Dodatkowe cechy
Liczba stanowisk
Pokoje (bez salonu)
Garderoby
Łazienki (z toaletami)
Kuchnia
Szerokość
Długość
Dodatkowe cechy
Długość elewacji
Szerokość elewacji
Wysokość budynku
Zobacz szczegóły
Chciałbyś zbudować dom z garażem, który nie rzuca się w oczy? Dzięki naszym projektom domów z garażem podziemnym będzie to możliwe! Stworzysz bezpieczne miejsce dla Twojego samochodu, jednocześnie ciesząc się przemyślaną przestrzenią, której nie powstydziłby się żaden projektant!
Czytaj więcejAktywne filtry:
4 110 zł
5 049 zł
4 190 zł
4 890 zł
10 849 zł
4 290 zł
4 110 zł
4 110 zł
4 890 zł
4 890 zł
4 110 zł
4 110 zł
4 390 zł
4 690 zł
4 890 zł
4 890 zł
4 110 zł
4 110 zł
4 390 zł
4 690 zł
4 690 zł
4 690 zł
4 690 zł
Energooszczędne i bezpieczne bramy garażowe. Sprawdź dostępne możliwości
Izolacyjność cieplna, bezpieczeństwo i trwałość to ważne kryteria, którymi na...
TRENDY: Najchętniej wybierane projekty domów w 2023 roku – co musi mieć idealny projekt domu?
Jak kształtowały się Wasze preferencje dotyczące domów jednorodzinnych w 2023...
Stolarka do Twojego domu - nowoczesne rozwiązania stolarki okiennej i drzwiowej
Innowacyjne połączenie drewna i aluminium to inżynieria jutra, którą możemy c...
Garaż bez pozwolenia. Jakie garaże można wybudować bez pozwolenia w 2024 roku?
Garaż to nie tylko miejsce, w którym parkujemy samochód – może także pełnić f...
Większość inwestorów wybiera dzisiaj projekty domów z garażem lub przynajmniej decyduje się na wiatę garażową, która mogłaby skutecznie zabezpieczyć auto przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jednym z możliwych rozwiązań jest dom z garażem podziemnym, który w praktyce oznacza umieszczenie go w podpiwniczeniu budynku. Realizacja takiego projektu wymaga zatem dodatkowych robót ziemnych i odpowiedniego zaplanowania podjazdu, a także wiąże się z nieco wyższymi kosztami inwestycji.
Pomimo że znacznie popularniejszy jest garaż umieszczony obok budynku, wariant podziemny okazuje się w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim doskonale sprawdza się na małych działkach, gdzie konieczne jest wzniesienie niewielkiego (do 150 m2) lub wąskiego domu i po prostu nie ma miejsca na dołączenie do niego dodatkowego obiektu na poziomie 0. Z podobnego względu garaże w piwnicy stosowane są w domach do zabudowy szeregowej oraz w domach wielorodzinnych.
Na dom z garażem podziemnym warto także zdecydować się w sytuacji, gdy można do tego celu wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu, czyli skarpę, stok lub innego rodzaju wzniesienie. Dla niektórych takie rozwiązanie bywa także korzystniejsze pod względem estetycznym – ukryty w podziemiu garaż nie zakłóca wówczas architektury budynku.
W naszym katalogu znajdziesz gotowe projekty domów z garażem podziemnym uwzględniające wymienione wyżej korzyści z zastosowania takiego rozwiązania. Wśród nich są zatem propozycje domów na skarpie, a także budynków na małą lub nietypową działkę. Z reguły są to domy piętrowe lub domy z poddaszem użytkowym.
Na większe parcele proponujemy także domy parterowe z pełnym lub częściowym podpiwniczeniem. Duży wybór projektów dotyczy domów o tradycyjnej bryle z dachem dwu- lub wielospadowym, które świetnie prezentują się w regionach wyżynnych. Są wśród nich także przepiękne domy z bali drewnianych oraz domy szkieletowe m.in. w stylu góralskim i rustykalnym.
W ofercie mamy także wiele ciekawych propozycji dla wielbicieli współczesnej architektury. Wśród nich znajdziesz nowoczesny dom z garażem podziemnym zarówno z jednym, jak i z dwoma stanowiskami postojowymi.
Oprócz domów jednorodzinnych proponujemy również kilka ciekawych projektów na domy wielorodzinne, domy w zabudowie szeregowej i domy do zabudowy bliźniaczej, w których garaże w piwnicy okazują się najlepszym rozwiązaniem.
Decydując się na dom z garażem podziemnym, projekt budynku należy dopasować przede wszystkim do specyfiki działki – głównie jej wielkości oraz ukształtowania terenu. Warto także przemyśleć kwestie wielkości podpiwniczenia. W przypadku, gdy działka charakteryzuje się wysokim poziomem wód gruntowych, lepszą opcją może okazać się tylko częściowe podpiwniczenie, dzięki czemu można obniżyć koszty niezbędnych zabezpieczeń i izolacji.
Podczas przeglądania projektów zwróć uwagę na liczbę stanowisk w garażu - wariant na 2 lub 3 auta sprawdza się nie tylko w przypadku posiadania takiej liczby samochodów, ale także w sytuacji, gdy chcemy zapewnić wygodne parkowanie pojazdów swoim gościom, gdy nie ma na to miejsca na podwórku.
Jak już to wyjaśniliśmy wyżej, projekt domu z garażem podziemnym należy dopasować przede wszystkim do działki. W szczególności znaczenie ma dojazd do garażu, który musi spełniać warunki określone w przepisach i zapewniać bezpieczeństwo oraz łatwość manewrowania samochodem. Warto tutaj uwzględnić długość oraz nachylenie podjazdu, a także ewentualne utrudnienia związane z różnymi warunkami atmosferycznymi. Znaczenie ma również usytuowanie bramy wjazdowej – z reguły znajduje się ona na ścianie frontowej, ale w naszej kolekcji znajdziesz również projekty z wjazdem umieszczonym od tyłu budynku.
Dopasowanie projektu budynku z podziemnym garażem do działki oraz jej warunków zabudowy może sprawić wiele trudności, dlatego zachęcamy Cię do skorzystania w tym zakresie z porad naszych ekspertów.
Jak każde inne rozwiązanie, także domy z garażem podziemnym mają swoje zalety i wady. Największym ich mankamentem jest koszt realizacji, który wiąże się z dość sporymi wydatkami na prace ziemne, w tym także na izolację podpiwniczenia oraz system odprowadzania wody zabezpieczający przed zalaniem. Warto jednak pamiętać, że na ostateczny koszt inwestycji wpływ ma ukształtowanie terenu oraz warunki gruntowe działki.
Z pewnością garaż podziemny jest doskonałym pomysłem na małą lub wąską działkę, na której nie wchodzi w grę wzniesienie konstrukcji obok bryły budynku. Lepiej więc zainwestować w podpiwniczenie niż np. parkować auto na ulicy. Zaletą rozwiązania jest bez wątpienia możliwość wykorzystania naturalnego wzniesienia lub skarpy, które przy innym projekcie należałoby usunąć. Garaż w podpiwniczeniu pozwala także lepiej zagospodarować teren wokół budynku, czyli przeznaczyć go na ogród lub miejsce do wypoczynku.