Parterowy, Z poddaszem użytkowym, Z poddaszem do adaptacji, Piętrowy, Dodatkowe cechy: Z piwnicą
Dodatkowe cechy
Liczba stanowisk
Pokoje (bez salonu)
Garderoby
Łazienki (z toaletami)
Kuchnia
Szerokość
Długość
Analiza działki
Nie wiesz, co możesz zbudować na swojej działce? Sprawdzimy!
Zamów bezpłatną analizęDodatkowe cechy
Szerokość elewacji
Długość elewacji
Wysokość budynku
Nowoczesny
Zobacz szczegóły
Energooszczędne
Asystent wyboru projektu
Napisz, jakiego projektu szukasz. Znajdziemy go dla Ciebie!
Uzupełnij formularzJesteśmy świadomi korzyści płynących z posiadania pompy ciepła. Dlatego właśnie przedstawiamy najciekawsze projekty domów z pomieszczeniem na pompę ciepła.
Czytaj więcejOdkryj nowości w tej kategorii - średnio
miesięcznie dodajemy kilkadziesiąt premier.
Aktywne filtry:
3 899 zł
5 990 zł
13 250 zł
6 690 zł
5 197 zł
6 190 zł
6 390 zł
Program Mój Prąd 6.0 – jak zdobyć dofinansowanie w 2025 roku?
W ramach Mój Prąd 6.0 inwestorzy, którzy zdecydują się na montaż fotowoltaiki...
Jak kupić dobry styropian do ocieplenia domu?
Styropian to doskonały izolator zapewniający skuteczną ochronę termiczną budy...
Czym jest inteligentny dom i jak działa? Wszystko, co warto wiedzieć o smart home
Smart home, czyli inteligentny dom, wyręcza domowników w wielu podstawowych c...
Dach solarny - jak połączyć estetykę z efektywnością energetyczną?
Budując dom wiele osób zastanawia się nad korzystaniem z fotowoltaiki. Tradyc...
Pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród inwestorów, którzy chcą zbudować dom energooszczędny. Dzięki niej można ogrzewać i chłodzić dom, a także uzyskać ciepłą wodę użytkową. Pompy ciepła są ekologicznym i ekonomicznym sposobem ogrzewania i chłodzenia domu. Aby kupić projekt domu z pomieszczeniem na pompę ciepła, należy najpierw zdecydować, jaki typ urządzenia będzie najlepszy dla naszych potrzeb. Pompy ciepła dzielą się na trzy główne typy: powietrzną, gruntową i wodną. Każdy z nich ma swoje wady i zalety.
Pompy ciepła powietrzne są najczęściej stosowane w domach jednorodzinnych. To urządzenia łatwe w instalacji i mogą być zamontowane na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Pompy ciepła powietrzne są jednak mniej wydajne niż pompy ciepła gruntowe lub wodne.
Pompy ciepła gruntowe są bardziej wydajne niż pompy ciepła powietrzne, ponieważ ich kopułki są umieszczone poniżej poziomu gruntu. Pompy ciepła gruntowe są jednak trudniejsze w instalacji i wymagają większej przestrzeni do ich umieszczenia.
Pompy ciepła wodne są najbardziej wydajnym typem. Ich kopułki są umieszczone pod wodą, dzięki czemu są w stanie wykorzystać ciepło wody do ogrzewania i chłodzenia domu. To jednak najdroższy typ pompy ciepła i wymaga specjalistycznej wiedzy do jego instalacji.
Projekt domu z pompą ciepła może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się korzyściami płynącymi z tego typu systemu ogrzewania. Pompy ciepła są efektywnym i ekologicznym sposobem ogrzewania domów, a także mogą być wykorzystywane do ogrzewania wody. Korzyści z kupna projektu domu z pomieszczeniem na pompę ciepła mogą obejmować niższe rachunki za ogrzewanie, mniejszą emisję CO2 oraz lepszą wentylację.
Zapytanie o projekt domu z pompą ciepła jest dość popularne. Wiele osób stara się znaleźć odpowiedni projekt domu, który będzie miał pomieszczenie przeznaczone specjalnie na to urządzenie. Takie miejsce jest bardzo ważne, ponieważ pompa ciepła jest bardzo ważnym elementem instalacji grzewczej. Pomieszczenie na pompę ciepła musi być odpowiednio wentylowane i mieć odpowiednią ilość miejsca.
Extradom.pl to miejsce, w którym znajdziesz projekty domów z pomieszczeniem na pompę ciepła. Jest to bardzo popularny sklep internetowy, ponieważ oferuje duży wybór projektów domów i świetną obsługę klienta. Sprawdź, kontaktując się z nami!
Przede wszystkim należy pamiętać, że pompy ciepła są bardzo wrażliwe na konfigurację budynków? Wymagają odpowiedniego układu pomieszczeń i są zależne od innych instalacji.
Wymagają one odpowiedniego dopływu powietrza, aby działać prawidłowo. Oznacza to, że muszą być one umieszczone w prowadzeniu wentylacyjnym lub też bezpośrednio przy otworze wentylacyjnym. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jakie pomieszczenie na pompę ciepła zostanie wykorzystane w projekcie domu.
Kolejna ważna rzecz: musimy upewnić się, że pompa ciepła będzie miała dostateczną moc, aby ogrzać cały dom. Z tego powodu należy dokładnie przemyśleć wielkość i konfigurację budynku, a także rodzaj ogrzewania, które ma być wykorzystane. Pamiętaj, że pompy ciepła są bardzo efektywnym sposobem ogrzewania domu, ale aby było to możliwe, muszą być dobrze dobrane i zainstalowane.