestrzeń na działce. Pochyły teren to także duże pole do popisu przy planowaniu przydomowego ogrodu. Dzięki stromości terenu, nasz ogród może stać się piętrowy, co jest niebanalnym rozwiązaniem. Taka działka to także gwarancja pięknych krajobrazów. Możemy wówczas pomyśleć o dużym tarasie widokowym. Wszystkie te zalety powodują, że kupno tego typu działki wydaje się korzystną inwestycją.